Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma menet közben füst csapott fel a motorháztető bal oldala felől.

Elektromos égett szagnak tűnik, megálltam, többet nem lehetett indítózni, minden elektromos dolog működik, csak nem kattan a behúzó, és nem forgat.

Valahonnan az akku alól, vagy a motor mögül jöhetett a füst. Biztosítékot nem lárram kiégve, vezeték nem égett meg első szemrevételezés alapján.

Be lett húzva, hazajöttem vele, kb 20km-et, semmi gond nem volt vele.

Mit gondoltok, mi lehet a hiba?

Én az önindító behúzótekercsére gyanakszom, de első ránézésre nem tudom, hol van ez az egység!? Melyik részen keressem, a motor bal oldalán, vagy mögötte?

Elő szokott fordulni néha a gyújtáskapcsoló hibájából, hogy indítózás után nem ugrik vissza a kulcs, folyamatosan behúzva marad a bendix, és szépen leég az indítómotor...
Link to comment
Megosztás:

Elő szokott fordulni néha a gyújtáskapcsoló hibájából, hogy indítózás után nem ugrik vissza a kulcs, folyamatosan behúzva marad a bendix, és szépen leég az indítómotor...

Akkor teljes önindító csere!

A gyújtáskapcsoló betétet lehet javítani, vagy csere?

Ez a beragadás elő szokott fordulni! Sajnos nem gondoltam, hogy ez ekkora gebaszt tud csinálni!

Ennek a gikszernek nem kellene valami hangjának lennie, ha behúzva marad a bendix, nem lehetne hallani semmit menet közben?

Link to comment
Megosztás:

Igazad van. Ez a korrekt megfogalmazás. :-)

A gyújtáskapcsoló már nem mindig ugrott vissza az indítózás után, meg, a kulcs kivételekor nem ugrik ki a helyéről a hengeres rész.

Szétszedtem a kapcsolót, kitakarítottam az elektromos részénél, megkentem szilikonzsírral, most sokkal jobban jár.

Könnyen visszaugrik az indítózás után. Az nyírta ki az önindítót, hogy teljesen végállásban maradt a kulcs az indítózás után?

A zárbetétet, hogyan kell kivenni?

Kioperáltam az önindítót, a behúzó jó, a motor elpárolgott. Visszarakni szép művelet lessz, akna nélkül.

Köszönöm az infókat.

Zárbetétet emberi áron gondolom nem lehet venni!?

Módosítva : wasquez
Link to comment
Megosztás:

T wacquez!

"... betét ..."

Gyújtáskapcsoló elektromos betét.

Swag-tól felfelé.

Ezt bontottam szét, két érintkező van benne, kitakarítottam a zöld ragacsos zsírt, ami gyárilag volt benne, és bekentem szilikonzsírral.

Viszont nem tudtam leszedni a kormányoszlopról, mert a zárbetétet nem tudtam kitalálni, hogy hogyan kellene kivenni a helyéről.!?

Azon van egy csap ami belelóg ebbe a betétbe, és nem lehet lehúzni a két kis fül kifeszítése után.

Link to comment
Megosztás:

Ezt bontottam szét, két érintkező van benne, kitakarítottam a zöld ragacsos zsírt, ami gyárilag volt benne, és bekentem szilikonzsírral.

Viszont nem tudtam leszedni a kormányoszlopról, mert a zárbetétet nem tudtam kitalálni, hogy hogyan kellene kivenni a helyéről.!?

Azon van egy csap ami belelóg ebbe a betétbe, és nem lehet lehúzni a két kis fül kifeszítése után.

Van egy lyuk rajta alul vagy felül nem tudom, ott kell egy hegyes tárgyal benyúlni, megnyomni, és a kulccsal együtt már jön is ki a zárbetét.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A gyújtáskapcsoló már nem mindig ugrott vissza az indítózás után, meg, a kulcs kivételekor nem ugrik ki a helyéről a hengeres rész.

Szétszedtem a kapcsolót, kitakarítottam az elektromos részénél, megkentem szilikonzsírral, most sokkal jobban jár.

Könnyen visszaugrik az indítózás után. Az nyírta ki az önindítót, hogy teljesen végállásban maradt a kulcs az indítózás után?

A zárbetétet, hogyan kell kivenni?

Kioperáltam az önindítót, a behúzó jó, a motor elpárolgott. Visszarakni szép művelet lessz, akna nélkül.

Köszönöm az infókat.

Zárbetétet emberi áron gondolom nem lehet venni!?

