Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

ehhez nem kell kínai gumi csak túl sokat jársz szerintem magadban az autóval...igazam van vagy nincs? ilyenkor sajnos a hátsókat sokkal hamarabb kell előre tenni, mert főleg a "V" mintás gumik hajlamosak ilyen esetben minden más rendellenes dolog nélkül így kopni...ehhez nem kell kínainak lennei..az én volt Good Year Eagle Ventura gumim is így kopott, mert túl sokat volt hátul...és az tuti nem kínai és a futóművel is minden rendben volt....ezzel vettem meg a kocsit, aztán át raktam előre ott a segédkeret(bölcső) csillapította a dolgot és ott koptattam....hátul olyan volt induláskor mintha fogaskeréken gurulnék.... :rolleyes:

Kínaitól függetlenül ebben van igazság, én régebben Conti-val jártam hasonlóan. A terheletlen hátsó miatt valóban hajlamos így kopni.

Link to comment
Megosztás:

ehhez nem kell kínai gumi csak túl sokat jársz szerintem magadban az autóval...igazam van vagy nincs? ilyenkor sajnos a hátsókat sokkal hamarabb kell előre tenni, mert főleg a "V" mintás gumik hajlamosak ilyen esetben minden más rendellenes dolog nélkül így kopni...ehhez nem kell kínainak lennei..az én volt Good Year Eagle Ventura gumim is így kopott, mert túl sokat volt hátul...és az tuti nem kínai és a futóművel is minden rendben volt....ezzel vettem meg a kocsit, aztán át raktam előre ott a segédkeret(bölcső) csillapította a dolgot és ott koptattam....hátul olyan volt induláskor mintha fogaskeréken gurulnék.... ;)

Vázze..!

Télleg sokat megyek egyedül, és egy jó ideje már ezek vannak hátul. :rolleyes:

Nade majd most jól átteszem őket előre, egy próbát megér, mert már megőrülök a hangjuktól és így talán kihúzom még velük ezt a szezont. Főleg a leggyakrabban használt sebességtartományban (90-100) morognak mocsokul.

Köszi a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Érdekelne valami nagy felnimatyi véleménye, hogy a G Astrám-ra amin jelenleg a gyári felni van, rátudok-e rakni egy ilyen felni+gumi kombót:

Felni méretei 4X100 17X7,5 ET: 35

Gumi : 215/40 R17 87W DOT : 4307

Igaázból a totalcar forumon a gumidoki szerint 215/45 kéne rá, és az ET is homályos pöttyet.

Viszont ami a mostani felnimben ami zavar hogy nagyon vékony a nyomtáv, szeretném ha kicsit szélesebb lenne a kocsi, legalábbis a kerék nem lógni be annyit a kerékházba (vagy higyhivják). Ebben tudnátok pár tippet / tanácsot adni? Vajon ez a 17es kerék kiljebb kerül mint a mostani? vagy pont beljebb? ;)

Ettől a nyomtáv nem lesz szélesebb. Főleg a DOT szám nincs hatással rá. :rolleyes:

A nyomtáv szélesítéséhez ú.n. nyomtávszélesítő pogácsákat kell felszerelni és a "kerékház"-at kiperemezni. Persze minderre semmi szükség, a mindennapokra jó az úgy, ahogy van.

Nem tudom milyen motor van a vasban, de 215 széles papucsot 1.6-nál kisebbhez nem raknék fel. A fogyasztás jobban nő, mint a stabilitás és ezeken a vacak utakon ilyen alacsony profilú gumikkal sokkat romlik az utazási komfort és fokozottabb a felnisérülés veszélye is (17").

Link to comment
Megosztás:

Ettől a nyomtáv nem lesz szélesebb. Főleg a DOT szám nincs hatással rá. :D

A nyomtáv (amennyiben az azonos tengelyen levő kerekek futófelületeinek középvonalának távolságát értjük alatta) a szélesebb felnitől és a kisebb ET-től valóban szélesebb lesz, bár a DOT szám ebből a szempontból tényleg teljességgel irreleváns. ^_^

A hozzászólásod többi részével egyetértek.

