Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Bocsánat, biztosan többször is le lett már írva, csak nem találom, hogy hogyan lehet a TEST Mode-ot előcsikarni a H Astra-ból. Addig megvan, hogy bekapcsolt rádiónál 'Settings' gomb. Ekkor ki is írja a kijelzőre, hogy TEST Mode, de el is tűnik, és semmi tovább csak az idő, külső hőmérséklet, meg a rádióadó.. Mit kell még tenni?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

A BC gombot kell nyomkodni, és lapozgat az adatok között. Nem írtad, hogy milyen rádiód és kijelződ van, de azoktól függ, hogy mennyi adatot ír ki a teszt módban.

Üdv: Laci

Sziasztok!

Bocsánat, biztosan többször is le lett már írva, csak nem találom, hogy hogyan lehet a TEST Mode-ot előcsikarni a H Astra-ból. Addig megvan, hogy bekapcsolt rádiónál 'Settings' gomb. Ekkor ki is írja a kijelzőre, hogy TEST Mode, de el is tűnik, és semmi tovább csak az idő, külső hőmérséklet, meg a rádióadó.. Mit kell még tenni?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

A BC gombot kell nyomkodni, és lapozgat az adatok között. Nem írtad, hogy milyen rádiód és kijelződ van, de azoktól függ, hogy mennyi adatot ír ki a teszt módban.

Üdv: Laci

Szia! Köszi! Bár nincs BC gombom.. 2 soros kijelzőm van. azt hiszem az itt olvasottak alapján ti TIC-nek hívjátok. Alapból az időt, külső hőt, és a dátumot írja, alatta 2 gomb van, a beállításhoz használhatók.. A magnómra az van írva, hogy CC20.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Köszi! Bár nincs BC gombom.. 2 soros kijelzőm van. azt hiszem az itt olvasottak alapján ti TIC-nek hívjátok. Alapból az időt, külső hőt, és a dátumot írja, alatta 2 gomb van, a beállításhoz használhatók.. A magnómra az van írva, hogy CC20.

Szia!

Nekem is ilyen volt (TID+cc20, azóta CD30 mp3 +GID), szóval a test mód bekapcsolása után te a kijelződön lévő két gomb közül a pontos közepűvel (asszem a jobb oldali) tudsz lépkedni:)!

Levente

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy külföldön vásárolt astra H-hoz, magyarosítani kellene a fedélzeti szám.gépet és a navigációt...

De inkább először a fed.számítógépet. Ha valaki tudna segíteni írjon.

Köszönöm :lol:

Ide nem írom le újra, lásd az Egyéb csevegésben...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello Mindenkinek!

Az autó leállítása után kb. 5-6 sec.-ra érdekes hangot hallok 3 napja, felnyitottam a motorteret és véleményem szerint a generátorból jöhet. A hangot 1 morajláshoz lehetne hasonlítani kb. 1sec.

Szerintetek ez mi lehet?? Menet közben semmilyen hang nincs, csak az autó leállítása után.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Az autó leállítása után kb. 5-6 sec.-ra érdekes hangot hallok 3 napja, felnyitottam a motorteret és véleményem szerint a generátorból jöhet. A hangot 1 morajláshoz lehetne hasonlítani kb. 1sec.

Szerintetek ez mi lehet?? Menet közben semmilyen hang nincs, csak az autó leállítása után.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

Szia!

Talán a tenger morajlását hallod??? Nem hogy örülnél neki! Nem?? :lol:

NA de komolyra fordítva...... nem inkább hajókürtre hasonlít??? de tényleg??? Mert ilyen típusú hang van ugyanígy nekem is leállás után. Azt mondta a szervizes, hogy a klíma rendszerből jön ahogy leáll, és valami nyomás kiegyenlítődés miatt van.

Ha a motor már áll akkor a generátor miért forogna még 5 mp után??? Inkább gondolnám a turbó forgásának ha már " valami forgás" hangot szeretnél hallani mindenképpen. Ha a motor leáll attól még a turbó forog, és csak pár mp múlva áll le és nem egy időben a főtengellyel.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Talán a tenger morajlását hallod??? Nem hogy örülnél neki! Nem?? :lol:

NA de komolyra fordítva...... nem inkább hajókürtre hasonlít??? de tényleg??? Mert ilyen típusú hang van ugyanígy nekem is leállás után. Azt mondta a szervizes, hogy a klíma rendszerből jön ahogy leáll, és valami nyomás kiegyenlítődés miatt van.