Talán ez némi segítség:

T wacquez!

"... betét ..."

Gyújtáskapcsoló elektromos betét.

Swag-tól felfelé.

T mantec / cetnam!

"Swag-tól felfelé."

Mi a valós differencia a többi gyártó esetében? Vagy rendelkezel "átfogó iparági elemzésből levont szakmai következtetéssel" a többi gyártó estében és azért ajánlod azokat?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Reménykedtem pedig abban, hogy a hátsóban nincs is kopásérzékelő így kizárásos alapon csak az elsőre mondhatja. :D

Az első fékbetét páros újszerű, a hátsóban is lehet még legalább 20k km legalább a szerelőm szerint.

Valami érzékelő miatt írja a fedkomp a 'Brake Pads' feliratot?

Merre érdemes keresni?

Link to comment
Megosztás:

T Subi!

"... Z14XEP ... gyertya ..."

A feledat nem a pőlusok számolgatása, hanem a gyártó által előírt gyertya beszerzése.

A gyártó által előírt:

GM 93176801

Opel 12 14 031

Bosch FQR 8 LEU 2

Igazatok volt, szerencsére gyertya gond volt. Lecseréltem az NGK gyertyákat, a 4-es hengernél lévő elég érdekesen nézett ki, mintha oxidálódott volna. Megkapta az előírt Opel 12 14 031. A szerelő ajánlotta az NGK-t :( .

Legközelebb inkább több úton járok majd utána a dolgoknak.

Még 1 kérdés, a trafót ki lehet valahogy méretni, hogy rendben teszi e a dolgát azon kívül, hogy az autón most már nem érzek gyújtási gondot? Biztosra szeretnék menni, mert hó végén nagyobb útra indulok vele.

Link to comment
Megosztás:

Igazatok volt, szerencsére gyertya gond volt. Lecseréltem az NGK gyertyákat, a 4-es hengernél lévő elég érdekesen nézett ki, mintha oxidálódott volna. Megkapta az előírt Opel 12 14 031. A szerelő ajánlotta az NGK-t :( .

Legközelebb inkább több úton járok majd utána a dolgoknak.

Még 1 kérdés, a trafót ki lehet valahogy méretni, hogy rendben teszi e a dolgát azon kívül, hogy az autón most már nem érzek gyújtási gondot? Biztosra szeretnék menni, mert hó végén nagyobb útra indulok vele.

Én ngk bkr5ek-t szoktam venni, még nem volt gondom vele. Azt érdemes megnézni, hol gyártják (japan ajánlott), ill. érdemes tudni róla, hogy hamisítják. A Gm-mel talán kisebb eséllyel szaladsz bele gagyiba. Trafóhibának nincs előjele. Ha aggódsz miatta, vegyél egyet tartalékba.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Talán ez némi segítség:

T mantec / cetnam!

"Swag-tól felfelé."

Mi a valós differencia a többi gyártó esetében? Vagy rendelkezel "átfogó iparági elemzésből levont szakmai következtetéssel" a többi gyártó estében és azért ajánlod azokat?

Köszönom mindenkinek a segítséget! Beraktam az új önindítót, a gyújtáskapcsoló zárbetét még mindig nem ugrik vissza úgy, ahogyan illene. Majd a műszerfal kiszedéskor kitakarítom azt az oldalt is!

Azt gondoltam, hogy kifelé lesz 'könnyű' a szerelés, de fele idő alatt ment befelé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A szenvedő alany y17dt.

Érdekes dolog történt ma munkából hazefele a járgányommal.

Hazafelé beugrottam az autósboltba izzóért,végig szakadt az eső,átmentem elég sok vízátfolyáson.

Mielőtt a bolthoz értem volna egy pukkanás szerű hangot halottam...mentem tovább.

Bolthoz érve megálltam,majd egy kicsit előrébb gurultam,hogy minél közelebb legyek a bejárathoz (szakadt az eső),ekkor elkezdett pár másodpercig ingadozni az alapjárat,majd felpörgött 3000 rpm-ig.

Motor leállít boltba be,dolog elintéz,indítok,egy pillanatra ingadozott az alapjárat,de helyreállt.

Eljöttem vele haza minden rendben volt.

Garázsba beállva géptető kinyit,körbe néztem,semmi rendellenességet nem láttam.

Utána motor beindít felpörgött 5000rpm-ig hamar leállítottam,majd másodszori indításnál ugyanúgy felpörög,,hiába nyomkodom a gázpedált,csak pörög. (:

Kivillogtattam fék-gáz-gyujtás kombóval,semmi hibakódot nem villog ki.

