Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 óra, Janó32 írta:

A piros részt nem is vágom miként jön képbe.. 

BTW    Még nem volt, de ettől függetlenül pontosan tudom hogy a hiteles autó kifizetése miként történik és milyen járulékos költségei vannak. Manapság nem olyan hitelek vannak mint anno a svájci frankos hitelek... Egy szabad felhasználású fix törlesztőrészletes konstrukció 6%-os THM-el elvan manapság... Új kora óta van nálad ez az autó??? Az én ma-holnap 16 éves autómon nincsen ilyen rozsdás csavar... De hagyjuk is ezt. Egy 11 éves -pláne a classic minőség- autó egyre több mindent fog majd eléd dobni az idő előre haladtával mint probléma, és majd a gyári "kicsit drágább" megoldások (pláne osztrák szervizköltségekkel számolva) a gatyád elviszik ha nem tudod helyén kezelni hogy egy 11 éves és egyre csak öregedő autó állapot megőrzésére való törekvés és teljes felújítása (értsd: minden úgy nézzen ki rajta mint új vagy pár éves korában) nagyon kettő különböző dolog és költségekben és időben is más univerzum. Persze lehet ezt játszani, de abból fog állni az életed hogy megpróbálsz minden kis vacaknak utána járni majd kicserélteted/javíttatod... Aztán 5 év múlva amikor el akarod adni, összeadod amit ráköltöttél az 5 év alatt, és rájössz hogy annyit nem is adnak érte a piacon... 

Ha nem néztem meg 30 Astrát, akkor egyet sem. Mindegyiken olyan volt az a rész. Miért ne lenne olyan? Pont ott ül meg a sár, sosem tudod kimosni, hacsak nem veszed le a kereket minden kocsimosásnál.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, Kukacka írta:

Ha nem néztem meg 30 Astrát, akkor egyet sem. Mindegyiken olyan volt az a rész. Miért ne lenne olyan? Pont ott ül meg a sár, sosem tudod kimosni, hacsak nem veszed le a kereket minden kocsimosásnál.

Ebben igazad lehet. Egy bontás alatt álló autóról kaptam képeket, még rosszabb állapotú volt, mint a sajátomon.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Azért van különbség, de tényleg nincs ekkora jelentősége!

EPC szerint a 9223022 való a 2003-ig gyártott autókhoz, a 13107328 meg 2004-től (a Classic-ok), illetve a régebbieken a "rossz útviszonyok" csomaghoz is ezt adták, már ránézésre is látszik hogy utóbbi strapabíróbb. De mivel a velük kapcsolatban levő alkatrészek közül egyik sem változott, így logikus a feltételezés hogy a két szilent csereszabatos, nyugodtan berakhatod egyiket a másik helyére.

 

Köszönöm. A sajátomban a képeim alapján a 9223022 van benne, amelyiknek alul-felül van kiöblösödése. Alvázszám alapján a katalógus nekem is a 13107328-at adja. Milyen szempontból látod strapabíróbbnak?

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Kukacka írta:

Ha nem néztem meg 30 Astrát, akkor egyet sem. Mindegyiken olyan volt az a rész. Miért ne lenne olyan? Pont ott ül meg a sár, sosem tudod kimosni, hacsak nem veszed le a kereket minden kocsimosásnál.

Én minden kerékszett váltáskor (téli-nyári) mindent amit érek lemosok (ívek belseje, tankbetöltő csőrésze, küszöbök és a kocsi alja, kerékjárati dobok... Most már meg fogom nézni ezt a "felkapott" területet... 

21 órája, freddy_ írta:

