Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Milyen kulcsra gondolsz? nekem csak a szokásos távirányitós indítókulcsom van, a riasztóhoz nincs külön kulcsom. Vagy az ajtónyitóval kell birizgálni? (ebben egyáltán nincs tapasztalatom)...

A távirányítós kulcs kezeli a riasztót is, vagyis ha megszólal, nyomnod kell egy nyitást szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Útólag beépíthető extrákat kínálunk bármilyen autóba olcsón,gyorsan garanciával!

A terméklista röviden:

Tolatókamerák

Tempomatok

Tolatóradarok

Központizárak

Riasztók és indításgátlók

GPS nyomkövető (helymeghatározó)

Xenon szettek

Elektromos ablakemelők

Ülésfűtés (kárpitba építve)

Fogyasztás csökkentők

Áramátalakítók, inverterek

Autó hifik

Bluetooth kihangosítók

Radardetektorok és Lézerblokkolók

TuningBoxok

Ezenkívül vállaljuk:

Optikai tuning

Részletek folyamatosan frissülő weblapunkon:

www.logicsound.hu

Üdv: Sepi

Link to comment
Megosztás:

Mostanában hűthető kesztyűtartó megoldáson gondolkozom a Coupéban, mert már a Caliban is volt ilyen és zavar hogy ebből meg kihagyták.

Csinált esetleg már valaki hasonlót?

Amennyire tudom, G Astra ilyen megoldással gyárilag nem készült, szóval meg kell vennem a H Astrából vagy a B Zafirából a kesztyűtartóba azt az elhúzható "kisajtót" ahol majd a klíma csöve be lesz vezetve, de jó lenne tudnom hogy milyen csövet használjak erre a célra (sima műanyag/gumi, esetleg valami hőszigetelt kell), illetve hogy a középkonzol mögötti szellőzőcsöveken melyik az a pont ahol ezt a kesztyűtartóról jövő csövet rá lehetne csatlakoztatni a klímára.

Link to comment
Megosztás:

Mostanában hűthető kesztyűtartó megoldáson gondolkozom a Coupéban, mert már a Caliban is volt ilyen és zavar hogy ebből meg kihagyták.

Csinált esetleg már valaki hasonlót?

Amennyire tudom, G Astra ilyen megoldással gyárilag nem készült, szóval meg kell vennem a H Astrából vagy a B Zafirából a kesztyűtartóba azt az elhúzható "kisajtót" ahol majd a klíma csöve be lesz vezetve, de jó lenne tudnom hogy milyen csövet használjak erre a célra (sima műanyag/gumi, esetleg valami hőszigetelt kell), illetve hogy a középkonzol mögötti szellőzőcsöveken melyik az a pont ahol ezt a kesztyűtartóról jövő csövet rá lehetne csatlakoztatni a klímára.

Tekintve, hogy a szellőzőcsövek sima, szerintem igencsak vékony falú műanyagok. Ráadásul minden a beltérbe van, vagyis ha ígyis-úgyis ugyanoda jut a hideg levegőt, akkor fölösleges szigetelni. A helyre szerintem két megoldás van. Az egyik, hogy az anyós lábszellőztetője ott megy el a kesztyűtartó alatt és azt fúrod meg. A másik, hogy ezt egy az egybe leszeded és mindet bevezeted a kesztyűtartóba, már a könyökről. Hátránya, hogy anyóspajtásnak nem lesz lábhűtése (amit egyébként a feleségem kifejezetten utál is, mert kihűl a lába), de legalább az összes hideg oda megy ahova kell, és tényleg lesz hűvös kólád.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a cső anyagára vonatkozó javaslatot, lévén hogy jobb ötletem nekem sincs, asszem megfogadom.

Amúgy elvileg barkácsolni nem kell, ha jól tudom szellőzés csövein megvan az a pont ahova a klímahűtés csöve csatlakozna, csak épp gyárilag le van dugózva. De mivel ezt én is csak úgy hallottam, ennek a csatlakozásnak a pontos helyére lettem volna kíváncsi, hátha valaki már szedte ki a kesztyűtartót.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a cső anyagára vonatkozó javaslatot, lévén hogy jobb ötletem nekem sincs, asszem megfogadom.

Amúgy elvileg barkácsolni nem kell, ha jól tudom szellőzés csövein megvan az a pont ahova a klímahűtés csöve csatlakozna, csak épp gyárilag le van dugózva. De mivel ezt én is csak úgy hallottam, ennek a csatlakozásnak a pontos helyére lettem volna kíváncsi, hátha valaki már szedte ki a kesztyűtartót.

