Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Jobb felső sarok angol nyelv kiválasztása? Legalább megrudjuk, mi a hibaüzenet...

mindegy ha atvaltod...uzenet marad cyril betukkel: google translate:

VIN number "xxxxxxxxxxxx" in the directory will not check the spelling of numbers or VIN numbers of the desired market differs from the market directory.

Link to comment
Megosztás:

mindegy ha atvaltod...uzenet marad cyril betukkel: google translate:

VIN number "xxxxxxxxxxxx" in the directory will not check the spelling of numbers or VIN numbers of the desired market differs from the market directory.

Kipróbáltam, az enyémből levettem egy számot és nekem is dobja a ruszki üzenetet. Szóval vagy nem jó az alvázszám (pl. ha forgalmiból olvasod, akkor elírták), vagy nem szerepel az adatbázisukban, vagy nem tom. Én leginkább az elsőre és a 3.-ra tippelek :)

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel kipróbáltam, budapesti forgalomban, 16 fokban és 10-12 perc után elérte a 102 fokot, majd 99-102 között mozgott.

Jó ez így? Az Astra G nemigen ment 90 fok fölé, legfeljebb nyáron, dugóban.

Köszi a segítséget.

Ma budapesti dugóban 105-108 fok között ingadozott, nem sok ez egy kicsit? Mi lesz nyáron? A16XER motor.

Link to comment
Megosztás:

Lényegtelen minek nevezzük, mert amíg nem nyit a termosztát (üzemi hőmérséklet alatt), addig hűtöd vele a motort.

Neked van kiegészítő elektromos fűtésed, nekem a leírt esetnél még nem volt. A te esetedben a quickheat fűtötte a bejövő hideg levegőt, a hagyományos fűtőradiátorodon nem veszített a hőjéből a hűtővíz. Ezért is érte el 4-5 km alatt a 60-70 fokot. Mondjuk ebből is látszik, hogy több pozitívuma is van a quickheat-nek: a motor hamarabb eléri az üzemi hőmérsékletét, és az utastér előbb fűthető.

A letiltásról: elektronikus klímavezérlő esetén hideg motornál AUTO állásban hiába tekered fel a hőmérsékletet, nem fogja felpörgetni a ventillátort. Egyrészt mert a jéghideg levegő belapátolása csak rontana a helyzeten (fagyott, deres szélvédő), másrészt a motor még később kezdene melegedni.

Az elektromos fűtőszál (QH) csak pluszként van betolva a fűtésbox aljába, ugyan abba a fűtési rendszerbe, mint amiben nincs QH. Ugyan abban a légútban van, ugyan az a ventilátor nyomja át rajta a levegőt.

Tehát szerintem nincs olyan, hogy a fűtőszálon átmegy a levegő, a vizes fűtésradiátoron meg nem.

A letiltásról: kipróbáltam ma amit írtál hideg motornál. Úgy látszik, ezek szerint csak az enyém működik ilyen "abnormálisan". Feltekertem a fűtést "Hi" állásba úgy hogy az "Auto" gomb volt benyomva. Egyből elkezdett ezerrel zúgni.

Link to comment
Megosztás:

Igen, mostanában. Még a generátort kell nagyobbra cserélnem, de ez a mai napon akadályba ütközött. Más generátor van benne, mint amit gondoltam, a bele való még 3x annyiba kerül.

Megtennéd, hogy leírod részletesen a menetét, hogy mi kell hozzá, és mekkora összegre lehet számítani?

Az enyémben elméletileg 120 A-es generátor van, gondolom az elég hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ha a fűtőradiátor olyan hatalmas mértékben vinné el a hőt, simán beiktathattak volna gyárilag a kezelőmodulba egy olyan opciót, hogy letiltsa a fűtést X hűtőfolyadék hőmérséklet alatt. De ennek szerintem inkább negatív fogadtatása lett volna, mintsem egy pozitív fontos "extra".

Nekem Z16XEP motor van, és 40 fokig tojik rendesen fűteni "auto" állásban. Csak akkor tolja be az addig elért 40° alatti hőt, ha a páramentesítőt bekapcsolom....addig bármit állítok be hőmérsékletnek, nem pörgeti fel a ventilátort.

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Nekem Z16XEP motor van, és 40 fokig tojik rendesen fűteni "auto" állásban. Csak akkor tolja be az addig elért 40° alatti hőt, ha a páramentesítőt bekapcsolom....addig bármit állítok be hőmérsékletnek, nem pörgeti fel a ventilátort.