Link to comment
Megosztás:

akkor nem a szélességgel és a gumival van a gond....ami ilyenkor szóba jön:

  1. rugók
  2. azok a gumik a rugók alatt/felett
  3. és ha jól emlékszem a közepén van egy gumi ütköző is

ha ezekekkel gond van..főleg az utolsókkal akkor egy nagyobb berugózásnál bele érhet...szóval ha ezek hiányoznak akkor ezeket pótolod és kész... :D ^_^

Nah csináltam fényképet.

Beis raknám őket. Többen írták, hogy 7,5 széles kerék elfér nekik ET:35-el.

A nyilas képen ér bele, ott hiányzik is már a müanyag dobrész.

A másik képen pedig az ahogy a felni áll a kasztnihoz.

az a gumis ütköző tényleg gányul néz ki az 1000%, hogy csere.

A Hátsó legéscsillapítókra müszakin pedig azt mondták könnyes /kis olajfolyás látható/.

A jobb felén hátul ér bele kimondottan, ahol már kb. 1,5 éve lehetett látni kis olajat.

DSCF1753_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF1755_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jav.:Huppsz, bocsi hogy ilyen nagy a kép, de nem tom kisebben betenni! /hogy kell?/

Link to comment
Megosztás:

Nah csináltam fényképet.

Beis raknám őket. Többen írták, hogy 7,5 széles kerék elfér nekik ET:35-el.

A nyilas képen ér bele, ott hiányzik is már a müanyag dobrész.

A másik képen pedig az ahogy a felni áll a kasztnihoz.

az a gumis ütköző tényleg gányul néz ki az 1000%, hogy csere.

A Hátsó legéscsillapítókra müszakin pedig azt mondták könnyes /kis olajfolyás látható/.

A jobb felén hátul ér bele kimondottan, ahol már kb. 1,5 éve lehetett látni kis olajat.

Jav.:Huppsz, bocsi hogy ilyen nagy a kép, de nem tom kisebben betenni! /hogy kell?/

ahogy látod megoldja a fórummotor ^_^

sajnos kb tudom hogy hol van a kinagyított részlet de nehéz elképzelnem most hozzá a kerék elhelyezkedését....a te rugód még jobban bírja, mint az enyém, ez egyből a kerékjáratban tartja a gumit, de ennél a gyári méretnél nem gond....sajnos mivel a kopás helyét sem tudom így elképzelni merre lehet így egyenlőre passzolok, de a teleszkóp könnyezés, az nem nagy dolog az én teleszkópom 6 éven keresztűl könnyezett és közben teljesen tökéletes működésű maradt a vizsgálatok szerint...a párja adta fel (amin semmi folyás nem volt) ezért kellett cserélnem mind2őt.... :D

Link to comment
Megosztás:

ahogy látod megoldja a fórummotor ^_^

sajnos kb tudom hogy hol van a kinagyított részlet de nehéz elképzelnem most hozzá a kerék elhelyezkedését....a te rugód még jobban bírja, mint az enyém, ez egyből a kerékjáratban tartja a gumit, de ennél a gyári méretnél nem gond....sajnos mivel a kopás helyét sem tudom így elképzelni merre lehet így egyenlőre passzolok, :D

Bejelöltem a guminál nyillal, ott látszik, hogy más a gumi

És ahova beleér az kb. ott van ahol a lökösnél van az a mélyedés azon a tájékon, ott van egy csavar ami a lökhárítót fogja fel és mellete van egyből a müanyag dobrész. oda ér bele és ugye ott nekem hiányzik a müanyag és fémhez ér./de a müanyagba se akarom, hogy beleérjen/

1120599314DSCF1755_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hi!

Szeretném lecserélni a gyári 15" lemezfelniket 16"-os Alu-ra (+Gumi)

Milyen méreteket kell figyelnem, hogy "nyugodtan" autókázhassak? Gondolok itt a már említett "kicsit beleér itt-ott "-ra :D

Szóval annyit tudok, hogy 16"-os kell, 4×100-as az osztóköröm és hogy ET35 alá nem érdemes lemenni. Azt viszont nem, hogy mekkora az agyátmérő és mekkorának kéne lenni a felniszélességnek (6,5"; 7"; 7,5" ?)