Ha a motor már áll akkor a generátor miért forogna még 5 mp után??? Inkább gondolnám a turbó forgásának ha már " valami forgás" hangot szeretnél hallani mindenképpen. Ha a motor leáll attól még a turbó forog, és csak pár mp múlva áll le és nem egy időben a főtengellyel.

Ezzel most gondolatba ejtettél, amiket írtál. Akkor eddig miért nem csinálta ha a klíma rendszerből jön ez a hang... (mondjuk a héten töltettem a klímát gázzal ,mert csak 100g volt benne a 475 helyett,lehet van összefüggés a kettő között?)

A kocsi leállítás után a generátor nem forog már, csak mintha onnan jönne...

A turbóról nem is akarok hallani, nem 2 ft-os dolog... fél éve szét lett szedve ki lett takarítva azt mondták turbós cégnél minden rendben van vele...

Holnap viszem szerelőhöz az autót, kíváncsi vagyok ő mire fog tippelni.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel most gondolatba ejtettél, amiket írtál. Akkor eddig miért nem csinálta ha a klíma rendszerből jön ez a hang... (mondjuk a héten töltettem a klímát gázzal ,mert csak 100g volt benne a 475 helyett,lehet van összefüggés a kettő között?)

A kocsi leállítás után a generátor nem forog már, csak mintha onnan jönne...

A turbóról nem is akarok hallani, nem 2 ft-os dolog... fél éve szét lett szedve ki lett takarítva azt mondták turbós cégnél minden rendben van vele...

Holnap viszem szerelőhöz az autót, kíváncsi vagyok ő mire fog tippelni.

A klímát és a ventilátort sem használom úgy csinálja ezt a hangot. Neked is csinálja mikor nem használod a klímát?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is ilyen volt (TID+cc20, azóta CD30 mp3 +GID), szóval a test mód bekapcsolása után te a kijelződön lévő két gomb közül a pontos közepűvel (asszem a jobb oldali) tudsz lépkedni:)!

Levente

Ha BC gomb megnyomására "No Function" üzenetet kapok akkor fel kell programoztatnom a rendszert?

Link to comment
Megosztás:

Ha BC gomb megnyomására "No Function" üzenetet kapok akkor fel kell programoztatnom a rendszert?

Szia!

Nem biztos,hogy fel kell programoztatnod,emlékeim szerint bekapcsolod a rádiót,majd folyamatosan nyomod a SETTINGS gombot,pár másodperc múlva egy pittyegést hallasz,azután kezd el nyomogatni a BC gombot.Elvileg úgy működnie kellene,DE,mint mondtam ,"emlékeim szerint",ha mégse jön be, akkor bocsánat a téves infóért,majd a hozzáértők megmondják.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem biztos,hogy fel kell programoztatnod,emlékeim szerint bekapcsolod a rádiót,majd folyamatosan nyomod a SETTINGS gombot,pár másodperc múlva egy pittyegést hallasz,azután kezd el nyomogatni a BC gombot.Elvileg úgy működnie kellene,DE,mint mondtam ,"emlékeim szerint",ha mégse jön be, akkor bocsánat a téves infóért,majd a hozzáértők megmondják.

Az a teszt mód:)!

Szerintem ő a bc-t akarja..:lol:! Ha kétsoros kijelződ van alatta két óraállító gombbal (tid) arra nem lehet a többire igen:)!

Kijelzők

Kijelzők2

Ezek alapján azonosíthatod!:lol:

Link to comment
Megosztás:

Az a teszt mód:)!

Szerintem ő a bc-t akarja..:lol:! Ha kétsoros kijelződ van alatta két óraállító gombbal (tid) arra nem lehet a többire igen:)!

Kijelzők

Kijelzők2

Ezek alapján azonosíthatod!:lol:

A teszt módot akartam megnézni és igen TID-em van benne sajna!

BC gomb megnyomására "No Function" üzenetet kapom, kijelző alatti 2gombra max az orát állítja.

