Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

ütemtelenül rángat nagyobb gázadásra az autóm. Levettem az EGR szelepet (denaturált szesszel kitakarítottam, bár 12V-ra normálisan nyit/zár a szelep, a félvezető is jól működik benne), majd a tisztítás után visszatettem és bár némileg jobb lett (főleg, miután kicsit meghajtottam), még mindig rángat. Hibakódra 4051-et ad ki (tudom, hogy elvileg nincs ilyen hibakód, de mégis ezt villogja ki, külföldi fórumokon egy páran írták, hogy ez a 1405-ös EGR hibajelzés lehet, de úgy tűnik nem az). Esetleg valakinek még ötlet? Nekem már elfogyott...

Köszi előre is,

Balu

ui.: bocsi, hogy ide is, csak több szem, többet lát.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tehát ha jól értem:

2014-10-26.gif

http://kepfeltoltes.hu/view/141026/2014-10-26_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Rádiómemóriát a piros és a sárga vezeték cseréjével orvoslom.

A km/h órát a piros-kék vezeték kiiktatásával, ez kettéágazik, gondolom mindkettőt kikötni, és marad az órám?

Természetesen ezt a kókány plusz "univerzális" csatlakozót iktatom ki elsőkörben, és zsugorcsővel patikán megoldom.

Bocs mán, h ebbe a topikba írom az elektronikás problémáim, de innen indult. Most még teszt állapotban van, péntek reggel tettem be a full feltöltött akksit, nyugalmi áramfelvét 10mA, 60mA-nél bírt 3 napot. Ma reggel is pöcre indult.

Önindító tisztítás mennyire körülményes? Lehet a probléma forrása ez, ha napi első indításnál, valamikor többszöri "tekerésre" indítja az autót (kb 4-5 másodperc)?

Na a rádió bekötve, patika!!!nyugalmi áram 10mA!!!

Ezer köszi...

már több mint egy hete használom normálisan az autót, pöccre indul, pedig nagyon hosszabb távot nem is megyek vele.

Úgy néz ki az akksi sem járja még a végét, bár még a minuszok most jönnek. És tudom van köszi gomb, de mindenkinek hálával tartozom, aki ennek az orvoslásában rész vett. Nem csak anyagi miatt, hanem a kb 5 éves rémálom kezd végre elmúlni.

még egyszer köszi NEKTEK!!!

Link to comment
Megosztás:

Na a rádió bekötve, patika!!!nyugalmi áram 10mA!!!

Ezer köszi...

már több mint egy hete használom normálisan az autót, pöccre indul, pedig nagyon hosszabb távot nem is megyek vele.

Úgy néz ki az akksi sem járja még a végét, bár még a minuszok most jönnek. És tudom van köszi gomb, de mindenkinek hálával tartozom, aki ennek az orvoslásában rész vett. Nem csak anyagi miatt, hanem a kb 5 éves rémálom kezd végre elmúlni.

még egyszer köszi NEKTEK!!!

Az akksira is rá lehet méretni.

Egy jól felkészült kereskedésben van műszer, ami megmondja csereérett-e az akksi.

Bár mondjuk töltve volt rendesen :)

Nekem a 4 éves akksim haldoklott, igaz a töltésem nem volt rendben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nekem 2 éves akksi játszotta azt, hogy hosszabb ideig ha állt, nem akarta inditani. Mikor megvettem az újat és vittem a szakihoz, hogy mérjen rá a töltésre, furán nézett rám, hogy minek cserélek én még akksit. Jász Akkut vettem. Nem tudom mennyire volt jó választás, de mostmár ` e van` :) Van egy kérdésem is: szerintetek az normális, hogy +8 fokos a kinti hőmérsléklet, venti 1-es állásba, fütés nincs is maxra tekerve, és a viz alig haladja meg a 80°-ot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ütemtelenül rángat nagyobb gázadásra az autóm. Levettem az EGR szelepet (denaturált szesszel kitakarítottam, bár 12V-ra normálisan nyit/zár a szelep, a félvezető is jól működik benne), majd a tisztítás után visszatettem és bár némileg jobb lett (főleg, miután kicsit meghajtottam), még mindig rángat. Hibakódra 4051-et ad ki (tudom, hogy elvileg nincs ilyen hibakód, de mégis ezt villogja ki, külföldi fórumokon egy páran írták, hogy ez a 1405-ös EGR hibajelzés lehet, de úgy tűnik nem az). Esetleg valakinek még ötlet? Nekem már elfogyott...

