Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

On 2020. 03. 08. at 12:56, Vardar írta:

Sziasztok!

Egy kis felújítási tervet szerettem volna készíteni a kocsihoz, hogy mi mennyibe kerül majd rajta, viszont az lenne a kérdésem, hogy honnan lehet tudni, hogy melyik alkatrésznek melyik cég az eredeti gyártója? Most nem ilyen mellékes dolgokra gondolok, mint gumiütközők, hanem pl rugók, lengéscsillapítók, fékdob, stab pálca stb. A konkrét elbizonytalanodásom onnan ered, hogy a Csergő oldalán hátsó lengéscsillapítónál a Sachs-ot hozza, mint "eredetivel megegyező minőségű alkatrész gyártói csomagolásban", egy fórumban viszont azt találtam, hogy a Meyle a gyári alkatrész előállítója. Nincs egy lista, hogy mit ki gyártott?

Hiába veszel a gyári GM Sachs helyére egy Sachs-ot. Köze nem lesz egymáshoz a kettőnek. Esetleg ha GM-et veszel, talán hasonló lesz. De erre is kicsi az esély. Tapasztalat/tény.

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Erre valami megoldás? Kitakarítottam a csöveket, olajat nem eszi, vizet nem forralja, az olaj vízmentes, a víz olajmentes. December óta ilyen. Ha elmegyek messzebbre kb 60km, akkor is. Ha csak itt járok helyben melóba, és vissza, kb.2x4km , akkor is. Hiába tisztítom le, takarítom ki újra ez van. Így senki nem veszi meg, mert azt hiszi hengerfejes...

16620200312_115420.jpg50320200312_115424.jpg

Módosítva : Béla
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Béla írta:

Üdv.!

Erre valami megoldás? Kitakarítottam a csöveket, olajat nem eszi, vizet nem forralja, az olaj vízmentes, a víz olajmentes. December óta ilyen. Ha elmegyek messzebbre kb 60km, akkor is. Ha csak itt járok helyben melóba, és vissza, kb.2x4km , akkor is. Hiába tisztítom le, takarítom ki újra ez van. Így senki nem veszi meg, mert azt hiszi hengerfejes...

16620200312_115420.jpg50320200312_115424.jpg

Ez ilyen, ha rövid távokat teszel meg, és nem tegnap volt olajcsere. A vízpárával emulziót képez az olaj, és ezt látod. Ha kihúzod a nívópálcát, azon is hasonló lesz. Ha letörlöd a sapkáról ezt a cuccost, visszatekered, kis idő múlva letekered, a párát is tettenérheted.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, mtxagent írta:

Ez ilyen, ha rövid távokat teszel meg, és nem tegnap volt olajcsere. A vízpárával emulziót képez az olaj, és ezt látod. Ha kihúzod a nívópálcát, azon is hasonló lesz. Ha letörlöd a sapkáról ezt a cuccost, visszatekered, kis idő múlva letekered, a párát is tettenérheted.

Igen.Egy olajcserével orvosolható. Vagy megvárni a melegebb időt.Olajban víz van.Ez mindig kicsapódik a hideg sapkára.Ha kint áll az autó nem garázsban és sűrűn van rövid utakon használva a kondenzpára keveredik az olajjal.Ha elér egy bizonyos koncentrációt akkor ez van sajna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy astra g 1.4 16v x14xe autónk.

Azt csinálja,hogy ha leveszem az akksit akkor utánna magas az alapjárat egy darabig. Utána ha be áll 800 rpm-re el kezd kattogni. Ha leveszem az akksit akkor utánna megint magas az alapjárat és nincs semmi hangja.

Ez mitől lehet?

Válaszokat előre is köszi!

 

Link to comment
Megosztás:

Nemrég  volt olajcsere, előtte motoröblítés. A karter csövek áttisztítva, fojtószelep is. A szelepfedél is le volt szedve, mert új tömítést is kapott. Télen még durvább volt, de nem csak a sapka. Az 1,2 és miért nem ilyen? A tesómén nincs EGR, az övén nincs, pedig 3X ennyi a km benne.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Béla írta:

Nemrég  volt olajcsere, előtte motoröblítés. A karter csövek áttisztítva, fojtószelep is. A szelepfedél is le volt szedve, mert új tömítést is kapott. Télen még durvább volt, de nem csak a sapka. Az 1,2 és miért nem ilyen? A tesómén nincs EGR, az övén nincs, pedig 3X ennyi a km benne.