Probálltam a jobb pontos gombot nyomni egy ideig de semmi sem történik.

Van rá esély, hogy tudja a teszt módot az enyém is vagy programozni kell?

A teszt mód különben mit csinál?

A Settings folyamatos nyomását mindjárt ki is próbálm!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem biztos,hogy fel kell programoztatnod,emlékeim szerint bekapcsolod a rádiót,majd folyamatosan nyomod a SETTINGS gombot,pár másodperc múlva egy pittyegést hallasz,azután kezd el nyomogatni a BC gombot.Elvileg úgy működnie kellene,DE,mint mondtam ,"emlékeim szerint",ha mégse jön be, akkor bocsánat a téves infóért,majd a hozzáértők megmondják.

Neked volt igazad!

Annyi változással, hogy nekem a SETTINGS gomb folyamatos nyomás és a csippanás után a kijelző alatti Jobb gombbal lehet benne lépkedni!

Kösz a segítséget.

A következő kérdésem az lenne, hogy nincs valakinek egy magyar vagy akár angol leírása hogy, melyik menüpont mit is jelent?

Van pl. 2 dátum egy csomó zagyvaságnak tűnő számsor me valami code...stb.

Egyébként lehet ezeket állítani is vagy csak mutatja az infókat?

Az aksi szintjelzést megismertem :lol: 12.4V van benne! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A következő kérdésem az lenne, hogy nincs valakinek egy magyar vagy akár angol leírása hogy, melyik menüpont mit is jelent?

Van pl. 2 dátum egy csomó zagyvaságnak tűnő számsor me valami code...stb.

Egyébként lehet ezeket állítani is vagy csak mutatja az infókat?

Az aksi szintjelzést megismertem :lol: 12.4V van benne! :lol:

T: Hűtővíz hőmérséklet (ez gyújtás nélkül mindig 73-at mutat), V: aktuális sebesség ( van eltérés az órához képest, ez a valós:)!) a többit én sem tudom...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. tud-e valaki segíteni! asta h pár hónapja elkezdett a szellőzőrostélyállító motor/bár nem tudom a nevét pontosan/önálló életre kelni.Minden ajtónyitásra zömmög ,állít magán bár hozzá sem nyúlok az állítókombokhoz. A minap vettem észre hogy már menet közben is állít magán.Viszont a levegő oda fujja ahova állítom. ha tud valaki segíteni megköszönném

Link to comment
Megosztás:

Hello,

http://www.carminat.hu/opel-bmw-psa-vdo/39...d90-magyar.html

Multkor nezegettem en is, mas nyelveket le lehet tolteni es siman kiirod cd-re, de magyart nem talaltam, csak fizetoset.

Ha jol emlekszem vatera-n is arultak.

Mas:

Valaki aki otthon diagnosztikalja a kocsijat, milyen programot ajanlatok?

Azt olvastam hogy ha PC-t akarok rakotni akkor op-com-ot ajanljak mert Tech2 csak 2004esig tamogatta, illetve a CAN-BUS-t nembiztos, hogy tudja.

Igaz nekem 2004-es a H-m.

Illetve nem csak diagnosztikara szeretnem hasznalni, de gondolom a laptopos tech2-vel se lehetne az extrakat aktivalni csak a szervizes muszerrel.

OP-COM hardverkulcsos?

Mar egy eve probalunk rajonni az auto bajara, de meg nem sikerult.

Koszi,

Full

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy külföldön vásárolt astra H-hoz, magyarosítani kellene a fedélzeti szám.gépet és a navigációt...

De inkább először a fed.számítógépet. Ha valaki tudna segíteni írjon.

Köszönöm :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, AstraH 2005-ös autómban TID kijelző van(+CD30), szeretném cserélni BID vagy GID-re. Viszont ahogy nézem a TID elektromos csatlakozója más mint a másik kettőé. Kellene még hozzá kerítenem ilyen csatlakozót is?

Mibol gondolod, hogy mas? Mondjuk TID-et meg nem lattam hatulrol, de meg lennek lepve... De ha valoban mas, akkor nyilvan kell uj csatlakozo, vagy ganyolni kell valamit. BID-re es GID-re pl. jo a floppy kabelbol kinyert csatlakozo.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.