Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

Két dologban kérném segítségeteket:

1. Nektek mennyibe szokott kerülni az évenkénti szerviz? Olajcsere, olajszűrő, pollenszűrő, klímatisztítás...anyámkínja, vagyis a kötelező és javasolt dolgok, ha amúgy nincs nagy stájsz az autóval.

2. Az első lökhárító alatt van jobb és bal oldalon kis műanyag légterelő vagy micsoda. Az ezeket tartó lapos műanyag, ami kicsit az autó alá nyúlik, pár ponton el van törve az autómon, ezért a két légterelő folyton lötyög. A lapos műanyag lapból vennék újat, csak nem tudom, hogy hívják, így nem is tudom keresni az alkatrészes lapokon.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, MrChef írta:

Sziasztok!

Két dologban kérném segítségeteket:

1. Nektek mennyibe szokott kerülni az évenkénti szerviz? Olajcsere, olajszűrő, pollenszűrő, klímatisztítás...anyámkínja, vagyis a kötelező és javasolt dolgok, ha amúgy nincs nagy stájsz az autóval.

2. Az első lökhárító alatt van jobb és bal oldalon kis műanyag légterelő vagy micsoda. Az ezeket tartó lapos műanyag, ami kicsit az autó alá nyúlik, pár ponton el van törve az autómon, ezért a két légterelő folyton lötyög. A lapos műanyag lapból vennék újat, csak nem tudom, hogy hívják, így nem is tudom keresni az alkatrészes lapokon.

Köszi!

1, Ki-hol és milyen alkatrészekkel szervizelteti a kocsiját. Esetemben én megveszem a cuccokat, márkafüggetlen szerviz meg cseréli. Asszem ez a legolcsóbb, vagy még olcsóbb ha magad cserél amit tudsz. 

2, Ez az? https://cromax.hu/opel/astra_g_1998-2009_/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/elso_lokharito_alkatreszei/?limitstart=0

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, MrChef írta:

Sziasztok!

Két dologban kérném segítségeteket:

1. Nektek mennyibe szokott kerülni az évenkénti szerviz? Olajcsere, olajszűrő, pollenszűrő, klímatisztítás...anyámkínja, vagyis a kötelező és javasolt dolgok, ha amúgy nincs nagy stájsz az autóval.

2. Az első lökhárító alatt van jobb és bal oldalon kis műanyag légterelő vagy micsoda. Az ezeket tartó lapos műanyag, ami kicsit az autó alá nyúlik, pár ponton el van törve az autómon, ezért a két légterelő folyton lötyög. A lapos műanyag lapból vennék újat, csak nem tudom, hogy hívják, így nem is tudom keresni az alkatrészes lapokon.

Köszi!

 

Szia!

1. Ha nem 2-3-4ezer forintot akarsz spórolni, akkor olajcsere+szűrők ~15e. 

2. Erre gondolsz? https://cromax.hu/elso_lokharito_koptato_elem_opel_astra_g_26868 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, MrChef írta:

Sziasztok!

Két dologban kérném segítségeteket:

1. Nektek mennyibe szokott kerülni az évenkénti szerviz? Olajcsere, olajszűrő, pollenszűrő, klímatisztítás...anyámkínja, vagyis a kötelező és javasolt dolgok, ha amúgy nincs nagy stájsz az autóval.

Olaj, olajszűrő, levegőszűrő, munkadíj 17500 ft volt legutóbb.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszaitokat!

Azért kérdeztem, nektek mi a tapasztalat, mert az én autóm 9 éves, Opel márkaszervizbe viszem, 33-35 ezer Ft-ba kerül az éves szerviz, megy a pecsételés a szervizkönyvbe. Az autó majdani eladásakor fog számítani (már akinek számít), csak mérlegelem, mennyit spórolnék meg addig, megéri-e vagy nem.

Az első lökhárítónak nem a koptató eleme a törött, hanem ami tartja, amiben kis műanyag körmök vannak és a koptató elemet hivatott tartani az autó alatt.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, MrChef írta:

Köszönöm a válaszaitokat!

Azért kérdeztem, nektek mi a tapasztalat, mert az én autóm 9 éves, Opel márkaszervizbe viszem, 33-35 ezer Ft-ba kerül az éves szerviz, megy a pecsételés a szervizkönyvbe. Az autó majdani eladásakor fog számítani (már akinek számít), csak mérlegelem, mennyit spórolnék meg addig, megéri-e vagy nem.

Az első lökhárítónak nem a koptató eleme a törött, hanem ami tartja, amiben kis műanyag körmök vannak és a koptató elemet hivatott tartani az autó alatt.

