Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Helló!

Váltóméret kalkulátor a gyári 195/60R15-ös gumiabroncs mérethez a 195/65R15-ös méretű abroncsot nem ajánlja, mivel nagyobb az eltérés 2,5 %-nál, azonban a szintén gyári 185/65R15-ös mérethez már azt írja, hogy nyugodtan felcserélhető, mivel tűréshatáron belül van. Árban kedvezőbb a 196/65R15, mint a /60-as.

A kérdéseim:

Most akkor nyugodtan feltehető a 195/65R15-ös méretű gumi, vagy sem?

Okoz-e valamilyen problémát, ha ezt a méretet használja valaki?

Köszönöm a választ!

Szia!

Nekem a nyárigumum ilyen méretű. Igaz még egy szezont volt fenn, de semmi hátrányát nem éreztem. Ezzel legalább pontosan mér a km-óra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hol tudok venni alufelnihez a gyáritól hosszabb kerékcsavarokat? Illetve milyen márkát, boltot, minőséget ajánlotok?

Sziasztok!

Esetleg úgy tud valaki segíteni, hogy milyen méretekkel kell kerékcsavart rendelni alu felnihez?

Aki már vett, ő hol vette?

Vagy mindenkinek gyári csavarokkal felrakható felnije van? :confused:

Nekem mindkét felni vastagabb, és így hogy a téli is már az lesz, éppen ideje rendes csavarokat felpakolni.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Esetleg úgy tud valaki segíteni, hogy milyen méretekkel kell kerékcsavart rendelni alu felnihez?

Aki már vett, ő hol vette?

Vagy mindenkinek gyári csavarokkal felrakható felnije van? :confused:

Nekem mindkét felni vastagabb, és így hogy a téli is már az lesz, éppen ideje rendes csavarokat felpakolni.

Köszi!

Nekem gyári csavarokkal van fent, kb 1 centit megy bele a menetbe a csavar, szerintem ez így jó. Úgy 8 menet lehet kb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ismét itt volnék Urak :)

Találtam egy felnit aminek a paraméterei a következők: 15", 4x100, ET52.5

195/60R15 gumival ennek működnie kéne jól gondolom? Erről a felniről lenne szó konkrétan:http://olx.hu/hirdetes/mazda-2-gyari-aufelni-15-4x100-ID2QMQW.html

A mazda 4x100as felniknek 54,1mm az agyméretük, míg az opelé 56,5. Esztergálni kell a közepéből.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A mazda 4x100as felniknek 54,1mm az agyméretük, míg az opelé 56,5. Esztergálni kell a közepéből.

Köszi a gyors választ! Akkor ez felejtős, marad a kutatás szép állapotú gyári felni után. Nem is gondoltam volna hogy ilyen nehéz lesz találni egy normálisat értelmes áron.

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdem, mert a 205/55r17 nem annyira váltóméret, már r16-ban is határeset... ;-)

Még finoman fogalmaztál, a közelébe sincs!

Ne az Astra méretéhez viszonyítsatok, a Scenic esetén 195/65 R15 az egyik gyári méret, a Renault honlap szerint 17-esben a 205/50 lenne a váltó méret, csak a vicc az, hogy a vezetőoldali ajtón, a guminyomásokat tartalmazó gyári matricán a 195/65 R15 és 205/55 R17 értékei vannak megadva. Igaz, hogy ez is 3,6%-kal nagyobb, viszont ezzel a mérettel legalább pontos a kilométer óra. :)

Link to comment
Megosztás:

Ne az Astra méretéhez viszonyítsatok, a Scenic esetén 195/65 R15 az egyik gyári méret, a Renault honlap szerint 17-esben a 205/50 lenne a váltó méret, csak a vicc az, hogy a vezetőoldali ajtón, a guminyomásokat tartalmazó gyári matricán a 195/65 R15 és 205/55 R17 értékei vannak megadva. Igaz, hogy ez is 3,6%-kal nagyobb, viszont ezzel a mérettel legalább pontos a kilométer óra. :)

Ja, hogy rönóról van szó... :-) Fura, hogy ilyen rugalmasan határozzák meg a gumiméretet. Ezek szerint valszeg nem okozhat katasztrófát az eredeti átmérőtől való eltérés... :-)
Link to comment
Megosztás:

Én 50-ért vettem 205-ös gumikkal. Túl szélesnek találtam a gumikat így 5-ért eladtam.

Így nekem is 45-ben van.

ezen én is gondolkoztam, hogy nem lesz-e túl széles az a 205-ös méret főleg, hogy peremvédős.

Újak?

Neeem, 2009-es 6mm profillal 4db volt egy 10-es.

Én is 50-ért vettem az ugyanilyen felniket Nexen gumikkal.Az előző 15"-ost amit a Vectráról mentettem meg eladtam 40-ért.Így nem került olyan sokba :)

én 45-ért adtam el a Dezent 15' felniket így akkor plusz egy 10-be leszek, na meg a felrakatás.

Link to comment
Megosztás:

ezen én is gondolkoztam, hogy nem lesz-e túl széles az a 205-ös méret főleg, hogy peremvédős.

Neeem, 2009-es 6mm profillal 4db volt egy 10-es.

én 45-ért adtam el a Dezent 15' felniket így akkor plusz egy 10-be leszek, na meg a felrakatás.

Én gavallér voltam és kapott új Continental gumikat. 195/55R16

Link to comment
Megosztás:

Én gavallér voltam és kapott új Continental gumikat. 195/55R16

na igen ez így dukál, viszont mennyire volt "nem" szép a 205-ös gumival?

csak azért vettem, mert az tudtam, hogy biztos váltóméret.

jobb lenne amit Te írtál?

tudsz feltenni egy fotót a Tiédről, még is hogyan néz ki?

mondjuk 1cm nem olyan eget verő különbség.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.