Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

A beteg egy  y17dt.

Sajnos elszállt a töltésem. Még haza tudtam jönni az autóval,garázsba beállok,gépháztető kinyit,égett szag csapta meg az orrom. Gyújtást ráadva felpörög a szervó motor,majd kb fél egy perc után leáll. Gondolom a diódahíd adta meg magát.

3 vagy 4 éve lett javítva a generátor, ( diódahíd és csapágycsere volt) most megint megadta magát. A multkor valaki írta,hogy vett új generátort,visszakerestem,de nem találtam,lehet elsiklottam valahol felette annyira ideges vagyok.

Tudnátok adni egy mail címet,ahonnan lehet újat rendelni?  Ezt nem tudom érdemes-e megcsináltatni.

Az új, gyári vagy utángyártott?

Ennél a mocinál nagyon nehéz leszedni a generátort,van valami trükkje? Klímás.

Segitségeteket előre köszönöm!

 

Módosítva : bocs
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Veramon kijelzőről kérdeznék. 

Most olyan helyzetbe kerültem, hogy cserés a kijelzőm. Gondolom jobban járnék, ha nem gyári bontott MID kijelzőt szereznék, hanem egy új Veramon-t... Elvileg féláron megkapnám. Na most a következők érdekelnének első sorban. 

- Kell valamit pluszban rendelni, vagy minden benne van a csomagban ami szükséges? Innen nekem az első kell csak?
- A beszerelés csak annyi, hogy rápattintom az eredeti MID kijelzőm gyári csatlakozóját és mehet minden vissza a helyére? 
- Gépre kell kötni az autót, hogy a mért adatok pontosak legyenek, vagy mindent be lehet állítani a BC karról? 
- Ugyanúgy fog visszajelezni, hogy ha kevés az olaj/ablakmosó/stb és a hiba és egyéb üzeneteket, mint a MID kijelzővel? 
 

Hirtelen ennyi, de később biztos eszembe jutnak még kérdések :)

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zsiz88 írta:

Sziasztok! Veramon kijelzőről kérdeznék. 

Most olyan helyzetbe kerültem, hogy cserés a kijelzőm. Gondolom jobban járnék, ha nem gyári bontott MID kijelzőt szereznék, hanem egy új Veramon-t... Elvileg féláron megkapnám. Na most a következők érdekelnének első sorban. 

- Kell valamit pluszban rendelni, vagy minden benne van a csomagban ami szükséges? Innen nekem az első kell csak?
- A beszerelés csak annyi, hogy rápattintom az eredeti MID kijelzőm gyári csatlakozóját és mehet minden vissza a helyére? 
- Gépre kell kötni az autót, hogy a mért adatok pontosak legyenek, vagy mindent be lehet állítani a BC karról? 
- Ugyanúgy fog visszajelezni, hogy ha kevés az olaj/ablakmosó/stb és a hiba és egyéb üzeneteket, mint a MID kijelzővel? 
 

Hirtelen ennyi, de később biztos eszembe jutnak még kérdések :)

Pontokba szedve a válaszok a kérdéseidre:

  1. Nem kell semmi más, ha eredetileg is MID volt az autódban. Ha csak TID volt, akkor kell még az általad linkelt oldalról az ötödik tétel (cable with connectors), és egy BC gombos ablaktörlőkar.
  2. Így van, ha MID-ed volt eddig is, akkor középkonzol ki, kiveszed a MID-et, beszereled a Veramon-t rányomod az eredeti csatlakozót, és mehet vissza az egész
  3. Nem kell gépre kötni, mindent be lehet állítani a BC karról, bár a két gombbal elég körülményes. Viszont adnak hozzá konyhanyelven (angolul) írt használati utasítást is.
  4. Igen, mindent jelez amit az eredeti MID is, és ha kéred, akkor magyar nyelven:

veramonhu.jpg

Link to comment
Megosztás:

Király :cool: Köszi. Már csak a színt kéne eldönteni... 3 játékos van:

- az eredeti, gyári hatású fekete/borostyánsárga kép
- a kicsit retrós, bár talán világosban rosszabbul olvasható zöld/fekete kép
- és a fekete/zöld, de talán ez illene legkevésbé a kocsihoz. kép

A kétféle zöldből nincs itt valakinek? Jól meg kell gondolni, mert aztán remélhetőleg sok évig fogom még nézegetni :D

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 05. at 12:36, zsiz88 írta:

Szia. Neked alapból felhúzta az ablakot ha kulccsal zártad és elfordítva tartottad a kulcsot a zárban? Múltkor én is kipróbáltam, de nekem nem ment. Az én ablakom kulcsra sem záródik. Valamint, ha hosszan nyomom az ablak gombját, csak lefelé megy automatikusan, felfelé végig nyomnom kell a gombot.

Igen felhúzta, de csak a vezetőoldalit. Azt próbáld még megcsinálni, hogy gyújtáson nyomd tovább az ablakemőket, még azután, hogy felment az ablak, egészen addig, amíg nem hallasz egy halk kattanást, s ezután "elvileg" le-fel is automata lesz az ablak. 

Link to comment
Megosztás:

45 minutes ago, oggy said:

Igen felhúzta, de csak a vezetőoldalit. Azt próbáld még megcsinálni, hogy gyújtáson nyomd tovább az ablakemőket, még azután, hogy felment az ablak, egészen addig, amíg nem hallasz egy halk kattanást, s ezután "elvileg" le-fel is automata lesz az ablak. 

