Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok.

Mikor megvettem a kocsit, elvittem olajcserére+szűrők, nekem ezt az olajat ajánlották: Eni i-Sint 5W40 4L

http://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/eni/i-sint-5w40-4l-p77067524/?gclid=CKnpmIa--cYCFUL4wgodTfYGvw#termek-leiras

az inkább városi használat miatt. Nem tudom, melyik az általatok tesztelt bevált olaj?

A Te motorodba a dexos2-t teljesítő olajok jöhetnek szóba,ez a gyári előírás

Ezt az előírást csak 5W-30 viszkozitású olajok teljesítik,de a cserekor beletöltött olajtól sem lesz baja a motornak.

Ha ragaszkodsz a gyári előíráshoz legközelebb olyat válassz! :icon1:

Én is 5W-40-et használok a sok városi üzem miatt,Mobil 3000 x1,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T OpelAtti!

Az említett motorolaj egy már visszavont GM (Opel) diesel olajkövetelménnyel rendelkezik, ezért GM (Opel) benzines (Otto) motorba nem való.

Az Eni konszern nem rendelkezik az aktuális GM (Opel) olajkövetelménnyel (GM dexos2) rendelkező motorolajjal.

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 castrolmintabolt.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu

Elf Evolution Full-Tech Msx 5W-30 bardiauto.hu

Elf Evolution Full-Tech Lsx 5W-40 bardiauto.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A Castrol Titanium EDGE 5W-40 A3/B4-nak, nincs dexos2 jováhagyása, de nagyon ajánlják Castrolnál. Használ valaki ilyet?

Edge Titanium FST 5W40-nek van jóváhagyása.

A sima, kifutó, kifutott edge-nek nincs.

Titanium FST-ben csak az 5W30-nak nincs, 0W30 ill. 0W40-nek is van dexos2...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a igen kimerítő válaszokat. Asszem 110 e. km után váltok GM 5W30-ról Castrol Edge Titanium FST 5W40 -ra

5w30 nekem a láncos hajtás miatt ajánlották. opel oldalon is azt írják. 68e vel vettem, C3 5w40 ment bele, most a fent említett olaj van benne.

Fogyás minimális , rátöltenem soha nem kellett , 7000km van az olajban, mivel motorikusan nincs gond vele, így nem nagyon látok különbséget a 2 olaj között.

ezt sztem csak úgy lehet kihozni ha az egyik kocsiba c3 megy a másikba az FST.(ezt ha lehet ne erősítsük vagy cáfoljuk ;) )

A Castrol Titanium EDGE 5W-40 A3/B4-nak, nincs dexos2 jováhagyása, de nagyon ajánlják Castrolnál. Használ valaki ilyet?

Igen én. :D , (A3/B3 részét nem állítom de majd megnézem a dobozát), rajta van a dexos2 jelölés. ezért vettem ezt mert tavaj még az 5w30as változata nem volt az

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy utolsó körkérdés (csak hogy még jobban összezavarodjak), aztán befejezem az olajcsere vívódásomat :D (csütörtökön lesz)

110000 Km-GM 5W30, az utolsó 11000 Km-en 1 liter utántöltés (50-50% város-országút, mindennapos használat napi 2X18 Km munkába, szerintem korrekt)

Mindenképpen Titanium Edge lesz, Dexos2-jóváhagyással:

Castrol Edge Titanium FST 5W-30 C3

Castrol Edge Titanium FST 5W-40

Castrol Edge Titanium FST 0W-30

Castrol Edge Titanium FST 0W-40

Nekem a legszimpatikusabb a 0W30 (ár nem számít :D) Láncos Astrának asszem jobb a vékonyabb olaj!? Vagy mindegy?

Módosítva : zolinho
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy utolsó körkérdés (csak hogy még jobban összezavarodjak), aztán befejezem az olajcsere vívódásomat :D (csütörtökön lesz)

110000 Km-GM 5W30, az utolsó 11000 Km-en 1 liter utántöltés (50-50% város-országút, mindennapos használat napi 2X18 Km munkába, szerintem korrekt)

Mindenképpen Titanium Edge lesz, Dexos2-jóváhagyással:

Castrol Edge Titanium FST 5W-30 C3

Castrol Edge Titanium FST 5W-40

Castrol Edge Titanium FST 0W-30

Castrol Edge Titanium FST 0W-40

Nekem a legszimpatikusabb a 0W30 (ár nem számít :D) Láncos Astrának asszem jobb a vékonyabb olaj!? Vagy mindegy?

