Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Szerelőt tökön is szúrnák a szervízben, ha 1 órát hagyná az olajat csöpögni. :rolleyes:

Nyugi, ismerős szerelő, és más dolgunk is volt a kocsival, így amíg azt csináltuk, addig csurgott az olaj (csomagtartó ajtó volt csiszolva meg alapozva, úgyhogy nyugodtan lehetett közben csinálni). Amúgy nagyon lelkiismeretes és korrekt szerelő, gondolom ezért mondta, hogy nyugodtan folydogáljon csak ki minden olaj, nem akarta összekapkodni. És persze először nemlett emelve, hanem a végefelé, és direkt mutatta, hogy még jócskán folyt ki. Persze nem literek, de azért mérhető mennyiség. Csak ezért mondtam, hogy érdemes talán emelni, de lehet, hogy tényleg csak pár csepp volt az, csak lassan folyt ki :blink: Nemtudom, de nem is fontos, lényeg, hogy még ilyen apró hülyeségen is iszonyat tud pöcsölni, úgy csinálta, mintha nemtudom milyen érzékeny és fontos dolgot csinált volna ;) Persze az olaj csere az is! :D Ez az ember tipikusan az a típus, hogy nem futószalagon csinálja a kocsikat, ha kell, hetekig ott van nála (nem vicc) egy autó, addig csinálja, amíg nemlesz tökéletes. Más szervízek meg néhány óra alatt összehányják a karosszériát (ja, mert lakatos a fószer). Persze ő nem is miliomos, de valahogy mindenki hajlandó várni rá heteket, meg kivárni a "lassú" szerelést, minthogy kontárokhoz vinnék az autót. Na, ilyen embert lenne jó találni autószerelőt... sajna ő főleg csak kasztnis melókat csinál.

Link to comment
Megosztás:

1 litert simán bennt hagynak. Csak számolj napi 2 autóval, és mondjuk ha vmi 5w, vagy 0w-os olaj, akkor 3-4 ezerért tuti elpasszolja literét, ha minőségi.

Nekem jó lenne napi 5 rugó zsebbe. :rolleyes:

Az Opelnél símán ráíratják az autóra a 4L-t, pedig ha pontosan akarod feltölteni, akkor icsak max. 3.5 körül megy bele, a nívóközéphez.Szal autónként 0.5L marad bent.A szerelőnél.S, van aki naponta 5-6 olajcserét is csinál.Erre lehet gombot varrni.

Opel16V!Thx!Már csak 300km van az olajcseréig.

Link to comment
Megosztás:

Nah tegnap volt olajcsere: Valvoline TopGard -> Metabond Speed. Miután hazagurultam a szerelőtől (2 utca) egyértelműen halakabb volt a moci az új olajjal - csak középmeleg volt moci, mivel lett még rajta cserélve más is és lehűlt addigra.

Ma reggel viszont volt egy hosszabb utam és üzemmelegen már nem érezhető ennyire a változás. Biztos belejátszik az is, hogy régi vs. új olaj, de hidegen halkabb picit a Metabonddal - szal idáig naon teccik :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azt a fél litert had vigye. :blink: Éhbérér dolgoztatják úgyis őket, azért sem érzik magukat

túlságosan motiválva. ;)

Nekem 5 litert volt pofájuk felszámolni márkaszervízben, amikor ki van írva a pultra, hogy "nálunk a rezsi órabér 8250Ft/óra"! Nehogy a csóró be merjen menni.

Reklamáltam, mire a szervíz vezető azt próbálta beadni nekem, hogy ennyi fér bele. Erre én meg megmondtam, hogy igaz is mert fél centivel volt a max fölött! Ez rosszabb mintha kevesebbet tett volna bele mert 1) káros, 2) többlet fogyasztással jár, 3) 1000 forintomba került a leeresztése mert nem volt kedvem hóban alá feküdni és egy helyi szerelőt kellett megkérnem rá. Jóváírták az éppen aktuális számlámból, és ez nem a "szegény szerelő" esete! Ez a hülye szerelő esete és a a trehányság és a pofátlanság házassága! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

"Ez a hülye szerelő esete és a a trehányság és a pofátlanság házassága!"

