Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

5 órája, presidentÁkos írta:

Mennyi kellene, hogy legyen egy 2002-es 1.6os 8 szelepes benzines csapottseggű fogyasztása?

Illetve ti milyen fogyasztáscsökkentő módszereket tudtok/használtok?

Miért akarod mindenáron csökkenteni a fogyasztást?Nem hiszem,hogy leeszi a gatyádat:)De ha sokallod a fogyasztást,akkor vegyél dízelt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, presidentÁkos írta:

De a sok motorfék meg öli a motrot, nem? És ahogy itt olvastam valahol olcsóbb fékeket cserélni, mint motrot.

Csatlakozva az előttem szólókhoz és korábban írt önmagamhoz:
Egy fékcsere (betét+tárcsa+a hátuljánál ugyanez) + kuplungszerkezet csere kinyomócsapágyastól már elég rendesen le tudja alázni a családi költségvetést ahhoz, hogy érdemes legyen elgondolkodni a motorféken. Ez nem Dacia 1310 vagy Lada vagy sorolhatnám, ahol gombokért kapsz kuplungszettet és kinyomócsapágyat (sajnos...). És mivel a hidraulikus kinyomócsapágy és a munkahenger egy egységet alkot a cseréje sem oldható meg úgy, hogy csak kinyomócsapágyat cserélsz, mint pl. a Ladákon. És akkor az Opel még nagyon pénztárcabarát!
Hidd el, nem véletlenül találták ki a motorfék intézményét (pl. tehergépjárművek un. kipufogófék rendszere). Rémlik valami olyasmi, hogy a legtöbb modern autónál motorféknél teljesen nulla a tüzelőanyag fogyasztás, mert a befecskendező rendszer adott feltételek teljesülése esetén nem ad üzemanyagot, míg kinyomott kuplungnál alapjárati üzemmódban üzemel, tehát olyan 0,6-0,7 liter/óra.

Link to comment
Megosztás:

Ó, köszönöm a válaszokat, ha már itt tartunk azt szeretném megkérdezni, hogy ha ABS van a kocsiba és kuplung nélkül lepadlóznám akkor a kerekek nem blokkolnálak le csak "szépen" lelassulnának megállásig? S ha kuplunggal padlófékeznék akkor egyből leblokkolnálak s csúszkálnék? Olvasok én itt össze vissza dolgokat, s nemtudom eldönteni. Kuplunggal állítólag nem áll le a motor, vagymi.

Link to comment
Megosztás:

36 perce, presidentÁkos írta:

Ó, köszönöm a válaszokat, ha már itt tartunk azt szeretném megkérdezni, hogy ha ABS van a kocsiba és kuplung nélkül lepadlóznám akkor a kerekek nem blokkolnálak le csak "szépen" lelassulnának megállásig? S ha kuplunggal padlófékeznék akkor egyből leblokkolnálak s csúszkálnék? Olvasok én itt össze vissza dolgokat, s nemtudom eldönteni. Kuplunggal állítólag nem áll le a motor, vagymi.

Kérdezel furcsákat. De sebaj! :)

ABS-nek az a lényege, hogy fékezéskor nem blokkolhatnak a kerekek. Vannak extrém kivételek. Pl tolatáskor, vagy jégen 5-15 km/h-ás tempónál, de ezekkel ne számoljunk. Az ABS működése teljesen független a kuplungtól.

ABS nélküli autónál van jelentősége a kuplungnak. Értelem szerűen, ha blokkolóra fékezzük a kereket kuplung nélkül, akkor a motor le fog fulladni.

ABS-nél nem történik semmi, csak jobban lassul az autó. Vészfékezéskor ABS esetén 5-ös fokozatban elég 30-40 km/h-nál kinyomni a kuplungot.

ABS nélkül pedig ha vészhelyzet van inkább a motor fulladjon le..... Így végig gondolva ABS-el sokkal könnyebb a vezetés, főleg télen. Hm...

Link to comment
Megosztás:

19 órája, presidentÁkos írta:

Ó, köszönöm a válaszokat, ha már itt tartunk azt szeretném megkérdezni, hogy ha ABS van a kocsiba és kuplung nélkül lepadlóznám akkor a kerekek nem blokkolnálak le csak "szépen" lelassulnának megállásig? S ha kuplunggal padlófékeznék akkor egyből leblokkolnálak s csúszkálnék? Olvasok én itt össze vissza dolgokat, s nemtudom eldönteni. Kuplunggal állítólag nem áll le a motor, vagymi.

Ha vészfékezel azért be tud blokkolni és ezt próbálja az ABS korigálni. Ha kipróbálod és tedd is olyan !helyen! ahol nincs senki és semmi, nem kell nagy sebesség 40nél taposs a fékre és el kezd visszarugni a pedál. Ez jelzi azt h műküdik az ABS.