Köszi előre is,

Balu

ui.: bocsi, hogy ide is, csak több szem, többet lát.

Sajnos az, hogy kivéve, külső feszültségről játratva működget a szelep, önmagában semmit nem jelent, pláne, ha továbbra is fennáll a hibakód, ami inkább a P1405 lehet.

Rángatást esetleg okozhat üzemanyagrendszeri hiba is, benzinszűrőt se árthat kicserélni. Valakinek volt itt régebben AC pumpa baja, amikor az ECU AC-vezérlőjének kivezetésénél engedett el egy forrasztás. Esetleg itt is lehetne kereskedni. Bár ez utóbbi esetekben égéskimaradásos hibaüzenetek is lennének (P03xx).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sajnos az, hogy kivéve, külső feszültségről játratva működget a szelep, önmagában semmit nem jelent, pláne, ha továbbra is fennáll a hibakód, ami inkább a P1405 lehet.

Rángatást esetleg okozhat üzemanyagrendszeri hiba is, benzinszűrőt se árthat kicserélni. Valakinek volt itt régebben AC pumpa baja, amikor az ECU AC-vezérlőjének kivezetésénél engedett el egy forrasztás. Esetleg itt is lehetne kereskedni. Bár ez utóbbi esetekben égéskimaradásos hibaüzenetek is lennének (P03xx).

A benzinszűrőm új, az AC pumpa nem rég lett cserélve. Az olcsó (Hanspries) EGR szelep is jó vagy megéri megvenni a gyárit?

Köszi,

Balu

Link to comment
Megosztás:

Tudna segíteni valaki???

P1607

P1731-es hibakód mit takar??????????

Én ennyit találtam.

Opel P1607

Serial Communication Problem With Device 7

OR

Clutch Actuator Malfunction

Opel P1731

Gearbox Actuator High Temperature Mechanical engine problem or Overheating

Link to comment
Megosztás:

A benzinszűrőm új, az AC pumpa nem rég lett cserélve. Az olcsó (Hanspries) EGR szelep is jó vagy megéri megvenni a gyárit?

Köszi,

Balu

Nah, azt csináltam, hogy lehúztam az EGR szelep csatlakozóját, és így is rángat, jellemzően 1500-2500-as fordulat között, nagy gázadásra (melegen jobban, de finom gázadagolással egyáltalán nem). Úgy néz ki még sem az EGR szelep lesz az, mert csinálja hidegen (amíg az EGR egyébként sincs működésben) és csinálja melegen is. Senki többet harmadszor?

Köszi,

Balu

Link to comment
Megosztás:

Nah, azt csináltam, hogy lehúztam az EGR szelep csatlakozóját, és így is rángat, jellemzően 1500-2500-as fordulat között, nagy gázadásra (melegen jobban, de finom gázadagolással egyáltalán nem). Úgy néz ki még sem az EGR szelep lesz az, mert csinálja hidegen (amíg az EGR egyébként sincs működésben) és csinálja melegen is. Senki többet harmadszor?

Köszi,

Balu

Mintha az rémlene, hogy az egr lehúzott állapotban mindig rángat,ha jó, ha nem, de nemtudom biztosan, mert nekem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Ezt jó lenne biztosra tudni. Hidegen ugye nem megy még az EGR, azért furcsálnám, hogy akár lehúzva, akár nem, rángat már hidegen is... Most már nincs ötletem sajnos...

Tudtommal nem szabad lehúzni a csatit, mert egyből hibajelet ad. Pont ma délután fordítottuk félre az én autómban. Eddig nem volt vele gond, ezt szeretném megelőzni így.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal nem szabad lehúzni a csatit, mert egyből hibajelet ad. Pont ma délután fordítottuk félre az én autómban. Eddig nem volt vele gond, ezt szeretném megelőzni így.