Próbáltam érzékeltetni mivel járhat egy hiteles autó. De ezt úgyis mindenkinek a saját bőrén kell megtapasztalnia. Ha nincs pénzed, csak úgy nem dobálják utánad a jó konstrukciójú hiteleket. 2007-ben egyesek szerint "hülye volt", aki nem vett fel CHF alapú hitelt. Úgy vágták az ember után, de akkor sem adtak csak úgy. Én hoztam ki a szalonból. Minden tavasszal alaposan leverettem az alvázat és kimostam a dobokat nagynyomású mosóval. Inkább rendes alvázmosásra kellett volna vinni és nekem átnézni, nem vakon bízni a márkaszervizek által végzett "korrózióvédelmi átvizsgálásban". Egy éve volt műszakin. Nem vették észre. A motortérben felülről nézve nálam sincsenek rozsdás csavarok, bilincsek. Sajnos ez a csavar rejtve volt egy kábel cimkéjének teljes takarásában. Fél éve néztem az alját, nem emlékszem semmi ilyesmire máshol. A korróziót inkább megelőzni kellene, nem utólag javítgatni magas összegekért, amit tervezek is a bölcsőn és a kipufogó dobokon. Kezelted valamivel, hogy rozsdamentes nálad minden?

Nem tudom, hogy honnan jött a "gyári állapotban tartás". Az autóm nagyon sok tekintetben gyári állapothoz közeli, szeretném megőrizni ésszerű keretek között, mert nem tervezek tőle rövidesen megválni. Voltak gondolataim, de nyilván nem veszek bele 40-ért középkonzolt és 60-ért ülőpárnahuzatot. Az alap és kényszerű szervizeken, kenőanyagokon, folyadékokon, szűrőkön, kopó alkatrészeken kívül csak az utólagos extrákra költöttem.

De vas rozsda hólyag pl a hátsó ív aljánál, a küszöb végeken a hátsó keréknél. Az autó mindig garázsban állt, első tulajánál még nap közbe is fedett helyen állt a kocsi, nálam is a legtöbb időt a garázsban tölti. Kerék cserekor rászánok egy fél napot az aljának a takarítására, a futómű takarításra és átfújok mindent (pl szilenteket, csavarokat, "pörsenéseket") jó kúszás tulajdonsággal rendelkező kenőspray-el (víz kiszorítás+álpolja a szilenteket anyagába szívódva, a fém felületet elzárja a víztől). 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

Én minden kerékszett váltáskor (téli-nyári) mindent amit érek lemosok (ívek belseje, tankbetöltő csőrésze, küszöbök és a kocsi alja, kerékjárati dobok... Most már meg fogom nézni ezt a "felkapott" területet... 

De vas rozsda hólyag pl a hátsó ív aljánál, a küszöb végeken a hátsó keréknél. Az autó mindig garázsban állt, első tulajánál még nap közbe is fedett helyen állt a kocsi, nálam is a legtöbb időt a garázsban tölti. Kerék cserekor rászánok egy fél napot az aljának a takarítására, a futómű takarításra és átfújok mindent (pl szilenteket, csavarokat, "pörsenéseket") jó kúszás tulajdonsággal rendelkező kenőspray-el (víz kiszorítás+álpolja a szilenteket anyagába szívódva, a fém felületet elzárja a víztől). 

Moshatod nyugodtan, de ez évi 2 alkalmat jelent. Mindenkor máskor ezt a részt te nem éred el. Ahogy nem bontasz le küszöböket és lökhárítókat sem. Pedig...

Módosítva : Kukacka
Link to comment
Megosztás:

Gyors érdeklődés: elektromos tükör állító gombot nyomva tartom miután elérte a végpontot a tükörlap pozíciója, ekkor a tükörlap elkezd ugrálni mintha ugrana valami fogaskerék. Ez így normális vagy kéne lenni valami végállás kapcsolónak ami megakadályozza ezt?

Link to comment
Megosztás:

24 perce, nyolc8 írta:

Gyors érdeklődés: elektromos tükör állító gombot nyomva tartom miután elérte a végpontot a tükörlap pozíciója, ekkor a tükörlap elkezd ugrálni mintha ugrana valami fogaskerék. Ez így normális vagy kéne lenni valami végállás kapcsolónak ami megakadályozza ezt?

Pont azért ugrál mert nincs végálláskapcsoló, és végigment a menetes részen. Ez után már csak az utolsó menet/menet emelkedés között ugrál. Teljesen normális.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, nyolc8 írta:

Gyors érdeklődés: elektromos tükör állító gombot nyomva tartom miután elérte a végpontot a tükörlap pozíciója, ekkor a tükörlap elkezd ugrálni mintha ugrana valami fogaskerék. Ez így normális vagy kéne lenni valami végállás kapcsolónak ami megakadályozza ezt?