Olaj, olajszűrő, levegőszűrő ~ 10-11e Ft. Munkadíj nincs mert magamnak csinálom. S évente többször kell cserélnem a futás teljesítmény miatt. Klímatisztító 2-3e Ft, munkadíj szintén nincs magam csinálom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

52 perce, MrChef írta:

Köszönöm a válaszaitokat!

Azért kérdeztem, nektek mi a tapasztalat, mert az én autóm 9 éves, Opel márkaszervizbe viszem, 33-35 ezer Ft-ba kerül az éves szerviz, megy a pecsételés a szervizkönyvbe. Az autó majdani eladásakor fog számítani (már akinek számít), csak mérlegelem, mennyit spórolnék meg addig, megéri-e vagy nem.

Az első lökhárítónak nem a koptató eleme a törött, hanem ami tartja, amiben kis műanyag körmök vannak és a koptató elemet hivatott tartani az autó alatt.

Nem nagyon számít, mindenki tudja, hogy haver-sógor-koma tud valakit aki bepecsételtet úgy hogy sose volt ott az autó. Ez mondjuk annak szar hír aki valóban becsületesen oda hordta a kocsit. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, MrChef írta:

Köszönöm a válaszaitokat!

Azért kérdeztem, nektek mi a tapasztalat, mert az én autóm 9 éves, Opel márkaszervizbe viszem, 33-35 ezer Ft-ba kerül az éves szerviz, megy a pecsételés a szervizkönyvbe. Az autó majdani eladásakor fog számítani (már akinek számít), csak mérlegelem, mennyit spórolnék meg addig, megéri-e vagy nem.

Az első lökhárítónak nem a koptató eleme a törött, hanem ami tartja, amiben kis műanyag körmök vannak és a koptató elemet hivatott tartani az autó alatt.

Elvileg megoldható az is, ha viszed az alkatrészt és "csak" a munkadíjat fizeted nekik, akkor is maradhat szervizkönyves, csak melléírják, hogy hozott anyagból dolgoztak:)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kobraCode írta:

Olaj, olajszűrő, levegőszűrő ~ 10-11e Ft. Munkadíj nincs mert magamnak csinálom. S évente többször kell cserélnem a futás teljesítmény miatt. Klímatisztító 2-3e Ft, munkadíj szintén nincs magam csinálom.

5L Mobil Super 3000 XE 5w30, Mann olaj- és levegőszűrő ill. Swag csavar alátéttel (ebből csak az alátét kellett, semmi baja a gyári csavarnak) összesen 14113Ft összesen mindenféle kedvezménnyel, szerviz 2500Ft-ot kért a cseréért és végig ott voltam a kocsi mellett a csere közben, beszélgettünk egy jót meg ezt-azt megnéztünk közbe az autón. 

Link to comment
Megosztás:

37 perce, Janó32 írta:

5L Mobil Super 3000 XE 5w30, Mann olaj- és levegőszűrő ill. Swag csavar alátéttel (ebből csak az alátét kellett, semmi baja a gyári csavarnak) összesen 14113Ft összesen mindenféle kedvezménnyel, szerviz 2500Ft-ot kért a cseréért és végig ott voltam a kocsi mellett a csere közben, beszélgettünk egy jót meg ezt-azt megnéztünk közbe az autón. 

2500 Ft nem sok érte. Bár én szeretem magam csinálni, így biztos vagyok benne hogy jól van megcsinálva, másik meg időm nem nagyon van szervizbe vinni. Hétvégén nem nagyon vannak nyitva...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, MrChef írta:

Köszönöm a válaszaitokat!

Azért kérdeztem, nektek mi a tapasztalat, mert az én autóm 9 éves, Opel márkaszervizbe viszem, 33-35 ezer Ft-ba kerül az éves szerviz, megy a pecsételés a szervizkönyvbe. Az autó majdani eladásakor fog számítani (már akinek számít), csak mérlegelem, mennyit spórolnék meg addig, megéri-e vagy nem.

Az első lökhárítónak nem a koptató eleme a törött, hanem ami tartja, amiben kis műanyag körmök vannak és a koptató elemet hivatott tartani az autó alatt.

11e az olaj. Szűrők kb 5-6000. Más nem igazan, magam csinálom szintén. Héten volt műszakin, gond nélkül meglett. egyedül az utánfutó csatlakozoját cseréltem ki.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, MrChef írta:

Köszönöm a válaszaitokat!

Azért kérdeztem, nektek mi a tapasztalat, mert az én autóm 9 éves, Opel márkaszervizbe viszem, 33-35 ezer Ft-ba kerül az éves szerviz, megy a pecsételés a szervizkönyvbe. Az autó majdani eladásakor fog számítani (már akinek számít), csak mérlegelem, mennyit spórolnék meg addig, megéri-e vagy nem.

