Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

cserébe nem tudsz elindulni.... :D ( és kanyarodni)

Pont ezért tettem én is előre. Viszont az tény, hogy a segge könnyebben kitör. Csusszantam már meg a budaörsi teszkó körforgalomban. :lol:

Node egy Astrával az ember nem versenyez, hanem közlekedik. Főleg ha taknyos az út.

Link to comment
Megosztás:

nemtom...

egy ismerősöm azt mondta hogy hátul ,mert kisebb az esély rá hogy megúszik a segge...

szóval nemtom ...

mingyá kipróbálom :D

Az okosok szerint (ez nem én vagyok :lol: ) azért kell hátra rakni a téli gumit, mert ha az eleje csúszik meg, azt egyrészt tudod korrigálni (gázelvétellel, kormányzással, satöbbi - még ha nehezen is), másrészt meg vannak előjelei ha elkezdi tolni az orrát, viszont ha a hátulja indul meg, akkor azt hirtelen, minden előjel nélkül teszi, és esélyed sincs elkerülni a keresztbeállást, ami elég kellemetlen tud lenni egy forgalmas úton...

Link to comment
Megosztás:

Az okosok szerint (ez nem én vagyok :lol: ) azért kell hátra rakni a téli gumit, mert ha az eleje csúszik meg, azt egyrészt tudod korrigálni (gázelvétellel, kormányzással, satöbbi - még ha nehezen is), másrészt meg vannak előjelei ha elkezdi tolni az orrát, viszont ha a hátulja indul meg, akkor azt hirtelen, minden előjel nélkül teszi, és esélyed sincs elkerülni a keresztbeállást, ami elég kellemetlen tud lenni egy forgalmas úton...

azt amit írtam egy kamion sőfor mondta ,aki hasonlóan mint Te ,szerény mennyiségű km-t vezetet :devlish:

Nekem semilyen ilyen jellegű tapasztalatom nincs :D

mindkettő megoldás mellet van pro meg kontra...

Link to comment
Megosztás:

szerintem: ha van Astrára pénzünk akkor legyen 5 évente 80.000 Ft unk egy jobb téligumival. merthogy a 80E még mindig sokkal kevesebb mint lakatoltatni az autót, és hátsó hidat cseréni egy padka miatt....

És főképp azért, mert ha engem törsz össze a felemás gumi miatt, akkor letépem a fejedet azthiszem....

00013119.jpg

( gondolom ezt a részt látta már mindenki :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Leegyszerűsítve a dolgot, ha hátul van a téli akkor a fékút lesz hosszú, ha elől van akkor meg könnyen csúszik keresztbe. Nehéz eldönteni, hogy melyik a veszélyesebb. Talán a kereszbecsúszás, mert egy alulkormányzott autó fölött könnyebb visszaszerezni az uralmat, mint a túlkormányzott fölött. Én egyébként biztos hogy nem vállalnám be ezt így.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Ez az ami érdekelt. :lol:

Mit ir a KRESZ

Külföldre viszont ne menj így. Mert ha árokba csúszol akkor a házadat is árulhatod....

Változott több országban a gumik szabályozása. Téli gumi és hólánc használatának a hiányában okozott baleset esetén minden költséget az "elkövető" áll.

Beleértve az okozott kárt és a mentési költségeket. (Tűzoltó, mentő, tréler stb...)

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem egy alufelnit a méretei :7JX15 ET 38

Ez ugye ET-ben 11mm-rel kisebb mint a gyári+szélesebb is így kb.25mm-rel lesz kijebb a kerék,így a kormánygördülési sugár is nagyobb lesz

Mik a tapasztalataitok aki ilyen méretű felnit használ,mennyire befolyásolja a hajtást,kormányzást,fékezést ekkora eltérés a gyáritól

Ezt néztem ki elég jó állapotúnak tűnik,csak azt nem tudom ,hogy az első felninél a belső peremnél rozsdás vagy csak kosz

[url="http://http:///racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/gyari_opel_astra_alufelni""

Link to comment
Megosztás:

Ezt néztem ki elég jó állapotúnak tűnik,csak azt nem tudom ,hogy az első felninél a belső peremnél rozsdás vagy csak kosz

[url="http://http:///racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/gyari_opel_astra_alufelni""

Hát nem tudom. Lehet, hogy már túl öreg, vagy maradi vagyok és az üveggyöngy csillogása sem vakít el, de én nem vennék alufelnit magamnak. Szerintem nem a magyar utakra valók. De ez szigorúan a privát véleményem.

Éppen ezért - mivel két hónap és itt a tavasz - beruháztam egy második garnitúra alig használt gyári GM acélfelnibe amire majd nyári gumi kerül. Mivel az ősszel téli gumikkal vettem az autót, ezért tavaszra mindenképpen új nyáriakat kell vennem.

A fórumozóktól kérdezném, hogy milyen márkák között érdemes nézelődni. Max. 20-21 ezret szánok egy gumira. A pótkeréken egy Dunlop gumi van. Arra gondoltam, hogy maradnék annál amivel gyárilag is adták az autót. Érdemes vagy válasszak valami mást?