Én már szedtem ki, emlékeim szerint van rajta több kilépési pont is, de hogy ezeket ebből a célból csinálták volna nem tudom. Egy vagy két patent fogja a szellőzőcsövet, aztán csak ki kell húzni a középkonzolra merőlegesen. Szerintem egyszerűbb ha lekapod.

Link to comment
Megosztás:

Tekintve, hogy a szellőzőcsövek sima, szerintem igencsak vékony falú műanyagok. Ráadásul minden a beltérbe van, vagyis ha ígyis-úgyis ugyanoda jut a hideg levegőt, akkor fölösleges szigetelni. A helyre szerintem két megoldás van. Az egyik, hogy az anyós lábszellőztetője ott megy el a kesztyűtartó alatt és azt fúrod meg. A másik, hogy ezt egy az egybe leszeded és mindet bevezeted a kesztyűtartóba, már a könyökről. Hátránya, hogy anyóspajtásnak nem lesz lábhűtése (amit egyébként a feleségem kifejezetten utál is, mert kihűl a lába), de legalább az összes hideg oda megy ahova kell, és tényleg lesz hűvös kólád.

És télen mi lesz? :)

A nejednek lefagy a lába, de ellenben lesz egy FŰTÖTT kesztyűtartód! :)

Link to comment
Megosztás:

2 dolog utólagos beépítése érdekelne...

Az egyik az, hogy ha kinyitom a hátsó ajtót, felkapcsoljon a belső világítás (nálam csak elől van, esetleg valaki épített már ilyet be hátsó részre?)

A másik meg a központi zárral felhúzódó ablakok. Ehhez mi kell? (ha megoldható utólagosan)

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

2 dolog utólagos beépítése érdekelne...

Az egyik az, hogy ha kinyitom a hátsó ajtót, felkapcsoljon a belső világítás (nálam csak elől van, esetleg valaki épített már ilyet be hátsó részre?)

A másik meg a központi zárral felhúzódó ablakok. Ehhez mi kell? (ha megoldható utólagosan)

Köszi előre is

1: Hátsó ajtó = hátsó utastérajtó?

Mert erről volt szó korábban. Elvileg a B oszlopban ott a csati, csak ki kell halászni, meg venni kell Opeléknél hozzá ajtókapcsolót és rádugni. Be van drótozva előre, tehát innentől működik is a dolog, semmi egyéb tennivaló nincs.

Én is most akarok venni kapcsolókat, mert elegem van abból, hogy alig látok valamit, amikor a gyereket szerkesztem be hátra az ülésébe.

Sajna 20km a legközelebbi Opel szalon vagy esélyes bontó és ritkán is járok arra. :)

2: Emlékeim szerint komfort modul kell hozzá az autóban (ha nem barkács megoldást választasz, mert olyan is van), de ezt majd megmondják a hozzáértők.

Link to comment
Megosztás:

A másik meg a központi zárral felhúzódó ablakok. Ehhez mi kell?

Én csináltam ilyet a zafirámba. Egy időzítő modullal amit kb. 5-600 ft-ból hoztam ki. Azért ezt csináltam, mert erről kaptam rajzot, ami ki volt próbálva, és működik is tökéletesen. Ha érdekel nézd meg itt:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9010651

10469,10479, 10490, 10492, 10493, hozzászólások.

Van egyszerűbb megoldás is állítólag, amikor csak egy vezetéket kell átkötni, és konkrétan g astráról szól, de ugyanaz mint a zafi:

http://docs.google.com/fileview?id=0B3VSng...hNmI5&hl=hu

Link to comment
Megosztás:

A másik meg a központi zárral felhúzódó ablakok. Ehhez mi kell?

Én csináltam ilyet a zafirámba. Egy időzítő modullal amit kb. 5-600 ft-ból hoztam ki. Azért ezt csináltam, mert erről kaptam rajzot, ami ki volt próbálva, és működik is tökéletesen. Ha érdekel nézd meg itt:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9010651

10469,10479, 10490, 10492, 10493, hozzászólások.

Van egyszerűbb megoldás is állítólag, amikor csak egy vezetéket kell átkötni, és konkrétan g astráról szól, de ugyanaz mint a zafi:

http://docs.google.com/fileview?id=0B3VSng...hNmI5&hl=hu

Köszi! Bár én nem értek az ilyesmihez, de van egy ismerősöm aki meg tudja csinálni. Rohadtul idegesítő amúgy, hogy ha leveszem a gyújtást, az ablakot már gombbal nem tudom feltekerni... Made In Opel :)))

Gondolom a vezeték átkötéses módszer csak úgy működik, ha benne van az a modul.