Szinte ugyanaz a motor pedig. Mikor volt cserélve vezérműfedél tömítés? Nálam se dzsuvás egyáltalán, de nekem most volt cserélve egy rakás tömítés. Tesód hogy az ördögbe ment el evvel az autóval ennyit? :-) Ritka jó idegrendszere lehet. :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Mikulás74 írta:

Szinte ugyanaz a motor pedig. Mikor volt cserélve vezérműfedél tömítés? Nálam se dzsuvás egyáltalán, de nekem most volt cserélve egy rakás tömítés. Tesód hogy az ördögbe ment el evvel az autóval ennyit? :-) Ritka jó idegrendszere lehet. :)

Nem ő ment vele ennyit, hanem a tanulók. Rendszeres olajcsere, és karbantartás. A motor eredeti, még nem volt a hengerfej sem leszedve. Igaz kuplung kompletten már vagy három,  kormánymű, futóműben minden, volt egy párszor cserélve. De még a két első ülés is, mert elkoptak.Kb  4x törték, de nem a tanulók. Új korától tanuló kocsi volt. 10.000-ként olajcsere, vagy ennek megfelelő üzemóránként, ha sokat ment rutinpályán. Mikor megnőtt az olajfogyasztás kapott egy xado vitaflush motoröblítést, utána három olajcsere cikluson át tartó xado kezelést. Azóta is megy, és  nem eszik 1000km-en 1L olajat, mint előtte. Ez most itt nem a reklám volt, hanem tény. Ha kell, megadom a számát le lehet csekkolni. Az övé német összeszerelés. Azt hittem az ami nekem van az is  ilyen lesz, de ez lengyel, és sok nyűgje van.

Módosítva : Béla
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Mikulás74 írta:

Szinte ugyanaz a motor pedig. Mikor volt cserélve vezérműfedél tömítés? Nálam se dzsuvás egyáltalán, de nekem most volt cserélve egy rakás tömítés. Tesód hogy az ördögbe ment el evvel az autóval ennyit? :-) Ritka jó idegrendszere lehet. :)

A kartergáz víztartalma, a habosodás, motor, olaj, időjárás, és használat függő. Azt hiszem ( nem tudom mert még nem szedtem szét) a szelepfedélben van szűrő gondolom annak az állapota is beleszól. Nekem a 8 szelepesben mindig is barna kapuccsinó volt télen rövidtávnál, aztán ahogy bejött a jó idő, vagy pályáztam vele, eltűnt.

 

Más: kinek hogy alakul a fogyasztás időjárás függvényében? Én jellemzően rövidtávokat megyek 10Km alatt, és eddig a 0 fok körüli " télen" nem nagyon ment 8.5-9 Liter alá. Most hogy napok óta 10-15 fok van nem eszik többet 7.5 liternél ugyanolyan körülmények ( a külső hőfokot leszámítva) között. 

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, én ezt a z12xe történetet már elengedtem, pár fotó az érdekesség kedvéért:
Utolsón ennek a hajtókarcsapágya, meg egy xyz 1.4-es benzines hajtókarcsapágya.
A "masszív" hajtókar, a dugattyúval.
Meg látszik, mennyire el van kopva itt is a csapágy. Kicseréltem újra. És ez csak a 75 lovas motor, a 90 valószínű jobban nyalja a csapágyakat. Ugyanaz mindkettőnél.
Gyűrűvégek közötti hézag, ennek ellenére két pofára zabálja az olajat ez a nyomorult.

Nekem kb 9 litert eszik, Hatvanból Budapestre meg vissza. Km számláló nem világít.

