Jump to content
OPEL FÓRUM

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok

Recommended Posts

• Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Népszerű hozzászólások

Kérek mindenkit a normális hangnem megtartására. Illetve tisztelettel megkérek mindenkit ne hozzon létre 3-4 felhasználót, hogy ezzel is szaporítsa a munkámat. Törekedjünk a magasabb színvonal felé.

Tehát ezzel azt akarod mondani, hogy az a gyakorlatiasság ha nincs tisztában az adott konstrukcióval kapcsolatban? Remélem ezen szerelők a mostani kis turbó benzin Ecotec-be nem 10w40-et fognak töltög

- Alkatrész változás nem lehet, mert egy legyártott motorban már nem változik semmi. Eseteg akkor elképzelhető, ha egy adott típusú motor még gyártásban van és azokon változtatnak, de ez így kicseszés

Közzétett képek

On 2018. 03. 22. at 10:03, Janó32 írta:

Csak érdeklődés szinten: valakinek van tapasztalata Mannol (Extreme vagy O.E.M. GM/Daewoo) 5w40-es motorolajjal kapcsolatban? 

Nem pont ez az olaj van most benne, de majdnem https://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/mannol/energy-formula-pd-5w-40-5l-p263688717/ Ez volt az első olajcserém így nincs viszonyítási alapom más olajhoz képest, pár ezret mentem vele csere óta. Mi érdekelne? Amire csak tudok válaszolok szívesen.

Hozzászólás linkje
Megosztás:
18 órája, AstryG írta:

Nem pont ez az olaj van most benne, de majdnem https://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/mannol/energy-formula-pd-5w-40-5l-p263688717/ Ez volt az első olajcserém így nincs viszonyítási alapom más olajhoz képest, pár ezret mentem vele csere óta. Mi érdekelne? Amire csak tudok válaszolok szívesen.

Köszi! Az általános dolgok érdekeltek volna: pl mennyire zajos vele a motor, mennyire fogy vagy habosodik egy másik kenőanyaghoz viszonyítva...

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Nem véltem felfedezni, hogy zajos lenne a motor vele. Mikor cseréltem az előző már elég fekete volt benne, bár nem tudom az milyen olaj volt mert már nem jutott eszembe kérdezni a tulajt. Habosodást sem láttam rajta. A fogyás az már más tészta. Cserekor majdnem fullon volt. Aztán eltelt pár hónap és megnéztem akkor már 3 rovátkával lentebb volt a szint a nívón, de még a minimum szint felett eggyel. Meglehet, hogy a váltásaim(nem rögtön váltok, tovább pörög) miatt jobban csipegeti a motor ezt az olajat mint a 10w-set. Persze nem állandó ez a váltás pontatlanság, de előfordul velem. Illetve a motor futása miatt lehet jobban kopik belőle. De szerintem a Mannol mint olaj egy jó választás, teszt alapján is megbízható. És én se tapasztaltam vele semmi problémát mióta használom.

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 perc, cryboy21 írta:

Sziasztok.

1999-es Astra G 1.6 8v  230.000 KM (X16SZR)-be milyen olaj kell?

Most GM 5w30 van benne de országúton , nagyobb fordulaton csipegeti.(ezt meg az előző tulaj tette bele)

én Mobil 3000 x1 5W40-el használtam anno,nálam nem volt olajfogyi

próbáld meg,de nem hinném hogy ez megállitja a fogyást:(

Hozzászólás linkje
Megosztás:
38 perce, cryboy21 írta:

Speciel nem az a problémám hogy csipegeti mert csak minimális az olajfogyasztás , hanem hogy milyen való bele? 

Dexos 2 szabványnak megfelelő az ajánlott. Ha ezt beírod a keresőbe, találsz konkrét felsorolást motorolajokból.

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, cryboy21 írta:

Sziasztok.

1999-es Astra G 1.6 8v  230.000 KM (X16SZR)-be milyen olaj kell?

Most GM 5w30 van benne de országúton , nagyobb fordulaton csipegeti.(ezt meg az előző tulaj tette bele)

Valami 5w40-ben gondolkoznék a helyedben... Az, hogy az most dexos2 jóváhagyással rendelkezik-e, ez nem biztos hogy kardinális kérdés kell legyen egy lassan 20 éves autó esetében (mégiscsak működött valamilyen kenőanyaggal az élete első 11 évében 2010-ig, amikor is képbe lépett a dexos2). Meg aztán vigyázni kell, mert ugye más az ha a gyártó jelenti ki a saját termékéről hogy az megfelel a GM dexos2 követelményeknek, és más az amikor valóban megfelel annak és license számmal rendelkezik. Tehát nem feltétlenül minden kenőanyag dexos2 csak mert alá azt írták egy honlapon, érdemes a gyártó oldalán a termék adatlapján megnézni ha valóban olyat keresel majd... 

