Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

25 perce, DarthVödör írta:

A képen a csatlakozó, és a felső perem között található egy leválasztó kondenzátor. Ez sorban van a hangszóróval. Tulajdonképen ez a magas hang  leválasztás. Vagyis a hangszóró megmérhető! 8 Ohm körül kell lennie. Ha megvan, akkor a kondi száradt ki. Csere. Fejből nem mondom meg mekkora, de 2,2-10 uF körül lehet.

Az elso ajtoban levo talan ilyen. A hatsokban levo tuti hogy nem ilyen, az valami utolagos mokolas lehet. Na majd ramerek a cegben a kondikra, ott van hozza rendes muszer. Lehet kene szereznem 2db gyari csipogot hatra...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok !
Lábkiosztást keresek 2003/2004 évi Siemens VDO CDR 500, 2 x 5 soros csatlakozójához .
Ez a rádió
saját gyári első gazdás autómban van, amit senki semmiféle módon nem módosított .
Nem, a tetején található matrica nem segít, hihetetlen, de így van, az ábra nem is egyezik a rádión lévő csatlakozóval .
Hiába kerestem nem találtam egyértelmű ábrát a 2 x 5 soros csatlakozó lábkiosztására, ahány annyiféle volt .
Így teljesen megállt a tudomány .

Üdv.
Astra

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autómban Delco CDR 500-as fejegység van. Szeretném  a TID-et rábírni, hogy RDS-ről szinkronizáljon időt. Sajnos a használatiban leírtak szerint nem megy. Mikor az évszám villog beállítás módban, akkor nem tudom 3 másodpercig nyomva tartani az óra gombot, mert átugrik az idő beállítására és nem történik semmi. Próbáltam ott is nyomva tartani, de nem hozza be a menüt, hogy bekapcsoljam ezt a funkciót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy kérdésem hogy mi lehet a rádióval..JVC KD6060 elég öreg lehet, így ezzel vettem a gépet és csak a cd jó rajta.

Ha elindítom a keresést sehol nem áll meg és nem tudom rögzíteni a csatornákat..vagy tök buta vagyok hozzá.

Ha esetleg lenne valakinek kézi könyve ehhez a típushoz annak megköszönném a segítséget..és ha el tudná küldeni az e-mail címemre hátha még 

szenvedek vele 1 kört, ha nem lesz jó akkor vennem kell egy másik rádiót..

Link to comment
Megosztás:

5 órája, szarufa írta:

Sziasztok! Lenne egy kérdésem hogy mi lehet a rádióval..JVC KD6060 elég öreg lehet, így ezzel vettem a gépet és csak a cd jó rajta.

Ha elindítom a keresést sehol nem áll meg és nem tudom rögzíteni a csatornákat..vagy tök buta vagyok hozzá.

Ha esetleg lenne valakinek kézi könyve ehhez a típushoz annak megköszönném a segítséget..és ha el tudná küldeni az e-mail címemre hátha még 

szenvedek vele 1 kört, ha nem lesz jó akkor vennem kell egy másik rádiót..

Google nem a barátod... Download

Remélem, jól van bekötve. Valószínűleg nincs bekötve a Fekete/Fehér (Remote) megy a TID kijelzőre, és az antenaerőrítőre. Ha nem kap +12V-ot, olyan mintha nem lenne antena. A TID dátumot mutat amikor bekapcsolod a JVC-t? Akkor szinte biztosan nincs bekötve a Fekete/Fehér. Nem talál adókat. (esetleg helyi adót).

Memorizálás: a talált adót 2 mp nyomva tartani valamelyik szám gombot. (Remélem a MEMORY szál az akkura van kötve) Opelnél fordítva van az ACC, és a MEMORY. Sárga : MEMORY ide kell az állandó +12, AKKU. (opelnél ez a piros)

Piros : ACC ide megy a gyújtás +12V. (opelnél ez a fekete)

Sárga és a piros szálat nézd át, valószínűleg fordítva van bekötve. (nem gond, csak elfelejti az adókat...)