WOh92xZ.pnge6Kc4xv.pngUUpfO0S.png0NNEiDE.png

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Mikulás74 írta:

Nem tudom, én ezt a z12xe történetet már elengedtem, pár fotó az érdekesség kedvéért:
Utolsón ennek a hajtókarcsapágya, meg egy xyz 1.4-es benzines hajtókarcsapágya.
A "masszív" hajtókar, a dugattyúval.
Meg látszik, mennyire el van kopva itt is a csapágy. Kicseréltem újra. És ez csak a 75 lovas motor, a 90 valószínű jobban nyalja a csapágyakat. Ugyanaz mindkettőnél.
Gyűrűvégek közötti hézag, ennek ellenére két pofára zabálja az olajat ez a nyomorult.

Nekem kb 9 litert eszik, Hatvanból Budapestre meg vissza. Km számláló nem világít.

 

Elvileg eheti a szelepszár szimeringnél is, ha meg van keményedve és nem húzza le akkor a szelepszárra, a szívó és kipufogó csatornákba, szeleptányérra, égéstérbe jut. Bár szerintem ilyenkor árulkodó jel, hogy hosszabb állás után a motor nagy olajfüsttel indul, mert az állás közben lecsorgó olajat, ilyenkor egyszerre égeti el. 

A jelenség szimering csere után azonnal megszűnt. Mondjuk az olajfogyasztás előtte sem volt nagy.

Link to comment
Megosztás:

1.2-es benzinmotor. 16V.
Hát 1000km-en kb pont 1 litert.
Valószínű a szelepfedelemmel van a baj, nem szétszedhető mint az 1.6-é, de újonnan kissé húzós ára van. :(
Aztán lehet, nem az a baj.
Gyárilag is eléggé nagy hézaga van a dugattyúknak, azt hittem elkoptak, de amikor szereztem egy alig futott motorból dugót, kiderült, pont akkora a mérete, mint a réginek.
Rövid dugattyúk, nagy hézaggal, ez az ECOTEC, hogy minél kisebb súrlódás legyen.
Az egész motort az olajnyomás vezérli, és beleraknak ilyen kuki méretű csapágyakat.  :(
16 hidrotőke, hidraulikus láncfeszítő, valahol elmegy a nyomás, elkezd kerepelni a motor, mint a fene. Meg átugrik a lánc.
Nálam egyfolytában dobálja ki a P0340 hibakódot, jó a szenzor, jó helyen van a tárcsa, és mégis. Valahol nekem se klappol valami. :(
Hát igen, ezek már nem a házi mekkmestereknek való motorok. :)
30 éve szerelőként melózó komám már 3x fut neki egy 1.4-es láncos motornak egy H astrában.

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Mikulás74 írta:

1.2-es benzinmotor. 16V.
Hát 1000km-en kb pont 1 litert.
Valószínű a szelepfedelemmel van a baj, nem szétszedhető mint az 1.6-é, de újonnan kissé húzós ára van. :(
Aztán lehet, nem az a baj.
Gyárilag is eléggé nagy hézaga van a dugattyúknak, azt hittem elkoptak, de amikor szereztem egy alig futott motorból dugót, kiderült, pont akkora a mérete, mint a réginek.
Rövid dugattyúk, nagy hézaggal, ez az ECOTEC, hogy minél kisebb súrlódás legyen.
Az egész motort az olajnyomás vezérli, és beleraknak ilyen kuki méretű csapágyakat.  :(
16 hidrotőke, hidraulikus láncfeszítő, valahol elmegy a nyomás, elkezd kerepelni a motor, mint a fene. Meg átugrik a lánc.
Nálam egyfolytában dobálja ki a P0340 hibakódot, jó a szenzor, jó helyen van a tárcsa, és mégis. Valahol nekem se klappol valami. :(
Hát igen, ezek már nem a házi mekkmestereknek való motorok. :)
30 éve szerelőként melózó komám már 3x fut neki egy 1.4-es láncos motornak egy H astrában.

 

Szelepfedél bontottan? Persze semmi garancia hogy az nem pont ilyen, de talán egy próbát megér. Tényleg nem lehet szétszedni sehogysem? 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, zotya975 írta:

Szelepfedél bontottan? Persze semmi garancia hogy az nem pont ilyen, de talán egy próbát megér. Tényleg nem lehet szétszedni sehogysem? 

