Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Belekeveredtem!A dobfékhez jó ez a motip festék?Csak mert lefesteném én is,de volt közben itt féknyereg festékek is linkelve és ez azért jóval olcsóbb megoldás!Vagy ki keveredett bele,mibe? :D

Szerintem jó, én hátul a dobokat és elöl a nyergeket is ilyennel festettem

Link to comment
Megosztás:

Pont ez van velem is, én vaterán nézegettem ezt:

...

drága de állítólag tartós...

Még szerencse hogy van ezüst, és fekete verzió, így hasznos kis szett lehet.

Persze mindenkinek más tetszik, ahogy ezt már kitárgyaltuk pont a "fura" felni ízlésem kapcsán, de a racsingződ, sebességpiros, kompresszorturbóSTIgsiRS-sárga dobfékek mókásak tudnak lenni. Bár biztos valakinek ezek plusz 20százalék pszicho-lóerőt jelentenek.

És a csatolt képek alapján adnak hozzá szivacsmatricát fehér brembo felirattal??!:D

Ha elkezdem hőálló spray-el fújkálni a dobot, mire figyeljek, melyik részét óvjam a festéktől? Vagy ami látszik, az kaphat anyagot?

Fort:

Én is szemeztem Hammerite-el, 1800-2000Ft a 250ml.

Link to comment
Megosztás:

Pont ez van velem is, én vaterán nézegettem ezt:

http://www.vatera.hu/feknyereg_festek_kesz...1445313095.html

drága de állítólag tartós...

Sziasztok!

Én anno ilyen spray-el fújtam le az F astrán a hátsó dobokat.

Szkszaby most biztos tombolni fogsz a látványtól,gondolok itt a színre: :D :lol:

P1030329_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Különben még meg vannak, és ELADÓK.Valójában sohasem volt az autón fennt,mert mire kitavaszodott,és rákerült volna,addigra eladtam az autót.

Link to comment
Megosztás:

Most is gondolkodom valamilyen szinen,csak nem tudom melyik szin menne a sötétkék járgányomhoz, :D VÁRJÁ! kitalálom,ti biztos a feketét,vagy a szürkét ajánlanátok :) ;) :lol:

Ha hátul dobfék van akkor én nem használnék ilyen "vad" színeket, akkor fekete!

Vagy ha "feráripirosat" akarsz, akkor legalább tolj be hátra egy tárcsás hídat.... :D

Link to comment
Megosztás:

Halvány rózsaszín volt már? :D :D Én csak feketében tudom elképzelni a festést, más szín nekem erőltetett, pláne dobféken.

Szerintem is a fekete!Maximum egy "Brenbo" feliratú matrica még mehet rá,de csak ha át van írva fehér filcel a gumin a Wanli felirat! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Elakadtam egy kicsit gumi kérdésben, és egy kis segítséget szeretnék kérni.

Augusztusban vásároltam astra g Y17DT-t A gyári 15 ös alufelni mellé kaptam 14-es acélkerekeket is. Mivel alkudni nem engedtek, hát elhoztam azt is. A könyvében utánna néztem, és tényleg létezik hozzá 14-es 185/65 R14 es méretben. Mivel nem akarok sokat invesztálni a téli gumi projektbe, és ha már van nem szeretnék acélfelnit venni 15-ös méretben, gondoltam veszek a 14-es acélkerekekre most olcsón téligumit.(amivel kaptam öket eléggé oda vannak, 3 jegyü DOT)

Van valakinek tapasztalata ezzel a kis gumival? elsö sorban a terhelés és a magasabb oldalfal miatt kérdezném, mert a dízelek eléggé orr nehezek.

Tudna valaki mutatni képet esetleg a saját autójáól 14-es felnikkel? Kiváncsi lennék menyire hat furán a 15-ös után.

Illetve van -e valakinek rossz tapasztalata csalós km órákkal? (Gyári ajánlás a 185/65 R14 és a 195/60 R15 amivel jelenleg fut az autó. A kettö közt 3% külömbség van)

Köszönöm a válaszokat

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Elakadtam egy kicsit gumi kérdésben, és egy kis segítséget szeretnék kérni.

Augusztusban vásároltam astra g Y17DT-t A gyári 15 ös alufelni mellé kaptam 14-es acélkerekeket is. Mivel alkudni nem engedtek, hát elhoztam azt is. A könyvében utánna néztem, és tényleg létezik hozzá 14-es 185/65 R14 es méretben. Mivel nem akarok sokat invesztálni a téli gumi projektbe, és ha már van nem szeretnék acélfelnit venni 15-ös méretben, gondoltam veszek a 14-es acélkerekekre most olcsón téligumit.(amivel kaptam öket eléggé oda vannak, 3 jegyü DOT)

Van valakinek tapasztalata ezzel a kis gumival? elsö sorban a terhelés és a magasabb oldalfal miatt kérdezném, mert a dízelek eléggé orr nehezek.

Tudna valaki mutatni képet esetleg a saját autójáól 14-es felnikkel? Kiváncsi lennék menyire hat furán a 15-ös után.