Link to comment
Megosztás:

1: Hátsó ajtó = hátsó utastérajtó?

Mert erről volt szó korábban. Elvileg a B oszlopban ott a csati, csak ki kell halászni, meg venni kell Opeléknél hozzá ajtókapcsolót és rádugni. Be van drótozva előre, tehát innentől működik is a dolog, semmi egyéb tennivaló nincs.

Én is most akarok venni kapcsolókat, mert elegem van abból, hogy alig látok valamit, amikor a gyereket szerkesztem be hátra az ülésébe.

Sajna 20km a legközelebbi Opel szalon vagy esélyes bontó és ritkán is járok arra. :)

2: Emlékeim szerint komfort modul kell hozzá az autóban (ha nem barkács megoldást választasz, mert olyan is van), de ezt majd megmondják a hozzáértők.

Igen, a hátsó utastér ajtóra gondoltam. Rendszeresen a hátsóra pakolok ha vásárolunk és nekem a kipakolásnál rohadtul bosszantó...

Jó lenne egy hátsó utastér világítás is, de ahhoz gondolom sok barkácsolás kell... Meg tetőkárpit csere talán...

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Bár én nem értek az ilyesmihez, de van egy ismerősöm aki meg tudja csinálni. Rohadtul idegesítő amúgy, hogy ha leveszem a gyújtást, az ablakot már gombbal nem tudom feltekerni... Made In Opel :)))

Gondolom a vezeték átkötéses módszer csak úgy működik, ha benne van az a modul.

Ha van központi zárad, és elektromos ablakod, akkor benne van az ezeket vezérlő két csatis fekete vez egység, ami az anyos üllés lábterében van. Ehez van a két varáció, vagy átkötéses módszer, vagy az utólag épített,vagy vásárolt modul.

Az átkötéses módszer a legegyszerűbb, és legolcsóbb, de erről nincs tapasztalatom, mert amikor ehez a leíráshoz hozzájutottam, már be volt építve a "házi" modul, és mivel tökéletesen teszi a dolgát, már nem foglalkoztam vele tovább.

Szerintem ha nem tudsz vele foglalkozni, gyűjtsd össze az összes infót, és menj el vele egy autóvillamoságishoz, vagy valami ismerőshöz aki tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Bár én nem értek az ilyesmihez, de van egy ismerősöm aki meg tudja csinálni. Rohadtul idegesítő amúgy, hogy ha leveszem a gyújtást, az ablakot már gombbal nem tudom feltekerni... Made In Opel :) ))

Gondolom a vezeték átkötéses módszer csak úgy működik, ha benne van az a modul.

Nálam egészen addig elindítható az ablak fel vagy lehúzása, míg a kulcs a gyújtáskapcsolóban van. Ha már elindult, akkor a kulcsot nyugodtan kihúzhatom, a ciklust végigviszi.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Bár én nem értek az ilyesmihez, de van egy ismerősöm aki meg tudja csinálni. Rohadtul idegesítő amúgy, hogy ha leveszem a gyújtást, az ablakot már gombbal nem tudom feltekerni... Made In Opel :)))

Gondolom a vezeték átkötéses módszer csak úgy működik, ha benne van az a modul.

Ha jól tudom, akkor a 2003 előtti modelleknél volt így bekötve a rendszer, hogy az ablakemelő csak ráadott gyújtással működik. Utána már javították és a kocsi leállítása után bármikor le-fel húzhatod, amíg a kulcs a helyén van...

Improved by Opel :) :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is még olyan gyújtásráadásos megoldás van még 2000-ben gördűlt le a kicsike. De a központi+ablakfelhúzás nekem megváltás lenne. Valaki tud esteleg valamit ami házilag is menne, egy kis "barkácsolással? Az elekrtonikához konyítok valamit 6 évig elektrotechnikát tanultam, de ezt sajana kifelejtették a tanyagból :)

Előre is köszi, ha valakinek van vmi ötlete!!

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Nálam egészen addig elindítható az ablak fel vagy lehúzása, míg a kulcs a gyújtáskapcsolóban van. Ha már elindult, akkor a kulcsot nyugodtan kihúzhatom, a ciklust végigviszi.

Nálam is, de ez csak egy kicsivel jobb, mintha gyújtás kellene hozzá... én ha leállítom általában egyből ki is veszem a kulcsot és csak bosszankodok. A 1993-as gyártású golfomnál 5 percig működött kulcskivétel után. onnantól csak gyújtással.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.