Mint említettem is, ők éhbérért vannak dolgoztatva, nem érzik túlságosan motiváltnak

magukat. Én régebben ismertem nagyon jó szerelőket, akik márkaszervízben dolgoztak,

de ők már nincsenek ott. Ilyen a világ sajnos.

Kéziváltóba Opeleknél a szintetikus váltóolaj jó csak, ezek általában 75W90-es viszkozitású

olajok. Javaslom a gyári GM kéziváltóolajat bele, vagy ha kedvet érzel a kipróbálásához,

a Metabondnak is van ilyen váltóolaja hasonló árban (GL-5). Én a versenyautóba idén ezt

próbálom bele. Eddig GM volt, azzal meg voltam elégedve, bár a sperr néha elmelegítette,

ezért is próbálom most bele a Metabondot, talán jobb lesz egy fokkal. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén a család autó szerelője ajánlott egy doboz Metabond adalékot a váltóba. Azt mondta, hogy a két kocsiba elég lesz, szóval egy fél dobozzal maradt az enyémbe. Azt olvastam, hogy ilyen setekben le kell cserélni az összes olajat, ezért érdeklődtem, hogy milyet szerezzek bele. Megnézem, hogy hozzá tudok -e jutni ingyen ahhoz a 75W90-es olajhoz, ha nem akkor majd a boltban veszek olyat, amilyet a gyár ajánl.

Link to comment
Megosztás:

Na lecseréltük.

Eddig jó. ;)

Majdnem mégegyszer ráindítottam,olyan halkan jár a moci. :)

Majd hidegen kíváncsi leszek a hidrotőkék hogy fognak muzsikálni,bár mostanában nincsenek zenés kedvükben.

Szerintem jó választás volt.

Nah.. ezt jó hallani.. egyre jobban hajlok a meta felé.. már csak azon filózok, hogy az 5w40 nem lenne-e fincsibb a kicsi kocsimnak.... ehhh.. esk még nem vaciláltam ennyit olajon ;)

Link to comment
Megosztás:

Nah.. ezt jó hallani.. egyre jobban hajlok a meta felé.. már csak azon filózok, hogy az 5w40 nem lenne-e fincsibb a kicsi kocsimnak.... ehhh.. esk még nem vaciláltam ennyit olajon ;)

Maximum többet fog enni belőle. Úgysem nyugszol, míg ki nem próbálod, de sztem tök felesleges. Pláne nyárra. :)

Link to comment
Megosztás:

Nah.. ezt jó hallani.. egyre jobban hajlok a meta felé.. már csak azon filózok, hogy az 5w40 nem lenne-e fincsibb a kicsi kocsimnak.... ehhh.. esk még nem vaciláltam ennyit olajon :)

Én 10w60-at raktam a gsibe mert többen azt ajánlották és szerintem is jó.

Link to comment
Megosztás:

Én 10w60-at raktam a gsibe mert többen azt ajánlották és szerintem is jó.

Nekem is az volt benne ezt megelőzően és én csalódtam benne.

Soha nem hallottam még a hidrotőkéket csattogni csak miután azt beleöntöttem. :)

De lehet az enyém hamisítvány volt,pedig egy unix-os spanom szerválta és 2x annyiba került mint a Meta,de fele annyira sem volt jó.

Hát én így jártam a 10w60-al,de kívánom hogy neked beváljon! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is az volt benne ezt megelőzően és én csalódtam benne.

Soha nem hallottam még a hidrotőkéket csattogni csak miután azt beleöntöttem. :)

De lehet az enyém hamisítvány volt,pedig egy unix-os spanom szerválta és 2x annyiba került mint a Meta,de fele annyira sem volt jó.

Hát én így jártam a 10w60-al,de kívánom hogy neked beváljon! ;)

Remélem jó lesz ha nem akkor lecserélem valami másra.Nekem csak reggel pár másodpercig van hidrótőke hangja,az igaz hogy mikor lecseréltem utána egy két napig tovább tartott a csattogás de mostanra ugyanaz mint eddig volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.