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Astra G-be egyre kevésbé bírja a gyári hangszóró hangerőt recsegés és torzítás nélkül tartani. Úgy tudom ezt a legérthetőbben leírni, hogy régen 40-re tekerve nem recsegett, most már 30-nál is berecseg néha. Remélem, hogy ez csak a hangszóró hibája és nem a fejegységé. A fejegység egy kb 8 éves Pioneer, sajnos a pontos típust most nem tudom megírni, de arra emlékszem hogy MOSFET-es 4x50W teljesítményű. Nem szeretnék semmi extrát beépíteni, csak a recsegős gyári hangszórókat kicserélni. Erre kinéztem egy JBL Stage2 624 szettet, beépítőkerettel együtt 15K. link Megfelelő és megéri ennyiért?

Válaszotokat köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
5 órája, Gyula66 írta:

Helló tudna segíteni valaki, elvileg kormányról vezérelhető rádióval volt szerelve a 99-es g astra , és most egy androidos fejegység került bele , és szükségem lenne a rádió csatlakozó kiosztasa .

Alsó két csatlakozó szabvány iso. Egyedül a gyújtás 12 és az állandó 12V ami rándiónként változhat. Felső csatlakozó a kijelzőé, arra nem lesz szükséged.

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

Sziasztok! 

Gyenge rádió vétel miatt kérdeznék. 

városba mindig van jel, sok adót befog, külterületen vagy-vagy, akkor is susmorog. 

Próbáltam már új antennát, hosszabb, rövidebb. 

Olvastam itt, a gyári antenna erősítőről, hogy nem mindig van jól bekötve stb. 

Csináltam egy képet a rádió bekötésről, ezen látszik valami hiba? 

A rádió egy pioneer 170ui, 2015-ös modell kb. 

(a fához értek, sajnos ehhez nem) 

kép

 

KÖSZI 

Módosítva : g.peter23
Link to comment
Megosztás:

5 órája, g.peter23 írta:

Sziasztok! 

Gyenge rádió vétel miatt kérdeznék. 

városba mindig van jel, sok adót befog, külterületen vagy-vagy, akkor is susmorog. 

Próbáltam már új antennát, hosszabb, rövidebb. 

Olvastam itt, a gyári antenna erősítőről, hogy nem mindig van jól bekötve stb. 

Csináltam egy képet a rádió bekötésről, ezen látszik valami hiba? 

A rádió egy pioneer 170ui, 2015-ös modell kb. 

(a fához értek, sajnos ehhez nem) 

[URL=http://kepkezelo.com/][IMG]http://kepkezelo.com/images/ajvon67639jnzeoztokx.jpg[/IMG][/URL]

KÖSZI 

Én a képet nem látom ugyan, de néhány dolgot tapasztaltam már. Ha utólagos rádiónál elvágják az antenna erősítő vezetéket, hogy a kijelző mutassa a dátumot, az baj. Továbbá a classic rövidebb antennájával és utángyártott antennával rosszabb a vétel. Érdemes gyári hosszú antennát venni. Továbbá az utobbi években látványosan romlik a rádió vétel minden autóban. Vidékiek országot átszelve ezt tapasztalják. Aki csak 30 km-eket megy nem mindig szembesül ezzel. És végül nem gyári rádiokkal eddig mindig rosszabb vételt értem el mint gyárival.

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

29 perce, Stofl írta:

Én a képet nem látom ugyan, de néhány dolgot tapasztaltam már. Ha utólagos rádiónál elvágják az antenna erősítő vezetéket, hogy a kijelző mutassa a dátumot, az baj. Továbbá a classic rövidebb antennájával és utángyártott antennával rosszabb a vétel. Érdemes gyári hosszú antennát venni. Továbbá az utobbi években látványosan romlik a rádió vétel minden autóban. Vidékiek országot átszelve ezt tapasztalják. Aki csak 30 km-eket megy nem mindig szembesül ezzel. És végül nem gyári rádiokkal eddig mindig rosszabb vételt értem el mint gyárival.

 

Köszi!

Javítottam a kép linket. A képen látható 2 szálon (Mute és Remote control) kívül nem látok elvágva mást.
Egy antenna talp tömítés esedékes lesz majd a közel jövőben, ha szét van szedve érdemes ott valamit nézni, mérni?

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 12. 25. at 17:43, g.peter23 írta:

Köszi!