Mitől lehet ez?

A kormány szervó tartályának teteje vizes,avval egy magasságban van az adagoló vezérlő.Előfordulhat,hogy beázott a csatija,és ettől van a felpörgés. Esetleg gallyra ment az adagoló vezérlőm,és az pukkant?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A szenvedő alany y17dt.

Érdekes dolog történt ma munkából hazefele a járgányommal.

Hazafelé beugrottam az autósboltba izzóért,végig szakadt az eső,átmentem elég sok vízátfolyáson.

Mielőtt a bolthoz értem volna egy pukkanás szerű hangot halottam...mentem tovább.

Bolthoz érve megálltam,majd egy kicsit előrébb gurultam,hogy minél közelebb legyek a bejárathoz (szakadt az eső),ekkor elkezdett pár másodpercig ingadozni az alapjárat,majd felpörgött 3000 rpm-ig.

Motor leállít boltba be,dolog elintéz,indítok,egy pillanatra ingadozott az alapjárat,de helyreállt.

Eljöttem vele haza minden rendben volt.

Garázsba beállva géptető kinyit,körbe néztem,semmi rendellenességet nem láttam.

Utána motor beindít felpörgött 5000rpm-ig hamar leállítottam,majd másodszori indításnál ugyanúgy felpörög,,hiába nyomkodom a gázpedált,csak pörög. (:

Kivillogtattam fék-gáz-gyujtás kombóval,semmi hibakódot nem villog ki.

Mitől lehet ez?

A kormány szervó tartályának teteje vizes,avval egy magasságban van az adagoló vezérlő.Előfordulhat,hogy beázott a csatija,és ettől van a felpörgés. Esetleg gallyra ment az adagoló vezérlőm,és az pukkant?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Én azzal kezdeném, hogy minden csatlakozót széthúznék, ami érintve lehet, és kifújnám kompresszorral.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A szenvedő alany y17dt.

Érdekes dolog történt ma munkából hazefele a járgányommal.

Hazafelé beugrottam az autósboltba izzóért,végig szakadt az eső,átmentem elég sok vízátfolyáson.

Mielőtt a bolthoz értem volna egy pukkanás szerű hangot halottam...mentem tovább.

Bolthoz érve megálltam,majd egy kicsit előrébb gurultam,hogy minél közelebb legyek a bejárathoz (szakadt az eső),ekkor elkezdett pár másodpercig ingadozni az alapjárat,majd felpörgött 3000 rpm-ig.

Motor leállít boltba be,dolog elintéz,indítok,egy pillanatra ingadozott az alapjárat,de helyreállt.

Eljöttem vele haza minden rendben volt.

Garázsba beállva géptető kinyit,körbe néztem,semmi rendellenességet nem láttam.

Utána motor beindít felpörgött 5000rpm-ig hamar leállítottam,majd másodszori indításnál ugyanúgy felpörög,,hiába nyomkodom a gázpedált,csak pörög. (:

Kivillogtattam fék-gáz-gyujtás kombóval,semmi hibakódot nem villog ki.

Mitől lehet ez?

A kormány szervó tartályának teteje vizes,avval egy magasságban van az adagoló vezérlő.Előfordulhat,hogy beázott a csatija,és ettől van a felpörgés. Esetleg gallyra ment az adagoló vezérlőm,és az pukkant?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

nekem a turbo csinált ilyesmit. vigyázz mert szétpörög

a motor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kell új hűtő + klímahűtő az autóba és van Hella egész jó árban, valaki vett már ilyet, jó lehet?

Valamint klímahűtőt cserélt már valaki? Végülis csak az érdekelne, hogy a klímahűtőről mennyire macerás leszedni a csöveket?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kell új hűtő + klímahűtő az autóba és van Hella egész jó árban, valaki vett már ilyet, jó lehet?

Valamint klímahűtőt cserélt már valaki? Végülis csak az érdekelne, hogy a klímahűtőről mennyire macerás leszedni a csöveket?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Én azzal kezdeném, hogy minden csatlakozót széthúznék, ami érintve lehet, és kifújnám kompresszorral.

Szia!

Adagoló vezérlőről le tudom húzni a csatit motortér felől,vagy aknából alulról lehet jobban hozzáférni?

Akkuról érdemes le kötni az egyik sarut előtte,vagy ha nincsen bent a gyújtás kapcsolóban a kulcs,nem kell?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.