Igen, ad hibakódot lehúzott csatival, mi is próbáltuk.

Az én EGR-em mondjuk működőképes.

Lehúzott csatival dobja a hibakódot, viszont nekem úgy semmivel se ment jobban vagy rosszabbul a hibakód ellenére...

Tehát mondhatni semmilyen konklúzió levonására nem alkalmas a csati lehúzása :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemreg vettem egy Vauxhall Astra G-t. 2000-es evjarat 1.4 8v motorral van szerelve, es neha csinal olyat, hogy alapjaratnal a gazpedal kemeny lesz, es egy kisebb gazadas utan (elindulasnal) a motor fordulata elkezd emelkedni akar 6000 fole is. Ha felengedem a kuplungot, akkor neha helyreall, de van hogy csak a leallitas segit. Gazpedal csere segithet rajta, vagy valami mas a problema?

Udv, Krisz

Link to comment
Megosztás:

Hali,

nekem is meggyűlt már a bajom az EGR-rel, mondjuk nekem a p0400-as hibát dobta, rángatott mint az állat. Mi levakolással szűrtük ki, vakolva megszűnt a rángatás.Ismerőstől vettem bontottat pár ezerért, vagy 2 éve az muzsikál benne (kopp-kopp) hiba nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemreg vettem egy Vauxhall Astra G-t. 2000-es evjarat 1.4 8v motorral van szerelve, es neha csinal olyat, hogy alapjaratnal a gazpedal kemeny lesz, es egy kisebb gazadas utan (elindulasnal) a motor fordulata elkezd emelkedni akar 6000 fole is. Ha felengedem a kuplungot, akkor neha helyreall, de van hogy csak a leallitas segit. Gazpedal csere segithet rajta, vagy valami mas a problema?

Udv, Krisz

Isten hozott az Astra G táborban!

Tudtommal nem létezik 1.4-es 8 szelepes G Astra... Biztos az amit leírtál a motort illetően? Egyébként ez a hibakép sok mindet takarhat. Hidegen csinálja?

Link to comment
Megosztás:

Hali,

nekem is meggyűlt már a bajom az EGR-rel, mondjuk nekem a p0400-as hibát dobta, rángatott mint az állat. Mi levakolással szűrtük ki, vakolva megszűnt a rángatás.Ismerőstől vettem bontottat pár ezerért, vagy 2 éve az muzsikál benne (kopp-kopp) hiba nélkül.

Neked hidegen is rángatott, egyből a kocsi beindítása után?

Link to comment
Megosztás:

Isten hozott az Astra G táborban!

Tudtommal nem létezik 1.4-es 8 szelepes G Astra... Biztos az amit leírtál a motort illetően? Egyébként ez a hibakép sok mindet takarhat. Hidegen csinálja?

Én sok olyan Astrat látok, amin csak 1.4 felirat van, nincs ott a 16V.

Ebből én is azt feltételeztem, hogy 8 szelepes...

Igaz ecat24-ben nem nagyon látok más 1.4-es motorokat csak X14XE, Z14XE na meg Z14XEP...

Sziasztok!

Nemreg vettem egy Vauxhall Astra G-t. 2000-es evjarat 1.4 8v motorral van szerelve, es neha csinal olyat, hogy alapjaratnal a gazpedal kemeny lesz, es egy kisebb gazadas utan (elindulasnal) a motor fordulata elkezd emelkedni akar 6000 fole is. Ha felengedem a kuplungot, akkor neha helyreall, de van hogy csak a leallitas segit. Gazpedal csere segithet rajta, vagy valami mas a problema?

Udv, Krisz

Nekem is 2000-es 1.4 (de 16V) van.

A gázpedál elektronikus, nem bowdenes (nem tudom neked milyen).

Van olyan, hogy gázpedál helyzet érzékelő, fojtószelep állás érzékelő (és még sokan mások).

Ezek hibája szerintem okozhatja a fordulatszám emelkezését, ha hibás jelet adnak.

Diag. műszerrel elvileg ezek vizsgálhatók.

De ha akad a pedálod, ott valami mechanikus zűr is lehet, aminek érdemes utánanézni.