Az első lökhárítónak nem a koptató eleme a törött, hanem ami tartja, amiben kis műanyag körmök vannak és a koptató elemet hivatott tartani az autó alatt.

Szerintem az a lökhárító alján van.Ha töröttek a tartók akkor lökhárítót kell cserélni.Én is magam csinálom az olajcserét meg a szűrőcseréket így nem tudom mennyi a szervízdíja.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 11. at 16:34, zotya975 írta:

Nem nagyon számít, mindenki tudja, hogy haver-sógor-koma tud valakit aki bepecsételtet úgy hogy sose volt ott az autó. Ez mondjuk annak szar hír aki valóban becsületesen oda hordta a kocsit. 

Érdemesebb inkább eltenni a számlákat.

Az többet mond egy pecsétnél...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Érdemesebb inkább eltenni a számlákat.

Az többet mond egy pecsétnél...

Az igaz, bár van rossz tapasztalatom márkaszervízzel, így már nem nagyon hiszek se a szervízkönyben, se a számlákban. Magamat meg ugye csak nem verem át, bár nem szoktam a munkáról papírt adni saját magamnak.:-)

Link to comment
Megosztás:

50 perce, zotya975 írta:

Az igaz, bár van rossz tapasztalatom márkaszervízzel, így már nem nagyon hiszek se a szervízkönyben, se a számlákban. Magamat meg ugye csak nem verem át, bár nem szoktam a munkáról papírt adni saját magamnak.:-)

Többnyire nekem is csak az alkatrészekről van meg a számla.

De gondolhatja a kedves vevő, hogy nem alkatrészgyűjtő vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

13 perce, outsider írta:

Többnyire nekem is csak az alkatrészekről van meg a számla.

De gondolhatja a kedves vevő, hogy nem alkatrészgyűjtő vagyok :D

Mit lehet tudni....én a kiszerelt alkatrészeket elmosogatom, polírozom, festegetem, lehet másnak is fura hobbija. :-)

2543708-20170513-dfJBRT.jpg

2543709-20170513-333JiR.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Többnyire nekem is csak az alkatrészekről van meg a számla.

De gondolhatja a kedves vevő, hogy nem alkatrészgyűjtő vagyok :D

Vezérmülánc szettet(meg a vizpumpát is) elraktam az újnak a dobozába

Garázsba elfér:)még...

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

33 perce, csicsó írta:

Szfvári opel szervizben olajcsere akció z14xe motorú autokra 10W-40 olajjal 9900ft

dexos2?

Na igen... ezt pofáztam anno a Mantecnek is, hogy ha a márkaszervizek is semmibe veszik a gyári ajánlásokat és inkább az üzleti érdekeket helyezik előtérbe, akkor nem a kézikönyvben leírt szent szavaknak meg az olajipari szabványoknak kéne dönteniük a kérdésben, hanem kinek-kinek a saját lelkiismeretének. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csicsó írta:

Szfvári opel szervizben olajcsere akció z14xe motorú autokra 10W-40 olajjal 9900ft

dexos2?

 

53 perce, tgabika76 írta:

Na igen... ezt pofáztam anno a Mantecnek is, hogy ha a márkaszervizek is semmibe veszik a gyári ajánlásokat és inkább az üzleti érdekeket helyezik előtérbe, akkor nem a kézikönyvben leírt szent szavaknak meg az olajipari szabványoknak kéne dönteniük a kérdésben, hanem kinek-kinek a saját lelkiismeretének. 

Fél információkkal ne dolgozzatok a hirdetésben is kiemelik h X14XE esetén...

191hqdefault.jpg

 

 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

57 perce, tgabika76 írta:

Na igen... ezt pofáztam anno a Mantecnek is, hogy ha a márkaszervizek is semmibe veszik a gyári ajánlásokat és inkább az üzleti érdekeket helyezik előtérbe, akkor nem a kézikönyvben leírt szent szavaknak meg az olajipari szabványoknak kéne dönteniük a kérdésben, hanem kinek-kinek a saját lelkiismeretének. 

Én inkább a kézikönyvet veszem alapul, mint sem a márkaszervizes morált.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Cs. Zoltán írta:

"10w40 a gyári ajánlás." -ezt egy szervízvezetőtől idéztem. Z14xep-ről beszélgettünk...

Azt azért lássuk be, egy szervizvezető véleménye nem egyenlő az Adam Opel AG-val vagy a GM-el.  Nem volt képben vagy belezavarodott, nem egyedi eset, van még néhány szerviz és szerelő akik nincsenek képben a modern dolgokkal.

29 perce, Cs. Zoltán írta:

Én inkább a kézikönyvet veszem alapul, mint sem a márkaszervizes morált.

Tudtommal a 10w40 is benne van. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.