Nálam fűt rendesen, ugyan úgy dolgozik a ventilátor, mint üzemmelegen. Semmi különbség nincs. De egyébként lehet ez is a QH miatt van, mert 40 °C körül kapcsol le automatikusan. De ezt is csak abból veszem észre, hogy járó motornál megjön a 14V körüli töltőfeszültség, az addigi 11,8-12,0 helyett.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Nálam fűt rendesen, ugyan úgy dolgozik a ventilátor, mint üzemmelegen. Semmi különbség nincs. De egyébként lehet ez is a QH miatt van, mert 40 °C körül kapcsol le automatikusan. De ezt is csak abból veszem észre, hogy járó motornál megjön a 14V körüli töltőfeszültség, az addigi 11,8-12,0 helyett.

Annyi még, ha "Hi"-re tekerem, akkor persze megemeli a fordulatot, és jön olyan hőm.-ű levegő, ami éppen a fűtő radiátorban van....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H 1.6 benzin 2004 Z16XEP

A kérdésem a szellőző rendszerre vonatkozna. Folyamatosan állítgatja az elektronika a szellőző lamellákat amik kissé nyikorognak és ez zavaró. Hogyan lehetne házilag és olcsón ezt a nyikorgást megszüntetni? Van valakinek valami szerelési video vagy útmutató?

És a habos pollen tisztítással kapcsolatban milyen tapasztalatotok van? Tényleg csak a szellőző járatokat kell habbal feltölteni és kivárni a szükséges ható időt aztán jobb illat lesz és jobban hűt a klíma?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H 1.6 benzin 2004 Z16XEP

A kérdésem a szellőző rendszerre vonatkozna. Folyamatosan állítgatja az elektronika a szellőző lamellákat amik kissé nyikorognak és ez zavaró. Hogyan lehetne házilag és olcsón ezt a nyikorgást megszüntetni? Van valakinek valami szerelési video vagy útmutató?

És a habos pollen tisztítással kapcsolatban milyen tapasztalatotok van? Tényleg csak a szellőző járatokat kell habbal feltölteni és kivárni a szükséges ható időt aztán jobb illat lesz és jobban hűt a klíma?

Köszi a segítséget!

Szia.

Ha benézel a gázpedál mellé, akkor ott látni fogsz egy fogaskerekeből álló mechanikát. Na az szokott nyikorogni, kell rá egy kis zsírspray, aztán megszűnik.

A habbal vigyázz!!!

A szellőzőkbe ne fújd be, mert ott szépen lecsordogál és ami az útjába kerül és érzékeny rá, azt szétmarja, így hamar kinyírhatod vele akár a fejegységet is.. A habot csak a párologtatóra tegyed, de ahhoz ki kell venni a kesztyűtartót is. Ha nem akarod, akkor marad az ózonos tisztítás, vagy a bomba, ami egy fertőtlenítő spray. Beteszed a kocsiba, lenyomod bekapcsolt klíma mellett és teszi a dolgát. Ha ilyet veszel, ne keverd össze az illatosítós fajtával, mert az nem fertőtlenít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok szeretnek erdeklodni mai napon reggel melegitettem a kocsimat az udvaromon es valami fogyatekkal elo idiota kilopta az utolso kulcsomat a kocsimbol nem tudom milyen teves eszme vezerelte de megtette. Azt szeretnem kerdezni hogy ha veszek bele "uj zarat" kulcsot es gyujtas kapcsolot a bontobol a bontos kulcsot hozza lehet tanitani a benne levo imohoz illetve a kozponti zarhoz? Elore is koszonom a segitsegeteket

Link to comment
Megosztás:

...

A habbal vigyázz!!!

A szellőzőkbe ne fújd be, mert ott szépen lecsordogál és ami az útjába kerül és érzékeny rá, azt szétmarja, így hamar kinyírhatod vele akár a fejegységet is.. A habot csak a párologtatóra tegyed, de ahhoz ki kell venni a kesztyűtartót is...

Megerősítem a fentit, saját tapasztalatból a volt G Astrámon. Több órán át hajszárítóztam egy ilyen szellőzőbe túl sokat fújt habos móka után a fejegyéget, hogy újra életre keljen... Szóval habbal vigyázni, szellőzőbe inkább ne, max a hőcserélőre a pollenszűrőház felől ahogy Astra555 is írja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm típusa: opel astra kombi 1.7 cdti (z17dth)

A probléma: ABS visszajelző a műszerfalon indulás után is égve maradt, amikor megálltam vele a kmhóra magától (álló helyzetben!) elkezdett ugrálni, hasonlón ehhez: https://www.youtube.com/watch?v=k4cCdWh6D4Y. Ezt követően elindultam és elaludt.