Az enyém is ugrál az autó új korától kezdve. Én is normálisnak gondolom.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Kukacka írta:

Moshatod nyugodtan, de ez évi 2 alkalmat jelent. Mindenkor máskor ezt a részt te nem éred el. Ahogy nem bontasz le küszöböket és lökhárítókat sem. Pedig...

Így van, tehát az évi ~7500km-es futásommal számolva ez átlag ~3750km-kénti ápolást/takarítást jelent. (Napi min 14 órát meg garázsban van, pláne ha hétvége van...) Azért darabjaira nem szedem vagy lököm bele valami olaj fürdőbe... Ha lesz rá időm, leszedem a kereket és megnézem ezt a részt.... 

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Így van, tehát az évi ~7500km-es futásommal számolva ez átlag ~3750km-kénti ápolást/takarítást jelent. (Napi min 14 órát meg garázsban van, pláne ha hétvége van...) Azért darabjaira nem szedem vagy lököm bele valami olaj fürdőbe... Ha lesz rá időm, leszedem a kereket és megnézem ezt a részt.... 

Erről beszéltem. Ezekre a pontokra a garázs sem megoldás, sőt. Elolvad a hó és egész télen áll a vízben a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kukacka írta:

Erről beszéltem. Ezekre a pontokra a garázs sem megoldás, sőt. Elolvad a hó és egész télen áll a vízben a kocsi.

Nem tudom neked milyen garázsod van amiben megáll a víz... Egy jól szellőző fagypont alá nem menő de nem fűtött garázsnál ideálisabbat aligha lehet elképzelni véleményem szerint.... Ha beállok vizes autóval reggelre száraz az autó és max némi folt van a betonon de tócsa nincs... 3 helyen szellőzik a garázs (direkt  szemközti falakon fent és lenti szelőőztetésel, nagy belmagassága van és melléképülettel van egyben, így ritkán megy -ha megy- nulla fok alá. Cserébe a többi autó kint áll vizesen-havasan a -12 fokban egész nap, hetekig. De biztosan az utóbbi a jobb és te másként gondolod ezt is...

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, Janó32 írta:

Nem tudom neked milyen garázsod van amiben megáll a víz... Egy jól szellőző fagypont alá nem menő de nem fűtött garázsnál ideálisabbat aligha lehet elképzelni véleményem szerint.... Ha beállok vizes autóval reggelre száraz az autó és max némi folt van a betonon de tócsa nincs... 3 helyen szellőzik a garázs (direkt  szemközti falakon fent és lenti szelőőztetésel, nagy belmagassága van és melléképülettel van egyben, így ritkán megy -ha megy- nulla fok alá. Cserébe a többi autó kint áll vizesen-havasan a -12 fokban egész nap, hetekig. De biztosan az utóbbi a jobb és te másként gondolod ezt is...

Az a baj, hogy itt az egész hsz. valami olyanra lett írva, amit nem én írtam, hanem valaki más. Első körben ess neki megint, olvasd el, értelmezd végig miről van szó, majd ha kész, jöhet egy válasz. Amit leírtál igaz. De hogy ennek ki mondott itt ellent, azt nem látom.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Janó32 írta:

Nem tudom neked milyen garázsod van amiben megáll a víz... Egy jól szellőző fagypont alá nem menő de nem fűtött garázsnál ideálisabbat aligha lehet elképzelni véleményem szerint.... Ha beállok vizes autóval reggelre száraz az autó és max némi folt van a betonon de tócsa nincs... 3 helyen szellőzik a garázs (direkt  szemközti falakon fent és lenti szelőőztetésel, nagy belmagassága van és melléképülettel van egyben, így ritkán megy -ha megy- nulla fok alá. Cserébe a többi autó kint áll vizesen-havasan a -12 fokban egész nap, hetekig. De biztosan az utóbbi a jobb és te másként gondolod ezt is...

