Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Hali! 99-es astra g-re szeretnék felnit venni de nem tudom pontosan mekkora a lyukosztó stb. azt tudom hogy 15" és 4 lyukú! előre is köszönöm a segítséget :-)

Hali!

4*100 az osztókör!

Tehermentesítő, "központosító" gyűrűket is venni kell majd ha jól tudom!

Plusz ha már ott vagy akkor ruházz be egy szett kerékőrre is!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mintha olvastam volna valahol, hogy a jármű computerében át lehet írni a gumiabroncs méretet. Nem vagyok benne biztos, hogy G Astrával kapcsolatban írták, vagy más tipusnál. Erről tudtok valamit?

Nekem is nagyobb (195/65R15 - tudom, tudom, nem a gyári méret...) abroncsok vannak fennt, és pl. nálam a sebességmérő a GPS szerinti értékhez -2km/h-t mutat. Tehát 90 km/h műszer szerinti sebességnél a GPS sebesség 88 km/h.

A középkonzol kijelző sebesség adatára nem emlékszem, ha hazamegyek megnézem.

ugyanezzel a téli gumimérettel nálam is pont ennyi az eltérés.

azért az érdekes, hogy ennyi eltérés van a valós sebesség (a gps gondolom az) és a mutatott sebesség között, még nagyobb méretnű abroncsnál is. a gyári mérettel meg pláne sok...

Link to comment
Megosztás:

Tehát 90 km/h műszer szerinti sebességnél a GPS sebesség 88 km/h.

A középkonzol kijelző sebesség adatára nem emlékszem, ha hazamegyek megnézem.

Az összes autóban (gyári felni, gyári gumi, megfelelő abroncsnyomás) csal a km-óra, ez direkt van. 50 Km/h -ig jó a műszer kalibrálása, de felette már csal. Nem sokat, de inkább úgy kalibrálták a műszert, hogy többet mutasson, ne pedig kevesebbet. Így (szemre) nagyobb sebességet is érzel. Pl GPS szerinti 120 km/h-nál műszer szerint 123-124 km/h-val mész. Amúgy van eltérés gps és gps között is.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Olyan kérdésem lenne, hogy van most 4 kerekem amin elkoptak a nyári gumik. 195/60 R15-ös gumi van rajta. Arra a felnire rámegy a 195/65 R15-ös gumi. Illetve, hogy G Astra-n az nem fog semmihez sem hozzáérni, ha pl kanyarodok? Lehet naiv kérdés, de nem akarok ugy kiadni pénzt, hogy aztán ne legyen jó.

Még egy kérdés. Fulda EcoControl gumit, vagy egyáltalán Fuldát használ valaki? Vélemény?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Olyan kérdésem lenne, hogy van most 4 kerekem amin elkoptak a nyári gumik. 195/60 R15-ös gumi van rajta. Arra a felnire rámegy a 195/65 R15-ös gumi. Illetve, hogy G Astra-n az nem fog semmihez sem hozzáérni, ha pl kanyarodok? Lehet naiv kérdés, de nem akarok ugy kiadni pénzt, hogy aztán ne legyen jó.

Még egy kérdés. Fulda EcoControl gumit, vagy egyáltalán Fuldát használ valaki? Vélemény?

Köszönöm

Hozzáérni nem fog semmihez max. teljes terhelésnél,de nem váltóméret,azt a méretet vedd ami rajta van vagy 185/65 R15
Link to comment
Megosztás:

Hozzáérni nem fog semmihez max. teljes terhelésnél,de nem váltóméret,azt a méretet vedd ami rajta van vagy 185/65 R15

Még egy olyan kérdés, hogy fogyasztásban, kopásban, sebességben mi a különbség a 185/65 R15 és a 195/60 R15-ös gumiban? Miért jobb egyik vagy másik?

Link to comment
Megosztás:

Még egy olyan kérdés, hogy fogyasztásban, kopásban, sebességben mi a különbség a 185/65 R15 és a 195/60 R15-ös gumiban? Miért jobb egyik vagy másik?