Javítottam a kép linket. A képen látható 2 szálon (Mute és Remote control) kívül nem látok elvágva mást.
Egy antenna talp tömítés esedékes lesz majd a közel jövőben, ha szét van szedve érdemes ott valamit nézni, mérni?

Jaaa, nem a rádió csatiknál kell nézni, hanem az iso csatik mögött amibe beledugtad a rádió csatlakozóját. Illetve ha bekapcsolod az utólagos rádiót és eltűnik a dátum, akkor biztos jó a vezetékezés. Akkor azt át kell kapcsolni nem gyéri rádiós módba és már mutatja is. Az antennánál a csatlakozásokat tudod megnézni, mást nem nagyon. Most nem tudom keverem-e a H-val de az antenna talptól kb 15 centire vannak a vezeték toldások. Azokat lehet megnézni még a többi után.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

11 perce, Stofl írta:

Jaaa, nem a rádió csatiknál kell nézni, hanem az iso csatik mögött amibe beledugtad a rádió csatlakozóját. Illetve ha bekapcsolod az utólagos rádiót és eltűnik a dátum, akkor biztos jó a vezetékezés. Akkor azt át kell kapcsolni nem gyéri rádiós módba és már mutatja is. Az antennánál a csatlakozásokat tudod megnézni, mást nem nagyon. Most nem tudom keverem-e a H-val de az antenna talptól kb 15 centire vannak a vezeték toldások. Azokat lehet megnézni még a többi után.

Köszi!

Nálam a kijelző dátumot, hőmérsékletet mutat állandóan, független a rádiótól.
Ha jól emlékszem nem láttam lafogó vezetéket a kábelköteg végén.

A rádió használati utasításában van egy ilyen rész:
Google fordítós:
Ha ez a készülék be van kapcsolva, akkor a vezérlőjelek a kék / fehér kábelen keresztül küldte. Csatlakoztassa ezt a kábelt a rendszer távirányítójához
külső erősítő vagy a jármű antennarelé vezérlése
kivezetés (max. 300mA 12 V DC). Ha a a jármű üvegantennával van felszerelve,
csatlakoztassa az antennaerősítő tápellátásához ellátási terminál.

Eredeti:

When this unit is on, control signals are sent through the blue/white cable.
Connect this cable to the system remote control of an external power amp or the
vehicle’s auto-antenna relay control terminal (max. 300mA 12 V DC). If the
vehicle is equipped with a glass antenna, connect it to the antenna booster power
supply terminal.


A kék-fehér kábel, a képen a REMOTE felíratú, nemtudom ez számít-e

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 12. 26. at 20:55, g.peter23 írta:

Köszi!

Nálam a kijelző dátumot, hőmérsékletet mutat állandóan, független a rádiótól.
Ha jól emlékszem nem láttam lafogó vezetéket a kábelköteg végén.

A rádió használati utasításában van egy ilyen rész:
Google fordítós:
Ha ez a készülék be van kapcsolva, akkor a vezérlőjelek a kék / fehér kábelen keresztül küldte. Csatlakoztassa ezt a kábelt a rendszer távirányítójához
külső erősítő vagy a jármű antennarelé vezérlése
kivezetés (max. 300mA 12 V DC). Ha a a jármű üvegantennával van felszerelve,
csatlakoztassa az antennaerősítő tápellátásához ellátási terminál.

Eredeti:

When this unit is on, control signals are sent through the blue/white cable.
Connect this cable to the system remote control of an external power amp or the
vehicle’s auto-antenna relay control terminal (max. 300mA 12 V DC). If the
vehicle is equipped with a glass antenna, connect it to the antenna booster power
supply terminal.


A kék-fehér kábel, a képen a REMOTE felíratú, nemtudom ez számít-e

Nem erről van szó. Amiről te írsz, az a vezeték a rádió bekapcsolására 12V-ot ad ki magából (remote-szál, ahogy a vezetékre is van írva), és erősítők vezérlésére szokták használni, vagy arra hogy ha motoros antenna van az autóban, akkor az a rádió bekapcsolásakor kiemelkedjen a karosszériából.