 

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Atala írta:

Ha vészfékezel azért be tud blokkolni és ezt próbálja az ABS korigálni. Ha kipróbálod és tedd is olyan !helyen! ahol nincs senki és semmi, nem kell nagy sebesség 40nél taposs a fékre és el kezd visszarugni a pedál. Ez jelzi azt h műküdik az ABS.

 

Nem csak próbálja, hanem meg is teszi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Danke megint mindenkinek, most arra lennék kíváncsi, hogy  ha téli gumival megyek nyáron az mennyit dob a fogyasztáson?:)) Illetve ha felnik rakatnék rá dísztárcsa helyett mekkora változás lenne? 

szerk.: illetve mitől lehet az, hogy a kigyulladt töltésjelző viszonylag hamar kezdett villogni?

 

Módosítva : presidentÁkos
Link to comment
Megosztás:

32 perce, Geopake írta:

Nem sokkal többet,viszont cserébe elkopik a téli gumi nyáron.A második kérdés nem teljesen tiszta.A rajta lévő felnire akarsz dísztárcsát vagy másik felnit?

Ömm, most dísztárcsa van rajta amit ha jól tudom (csak?) acélfelnire lehet rakni (vagy csak oda van értelme), és arra vagyok kíváncsi, hogy mekkora eltérés van fogyasztásban egy alufelni egy acélfelni között? Az előbb nem fogalmaztam tisztán, sorry:P.

Módosítva : presidentÁkos
Link to comment
Megosztás:

3 perce, presidentÁkos írta:

Ömm, most dísztárcsa van rajta amit ha jól tudom (csak?) acélfelnire lehet rakni (vagy csak oda van értelme), és arra vagyok kíváncsi, hogy mekkora eltérés van fogyasztásban egy alufelni egy acélfelni között? Az előbb nem fogalmaztam tisztán, sorry:P.

Ha gyári méretnél maradsz az alufelnivel is szerintem ilyet hogy fogyasztási különbség nem lehet mérni, elenyésző, inkább 0. De cáfoljatok meg ha nem így van.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, presidentÁkos írta:

Ömm, most dísztárcsa van rajta amit ha jól tudom (csak?) acélfelnire lehet rakni (vagy csak oda van értelme), és arra vagyok kíváncsi, hogy mekkora eltérés van fogyasztásban egy alufelni egy acélfelni között? Az előbb nem fogalmaztam tisztán, sorry:P.

Kb.semennyi.Észre sem veszed.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nemcsak gyorsabban kopik a forró nyárban a téligumi és ez a lágyulása egy picit növeli a fogyasztást, illetve egy kicsit elvben hangosabb is. Ezeknél fontosabb, hogy neked, mint kezdő (tanuló) vezetőnek még veszélyes is. Magadra és másra nézve is.

--> A nyári esők alkalmával a téligumik vízelvezetése nyomában sincs a nyárinak. Aquaplaning, azaz vízen való felúszás téged és másokat is megölhet.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
31 perce, presidentÁkos írta:

De durva... ezért pénzt kérni. Közhelyszerű, de attól még igaz okosságok gyűjteménye. :confused:

Üdvözölendő a törekvésed a takarékos fogyasztásra. De! Ne értsd félre...! Előbb meg kell tanulnod biztonságosan és jól vezetni.... és megismerni az autós életet, legalább egy átlag pasi szintjén. Ahogy olvasgatom, ez még hátra van... de ez egyáltalán nem baj... mindenki volt kezdő.

Ha ez megvan... ehhez kell azért jó sok 10 eKm..... akkor azon a rutinon lehet finomítani. Nem kell mindent egyszerre. Persze meg lehet tanulni könyvből is takarékosan vezetni, de szerintem sokkal fontosabb, ha előbb vezetni tanul meg az ember.

Link to comment
Megosztás:

44 perce, bluemirage írta:

De durva... ezért pénzt kérni. Közhelyszerű, de attól még igaz okosságok gyűjteménye. :confused:

Üdvözölendő a törekvésed a takarékos fogyasztásra. De! Ne értsd félre...! Előbb meg kell tanulnod biztonságosan és jól vezetni.... és megismerni az autós életet, legalább egy átlag pasi szintjén. Ahogy olvasgatom, ez még hátra van... de ez egyáltalán nem baj... mindenki volt kezdő.

Ha ez megvan... ehhez kell azért jó sok 10 eKm..... akkor azon a rutinon lehet finomítani. Nem kell mindent egyszerre. Persze meg lehet tanulni könyvből is takarékosan vezetni, de szerintem sokkal fontosabb, ha előbb vezetni tanul meg az ember.