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom. Lehet, hogy már túl öreg, vagy maradi vagyok és az üveggyöngy csillogása sem vakít el, de én nem vennék alufelnit magamnak. Szerintem nem a magyar utakra valók. De ez szigorúan a privát véleményem.

Éppen ezért - mivel két hónap és itt a tavasz - beruháztam egy második garnitúra alig használt gyári GM acélfelnibe amire majd nyári gumi kerül. Mivel az ősszel téli gumikkal vettem az autót, ezért tavaszra mindenképpen új nyáriakat kell vennem.

A fórumozóktól kérdezném, hogy milyen márkák között érdemes nézelődni. Max. 20-21 ezret szánok egy gumira. A pótkeréken egy Dunlop gumi van. Arra gondoltam, hogy maradnék annál amivel gyárilag is adták az autót. Érdemes vagy válasszak valami mást?

continental, michelin

a hankook-ot is dicsérik és árban is elfogadható

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom. Lehet, hogy már túl öreg, vagy maradi vagyok és az üveggyöngy csillogása sem vakít el, de én nem vennék alufelnit magamnak. Szerintem nem a magyar utakra valók. De ez szigorúan a privát véleményem.

Éppen ezért - mivel két hónap és itt a tavasz - beruháztam egy második garnitúra alig használt gyári GM acélfelnibe amire majd nyári gumi kerül. Mivel az ősszel téli gumikkal vettem az autót, ezért tavaszra mindenképpen új nyáriakat kell vennem.

A fórumozóktól kérdezném, hogy milyen márkák között érdemes nézelődni. Max. 20-21 ezret szánok egy gumira. A pótkeréken egy Dunlop gumi van. Arra gondoltam, hogy maradnék annál amivel gyárilag is adták az autót. Érdemes vagy válasszak valami mást?

Üdv!

A gyári Dunlop SP Sport 2020E gummától óvva intenélek, annál csak jobbat tudsz venni (kis túlzással).

Saját tapasztalat. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom. Lehet, hogy már túl öreg, vagy maradi vagyok és az üveggyöngy csillogása sem vakít el, de én nem vennék alufelnit magamnak. Szerintem nem a magyar utakra valók. De ez szigorúan a privát véleményem.

Éppen ezért - mivel két hónap és itt a tavasz - beruháztam egy második garnitúra alig használt gyári GM acélfelnibe amire majd nyári gumi kerül. Mivel az ősszel téli gumikkal vettem az autót, ezért tavaszra mindenképpen új nyáriakat kell vennem.

A fórumozóktól kérdezném, hogy milyen márkák között érdemes nézelődni. Max. 20-21 ezret szánok egy gumira. A pótkeréken egy Dunlop gumi van. Arra gondoltam, hogy maradnék annál amivel gyárilag is adták az autót. Érdemes vagy válasszak valami mást?

Uniroyal Rainexpert is jó választás lehet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Sajnos nem értek az autóabroncsokhoz. Szeretnék vásárolni nyárigumit ilyenkor mivel jóval olcsóbb. Opel Astra g típusú autóm van aminek a gyári gumi mérete 195/60 r15. Találtam egy abroncsot ami szimpatikus számomra minden téren viszon ennek a mérete 195/50 r15-ös. Ezt fel tudom rakni az eredeti gumi helyére? Vagy inkább keressek másikat? A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Üdv Tamás!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Sajnos nem értek az autóabroncsokhoz. Szeretnék vásárolni nyárigumit ilyenkor mivel jóval olcsóbb. Opel Astra g típusú autóm van aminek a gyári gumi mérete 195/60 r15. Találtam egy abroncsot ami szimpatikus számomra minden téren viszon ennek a mérete 195/50 r15-ös. Ezt fel tudom rakni az eredeti gumi helyére? Vagy inkább keressek másikat? A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Üdv Tamás!

Én nem tenném rá! :rolleyes: Jobban megérzi a rossz utakat is! Én télibe legközelebb 185-65-R15-öst veszek...

Kalkulátor...

gumi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Sajnos nem értek az autóabroncsokhoz. Szeretnék vásárolni nyárigumit ilyenkor mivel jóval olcsóbb. Opel Astra g típusú autóm van aminek a gyári gumi mérete 195/60 r15. Találtam egy abroncsot ami szimpatikus számomra minden téren viszon ennek a mérete 195/50 r15-ös. Ezt fel tudom rakni az eredeti gumi helyére? Vagy inkább keressek másikat? A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Üdv Tamás!

Üdv!

Rá lehet tenni, de nem rá való. A km. órád csalni fog (a kisebb átmérő miatt többet fog mutatni a valós sebességnél) és zötyögősebb is lesz a futása a kocsinál.

Végül, de nem utolsó sorban hülyén is néz ki a kocsin, mert nem "tölti" ki a kerékjáratot a kisebb átmérő miatt (az egyik kollégámnak is olyan abroncs van a gépén, mint amit te is kinéztél).

Vagy maradj a gyári méretnél, vagy 185/65 R15.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.