Próbáltam, hogy szétszedem, de össze van préselve, meg öntve, mondjuk a régi szelepfedelek is ilyenek voltak, (csak acélból), hogy nem szétszedhető, de azok valamiért működtek. Nem tudom hogy néz ki ilyen belülről. Az 1.6-nál van valami gumimembrán, azokat cserélgetik.
Újabb verdáknál van már PCV szelep, ráadásul elektromos verzióban is.
 

Link to comment
Megosztás:

Az olajfogyasztást okozhatja a gyűrűk leragadása a sok koksz, nem megfelelő olaj stb. miatt. Olajcsere előtt próbálj meg egy alapos motoröblítést valami minőségi motoröblítővel. A bátyám 1,2-e is "ette" az olajat, elég volt csak szűrőt cserélni, mert folyamatosan friss olaj volt benne az után öntögetések miatt. Aztán megelégelte, hogy többe van az olaj, mint a benzin. Talán volt szelepszár szimmering csere, de nem tudom pontosan. Arra emlékszem, hogy mondta szerezzek valamit, mi segíthetne csökkenteni az olajfogyást, mert sokat nem akar rá költeni. Ekkor lett beletöltve, amit már írtam.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Béla írta:

Az olajfogyasztást okozhatja a gyűrűk leragadása a sok koksz, nem megfelelő olaj stb. miatt. Olajcsere előtt próbálj meg egy alapos motoröblítést valami minőségi motoröblítővel. A bátyám 1,2-e is "ette" az olajat, elég volt csak szűrőt cserélni, mert folyamatosan friss olaj volt benne az után öntögetések miatt. Aztán megelégelte, hogy többe van az olaj, mint a benzin. Talán volt szelepszár szimmering csere, de nem tudom pontosan. Arra emlékszem, hogy mondta szerezzek valamit, mi segíthetne csökkenteni az olajfogyást, mert sokat nem akar rá költeni. Ekkor lett beletöltve, amit már írtam.

Meg is gyűrűztem a motort, a fotók között ott van, szinte nincs hézag a gyűrűvégek között.
A szelepfedelet áztattam brigéciolban vagy 2 napot, kijött belőle 2 kiló retek, két cső van rajta, az egyiket át se lehetett fújni.
Szerzek bontóban egy ilyen szelepfedelet, szétamputálom, aztán lefotózom mi a rosseb van benne, már nagyon érdekelne engem is.
Nem hiszem el, hogy 100%-os motorok zabálják az olajat. Mindenki a szelepfedelet mondja hibának.
 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 03. 19. at 15:15, zotya975 írta:

Érint, köszi. De ettől függetlenül szerintem én elviszem, mert az enyém kicsit macerás (nem tudom akárhol vizsgáztatni), és félő hogy ha hirtelen visszaáll majd a régi rend, akkor meg lejárt műszakival csak útvonalengedéllyel tudom elvinni, azt meg ugye nem adnak bárhová.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, tgabika76 írta:

Érint, köszi. De ettől függetlenül szerintem én elviszem, mert az enyém kicsit macerás (nem tudom akárhol vizsgáztatni), és félő hogy ha hirtelen visszaáll majd a régi rend, akkor meg lejárt műszakival csak útvonalengedéllyel tudom elvinni, azt meg ugye nem adnak bárhová.

Nekem a zafiránál kicsit kellemetlen a műszaki időpontja, mert az astránál áprilisban járt le, akkor szépen elvittem elő műszakira, kaptam hibalistát ( bár többször volt, hogy nem, és azonnal megcsinálták a műszakit), és tavasszal otthon kényelmesen elvégeztem a szükséges javításokat. Ez meg januári, és kissé kényelmetlen télen otthon az udvarban bármit is kicserélni. Ezzel együtt persze nem várom hogy januárig elhúzódjon a vírus, és emiatt tolódjon tavaszra a műszakim, de amúgy ez nekem "jól jönne". Vagy azt csinálom hogy az ősz végén műszakiztatom le, és bukom pár hónapot, de akkor még nem fagyok meg, vagy elviszem csak simán futómű-fék-kormánymű ellenőrzésre, és talán december-januárban nem történik közben semmi vele. De mondjuk az sem tragédia, ha egy gömbfejet velük cseréltetek ki. Rozsdával ennél nincs gondom, a környezetvédelmi méréssel meg úgysem tudok mit kezdeni, de ha jól hallottam a Z18XE-vel nem nagyon szokott gond lenni. 