Itt ebben nem kérnek pénzt.

Szerk.: íme: http://www.autostitkok.hu/letolt/Mindennapi_megtakaritasok.pdf

Módosítva : presidentÁkos
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Az Astra G tankja elvileg 52 literes. Az aláírásomban szerepel, hogy a vegyes, több éves fogyasztási átlagom 5,9 liter. >> katt az aláírásban lévő számra a részletekért<<

Tehát éves átlagban 881 km-re elég nálam a tank. Nyáron többre, télen kevesebbre. Z14XEP, Astra G Classic II ('2008-as évj.)

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bluemirage írta:

Az Astra G tankja elvileg 52 literes. Az aláírásomban szerepel, hogy a vegyes, több éves fogyasztási átlagom 5,9 liter. >> katt az aláírásban lévő számra a részletekért<<

Tehát éves átlagban 881 km-re elég nálam a tank. Nyáron többre, télen kevesebbre. Z14XEP, Astra G Classic II ('98-as évj.)

Nem 2008? Az aláírásodban az van.

Nekem egy éve van meg az autó, igaz nyáron kevesebbet használom, ha tehetem robogok, de 7,5 alá nem megy az átlagom és nem is nagyon ingadozik.

Sokallom, de nem igazán tudom mit nézzek először, tipp? A lábam nehéz, de nem ennyire szerintem.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, bucynus írta:

Nem 2008? Az aláírásodban az van.

Nekem egy éve van meg az autó, igaz nyáron kevesebbet használom, ha tehetem robogok, de 7,5 alá nem megy az átlagom és nem is nagyon ingadozik.

Sokallom, de nem igazán tudom mit nézzek először, tipp? A lábam nehéz, de nem ennyire szerintem.

Munka közben nem szabad internetezni! ... mert elvonja a figyelmet ....a munka az internettől. :) Köszönöm, javítva. Számíthat, hogy nálam jellemzően vidéki kisváros/közút/autópálya kb. egyenlő arányban oszlanak meg. Egy megyeszékhely, pláne nagyfalu... már sokat dobna nálam is. A maradék tényező pedig inkább a vezetési stílus.

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

Én eddig 45 liternél többet nem tudtam beletölteni, pedig akkor már nagyon villogott a benzinkút ikon, és több 10 km-t is mentem még vele. 
Akkor ha már elkezd villogni, még bő 100 km-t meg tudnék vele tenni (persze durva 7 L/100 km fogyasztással)?
Egyszer most már tényleg viszek egy kanna benzint magammal és kipróbálom, mikor áll üzemanyaghiány miatt az autó,
aztán megnézem, mennyit lehet beletankolni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bluemirage írta:

Munka közben nem szabad internetezni! ... mert elvonja a figyelmet ....a munka az internettől. :) Köszönöm, javítva. Számíthat, hogy nálam jellemzően vidéki kisváros/közút/autópálya kb. egyenlő arányban oszlanak meg. Egy megyeszékhely, pláne nagyfalu... már sokat dobna nálam is. A maradék tényező pedig inkább a vezetési stílus.

Nálam is kisváros 80% város, illetve mostanában 12km autóút oda vissza másnaponta.

Az Opellel viszonylag finoman járok, nem hinném, hogy a lábamban lenne ennyi.

9 perce, zolmesz írta:

Én eddig 45 liternél többet nem tudtam beletölteni, pedig akkor már nagyon villogott a benzinkút ikon, és több 10 km-t is mentem még vele. 
Akkor ha már elkezd villogni, még bő 100 km-t meg tudnék vele tenni (persze durva 7 L/100 km fogyasztással)?
Egyszer most már tényleg viszek egy kanna benzint magammal és kipróbálom, mikor áll üzemanyaghiány miatt az autó,
aztán megnézem, mennyit lehet beletankolni.

Villogó ikonnal jó ha 60-et elmész, persze autó és beállítás függő, ki kell tapasztalni. Én centire szoktam tankolni, villogás után 20-30km-rel, akkor szokott belemenni 48-49L.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, presidentÁkos írta:

Nektek átlagosan hány kilóméterre elég egy teli tank? Motor típust is kérek melléje :D

Z18XE Coupé, nem nagypapás vezetési stílussal, max 520-530km egy tank a drágábbikból (100+ oktán), de ha 500km fölé megy a napi számláló (tankoláskor nullázom), már elégedett vagyok. Az ilyen 800km körüli értékek nekem felfoghatatlanok... vitorlát bontatok és a fele távot azzal teszitek meg, vagy mi?:-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.