Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

On 2016. 10. 08. at 10:41, Kishenceg írta:

Van itt valaki, aki használ Michelin Crossclimate gumit és megosztaná a tapasztalatait? Szívesen venném! :)

Tavaly július óta használom, elégedett vagyok vele, beváltotta a hozzá fűzött reményeimet. Ha nem használod sokat a kocsit éves szinten, télen nem sokat jársz havas vidéken, pl. hegyekbe síelni, akkor jó választás lehet, G Astra méretben még nem is mondanám drágának. Tesztek alapján hóban azért jobb egy rendes téli gumi, de nekem nem jött át ez, szerintem hóban is jól tapad. Összességében egy jó kompromisszum.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, retfirD írta:

Tavaly július óta használom, elégedett vagyok vele, beváltotta a hozzá fűzött reményeimet. Ha nem használod sokat a kocsit éves szinten, télen nem sokat jársz havas vidéken, pl. hegyekbe síelni, akkor jó választás lehet, G Astra méretben még nem is mondanám drágának. Tesztek alapján hóban azért jobb egy rendes téli gumi, de nekem nem jött át ez, szerintem hóban is jól tapad. Összességében egy jó kompromisszum.

Köszönöm! Évi kb. 8-10e km, hóban nem megyek, csak ha nagyon muszáj.

Link to comment
Megosztás:

Hm, beszélgettem egy gumissal. Mivel kezd "mániává" válni nálam ez az egész évben egy gumi, azt javasolta, hogy ha semmiképpen nem akarok gumicserével foglalkozni, akkor négyévszakos helyett vegyek inkább téli gumit és használjam azt egész évben. Városba, város környéki rövidebb utakra (autópálya, főútvonal és hegyek kizárva) jobb lesz, mint a négyévszakos. Ezzel nagyon elgondolkoztatott, hiszen emögött nem lehet anyagi érdek.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, Kishenceg írta:

Hm, beszélgettem egy gumissal. Mivel kezd "mániává" válni nálam ez az egész évben egy gumi, azt javasolta, hogy ha semmiképpen nem akarok gumicserével foglalkozni, akkor négyévszakos helyett vegyek inkább téli gumit és használjam azt egész évben. Városba, város környéki rövidebb utakra (autópálya, főútvonal és hegyek kizárva) jobb lesz, mint a négyévszakos. Ezzel nagyon elgondolkoztatott, hiszen emögött nem lehet anyagi érdek.

A biztonságon nem szabad spórolni.Az ilyen gumist műhelyet be kellene zárni sz@rik a biztonságra és autós társaira,téli nyári gumit már igen kedvező áron lehet venni, a meg felelő évszak hoz.De úgy gondolom ,hogy mindenki majd a saját kárán tanul,és belátja megfelelő évszak hoz megfelelő gumit válaszon.:)

Link to comment
Megosztás:

16 perce, astra 1 írta:

A biztonságon nem szabad spórolni.Az ilyen gumist műhelyet be kellene zárni sz@rik a biztonságra és autós társaira,téli nyári gumit már igen kedvező áron lehet venni, a meg felelő évszak hoz.De úgy gondolom ,hogy mindenki majd a saját kárán tanul,és belátja megfelelő évszak hoz megfelelő gumit válaszon.:)

Anélkül, hogy vitát szeretnék (újra)indítani, megjegyzem, hogy én nem tartom rossz ötletnek a négyévszakos gumit. Főleg nem akkor, ha egy olyan autón használják, mint amire én is keresek: viszonylag keveset, rövidebb utakat futó, második, szaladgálós autó, ami nem jár a legnagyobb kihívást jelentő (nagysebességű autópályázás illetve hó) körülmények között. Ahogy néztem, van olyan négyévszakos, ami a teszteken hozza az - akár erős - mezőnyátlagot. ...és hát legyünk őszinték, azokat a teszteken sokszor méterekben jelentkező különbségeket okozó nagyobb teljesítményeket hány autós képes kihasználni? Hány autós képzett és gyakorlott annyira, hogy az átlag feletti teljesítményt nyújtani képes gumihoz felnőve - főleg vészhelyzetben - megfelelően, felkészülten reagáljon, hogy a gumi tényleg tudja nyújtani azt a pluszt, amiért megvette az illető? Vagy a gumitesztek böngészése csak önámítás, önnyugtatás?

Ez a fentebb leírt vélemény, egy elvileg hozzáértőtől, gumis szakembertől elgondolkoztatott, főleg amiatt, mert nem látom a motivációt. 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Geopake írta:

Nem értem ezt a csereberélgetésen való hezitálást.2 szer tovább tart így a gumi ha pihen a garázsba mikor nincs szezonja.Ha csak télivel mennék nyáron is akkor 2 év után dobhatnám ki.Így meg ha veszek nyárit is télit is akkor elmegy 4 évig ez is az is.