Link to comment
Megosztás:

31520200320_155130.jpg47620200320_164003.jpg

Ha már otthonmaradásra vagyunk ítélve, gondoltam kitakarítom a fojtószelepet. Meglepően retkes volt. Csak egy jó tanács. Nem érdemes csavarhúzóval, vagy más fémmel kapargatni, mert nagyon össze lehet karcolni, miközben a kormot szedjük le vele. Én egy fogkefe nyelét faragtam el véső formára és azzal lazítottam fel a rárakódást. Nem volt itthon EGR szelep tisztító, így maradt a brigéciol, meg a féktisztító, fogkefe, ecset, tiszta pamutrongy. Előtte levettem az akku sarut. Amit már többször írtam továbbra sem győzöm a csövekből kitakarítani a kapucsínó szerű szutykot kb két heti rendszerességgel. Tegnap is levettem az olajsapkát és a pára szállt fel belőle.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

18 perce, Béla írta:

 

Ha már otthonmaradásra vagyunk ítélve, gondoltam kitakarítom a fojtószelepet. Meglepően retkes volt. Csak egy jó tanács. Nem érdemes csavarhúzóval, vagy más fémmel kapargatni, mert nagyon össze lehet karcolni, miközben a kormot szedjük le vele. Én egy fogkefe nyelét faragtam el véső formára és azzal lazítottam fel a rárakódást. Nem volt itthon EGR szelep tisztító, így maradt a brigéciol, meg a féktisztító, fogkefe, ecset, tiszta pamutrongy. Előtte levettem az akku sarut. Amit már többször írtam továbbra sem győzöm a csövekből kitakarítani a kapucsínó szerű szutykot kb két heti rendszerességgel. Tegnap is levettem az olajsapkát és a pára szállt fel belőle.

Szép lett! Nekem is meg kellene csinálni, amióta nálam van a kocsi, még meg sem néztem milyen. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, tgabika76 írta:

Érint, köszi. De ettől függetlenül szerintem én elviszem, mert az enyém kicsit macerás (nem tudom akárhol vizsgáztatni), és félő hogy ha hirtelen visszaáll majd a régi rend, akkor meg lejárt műszakival csak útvonalengedéllyel tudom elvinni, azt meg ugye nem adnak bárhová.

Csak még egy kérdés üdv! Ugye most nem kötelező a műszaki tehát mit tudom én fél évig tart a vírus járvány akkor, én mondjuk elviszem szeptemberbe műszakiztaztni és akkor onnantól számít -e az újabb 2 év a műszakira mert ha igen akkor én ezzel tudok időt húzni és pénzt meg spórolni???????Valójában április 20.-án járna le!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Livi írta:

Csak még egy kérdés üdv! Ugye most nem kötelező a műszaki tehát mit tudom én fél évig tart a vírus járvány akkor, én mondjuk elviszem szeptemberbe műszakiztaztni és akkor onnantól számít -e az újabb 2 év a műszakira mert ha igen akkor én ezzel tudok időt húzni és pénzt meg spórolni???????Valójában április 20.-án járna le!

Szerintem a műszaki vizsga érvényességi ideje  2 év ( kivéve új autónál amikor az első 4) tehát vizsgáztatástól indul a 2 év, nem a lejárati dátumtól. Az astrát  mindíg korábban vittem el, pár nappal hiszen volt rá példa hogy javítanom kellett, de mivel rendesek voltak, akkor is az évforduló dátumát ütötték bele, tehát nem vesztettem még pár napot sem. Egyszer lecsúsztam a műszakiról , ez volt az első és az utolsó alkalom amikor szerelőhöz vittem, ekkor viszont " nyertem" pár napot, mert a vizsga dátumától adták meg a 2 évet. De azért jó tudni hogy például: "A lejáró okmányok meghosszabbított érvényességére vonatkozó megjegyzés, hogy a rendelkezés csak Magyarország területén érvényes, külföldre akkor sem mehetnek a lejárt forgalmis autók és a lejárt jogosítvánnyal vezetők, ha feloldják az utazási korlátozásokat. "

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.