Nem a méret miatt van különbség a kopásban vagy esetleg a fogyasztásban hanem,hogy milyen minőséget veszel

A két méret közűl válassz,a minőséget pedig attól függően,hogy milyen körűlmények között,mennyit és milyen utakon használod az autót(na meg mit enged a pénztárcád)

Ha átlagos használó vagy(évi 10-15 ezer km,város-országút vegyes) akkor megfelelő egy középkategóriás gumi is(Kleber,Fulda,Semperit,Vredestein stb.)

Én télre használom a keskenyebbet,nyáron a szélesebb méretet úgy,mint sokan itt a fórumon

Link to comment
Megosztás:

Még egy olyan kérdés, hogy fogyasztásban, kopásban, sebességben mi a különbség a 185/65 R15 és a 195/60 R15-ös gumiban? Miért jobb egyik vagy másik?

http://www.wheelmachine2000.de/

itt van ez a német oldal. Nem kell nagy tudás hozzá Reifen a gumi, kiválasztod hogy épp nyárit vagy télit keresel. Aztán leszűkíted méretre és már ki is ad egy csomó gyártót. A labelinfo oszlopban meg tudod nézni az új EU-s rendelet szerint a gumi mennyire takarékos, mennyire jó esőben és mennyire hangos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Dayton D320-as nyári gummáról van valakinek infója,tapasztalat?Egyik ismerősöm ilyen fajtát akar venni.

Én személy szerint a Barum Bravuris 2-vel szemezek,de ez még nem végleges.Eléggé távlati a dolog még. Erről esetleg valamilyen infó?

Ha van esetleg más márkáról tapasztalat,ami árban kb. meg egyezik evvel a 2 gumival (esetleg minimálisan több),de minőségre többet tud,szívesen fogadom.

195/60 R15-ben gondolkodom/gondolkodunk.

Évente 7000-10000 km-ert megyek az autóval.

Köszönöm előre is az infót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Dayton D320-as nyári gummáról van valakinek infója,tapasztalat?Egyik ismerősöm ilyen fajtát akar venni.

Én személy szerint a Barum Bravuris 2-vel szemezek,de ez még nem végleges.Eléggé távlati a dolog még. Erről esetleg valamilyen infó?

Ha van esetleg más márkáról tapasztalat,ami árban kb. meg egyezik evvel a 2 gumival (esetleg minimálisan több),de minőségre többet tud,szívesen fogadom.

195/60 R15-ben gondolkodom/gondolkodunk.

Évente 7000-10000 km-ert megyek az autóval.

Köszönöm előre is az infót!

Én FULDA 195/60R15 88H Carat Progresso vennék. Nekem volt és bevált.

A Barum nállam három évesen "megöregedett" és cserélnem kellett. :icon7:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Cserére érettek a nyári abroncsaim.

Tanácsot szeretnék kérni milyen fajtát válasszak.

Nem kell hogy über######a és drága legyen álltalános felhasználásra, évi kb. 10000km-re város autópálya vegyesen.

Jelenleg BF-Goodrich g-grip van meg vegyok vele elégedve!

Válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Cserére érettek a nyári abroncsaim.

Tanácsot szeretnék kérni milyen fajtát válasszak.

Nem kell hogy über######a és drága legyen álltalános felhasználásra, évi kb. 10000km-re város autópálya vegyesen.

Jelenleg BF-Goodrich g-grip van meg vegyok vele elégedve!

Válaszokat előre is köszi!

Esetleg Nokian I3 ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Cserére érettek a nyári abroncsaim.

Tanácsot szeretnék kérni milyen fajtát válasszak.

Nem kell hogy über######a és drága legyen álltalános felhasználásra, évi kb. 10000km-re város autópálya vegyesen.

Jelenleg BF-Goodrich g-grip van meg vegyok vele elégedve!

Válaszokat előre is köszi!

Esetleg

Hankook, Semperit, Fulda?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.