Amúgy van akik azt mondják ( én nem, mert nincs garázsom) hogy a fűtött garázs hátránya, hogy a sós hólé állandóan megfagy és felolvad a ki-bejáráskor a bódén ami rosszabb mintha meg sem olvadna pölö egy kint tárolt autón. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kukacka írta:

Az a baj, hogy itt az egész hsz. valami olyanra lett írva, amit nem én írtam, hanem valaki más. Első körben ess neki megint, olvasd el, értelmezd végig miről van szó, majd ha kész, jöhet egy válasz. Amit leírtál igaz. De hogy ennek ki mondott itt ellent, azt nem látom.

Emlékeim szerint te kezdtél egy rozsdás csavar/alátét(?) miatt kardoskodni, hogy márpedig te vagy 30 opel-t megnéztél és mind rozsdás volt adott részen hiába bármi megelőzési módszer... 

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Amúgy van akik azt mondják ( én nem, mert nincs garázsom) hogy a fűtött garázs hátránya, hogy a sós hólé állandóan megfagy és felolvad a ki-bejáráskor a bódén ami rosszabb mintha meg sem olvadna pölö egy kint tárolt autón. 

Az lehet, van is benne ráció de eddig fűtetlen garázsról esett itt szó... A fűtött garázs ott jó amikor nem napi szinten használt autó áll benne. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Janó32 írta:

Emlékeim szerint te kezdtél egy rozsdás csavar/alátét(?) miatt kardoskodni, hogy márpedig te vagy 30 opel-t megnéztél és mind rozsdás volt adott részen hiába bármi megelőzési módszer... 

Az lehet, van is benne ráció de eddig fűtetlen garázsról esett itt szó... A fűtött garázs ott jó amikor nem napi szinten használt autó áll benne. 

Haladunk:blush:

Link to comment
Megosztás:

Ma az autó elejét két oldalról, szimmetrikusan a bejelölt ponton emelték nagy gumitalpas emelővel. Úgy tudom, ez nem emelési pont. Szabad itt emelni, nem rogyhat meg?
emeles_1.jpg

A beazonosítás végett a jobb felső sarokban a bölcső és a lengőkar széle látszik. A bejelölt rész lefelé "kihasasodik" az alvázból.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Kukacka írta:

Haladunk:blush:

Csak a tempót diktáló nem látja hogy rossz az irány amerre halad... :sneaky:

13 perce, freddy_ írta:

Ma az autó elejét két oldalról, szimmetrikusan a bejelölt ponton emelték nagy gumitalpas emelővel. Úgy tudom, ez nem emelési pont. Szabad itt emelni, nem rogyhat meg?
emeles_1.jpg

A beazonosítás végett a jobb felső sarokban a bölcső és a lengőkar széle látszik. A bejelölt rész lefelé "kihasasodik" az alvázból.

Hát berogyni nem fog, de mindenesetre furcsa. Csápossal egyik autóm sem emelték az emelési pontokon kívül, tehát azon a sínen ahova az emelőt lehet illeszteni... Tettek oda egy valamivel bevont toldatot, az emelő papucsa meg azzal együtt emelte az autót... 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Janó32 írta:

Hát berogyni nem fog, de mindenesetre furcsa. Csápossal egyik autóm sem emelték az emelési pontokon kívül, tehát azon a sínen ahova az emelőt lehet illeszteni... Tettek oda egy valamivel bevont toldatot, az emelő papucsa meg azzal együtt emelte az autót... 

Ez az emelő szervizaknából csak a hátulját vagy elejét tudja emelni egyszerre, nem négy pontos. Nem szabályos ott a vonalvezetés, ha kicsit horpadna, akkor sem látszana meg egykönnyen. Úgy láttam, hogy javítani kell az alvázvédő festéket. Csak azt nem tudom biztosan, hogy előtte is olyan volt-e az a rész vagy az emelőtől szennyeződött be és nyomódott szét a rücsi. Az a furcsa, hogy a másik oldalon nincsenek ilyen nyomok vagy sokkal kisebb mértékben.

Szerk.: Azt mondták ott a legerősebb az alja, be is világítottunk, belül is több réteg lemez van. A rücsinek semmi baja. Olajos szennyeződés került rá az emelő talpáról. A téma zárható. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
17 órája, AstryG írta:

Ez a rozsda átalakító?

Kocsit le kenem vele ugyan ilyen szépen eltünteti a rozsdát?