Ami nekünk kell az egy piros-fehér vezeték, és ahogy Stofl írta, ne közvetlenül a rádiónál keresd, hanem az ISO csatlakozó mögött. Ez eredetileg a gyári rádió csatlakozód volt, három részből áll, két keskenyebb (alul), és egy szélesebb, felső részből. Ebben a csatlakozóban van egy piros-fehér vezeték, ami két funkciót is ellát: egyfelől ez felel a középső kijelzőre kiírandó infókért, illetve ez adja a gyári antenna erősítőnek (ez az antenna talpában van) a tápellátást. Namost, ahogy már előttem is írták, ha a gyári rádiót egyszerűen csak kicseréled egy másikra úgy hogy előtte nem programozod le róla a kijelzőt célműszerrel, akkor az új rádió bekapcsolásakor a középső kijelző alsó sávjában (ahol eddig az RDS infókat írta ki) csak a nagy semmi lesz. Ezt szokták elkerülni azzal hogy primitív módszerrel elvágják a már említett piros-fehér vezetéket, ekkor a kijelző alsó sora mindig a dátumot fogja mutatni, függetlenül a rádió ki vagy bekapcsolt állapotától. A gond ott van hogy ha ezt a vezetéket közvetlenül a már említett ISO csatlakozó mögött vágják el, akor nem jut tápfesz az antennaerősítőnek sem, mert a vezeték jóval hátrébb ágazik el, így sz@r lesz a vétel. A megoldás az hogy vagy le kell programozni a kijelzőt a rádióról és nem kell elvágni a vezetéket, vagy ki kell szedni az egész középkonzolt, és közvetlenül a kijelzőnél kell elvágni a piros-fehér kábelt, az elágazás után, így az antennaerősítőnek még jut tápfesz és nem lesz gyenge a rádióvétel.  

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

14 perce, tgabika76 írta:

Nem erről van szó. Amiről te írsz, az a vezeték a rádió bekapcsolására 12V-ot ad ki magából (remote-szál, ahogy a vezetékre is van írva), és erősítők vezérlésére szokták használni, vagy arra hogy ha motoros antenna van az autóban, akkor az a rádió bekapcsolásakor kiemelkedjen a karosszériából.

Ami nekünk kell az egy piros-fehér vezeték, és ahogy Stofl írta, ne közvetlenül a rádiónál keresd, hanem az ISO csatlakozó mögött. Ez eredetileg a gyári rádió csatlakozód volt, három részből áll, két keskenyebb (alul), és egy szélesebb, felső részből. Ebben a csatlakozóban van egy piros-fehér vezeték, ami két funkciót is ellát: egyfelől ez felel a középső kijelzőre kiírandó infókért, illetve ez adja a gyári antenna erősítőnek (ez az antenna talpában van) a tápellátást. Namost, ahogy már előttem is írták, ha a gyári rádiót egyszerűen csak kicseréled egy másikra úgy hogy előtte nem programozod le róla a kijelzőt célműszerrel, akkor az új rádió bekapcsolásakor a középső kijelző alsó sávjában (ahol eddig az RDS infókat írta ki) csak a nagy semmi lesz. Ezt szokták elkerülni azzal hogy primitív módszerrel elvágják a már említett piros-fehér vezetéket, ekkor a kijelző alsó sora mindig a dátumot fogja mutatni, függetlenül a rádió ki vagy bekapcsolt állapotától. A gond ott van hogy ha ezt a vezetéket közvetlenül a már említett ISO csatlakozó mögött vágják el, akor nem jut tápfesz az antennaerősítőnek sem, mert a vezeték jóval hátrébb ágazik el, így sz@r lesz a vétel. A megoldás az hogy vagy le kell programozni a kijelzőt a rádióról és nem kell elvágni a vezetéket, vagy ki kell szedni az egész középkonzolt, és közvetlenül a kijelzőnél kell elvágni a piros-fehér kábelt, az elágazás után, így az antennaerősítőnek még jut tápfesz és nem lesz gyenge a rádióvétel.  

Értem. értem.

