Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

22 hours ago, tgabika76 írta:

A "mettől-meddig"-et nem tudom értelmezni, de az 5 csavaros Astráknak 5*110-es osztóköre van (a tengelycsonkátmérő/középfurat 65mm), de 5*108 illetve 5*112 is rámegy mozgókúpos csavarral.

Igen ,erre  voltam kíváncsi a mettől-meddigre  :) köszönöm szépen a gyors választ ! 

Link to comment
Megosztás:

Végre tegnap leesett Szolnokon is az első "használható" hó, bár mára az utak nagy részét rendbe tették, meló előtt/után szórakoztam kicsit a vasútállomásnál. Nagyon elégedett vagyok a CrossClimate havas teljesítményével, viszont erre a célra azért jól jönne a hagyományos kézifék, vagy a hátsókerék hajtás. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, bár még messze van, de ideje elkezdeni a keresgélést. 

Szükségem lenne egy használt Goodyear Eagle F1 GSD3 215/40 R17-es gumira mert az egyik megsérült.

Egyelőre nem találok használtat, ezért úgy néz ki legalább két újat venni kellene, és azt a hajtott tengelyre tenni. 
Igen ám, de nekem azt mondták a gumisnál ahová járok, hogy a mostani Goodyear-ek már nem olyan jók mint ami nekem van fent, mert az még eredeti (német vagy nemtom) a mostanik meg már máshol készülnek, ennek van realitása vagy csak mellébeszélnek? 

Vagy esetleg ti milyen márkát és típust ajánlanátok. A jelenlegi gumi peremvédős, és nagyon jó a tapadása szárazon és vizes úton is, ezért ugyan ilyen teljesítményt szeretnék venni ha nem lesz más mód. 

Link to comment
Megosztás:

sziasztok
én már évek óta 195/65 R15 méretet használok télinél és nyárinál is
nemsokára gumikat kell cserélnem, érdemes visszatérnem 195/60 R15-re? télen -nyáron is?
a 195/65 R15 -nél azért maradtam, mert jobb áron van mint a másik méret....
de télen meg mindíg elszörnyűlködök, mikor nagy hó van a keréken, hogy a mostani mérettel elég szűkös a hely a gumi és a dob között

mi a véleményetek erről?

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, bonat írta:

sziasztok
én már évek óta 195/65 R15 méretet használok télinél és nyárinál is
nemsokára gumikat kell cserélnem, érdemes visszatérnem 195/60 R15-re? télen -nyáron is?
a 195/65 R15 -nél azért maradtam, mert jobb áron van mint a másik méret....
de télen meg mindíg elszörnyűlködök, mikor nagy hó van a keréken, hogy a mostani mérettel elég szűkös a hely a gumi és a dob között

mi a véleményetek erről?

Használható a nagyobb átmérőjű is gond nélkűl,én télen 185/65 R15-öt használok,árban közel ugyanaz lehet

Nekem a 195/65 nagyon ballonosnak hat a G-n nem tetszik:(,de ez csak esztétika,sokan futnak ilyen mérettel probléma mentesen

Ha neked ez nem gond és jóval olcsóbb mint a váltóméretek akkor maradj a 195/65-nél:)

Link to comment
Megosztás:

14 minutes ago, llaci89 írta:

Sziasztok. 185-65-R15 Ket nyàri gumimhoz szeretnék venni lemezfelniket. Segitseg kene meretek stb. Gyàri lemezfelni mérete. Milyen màs kocsié jó râ? Esetleg van a neten vmi opel bontó ami olcsòn àrul. Astra g 2002 caravan z14XE

4x100 15" ET49 a gyári méret. Jófogás tele van ilyen hirdetésekkel ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, nemrég óta van Opelem, de elég rég óta szerettem volna egy Astra-t.

Hát sikerült beruházni egy G Astra-ra. A kérdésem a következő lenne. Szeretnék peremes alufelnit venni.

Valaki tapasztalatból tudja e mi a legszélesebb felni ami 16˝ ill 17˝-ba nem okoz gondot.

Pl: elöl 16x7,5J hátul 16x9J okozna e gondot (a gyári 15x6J-hez képest ez +72mm kifele)

Vagy Pl: elöl hátul 16x9J (gondolom nem kell eröltetni... :D )

Köszönöm előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, squarepapa írta:

Sziasztok, nemrég óta van Opelem, de elég rég óta szerettem volna egy Astra-t.

Hát sikerült beruházni egy G Astra-ra. A kérdésem a következő lenne. Szeretnék peremes alufelnit venni.

Valaki tapasztalatból tudja e mi a legszélesebb felni ami 16˝ ill 17˝-ba nem okoz gondot.

Pl: elöl 16x7,5J hátul 16x9J okozna e gondot (a gyári 15x6J-hez képest ez +72mm kifele)

Vagy Pl: elöl hátul 16x9J (gondolom nem kell eröltetni... :D )

Köszönöm előre is a segítséget.

Ez erősen függ az ET-számtól is. A gyári felni ugye ET49-es, és minél kisebb ez a szám, annál kijjebb van a felni külső széle. Nekem ET35-van, ezzel 8"-os szélességig nincs gond hátul, ha körültekintően választasz gumit. 9"-al szerintem ugyanez az ET már kilógna, de lehet hogy egy ET40-essel még az is jó. Igazából próba-szerencse. Előre én 7,5"-nál szélesebbet nem tennék fel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!! Esetleg van valakinek 195/55 R16-os Michelin Pilot Primacy nyári gumija ami 2010 utána DOT-os és kb minimum 6mm profilmélységű? Mert 2 vagy 4 db-ra szükségem lenne mindenképp... vagy esetleg ha nem találnák akkor más fajta Michelin gumi vagy Goodyear vagy Dunlop, Bridgestone?