Ezen természetesen túl vagyok már, de nem segített. Valami más ötlet kéne. Lefelé be tudom tanítani, felfelé hiába a kattanás, utána sem megy magától.

Link to comment
Megosztás:

21 minutes ago, Atis1213 said:

Ez a vezérlő a kesztyűtartó mögött van? Vagy a kormány oszlop alján?

Anyósülésnél, jobb oldalon elöl a műanyag küszöb borítás alatt. Tehát ahogy beülsz az anyósülésbe, ahol a jobb cipőd van, ott kell a műanyagot lebontani és az alatt van. Két csatlakozó megy bele egy fekete dobozba, amit két műanyag anyacsavar tart a helyén, az lesz az.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zsiz88 írta:

Anyósülésnél, jobb oldalon elöl a műanyag küszöb borítás alatt. Tehát ahogy beülsz az anyósülésbe, ahol a jobb cipőd van, ott kell a műanyagot lebontani és az alatt van. Két csatlakozó megy bele egy fekete dobozba, amit két műanyag anyacsavar tart a helyén, az lesz az.

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Hétvégén megcsinálom. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, kobraCode írta:

Ha komfort e-ablakról van szó akkor nem kell oda dióda sem. Anno egy régi de visszatért fórumtárs anyagát mentettem le.

Olvasd el: https://drive.google.com/open?id=0B88tAjXxEC-jM1Jpb0h2NzBBZ2s

Köszi szépen! Akkor félre érthettem valamit. Ezekszerint csak egy vezeték kell.

Módosítva : Atis1213
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, valaki találkozott-e hasonló problémával?
ASTRA G 1,4 CARAVAN(Z14XE, 2004) autóról lenne szó.
Hibajelenség a következő:
Álló helyzetben gyújtás nélkül egyszer csak égni kezdett az összes irányjelző fény, valamint az utastér világítás ami késleltetve van. Riasztó NINCS. Amit sikerült felderíteni, kikapcsolt gyújtásnál ha a biztosíték táblából kiveszem a 22 biztosítékot ez a jelenség megszűnik. Amúgy ha a helyén van a biztosíték és gyújtást adok minden működik, persze az utastér világítás folyamatosan ég. Ahogy átbogarásztam az autó kapcsolási rajzát, mindhárom áramkörnek(utastér világítás, műszerfal, irányjelző) köze van a MULTITIMER nevezetű kütyühöz, erről viszont sem rajz, de még info sem, hogy mit csinál.
Gondoltam a központi zár egységre is, de az sajnos nem jött be.
Bármilyen segítségnek örülnék.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

A multitimer a biztosítéktábla hátuljába van beledugva jobbról, ha kiveszed a biztosítéktáblát a helyéről, akkor cserélhető. Amúgy a késleltetésért és az időzítésért felel, egyebek között például azért hogy ajtócsukás után a belső világítás x másodperc múlva kialudjon, vagy hogy gyújtás levétele és az autó bezárása után bizonyos fogyasztók automatikusan kikapcsoljanak (pl. a gyári rádió azt hiszem 1 óra után)

Link to comment
Megosztás:

53 perce, tgabika76 írta:

A multitimer a biztosítéktábla hátuljába van beledugva jobbról, ha kiveszed a biztosítéktáblát a helyéről, akkor cserélhető. Amúgy a késleltetésért és az időzítésért felel, egyebek között például azért hogy ajtócsukás után a belső világítás x másodperc múlva kialudjon, vagy hogy gyújtás levétele és az autó bezárása után bizonyos fogyasztók automatikusan kikapcsoljanak (pl. a gyári rádió azt hiszem 1 óra után)

Köszönöm szépen.

Igazából az érdekelne, ha a multitimer valami miatt bedöglene, akkor előjöhet-e ez a jelenség?

Link to comment
Megosztás:

Hát én láttam már H Astra ülést G-ben, de abban nem volt légzsák. Ha azért akarsz bele H Astra üléseket, hogy legyen oldallégzsákod is, akkor be kell építeni légzsákvezérlőt is (az oldallégzsákoké az ajtóban van), de előtte jó lenne tudni hogy a G Astra légzsákvezérlője kezeli-e a H Astra légzsákjait (a vezérlő maga nem egyforma, de ha a csatlakozói megegyeznek, tehát össze tudod dugni, akkor szerintem működhet).

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 28. at 19:33, tgabika76 írta:

Hát én láttam már H Astra ülést G-ben, de abban nem volt légzsák. Ha azért akarsz bele H Astra üléseket, hogy legyen oldallégzsákod is, akkor be kell építeni légzsákvezérlőt is (az oldallégzsákoké az ajtóban van), de előtte jó lenne tudni hogy a G Astra légzsákvezérlője kezeli-e a H Astra légzsákjait (a vezérlő maga nem egyforma, de ha a csatlakozói megegyeznek, tehát össze tudod dugni, akkor szerintem működhet).

Köszönöm a választ, nem szempont hogy legyen működő légzsák az ülésben. A kérdés csupán annyi, hogy h ülések simán berakhatók vajon, vagy síncsere is kell hogy berakható legyen. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.