A rádió mögött, amíg belátni a műszefal mögé, a piros-fehér kábel nincs elvágva. Az a gyanúm, hogy a kijelzőről lett leprogramozva a rádió, előző tulajok csak márkaszervízbe hordták rendszeresen az autót, nem gondolom, hogy ott kábeleket vagdostak, és már utólagos rádióval vettem a kocsit.

Csak még mindig nem tudom, kap-e tápot az antennaerősítő. Ki tudom magam mérni egy multiméterrel? (csak egyszerű méréseket tudok csinálni, nem ez a szakmám)

Illetve,
Egyik ismerősőm próbaképp, adott egy origi, bontatlan fantomtáp nevezetű dolgot. Ha ezt bekötném, okozna problémát ha valóban kap az antennaerősítő áramot piros-fehér kábelen keresztül is? (lényegében 2x lenne megtáplálva)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy a VDO CDR 500 fejegység hogyan boldogul az mp3-mal, illetve az írt cd-vel?

Fejegység csere esetén megoldható-e, hogy a rádió kijelzés megmaradjon és a kormányról való vezérlés is?

Válaszotokat köszönöm.

Gabes

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Gabes írta:

Sziasztok!

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy a VDO CDR 500 fejegység hogyan boldogul az mp3-mal, illetve az írt cd-vel?

Fejegység csere esetén megoldható-e, hogy a rádió kijelzés megmaradjon és a kormányról való vezérlés is?

Válaszotokat köszönöm.

Gabes

mp3-al sehogy, írt audio cd-vel szopkott működni ha nem túl koszos az olvasófej, illetve én a biztonság kedvéért lassú sebességgel szoktam írni, bár nem tudom ez számít-e. 

Ha fejegységet akarsz cserélni, akkor a kormánytáv megoldása egyszerűbb, ehhez olyan fejegység kelkl ami tuzdja a vezetékes(!) távirányíthatóságot alapból, azaz van ilyen kimenet vagy vezeték a hátuljában (infrásan távirányítható készülék nem jó), és ha ez megvan, akkor meg kell venni a hozzá való távvezérlő adaptert például innen. (oldalt a lenyíló menüből válaszd ki az autórádiód márkáját)

A kijelzés sajnos szinte biztosan nem fog működni, csak egész kevés márka van ami Opel-specifikus rádiót gyárt, ezek jellemzően a VDO és a Kenwood felső kategóriás típusai, jó drágák, de cserébe plug&play-ek, semmit se kell kötögetni, csak berakod és működik (illetve a menüjében kell beállítani a kijelzőt). Ilyen rádió hiányában beállíthatod hogy állandóan a dátumot lásd a kijelző alsó sorában (egyébként ugye a rádió kikapcsolt állapotában a dátum lesz ott, bekapcsolva semmi). Ezt két módon lehet megtenni: vagy Op-Com-al le lehet programozni a kijelzőt a gyári rádióról (ezt még akkor kell megtenni amikor bent van a gyári rádió), vagy pedig el kell vágni a rádió csatlakozójából a kijelzőbe menő piros/fehér vezetéket. Ebben csak az a bibi hogy ezt a vezetéket nem szabad közvetlenül a rádió csatlakozójánálk elvágni, ugyanis később elágazik és ez adja  atápot a gyári antennaerősítőnek is, így tehát rossz lesz a vétel. Helyette ki kell bontani az egész középkonzolt, és közvetlenül a kijelzőnél kell elvágni a vezetéket, az elágazás után.

Link to comment
Megosztás:

Ezt még annyival módosítanám, hogy mindegy mikor állítjuk át a TID kódindexét, bármikor meg lehet tenni, az új rádióval is.
És mindenképp támogatom az OP-COM-os verziót, sokkal gyorsabb, mint bármilyen csavart kiszedni.

És kérdésem is lenne!
Bekerült nekem egy Kenwwod rádió a gyári helyére. Vettem hozzá multikormány adaptert.
Na ezzel elég gyakran előfordul az a jelenség, hogy hangerő növelésre jelforrást vált a rádió. Elég bosszantó.
10 évvel ezelött a sógorom is ilyen kombót vett a G-be. Multikormány, adapter, Kenwood rádió. Gondoltam elkérem tőle az adaptert, hogy ki tudjam szűrni a hibás egységet. Azt mondja vihetem nyugodtan, de az övé néha meghülyül, és hangerő gombokra forrást vált....
Ez másnál is jellemző? Akinél volt ilyen az talált rá megoldást?