(vagy bowdenes a pedálod, de az évjáratból nem erre következtetnék)

Link to comment
Megosztás:

Én sok olyan Astrat látok, amin csak 1.4 felirat van, nincs ott a 16V.

Ebből én is azt feltételeztem, hogy 8 szelepes...

Igaz ecat24-ben nem nagyon látok más 1.4-es motorokat csak X14XE, Z14XE na meg Z14XEP...

Nekem is 2000-es 1.4 (de 16V) van.

A gázpedál elektronikus, nem bowdenes (nem tudom neked milyen).

Van olyan, hogy gázpedál helyzet érzékelő, fojtószelep állás érzékelő (és még sokan mások).

Ezek hibája szerintem okozhatja a fordulatszám emelkezését, ha hibás jelet adnak.

Diag. műszerrel elvileg ezek vizsgálhatók.

De ha akad a pedálod, ott valami mechanikus zűr is lehet, aminek érdemes utánanézni.

(vagy bowdenes a pedálod, de az évjáratból nem erre következtetnék)

Erre nekem az az elméletem, hogy az X-es (ugye 16 szelepes) ott a 16v felirat, ha 1.4 és gyárilag nincs 16v akkor az Z14XE, ha 1.6-os akkor vagy azért nincs 16v felirat mert 8 szelepes vagy a Z16XE-ről van szó (ez meg eredeti rendszám esetén nagyjából tudható ugyebár), a Twinport-ok egyértelműek (ha Twinport akkor van felirat, ha classic felirat van twinport nélkül, akkor az Z14XE vagy Z16XE)... Ez az én agyszüleményem, lehet hogy nem helytálló, kéretik nem komolyan venni... :icon1:

(Egyébként köszi még egyszer az EGR-hez a cuccokat! A gyári csavarral össze is tudtuk rakni.)

Link to comment
Megosztás:

Isten hozott az Astra G táborban!

Tudtommal nem létezik 1.4-es 8 szelepes G Astra... Biztos az amit leírtál a motort illetően? Egyébként ez a hibakép sok mindet takarhat. Hidegen csinálja?

Bocsanat, 1.6 8v.

Nem csak hidegen, melegen is szokta csinalni. A multkor 110 km utan megalltunk tankolni, es elindulaskor mar ereztem, hogy nagyon kemeny a gazpedal, kicsit raleptem, es a motorfordulat meg sem allt tiltasig. Leallitottam, vartam fel percet, es mintha semmi nem tortent volna. Normalisan mukodott.

Link to comment
Megosztás:

Erre nekem az az elméletem, hogy az X-es (ugye 16 szelepes) ott a 16v felirat, ha 1.4 és gyárilag nincs 16v akkor az Z14XE, ha 1.6-os akkor vagy azért nincs 16v felirat mert 8 szelepes vagy a Z16XE-ről van szó (ez meg eredeti rendszám esetén nagyjából tudható ugyebár), a Twinport-ok egyértelműek (ha Twinport akkor van felirat, ha classic felirat van twinport nélkül, akkor az Z14XE vagy Z16XE)... Ez az én agyszüleményem, lehet hogy nem helytálló, kéretik nem komolyan venni... :icon1:

(Egyébként köszi még egyszer az EGR-hez a cuccokat! A gyári csavarral össze is tudtuk rakni.)

Neked is volt bajod az EGR-rel? Hidegen is rángatot esetleg az autó?

Köszi,

Balu

Módosítva : balu a kapitány
Link to comment
Megosztás:

Neked hidegen is rángatott, egyből a kocsi beindítása után?

Az, hogy hidegen rángat egy picit, szerintem természetesnek tekinthető. Ha a kuplung felengedésekor rángat, úgy indulj el, hogy előtte 5x-6x "megfürdeted" a kuplungot. Menet közben nekem is rángat aprókat, EGR volt takarítva, hiba továbbra is fennáll, úgyhogy most következik egy fojtószelep takarítás, 100e km után biztos nem árt majd neki. Igaz nálam annyira nem vad rángatásról beszélünk, hibakód nincs, inkább csak engem zavar.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.