 

Másik kérdés hogy 205/55 R16os gumi illetve ez a felniméterrel elfér e még kanyarodásnál elől a gumi, illetva ha 5en ülnek benne akkor hátul nem e ér le bukkanónál vagy Magyarország úthálózatán???? Mert sajnos ebbe a méretbe kevés lehetőségem van ( 195-55-r16)

Köszönöm válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Erik1986 írta:

Sziasztok!!! Esetleg van valakinek 195/55 R16-os Michelin Pilot Primacy nyári gumija ami 2010 utána DOT-os és kb minimum 6mm profilmélységű? Mert 2 vagy 4 db-ra szükségem lenne mindenképp... vagy esetleg ha nem találnák akkor más fajta Michelin gumi vagy Goodyear vagy Dunlop, Bridgestone?

 

Másik kérdés hogy 205/55 R16os gumi illetve ez a felniméterrel elfér e még kanyarodásnál elől a gumi, illetva ha 5en ülnek benne akkor hátul nem e ér le bukkanónál vagy Magyarország úthálózatán???? Mert sajnos ebbe a méretbe kevés lehetőségem van ( 195-55-r16)

Köszönöm válaszotokat.

Szia!

Facebookon van egy "feelgen és gumi piac" nevű csoport, ott találsz sokféle gumit és felnit is és jófogáson is nézz szét mindenképp!

195/55R16 vagy (205/55 helyett) 205/50R16 a váltóméret és nem fog beleérni szerintem még sehol, de nálam még csak most jön az első év ekkora mérettel, úgyhogy tapasztalatom még nincs vele.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Erik1986 írta:

Sziasztok!!! Esetleg van valakinek 195/55 R16-os Michelin Pilot Primacy nyári gumija ami 2010 utána DOT-os és kb minimum 6mm profilmélységű? Mert 2 vagy 4 db-ra szükségem lenne mindenképp... vagy esetleg ha nem találnák akkor más fajta Michelin gumi vagy Goodyear vagy Dunlop, Bridgestone?

 

Másik kérdés hogy 205/55 R16os gumi illetve ez a felniméterrel elfér e még kanyarodásnál elől a gumi, illetva ha 5en ülnek benne akkor hátul nem e ér le bukkanónál vagy Magyarország úthálózatán???? Mert sajnos ebbe a méretbe kevés lehetőségem van ( 195-55-r16)

Köszönöm válaszotokat.

Hello!

Nekem nyáron 205/55 r16 van fent, nem ér bele sehol,persze ha nem három, 100 kg felletti ember ül hátul, így még nem próbáltam... :-) 

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, Erik1986 írta:

Sziasztok!!! Esetleg van valakinek 195/55 R16-os Michelin Pilot Primacy nyári gumija ami 2010 utána DOT-os és kb minimum 6mm profilmélységű? Mert 2 vagy 4 db-ra szükségem lenne mindenképp... vagy esetleg ha nem találnák akkor más fajta Michelin gumi vagy Goodyear vagy Dunlop, Bridgestone?

 

Másik kérdés hogy 205/55 R16os gumi illetve ez a felniméterrel elfér e még kanyarodásnál elől a gumi, illetva ha 5en ülnek benne akkor hátul nem e ér le bukkanónál vagy Magyarország úthálózatán???? Mert sajnos ebbe a méretbe kevés lehetőségem van ( 195-55-r16)

Köszönöm válaszotokat.

Azért ez a méret sem olyan ritka,lehet találni használtban is,én is ezzel járok nyáron és használtan vettem(Michelin Energie Saver)

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Erik1986 írta:

Sziasztok!!! Esetleg van valakinek 195/55 R16-os Michelin Pilot Primacy nyári gumija ami 2010 utána DOT-os és kb minimum 6mm profilmélységű? Mert 2 vagy 4 db-ra szükségem lenne mindenképp... vagy esetleg ha nem találnák akkor más fajta Michelin gumi vagy Goodyear vagy Dunlop, Bridgestone?

 

Másik kérdés hogy 205/55 R16os gumi illetve ez a felniméterrel elfér e még kanyarodásnál elől a gumi, illetva ha 5en ülnek benne akkor hátul nem e ér le bukkanónál vagy Magyarország úthálózatán???? Mert sajnos ebbe a méretbe kevés lehetőségem van ( 195-55-r16)

Köszönöm válaszotokat.

Nem ér bele sehol.Én is ezt a méretet használom caravanon.Néha megpakolom a csomagtartót,még nem volt vele probléma.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 19. at 20:06, Geree85 írta:

Sziasztok.

G Astrára vettem 7Jx15" alufelnit és az lenne kérdése mi lenne az ideális gumiméret? A gyári 195/60/15 re váltó a 205/55/15 . Vélemény ?? 

Előre is köszi

7J15H2  ET szám? A gyári GM 6Jx15H2 ET 49 

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Arter69 írta:

Segítsetek! 

Szeretnék az Astra f-em 5jatos alá egy Borbet felnit 16" et 20 9j széles! Mennyire lógna ki?

Sztem az f astra fórumon erre jobban tudnák a választ,amúgy üsd be egy ET kalkulátorba meglátod mennyivel lesz kintebb a kerék széle

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kinek mi a tapasztalata a Vredestein Sportrac 5 -tel kapcsolatban? 5 ajtós, Z14XEP Astra G -re szeretném venni, valószínűleg 195/50 R15 méretben. Tesztek alapján (is) jónak tűnik, de érdekelne a személyes tapasztalt. Nem ártana ha a jó tapadás mellett nem fogyna el 1 év alatt...

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.