Gumi érzésem szerint 205/50 -es kellene rá, de javítson ki valaki, ha rosszul tudom.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Szeretném lecserélni a gyári 15" lemezfelniket 16"-os Alu-ra (+Gumi)

Milyen méreteket kell figyelnem, hogy "nyugodtan" autókázhassak? Gondolok itt a már említett "kicsit beleér itt-ott "-ra :D

Szóval annyit tudok, hogy 16"-os kell, 4×100-as az osztóköröm és hogy ET35 alá nem érdemes lemenni. Azt viszont nem, hogy mekkora az agyátmérő és mekkorának kéne lenni a felniszélességnek (6,5"; 7"; 7,5" ?)

Gumi érzésem szerint 205/50 -es kellene rá, de javítson ki valaki, ha rosszul tudom.

Előre is köszi!

Az ET szám jó, a gumiméret is stimm.

A 7" szélesség az igazi, jól is fog mutatni, meg ezzel az ET-vel nem fog beleérni sehova sem.

Az agyméret ha jól emlékszem 56,7mm (meg kell mérni pontosan), de ez nem biztos mert amikor vettem kerekeimet egyszerűen úgy kértem, hogy G Astrára való tehermentesítővel hozzák.

Link to comment
Megosztás:

Az ET szám jó, a gumiméret is stimm.

A 7" szélesség az igazi, jól is fog mutatni, meg ezzel az ET-vel nem fog beleérni sehova sem.

Az agyméret ha jól emlékszem 56,7mm (meg kell mérni pontosan), de ez nem biztos mert amikor vettem kerekeimet egyszerűen úgy kértem, hogy G Astrára való tehermentesítővel hozzák.

köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni.Gyári Opel kerékőröm kulcsának a mintázata eldeformálódott,használhatatlanná vált.Márkaszervízben vásároltam,ahol fél évig hitegettek,hogy szereznek másik kulcsot hozzá,amit persze a mai napig nem tettek meg.Az lenne a kérdésem,hogy lehet ilyet valahol utángyártatni vagy rendelni???

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni.Gyári Opel kerékőröm kulcsának a mintázata eldeformálódott,használhatatlanná vált.Márkaszervízben vásároltam,ahol fél évig hitegettek,hogy szereznek másik kulcsot hozzá,amit persze a mai napig nem tettek meg.Az lenne a kérdésem,hogy lehet ilyet valahol utángyártatni vagy rendelni???

itt nézted?

Ja látom már régebben írtad,de ha még nincs....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Üdv!

Uniroyal Rain Tire van benne úgy 5-6000 km. Elkezdett morogni. Majdnem olyan az utastérben mintha hátul terep gumik lennének fenn.

Ez ilyen lesz vagy halkul majd ahogy kopik? esetleg hangosabb lesz?

Mondjuk a Tiéd hátul van, de ha esetleg elöl lenne, akkor lehetne gondolni rossz futómű-geometriára, ami megeszi a gumi valamelyik oldalát, aztán hangos lesz. Így nehéz bármit is mondani, hacsak azt nem, hogy általában minden guminak változik a hangja a kopás során, meg a hátsó gumik főleg terheletlenül "szeretnek" fűrészfogasan kopni. Régebben az én Conti EcoContactom is elkezdett elég csúnyán szólni, de mivel a profilmélysége jó volt, még kb. 2 évig tűrtem...

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk a Tiéd hátul van, de ha esetleg elöl lenne, akkor lehetne gondolni rossz futómű-geometriára, ami megeszi a gumi valamelyik oldalát, aztán hangos lesz. Így nehéz bármit is mondani, hacsak azt nem, hogy általában minden guminak változik a hangja a kopás során, meg a hátsó gumik főleg terheletlenül "szeretnek" fűrészfogasan kopni. Régebben az én Conti EcoContactom is elkezdett elég csúnyán szólni, de mivel a profilmélysége jó volt, még kb. 2 évig tűrtem...

Mind a 4 gumi ilyenre lett cserélve. Akkor hozzászokok, ha nagyon hangos lesz eladom majd 2-3 éves korába. Annak ellenére, hogy esőben, vizes úton istenkirály. De száraz úton ha ilyen..... mondjuk valamit valamiért. Csak azt nem tudom, hogy idáig miért nem morgott....