Szerintem ez csak felületi rozsda amit kis túlzással bármivel el lehet tüntetni. Ahol jobban belerágta magát a fémbe ott lehet kínlódni, hogy ne jöjjön elő a kezelés után hamarosan. A nagyobb probléma meg nem a sík lemezekkel van hanem a csatlakozásokkal, korcokkal, üregekkel, ahová nem férni oda rendesen. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Szerintem ez csak felületi rozsda amit kis túlzással bármivel el lehet tüntetni. Ahol jobban belerágta magát a fémbe ott lehet kínlódni, hogy ne jöjjön elő a kezelés után hamarosan. A nagyobb probléma meg nem a sík lemezekkel van hanem a csatlakozásokkal, korcokkal, üregekkel, ahová nem férni oda rendesen. 

Értem. Nálam most kavicsfelverődésre kellene ami sík lemez, illetve a benzin betöltőnél kéne megfogni a rozsdát. Arra mit ajánlanál?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, AstryG írta:

Értem. Nálam most kavicsfelverődésre kellene ami sík lemez, illetve a benzin betöltőnél kéne megfogni a rozsdát. Arra mit ajánlanál?

Fényezett vagy nem fényezett részen? Régen használtam rozsdaátalakítót alvázon és egyéb nem esztétikai helyen. Amennyire emlékszem, nem nagyon tetszett az eredmény. Fényezett rész szerintem nagyon csúnya lenne tőle. Kőfelverődéssel valószínűleg mást nem tudsz csinálni, mint odapöttyinteni egy csepp festéket. (Egy fényezővel már beszéltem ezügyben. Elvileg kapok festéket és megmutatja a felvitel pontos módját. Ha eljutok hozzá, közzéteszem a módszert.) A betöltőnél szerintem minimum újra kell fényezni vagy megpróbálhatod magad kijavítani. Nem fényezett részen alkalmas szerszámokkal mechanikusan el kell távolítani a rozsdát amennyire csak lehet (drótkefe, csiszolópapír, esetleg ezeknek a gépi változatai). Esetleg rozsdamaróval is lehet próbálkozni, bár utána kell nézni mennyire ártalmas, ha a környező részekre kerül. A rozsda eltávolítását követően a fedőréteghez való (alvázvédő rücsi vagy amivel gyárilag le volt kezelve) rozsdagátló alapozóval festeném le először, majd a gyárinak megfelelő minőségű fedőréteget vinnék fel rá.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 29. at 15:04, freddy_ írta:

Fényezett vagy nem fényezett részen? Régen használtam rozsdaátalakítót alvázon és egyéb nem esztétikai helyen. Amennyire emlékszem, nem nagyon tetszett az eredmény. Fényezett rész szerintem nagyon csúnya lenne tőle. Kőfelverődéssel valószínűleg mást nem tudsz csinálni, mint odapöttyinteni egy csepp festéket. (Egy fényezővel már beszéltem ezügyben. Elvileg kapok festéket és megmutatja a felvitel pontos módját. Ha eljutok hozzá, közzéteszem a módszert.) A betöltőnél szerintem minimum újra kell fényezni vagy megpróbálhatod magad kijavítani. Nem fényezett részen alkalmas szerszámokkal mechanikusan el kell távolítani a rozsdát amennyire csak lehet (drótkefe, csiszolópapír, esetleg ezeknek a gépi változatai). Esetleg rozsdamaróval is lehet próbálkozni, bár utána kell nézni mennyire ártalmas, ha a környező részekre kerül. A rozsda eltávolítását követően a fedőréteghez való (alvázvédő rücsi vagy amivel gyárilag le volt kezelve) rozsdagátló alapozóval festeném le először, majd a gyárinak megfelelő minőségű fedőréteget vinnék fel rá.

Mind fényezett felületen van. Persze jó lenne egy szín frissítés és telibe küldeni az egészet, de most az is jó lenne ha ezekben a kis lepattanásokban megfognám a rozsdát és ne egye magát be jobban. A betöltőt az valóban telibe érdemes csak, előtte jól kitisztítani aztán jöhet rá az átalakító és egy világos alapozó is elég lenne spray-ből fújva pár rétegben legalább.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.