Van valakinek ötlet mi lehet a hiba és hogyan tudjuk orvosolni?

Üdv!

Módosítva : nantal
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok szeretnek erdeklodni mai napon reggel melegitettem a kocsimat az udvaromon es valami fogyatekkal elo idiota kilopta az utolso kulcsomat a kocsimbol nem tudom milyen teves eszme vezerelte de megtette. Azt szeretnem kerdezni hogy ha veszek bele "uj zarat" kulcsot es gyujtas kapcsolot a bontobol a bontos kulcsot hozza lehet tanitani a benne levo imohoz illetve a kozponti zarhoz? Elore is koszonom a segitsegeteket

A kulcsnál lehetőség van rá, hogy számítógéppel (OP-Com, Tech2) letiltsd a rendszerről. Ettől ugyan még ki tudja nyitni, de elindítani már nem fogja tudni.

Kérdés, hogy a zárbetétcserékkel mit érsz el, mert lehet, hogy a központi zár még mindig nyitható lesz a távirányítóval. Így a központi zárral kapcsoltban kellene nézelődni, hogy mikor milyen frekvenciára nyit-zár.

Esetleg megtudni, hogy a letiltással egyben a központi zár funkció is tiltásra kerül a kulcson, vagy sem. Ha igen, ezután még mindig ott van az ajtók zárbetétje. Én mondjuk azokat ledugóznám. Olcsóbb, mint az új garnitúra, meg így más sem tud hozzáférni a zárakhoz.

Link to comment
Megosztás:

A kulcsnál lehetőség van rá, hogy számítógéppel (OP-Com, Tech2) letiltsd a rendszerről. Ettől ugyan még ki tudja nyitni, de elindítani már nem fogja tudni.

Kérdés, hogy a zárbetétcserékkel mit érsz el, mert lehet, hogy a központi zár még mindig nyitható lesz a távirányítóval. Így a központi zárral kapcsoltban kellene nézelődni, hogy mikor milyen frekvenciára nyit-zár.

Esetleg megtudni, hogy a letiltással egyben a központi zár funkció is tiltásra kerül a kulcson, vagy sem. Ha igen, ezután még mindig ott van az ajtók zárbetétje. Én mondjuk azokat ledugóznám. Olcsóbb, mint az új garnitúra, meg így más sem tud hozzáférni a zárakhoz.

Úgy tudom, ha letanítod akkor nyitni sem fogod tudni már, csak simán ha bedugod a kulcsot és kinyitod vele, de akkor meg már indítani nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, ha letanítod akkor nyitni sem fogod tudni már, csak simán ha bedugod a kulcsot és kinyitod vele, de akkor meg már indítani nem lehet.

A forgalmi alapjan lehet am uj kulcsot kerni hozza a regi bealitasokkal? Am is elakartam volna adni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm típusa: opel astra kombi 1.7 cdti (z17dth)

A probléma: ABS visszajelző a műszerfalon indulás után is égve maradt, amikor megálltam vele a fordulatszámmérő magától (álló helyzetben!) elkezdett ugrálni, hasonlón ehhez: https://www.youtube.com/watch?v=k4cCdWh6D4Y. Ezt követően elindultam és elaludt.

Van valakinek ötlet mi lehet a hiba és hogyan tudjuk orvosolni?

Üdv!

Bal első ABS jeladó hiba okozott nálam ilyen hibaképet. Ha szerencséd van, akkor kontakt hiba valahol a jeladó körében valamelyik csatlakozónál, ha nem, akkor jeladó csere, ami egybe van építve a kerékagy csapággyal. (a videón a kilométeróra mozog, és nekem is az ugrált álló helyzetben, ha neked a fordulatszámmérő csinálja, akkor tárgytalan a hozzászólásom)

Módosítva : nagyc
Link to comment
Megosztás:

A forgalmi alapjan lehet am uj kulcsot kerni hozza a regi bealitasokkal? Am is elakartam volna adni

A kulcsot meg tudod rendelni. A bicskakulcs kb. 25-30 ezer körül mozog, a sima 15 környékén. Ilyenkor kapsz egy kulcsot, amivel nyitni tudod az autót, de indítani nem. Géppel fel kell programozni az autóhoz, utána tudod használni.