Link to comment
Megosztás:

Üdv lányok!

Má jó rég jártam erre!

Most azé írok mert megmaradt 1-2 motyóm a G Astrás korszakomból (meg itt talán többen olvassák).

Naszóval, van egy garnitúra (16 db) gyári kerékcsavarom, meg egy komplett kerékőröm, papírral, kóddal, dobozzal, kupakokkal, kerékkulcs közdarabbal, stb., szóval cakkpakk.A kerékőr alufelnihez is jó (én is ahhoz használtam), mert hosszabbak a csavarok.

A kettő együtt egy tízes.

Ha valakit érdekel írjon püt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdvözlök Mindenkit, új vagyok ezen a fórumon! Lenne egy kérdésem, remélem valaki tud majd segíteni. Téli gumit szeretnék venni október körül a G-s Astramhoz. Lemezfelniket is vennem kell, és szeretném kérdezni, hogy a colban mit ajánlanátok? 14 vagy 15 colos felnit? Télre melyik a jobb? Vagy mindegy? valamint gumiban melyik a jobb? A szélesebb vagy a vékonyabb? Úgy hallottam, hogy a hóban jobb a vékonyabb gumi a hó miatt. Az autót leginkább a városban használom, vidékre nagyon ritkán járok, szóval általában sózott utakon használom, de városon belül azért a hajnali órákban előfordul a még le nem tisztított út...<_<

Köszi a tanácsokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdvözlök Mindenkit, új vagyok ezen a fórumon! Lenne egy kérdésem, remélem valaki tud majd segíteni. Téli gumit szeretnék venni október körül a G-s Astramhoz. Lemezfelniket is vennem kell, és szeretném kérdezni, hogy a colban mit ajánlanátok? 14 vagy 15 colos felnit? Télre melyik a jobb? Vagy mindegy? valamint gumiban melyik a jobb? A szélesebb vagy a vékonyabb? Úgy hallottam, hogy a hóban jobb a vékonyabb gumi a hó miatt. Az autót leginkább a városban használom, vidékre nagyon ritkán járok, szóval általában sózott utakon használom, de városon belül azért a hajnali órákban előfordul a még le nem tisztított út...<_<

Köszi a tanácsokat előre is!

15ös ,és vékonyabb,ezért lehet hogy megköveznek :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdvözlök Mindenkit, új vagyok ezen a fórumon! Lenne egy kérdésem, remélem valaki tud majd segíteni. Téli gumit szeretnék venni október körül a G-s Astramhoz. Lemezfelniket is vennem kell, és szeretném kérdezni, hogy a colban mit ajánlanátok? 14 vagy 15 colos felnit? Télre melyik a jobb? Vagy mindegy? valamint gumiban melyik a jobb? A szélesebb vagy a vékonyabb? Úgy hallottam, hogy a hóban jobb a vékonyabb gumi a hó miatt. Az autót leginkább a városban használom, vidékre nagyon ritkán járok, szóval általában sózott utakon használom, de városon belül azért a hajnali órákban előfordul a még le nem tisztított út...<_<

Köszi a tanácsokat előre is!

Ahogy Elek-mester is javasolja, maradj a 15 collnál, és 185/65R15 gumit keress rá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdvözlök Mindenkit, új vagyok ezen a fórumon! Lenne egy kérdésem, remélem valaki tud majd segíteni. Téli gumit szeretnék venni október körül a G-s Astramhoz. Lemezfelniket is vennem kell, és szeretném kérdezni, hogy a colban mit ajánlanátok? 14 vagy 15 colos felnit? Télre melyik a jobb? Vagy mindegy? valamint gumiban melyik a jobb? A szélesebb vagy a vékonyabb? Úgy hallottam, hogy a hóban jobb a vékonyabb gumi a hó miatt. Az autót leginkább a városban használom, vidékre nagyon ritkán járok, szóval általában sózott utakon használom, de városon belül azért a hajnali órákban előfordul a még le nem tisztított út...<_<

Köszi a tanácsokat előre is!

Szia.

Én 15"-ös felniket javasolnék 185/65/15-ös gumimérettel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.