Illetve van -e valakinek rossz tapasztalata csalós km órákkal? (Gyári ajánlás a 185/65 R14 és a 195/60 R15 amivel jelenleg fut az autó. A kettö közt 3% külömbség van)

Köszönöm a válaszokat

Gábor

Szia! Nekem volt az előző autómon 14-es télikerék, igaz 195/60-as méretben. Nincs nagy különbség szerintem stabilitás terén a /65-és a /60 között. Nekem a 195/60R15 is elég nyúlós, de télre jó. Szép nem lesz a 14-es acélfelnis kerék, de hát ha erre van lóvé, a célnak megfelel. Normál vezetési stílus mellett teljesen vállalható. Főleg, hogy gyári méret.

De szerintem ráérsz jövőre gumit venni, már itt az ideje felrakni a nyárit.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem volt az előző autómon 14-es télikerék, igaz 195/60-as méretben. Nincs nagy különbség szerintem stabilitás terén a /65-és a /60 között. Nekem a 195/60R15 is elég nyúlós, de télre jó. Szép nem lesz a 14-es acélfelnis kerék, de hát ha erre van lóvé, a célnak megfelel. Normál vezetési stílus mellett teljesen vállalható. Főleg, hogy gyári méret.

De szerintem ráérsz jövőre gumit venni, már itt az ideje felrakni a nyárit.

Idézet a Delticom-tól (gumik.com):

"A nyersanyag növekvõ ára miatt vélhetõen idén is kevés és drága lesz a gumi. Az autósoknak idén tavasztól mind a nyári, mind a téli gumik esetében jelentõs árnövekedéssel kell számolniuk."

Persze marketing szöveg is, mert hírlevélben jött akciós gumi ajánlatokkal, de szerintem van valóságalapja és lefelé egyébként se szoktak menni a gumi árak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Elakadtam egy kicsit gumi kérdésben, és egy kis segítséget szeretnék kérni.

Augusztusban vásároltam astra g Y17DT-t A gyári 15 ös alufelni mellé kaptam 14-es acélkerekeket is. Mivel alkudni nem engedtek, hát elhoztam azt is. A könyvében utánna néztem, és tényleg létezik hozzá 14-es 185/65 R14 es méretben. Mivel nem akarok sokat invesztálni a téli gumi projektbe, és ha már van nem szeretnék acélfelnit venni 15-ös méretben, gondoltam veszek a 14-es acélkerekekre most olcsón téligumit.(amivel kaptam öket eléggé oda vannak, 3 jegyü DOT)

Van valakinek tapasztalata ezzel a kis gumival? elsö sorban a terhelés és a magasabb oldalfal miatt kérdezném, mert a dízelek eléggé orr nehezek.

Tudna valaki mutatni képet esetleg a saját autójáól 14-es felnikkel? Kiváncsi lennék menyire hat furán a 15-ös után.

Illetve van -e valakinek rossz tapasztalata csalós km órákkal? (Gyári ajánlás a 185/65 R14 és a 195/60 R15 amivel jelenleg fut az autó. A kettö közt 3% külömbség van)

Köszönöm a válaszokat

Gábor

Jó volna kideríteni melyik mérettel volt gyárilag szerelve, mert ezek nem váltóméretek. Még csak nem is gyári ajánlás, hanem ezekkel a méretekkel (is) szerelték.

A fent említett méreteken kívül szerelték még:

175/70 R14 84T

185/70 R14 88T

205/55 R16 87V

ECO:

165/80 R14 84Q M+S

175/80 R14 88S vagy T jelű gumiabroncsokkal.

Link to comment
Megosztás:

Ha hátul dobfék van akkor én nem használnék ilyen "vad" színeket, akkor fekete!

Vagy ha "feráripirosat" akarsz, akkor legalább tolj be hátra egy tárcsás hídat.... :D

Sziasztok!

Hátul is tárcsás fék van,szerencsére,de mivel megemlítettétek a NARANCSSÁRGÁT,FERRÁRI PIROSAT,ZÖLDET,RÓZSASZÍNT és a FEKETÉT úgy gondolom,hogy mindegyikből kap egy keveset a féknyereg,szivárvány színü lesz :lol: :D

NNA! Viccet félre téve,Én sem akarok olyan rikítóan vad szint,csak olyat ami azért egy kicsit virít az alufelni alól,de tényleg csak egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Kaptam egy gari alufelnit adósság törlesztésbe(nagyon örültem neki :D ).

4X100 vagy 4x108,speciális csavarokkal.

17X7.5 ET44 a felni asszem brock márkájú,tipus passz.Polír peremmel,antracit küllőkkel,egy festés rájuk férne.Két kupak nincs meg.Gumik 215/45R17Continental valami sport.....,kettő 70%,kettő 60%Ha valakit érdekel eladó,én 80-ba számoltam,ennyiért vihető

A sz@rházi kölökből nem tok pénzt kihúzni,most már muszáj volt elhozzam....,két éve lóg.

20110309012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20110309013_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20110309014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kaptam egy gari alufelnit adósság törlesztésbe(nagyon örültem neki :D ).

4X100 vagy 4x108,speciális csavarokkal.

17X7.5 ET44 a felni asszem brock márkájú,tipus passz.Polír peremmel,antracit küllőkkel,egy festés rájuk férne.Két kupak nincs meg.Gumik 215/45R17Continental valami sport.....,kettő 70%,kettő 60%Ha valakit érdekel eladó,én 80-ba számoltam,ennyiért vihető

A sz@rházi kölökből nem tok pénzt kihúzni,most már muszáj volt elhozzam....,két éve lóg.

20110309012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20110309013_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20110309014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ez tök jól néz ki szerintem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.