Feltéve, hogy lefutja a maga km mennyiségét az alatt a 4 év alatt, nem pedig elöregszik, miközben csak a töredéke km kerül bele, mint amit tudna. :)

Módosítva : Kishenceg
Link to comment
Megosztás:

1 perc, Kishenceg írta:

Feltéve, hogy lefutja a maga km mennyiségét az alatt a 4 év alatt, nem pedig elöregszik, miközben csak a töredéke km kerül bele. :)

Azért egy 6-7 éves gumit sem kell kidobni.Nem romlik meg ha kezelve van.A télit legyalulod egy nyár alatt,kivéve ha garázsban áll:)

Link to comment
Megosztás:

Szüleim után (akik évi 4000km-t autóznak, hóban-esőben csak ha nagyon muszáj, autópályán még nem volt a 8 éves autójuk), én is nagyon gondolkozom négyévszakos gumikon. Nekem évi átlagom kb 6k km, két szettet használok jelenleg. Egyszerű matek: ha 8 évente elöregedés miatt (mondjuk legyen 50-50% futás, akkor a szettek évente 3k km-t mennek, ez 8 év alatt 24k szettenként, ez lényegében majdnem új gumi de elöregedett és ennyi, elkopásról szó nem lehet ennyi futás mellett) kidobom, az kb 2x100k forint. Egy szett négy-évszakos 110-115k-ba kerül, tehát lényegében ha 4 évente cserélném újra, akkor is egálban vagyok. Nem autópályázok (még ez előző autómmal sem voltam pályán), nagyrészt (legyen 70-80%) lakott területen (városon) belül közlekedek, télen hóban-esőben ha nem sürgős inkább nem indulok neki. Nem vagyok kanyarvadászó típus, inkább megfontol/előrelátó közlekedőnek tatom magam. Összességében, szerintem pont az ilyen emberek mint én (vagy szüleim) a valódi célközönsége ezen gumiknak. A biztonság fontos, de senki ne akarjon arról meggyőzni, hogy egy ilyen teljesítményű autónál egy prémium négyévszakos ne lenne elegendő (a fent vázolt szempontok alapján). Ha lenne egy Golf GTI-m és a vezetési élményt is keresném a közlekedés során, akkor persze már lehet másképp látnám. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Janó32 írta:

Szüleim után (akik évi 4000km-t autóznak, hóban-esőben csak ha nagyon muszáj, autópályán még nem volt a 8 éves autójuk), én is nagyon gondolkozom négyévszakos gumikon. Nekem évi átlagom kb 6k km, két szettet használok jelenleg. Egyszerű matek: ha 8 évente elöregedés miatt (mondjuk legyen 50-50% futás, akkor a szettek évente 3k km-t mennek, ez 8 év alatt 24k szettenként, ez lényegében majdnem új gumi de elöregedett és ennyi, elkopásról szó nem lehet ennyi futás mellett) kidobom, az kb 2x100k forint. Egy szett négy-évszakos 110-115k-ba kerül, tehát lényegében ha 4 évente cserélném újra, akkor is egálban vagyok. Nem autópályázok (még ez előző autómmal sem voltam pályán), nagyrészt (legyen 70-80%) lakott területen (városon) belül közlekedek, télen hóban-esőben ha nem sürgős inkább nem indulok neki. Nem vagyok kanyarvadászó típus, inkább megfontol/előrelátó közlekedőnek tatom magam. Összességében, szerintem pont az ilyen emberek mint én (vagy szüleim) a valódi célközönsége ezen gumiknak. A biztonság fontos, de senki ne akarjon arról meggyőzni, hogy egy ilyen teljesítményű autónál egy prémium négyévszakos ne lenne elegendő (a fent vázolt szempontok alapján). Ha lenne egy Golf GTI-m és a vezetési élményt is keresném a közlekedés során, akkor persze már lehet másképp látnám. 

Anyósoméknak is 4 évszakost vettünk a H astrájukra.A parkolóban áll egész nap.Szerintem évente jó ha 2000 km-t megy vele.Átmegy hétvégente az anyjához,ami 6 km-es táv.2005-ös a kocsi de nem sok km van benne.Ha eladják egyszer előre kell tekerni a km órát :) 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Geopake írta:

Azért egy 6-7 éves gumit sem kell kidobni.Nem romlik meg ha kezelve van.A télit legyalulod egy nyár alatt,kivéve ha garázsban áll:)

Ez a gumitól is függ, a 8 éves Barumon még 3-4 milis minta volt, de esőben félelmetes hogyan csúszott. Úgy vágtam le a felniről, még csak véletlenül se kerüljön újra autóra.