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget és a válaszokat.

Most akadt a kezembe a szervizkönyve amit 7 éves koráig vezettek , ami szerint végig 10w40-et kapott. 

Gondolom ha addig elment gond nélkül avval , akkor felesleges túlkomplikálnom a dolgot :)

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, cryboy21 írta:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget és a válaszokat.

Most akadt a kezembe a szervizkönyve amit 7 éves koráig vezettek , ami szerint végig 10w40-et kapott. 

Gondolom ha addig elment gond nélkül avval , akkor felesleges túlkomplikálnom a dolgot :)

Saját is azt kapta végig. De miután megvettem és eljött az olajcsere ideje 5w-40et tettem bele amitől észrevételem szerint finomabban járt meg csendesebben. Drágának sem mondanám mert 5860Ft volt az 5 literes kanna. A következő viszont már 5w-30 lesz mert érdekel mi lesz belőle. 

Hozzászólás linkje
Megosztás:
18 órája, Janó32 írta:

Valami 5w40-ben gondolkoznék a helyedben... Az, hogy az most dexos2 jóváhagyással rendelkezik-e, ez nem biztos hogy kardinális kérdés kell legyen egy lassan 20 éves autó esetében (mégiscsak működött valamilyen kenőanyaggal az élete első 11 évében 2010-ig, amikor is képbe lépett a dexos2). Meg aztán vigyázni kell, mert ugye más az ha a gyártó jelenti ki a saját termékéről hogy az megfelel a GM dexos2 követelményeknek, és más az amikor valóban megfelel annak és license számmal rendelkezik. Tehát nem feltétlenül minden kenőanyag dexos2 csak mert alá azt írták egy honlapon, érdemes a gyártó oldalán a termék adatlapján megnézni ha valóban olyat keresel majd... 

Maga a motor amúgy is még régebbi konstrukció, egészen pontosan 94-es. Akkor kevés motornak írták elő a 5W40-et. 

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 2 weeks later...
12 órája, kelly írta:

2001-es 1.4 16v benzineshez milyen olajat nézzek? Ami tudja a GM dexos2-őt  5w-40, vagy Opel GM LL-A/B-025 ?

Akkor tippem szerint ez egy Z14XE. Ahhoz valóban jó lenne (lehetne) egy GM LL-A/B minősítésű is, csakhogy a dexos2 megjelenése óta ilyen nincs a piacon. A GM a dexos2-vel váltotta az előző specifikációt, tehát ha jól tévedek, 2009 óta nem ad ki ilyen jóváhagyást egyetlen kenőanyaggyártónak sem, a GM csak dexos2 minősítést/megfelelést (ha van hozzá liszensz szám). tehát ha találsz is bárhol olyan kenőanyagot ahol feltüntetik a jóváhagyások közt a GM LL-t, akkor azt csak és kizárólag a gyártó jelenti ki a termékéről (miszerint megfelel neki/teljesíti azt), a GM ezt egy szóval sem mondta és adott rá jóváhagyást. 

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Janó32 írta:

Akkor tippem szerint ez egy Z14XE. Ahhoz valóban jó lenne (lehetne) egy GM LL-A/B minősítésű is, csakhogy a dexos2 megjelenése óta ilyen nincs a piacon. A GM a dexos2-vel váltotta az előző specifikációt, tehát ha jól tévedek, 2009 óta nem ad ki ilyen jóváhagyást egyetlen kenőanyaggyártónak sem, a GM csak dexos2 minősítést/megfelelést (ha van hozzá liszensz szám). tehát ha találsz is bárhol olyan kenőanyagot ahol feltüntetik a jóváhagyások közt a GM LL-t, akkor azt csak és kizárólag a gyártó jelenti ki a termékéről (miszerint megfelel neki/teljesíti azt), a GM ezt egy szóval sem mondta és adott rá jóváhagyást. 

Akkor pl ez?  

https://alkatreszek.hu/extreme_5l_ko

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

A nemsokára esedékes olajcserére megérkezett az új olaj. Maradtam a Mannol-nál, bár jó lett volna kipróbálni a Fuchs GT1 Pro flex-et, de annak a különbözetébe az olajszűrő meg a levegőszűrő  is belefért. No majd legközelebb.

kepatmeretezes_hu_img_20180520_103356.jp

Nem tudom mennyire fog kopni. Az 5w-40-nek is után kellett töltenem az 5 literből ez meg 4 literes kiszerelés, szóval erős a gyanúm, hogy kell majd rendelni egy literes flakonnal még később. Ami nem baj mert akkor rendelek még szűrőket is mellé, a Kauffer-ben jó árak vannak a szállítás is baráti. Az olajszűrő pedig Bosch lett.

kepatmeretezes_hu_img_20180520_103533.jp

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 2 weeks later...