Kulcsrendelésre talán van maszek megoldás is, valaki már rendelt kulcsot nem hivatalos helyről. Ha van casco az autón, akkor tájékozódj, mi a helyzet, mert van olyan biztosító, ami ilyenkor csak zárbetétcserével fizet, ha van valami gond az autóval.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H 1.6 benzin 2004 Z16XEP

A kérdésem a szellőző rendszerre vonatkozna. Folyamatosan állítgatja az elektronika a szellőző lamellákat amik kissé nyikorognak és ez zavaró. Hogyan lehetne házilag és olcsón ezt a nyikorgást megszüntetni? Van valakinek valami szerelési video vagy útmutató?

És a habos pollen tisztítással kapcsolatban milyen tapasztalatotok van? Tényleg csak a szellőző járatokat kell habbal feltölteni és kivárni a szükséges ható időt aztán jobb illat lesz és jobban hűt a klíma?

Köszi a segítséget!

Az említett fehér tárcsában elég, ha csak azt a járatot kened be, ahol a csappantyú jár....ja, és mindkét oldalán van ilyen "vezérlő" járat, nem elég csak kívülről bekenni....

Habot ne használj, költsd rá azt a 6-8000 Ft-ot a szakember munkájára....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne. Adott egy másik autó bicskakulcsa ami nem lett letanítva. Azt a kulcsot hozzá tudom rendelni az én autómhoz, vagy mindenképen elöte le kell tanítani a kulcsot.

És, ha le kell tanítani a kulcsot azt csak a kulcshoz tartozó gépjárműben lehet tech 2 segítségével?

Még egy kérdésem lenne. Vajon az astra h hoz való bicskakulcsot össze lehet hangolni/ házasítani a zafira b rendszerével? A kulcsszár rész maradna a zafira b és az elektronika pedig az astra h kulcsból lenne áthelyezve?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A következő kérdésem lenne. Adott egy másik autó bicskakulcsa ami nem lett letanítva. Azt a kulcsot hozzá tudom rendelni az én autómhoz, vagy mindenképen elöte le kell tanítani a kulcsot.

És, ha le kell tanítani a kulcsot azt csak a kulcshoz tartozó gépjárműben lehet tech 2 segítségével?

Még egy kérdésem lenne. Vajon az astra h hoz való bicskakulcsot össze lehet hangolni/ házasítani a zafira b rendszerével? A kulcsszár rész maradna a zafira b és az elektronika pedig az astra h kulcsból lenne áthelyezve?

A "hivatalos" valaszt nem tudom, de mivel a kulcsban nincs vevo resz, nem tudod megmondani neki, mihez tartozik, igy nincs mit letanitani rola. Illetve a lenyegi kerdes ugyis az, hogy a kulcsot elfogadja-e a kocsi, a forditott iranynak nem sok ertelme lenne (lopott kulcsot tipikusan nem masik autoval akarnak hasznalni, mint mondjuk egy radiot, vagy egyeb reszegyseget).

Zafira B: ha ugyanaz a rendszer, akkor nyilvan lehet, de ilyen esetekben csak a proba biztos...

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

A "hivatalos" valaszt nem tudom, de mivel a kulcsban nincs vevo resz, nem tudod megmondani neki, mihez tartozik, igy nincs mit letanitani rola. Illetve a lenyegi kerdes ugyis az, hogy a kulcsot elfogadja-e a kocsi, a forditott iranynak nem sok ertelme lenne (lopott kulcsot tipikusan nem masik autoval akarnak hasznalni, mint mondjuk egy radiot, vagy egyeb reszegyseget).

Zafira B: ha ugyanaz a rendszer, akkor nyilvan lehet, de ilyen esetekben csak a proba biztos...

Szia!

Köszi a választ! Lényegében van egy zafira b hez kompatibilis bicskakulcsom, aminek az a baja, hogy egy két nap után leszívja az elemet, valószínű, hogy valami tönkre mehetett e az elektronikában. Most láttam meghirdetve egy astra h bicskakulcsot zárrésszel ami tudtommal ugyan az mint a zafiráé, arra gondoltam, hogy az astra h bicskakulcs elektronikáját áttenném a zafira b kulcsházába és op- commal engedélyezném a kulcsot. Szerinted így működhet? Új gyári kulcs beszerzése az Opelnál elég drága mulatság lenne...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.