2357164-20161012-qIK1fr.jpg

Link to comment
Megosztás:

Just now, Geopake írta:

Lehet megfagyott és bekeményedett:)

Ugye nyári gumi volt csak nyáron használtam, mindegy volt neki milyen meleg van esett akkor csúszott. Most direkt olyan gumit kerestem aminek jó az "esőindexe" persze ez a zaj és a fogyasztás rovására megy. Kis túlzással nem tudom megcsúsztatni. Legalábbis normális használatkor közepesen erős fékezéskor még nem, amikor a régi már régen  blokkolt.

Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, astra 1 said:

A biztonságon nem szabad spórolni.Az ilyen gumist műhelyet be kellene zárni sz@rik a biztonságra és autós társaira,téli nyári gumit már igen kedvező áron lehet venni, a meg felelő évszak hoz.De úgy gondolom ,hogy mindenki majd a saját kárán tanul,és belátja megfelelő évszak hoz megfelelő gumit válaszon.:)

Ezzel csak az a baj, hogy mást is magukkal rántanak, ha a sz@r gumik miatt balesetet okoznak. Én erre mindig azt mondom, hogy addig nem érdekel, amíg nem azért jön belém vagy másba, mert valami levedlett kínai sz@r gumit használ, vagy egy guminepper nem sóz rá 10 éves levedlett gumit. 

Kötelező kellene, hogy legyen nálunk is a téli gumik használata (mindkét tengelyen), valamint nézni kellene szigorúan a gumik korát is.Első a biztonság, ezen nem lehet spórolni, nincs kompromisszum. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, kukori írta:

Ezzel csak az a baj, hogy mást is magukkal rántanak, ha a sz@r gumik miatt balesetet okoznak. Én erre mindig azt mondom, hogy addig nem érdekel, amíg nem azért jön belém vagy másba, mert valami levedlett kínai sz@r gumit használ, vagy egy guminepper nem sóz rá 10 éves levedlett gumit. 

Kötelező kellene, hogy legyen nálunk is a téli gumik használata (mindkét tengelyen), valamint nézni kellene szigorúan a gumik korát is.Első a biztonság, ezen nem lehet spórolni, nincs kompromisszum. 

Van olyan elvetemült gumis, aki a nála hagyott ezeréves gumikat még eladja párezerért és fel is szereli őket, annak akinek erre van pénze/esze, kinek hogy tetszik. Nem is lehet az embereket hülyézni emiatt, hiszem elméletileg a gumis a szakember, ha ő azt mondja hogy ez még jó és használható egy átlagember miért is ne hinne neki? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Ugye nyári gumi volt csak nyáron használtam, mindegy volt neki milyen meleg van esett akkor csúszott. Most direkt olyan gumit kerestem aminek jó az "esőindexe" persze ez a zaj és a fogyasztás rovására megy. Kis túlzással nem tudom megcsúsztatni. Legalábbis normális használatkor közepesen erős fékezéskor még nem, amikor a régi már régen  blokkolt.

Nekem is kell néznem nyárra másik gumit.Ami rajta van úgy búg mint a kamionok a nulláson:) Kumho Ecsta KU31 van rajta 7 mm a minta de elég régi.Esőben nem csúszik.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Geopake írta:

Nekem is kell néznem nyárra másik gumit.Ami rajta van úgy búg mint a kamionok a nulláson:) Kumho Ecsta KU31 van rajta 7 mm a minta de elég régi.Esőben nem csúszik.

Ahogy néztem a tapadás mindíg a hang és a gördülési ellenállás vagyis a fogyasztás rovására megy. Most vagy hangos, és sokat eszik, vagy megáll rendesen.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, zotya975 írta:

Ahogy néztem a tapadás mindíg a hang és a gördülési ellenállás vagyis a fogyasztás rovására megy. Most vagy hangos, és sokat eszik, vagy megáll rendesen.

Gondolom azért is búg jobban mert 215 széles.A 205 ös Hankook csendben suhant.Igaz hogy az 1 éves gumi.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nagyon egyszerű, az első hét közül amelyiket a legolcsobban sikerül megvenni, szerintem a Hankook lesz az. 

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2016_Sommerreifen_Test_185_65_R15.aspx

Téli esetén: https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2016_winterreifen_185_65_r15.aspx?ComponentId=273603&SourcePageId=31821

Itt kicsit nehezebb, de szerintem az ajánlottak közül bármelyik, szintén ár alapján, az első kettő nagyon drága. Astra G esetén biztos, hogy nem lesz rossz itt is a Hankook. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.