Ha nem számít az ár, akkor mobil1 New life 0w-40 Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

Egy utolsó körkérdés (csak hogy még jobban összezavarodjak), aztán befejezem az olajcsere vívódásomat :D (csütörtökön lesz)

110000 Km-GM 5W30, az utolsó 11000 Km-en 1 liter utántöltés (50-50% város-országút, mindennapos használat napi 2X18 Km munkába, szerintem korrekt)

Mindenképpen Titanium Edge lesz, Dexos2-jóváhagyással:

Castrol Edge Titanium FST 5W-30 C3

Castrol Edge Titanium FST 5W-40

Castrol Edge Titanium FST 0W-30

Castrol Edge Titanium FST 0W-40

Nekem a legszimpatikusabb a 0W30 (ár nem számít :D) Láncos Astrának asszem jobb a vékonyabb olaj!? Vagy mindegy?

Nekem meg a 0W40 a szimpatikus, vékony olaj meg nincs. (Valakinek helyre kell tenni a dolgokat ezek után, ha mantec nem lesz. :D )

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy utolsó körkérdés (csak hogy még jobban összezavarodjak), aztán befejezem az olajcsere vívódásomat :D (csütörtökön lesz)

110000 Km-GM 5W30, az utolsó 11000 Km-en 1 liter utántöltés (50-50% város-országút, mindennapos használat napi 2X18 Km munkába, szerintem korrekt)

Mindenképpen Titanium Edge lesz, Dexos2-jóváhagyással:

Castrol Edge Titanium FST 5W-30 C3

Castrol Edge Titanium FST 5W-40

Castrol Edge Titanium FST 0W-30

Castrol Edge Titanium FST 0W-40

Nekem a legszimpatikusabb a 0W30 (ár nem számít :D) Láncos Astrának asszem jobb a vékonyabb olaj!? Vagy mindegy?

Láncos Astrába 40-es olajat tegyél, mert különben melegen csörögni fog.... tapasztalat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Rengeteg hozzászólás van az olajokról... mindekinek más.

Azt szeretném kérni tőletek, hogy írjátok le ehez a motorhoz milyen olajat ajánlotok:

Y20DTH 2.0 DTI 16V 74kw

200ezer+ km van benne.

Köszönöm!

Én nem ajánlok semmit, mert tapasztalatom még nincs vele, de ugyanilyen motorba Castrol EDGE Turbo Diesel Titanium FST 5W-40-t cseréltettem két hete.

A csere előtt is szépen járt és most is szépen jár a motor, ahogy én meg tudom ítélni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a 0W40 a szimpatikus, vékony olaj meg nincs. (Valakinek helyre kell tenni a dolgokat ezek után, ha mantec nem lesz. :D )

Márpedig a 30-as "vékonyabb" mint a 40-es :D

Nekem most jön olajcsere, azt hiszem én maradok a EDGE Titanium FST 0W40-nél.

Főleg hogy még van belőle vagy két liter...

Decemberben volt csere, tehát még nincs egy éve megbontva...

Más kérdés!

Olajszűrőben jöhet a Filtron, vagy maradjak a Hengst-nél?

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Egy utolsó körkérdés (csak hogy még jobban összezavarodjak), aztán befejezem az olajcsere vívódásomat :D (csütörtökön lesz)

110000 Km-GM 5W30, az utolsó 11000 Km-en 1 liter utántöltés (50-50% város-országút, mindennapos használat napi 2X18 Km munkába, szerintem korrekt)

Mindenképpen Titanium Edge lesz, Dexos2-jóváhagyással:

Castrol Edge Titanium FST 5W-30 C3

Castrol Edge Titanium FST 5W-40

Castrol Edge Titanium FST 0W-30

Castrol Edge Titanium FST 0W-40

Nekem a legszimpatikusabb a 0W30 (ár nem számít :D) Láncos Astrának asszem jobb a vékonyabb olaj!? Vagy mindegy?