Link to comment
Megosztás:

20 órája, tgabika76 írta:

mp3-al sehogy, írt audio cd-vel szopkott működni ha nem túl koszos az olvasófej, illetve én a biztonság kedvéért lassú sebességgel szoktam írni, bár nem tudom ez számít-e. 

Ha fejegységet akarsz cserélni, akkor a kormánytáv megoldása egyszerűbb, ehhez olyan fejegység kelkl ami tuzdja a vezetékes(!) távirányíthatóságot alapból, azaz van ilyen kimenet vagy vezeték a hátuljában (infrásan távirányítható készülék nem jó), és ha ez megvan, akkor meg kell venni a hozzá való távvezérlő adaptert például innen. (oldalt a lenyíló menüből válaszd ki az autórádiód márkáját)

A kijelzés sajnos szinte biztosan nem fog működni, csak egész kevés márka van ami Opel-specifikus rádiót gyárt, ezek jellemzően a VDO és a Kenwood felső kategóriás típusai, jó drágák, de cserébe plug&play-ek, semmit se kell kötögetni, csak berakod és működik (illetve a menüjében kell beállítani a kijelzőt). Ilyen rádió hiányában beállíthatod hogy állandóan a dátumot lásd a kijelző alsó sorában (egyébként ugye a rádió kikapcsolt állapotában a dátum lesz ott, bekapcsolva semmi). Ezt két módon lehet megtenni: vagy Op-Com-al le lehet programozni a kijelzőt a gyári rádióról (ezt még akkor kell megtenni amikor bent van a gyári rádió), vagy pedig el kell vágni a rádió csatlakozójából a kijelzőbe menő piros/fehér vezetéket. Ebben csak az a bibi hogy ezt a vezetéket nem szabad közvetlenül a rádió csatlakozójánálk elvágni, ugyanis később elágazik és ez adja  atápot a gyári antennaerősítőnek is, így tehát rossz lesz a vétel. Helyette ki kell bontani az egész középkonzolt, és közvetlenül a kijelzőnél kell elvágni a vezetéket, az elágazás után.

Köszi a kimerítő választ! Esetleg konkrét rádió típust tudnálajánlani, ami "plug and play"-es?

 

Üdv: Gabes

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
9 órája, OpelAtti írta:

Sziasztok!

Kaptam egy aktív mély ládát ajándékba.

Van hozzá táp kábel biztosítékkal, amit az akkura lehet kötni.

Nem szívesen kötném direkt az akkura, a bizti táblánál van lehetőség a vezetéket csatlakoztatni?

A táp kábel:      https://kepkuldes.com/image/1zPoIm

Lehet kapni mondjuk ilyet, amivel plusz áramvételezési helyet kapsz a biztosítéktábláná:https://www.autodvd.hu/biztositek-eloszto-keses-roz-03.html?gclid=Cj0KCQiA962BBhCzARIsAIpWEL0IA_QF7j6PYaklnICVcF-WHCwFLKiVCt7ei3dMxGJDWQWMOX3S148aAkwTEALw_wcB

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, OpelAtti írta:

A bizti táblán van több üres hely, oda lehetne valamelyikbe bedugni, vagy azok egyéb extráknak van kiosztva.?

 

https://kepkuldes.com/image/Q0JYD3

Vannak " üres helyek" amik pinezve vannak, de feltételekhez van kötve, hogy mikor van ott áram, és mennyi. És több olyan "üres hely" van, amiben pinek sincsenek. Mélyládánál azért kell az akksira kötni, mert nagy az áram igény. Ezek a kis biztosítékok nem alkalmassak a terhelés átvitelére. Akksira kötés miért nem jó? Ott is lesz biztosíték a vezetéken, és nem olvad össze a kébelköteged és a biztosíték táblád sem. Nagy fogyasztok a tábla bal oldalában illetve a motortérben vannak biztosítva. A kicsik nem jók erre. Az a sárga kábel az csak a vezérlő szál lenne? Ha igen, akkor azt a rádióra kell kötni.

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.