Még egy szavazat a 0W30-nak ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a 0W40 a szimpatikus, vékony olaj meg nincs. (Valakinek helyre kell tenni a dolgokat ezek után, ha mantec nem lesz. :D )

A lánc nyulását esetleg csorgését, melyik befolyásolja jobban a két olaj kozul a 0W40 vagy a 0W30-as?

Módosítva : zolinho
Link to comment
Megosztás:

Márpedig a 30-as "vékonyabb" mint a 40-es :D

Nekem most jön olajcsere, azt hiszem én maradok a EDGE Titanium FST 0W40-nél.

Főleg hogy még van belőle vagy két liter...

Decemberben volt csere, tehát még nincs egy éve megbontva...

Más kérdés!

Olajszűrőben jöhet a Filtron, vagy maradjak a Hengst-nél?

Miért nem használsz gyári opel szűrőt? Nálam bevált, árban sincs különbség.

Link to comment
Megosztás:

Miért nem használsz gyári opel szűrőt? Nálam bevált, árban sincs különbség.

Cromaxnál:

Gyári: 1.076,-Ft

Filtron: 693,-Ft (normál minőség, Cromax szerint)

Champion: 814,-Ft (premium minőség, Cromax szerint)

(közben meg lehet a gyári is Filtron most éppen :) )

alkatreszek.hu:

Hengst: 630,-Ft (valaki már említette itt, hogy a gyárija Hengst volt)

Mahle-Knecht: 689,-Ft (premium minőség, Cromax szerint, ott egyébként 1.100,-Ft)

Champion: 606,-Ft (premium minőség, Cromax szerint)

Persze az utóbbinál van postaköltség is :D, de ha mást is veszek, akkor általában megtérül...

Pl ha vennék gyerytát, akkor az Cromaxban 1.300,-Ft, utóbbinál 1.030,-Ft, azon már visszajönne a pkg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Cromaxnál:

Gyári: 1.076,-Ft

Filtron: 693,-Ft (normál minőség, Cromax szerint)

Champion: 814,-Ft (premium minőség, Cromax szerint)

(közben meg lehet a gyári is Filtron most éppen :) )

alkatreszek.hu:

Hengst: 630,-Ft (valaki már említette itt, hogy a gyárija Hengst volt)

Mahle-Knecht: 689,-Ft (premium minőség, Cromax szerint, ott egyébként 1.100,-Ft)

Champion: 606,-Ft (premium minőség, Cromax szerint)

Persze az utóbbinál van postaköltség is :D, de ha mást is veszek, akkor általában megtérül...

Pl ha vennék gyerytát, akkor az Cromaxban 1.300,-Ft, utóbbinál 1.030,-Ft, azon már visszajönne a pkg.

Ezt én mind értem, de az a 300-400 Ft különbség egy olyan tételnél amit az ember 10.000 km-enként cserél szerintem nem összeg. Jobb esetben 1l benzinről beszélünk csak.

Cromaxból szoktam rendelni mikor eljön az ideje, olajat, olajszűrőt, levegő és pollenszűrőt, így postaköltséggel is olcsóbban jövök ki mintha bemennék a helyi boltba és megvenném, na és persze ez házhoz jön :icon1:

Természetesen mindenki úgy tesz ahogy megszokta, vagy ő jónak gondolja, nem beleugatni akartam, csak rákérdeztem a miértjére :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt én mind értem, de az a 300-400 Ft különbség egy olyan tételnél amit az ember 10.000 km-enként cserél szerintem nem összeg. Jobb esetben 1l benzinről beszélünk csak.

Cromaxból szoktam rendelni mikor eljön az ideje, olajat, olajszűrőt, levegő és pollenszűrőt, így postaköltséggel is olcsóbban jövök ki mintha bemennék a helyi boltba és megvenném, na és persze ez házhoz jön :icon1:

Természetesen mindenki úgy tesz ahogy megszokta, vagy ő jónak gondolja, nem beleugatni akartam, csak rákérdeztem a miértjére :D

Én sosem vettem bele gyárit, Mahle vagy Mann ment bele mindig.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.