Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

A gazpedalrol csak egy pozicio jel jon (ld. pl. OpCom-mal), ami valtozik, az az, hogy az ECU mit tesz ezzel a jellel (milyen gyorsan reagal a valtozasra, es mit rendel egy adott poziciohoz). Szoval a pedalcsere gyanithatoan teljesen folosleges.

A pozíció jel ugyanúgy lehet problémás pl. kopás miatt, mondjuk ezt op-commal nagyjából ki lehet deríteni mindkét üzemmódban.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

Persze, de akkor normal hasznalatnal is gond lenne, nem csak a sport uzemmod nem mukodne.

Nem tudom, van-e sport gombod, de a két üzemmódban ég és föld a különbség. Alapból kissé döglött a gázpedál, így nem biztos, hogy kibukik ott a hiba.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Astra555 írta:

Nem tudom, van-e sport gombod, de a két üzemmódban ég és föld a különbség.

Hát nem tudom..., de nálam semmilyen ég és föld nincs. A gázadásban alig veszek észre különbséget. A lengéscsillapítókat felkeményíti, azt érzem, de kb ennyi. Mindig is ilyen volt. Hibakódom op-commal, sőt tech2-vel nézve sincs. A visszajelző nálam is világít ha benyomom, ESP off is megy, sőt op-commal nézve tudomásul is veszi, hogy aktív a "sportos üzemmód".

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Astra555 írta:

Nem tudom, van-e sport gombod, de a két üzemmódban ég és föld a különbség. Alapból kissé döglött a gázpedál, így nem biztos, hogy kibukik ott a hiba.

Nincs sport gombom, de pont arrol beszelek, hogy a pedalnak "sincs sport gombja", o csak azt kozli, meddig van lenyomva, a "doglottseget" az ECU intezi.

A rajz szerint ket potmeterbol all a gazpedal, amelyekre osszesen hat drot csatlakozik. Nyilvan nem a radiokbol anno ismert, konnyen kontakthibassa valo, klasszikus potmeterekrol van szo, de a rajzbol tobb nem derul ki.

Viszont ebben az egyszeru konfiguracioban olyan meghibasodast nem tudok elkepzelni, amelyik csak sport modban jonne elo. Raadasul azt irjak mindenfele, hogy a pedal szinte soha nem hibasodik meg, bar gyakran azt hiszik, a hirhedt UEC alatti kontakthiba miatt.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 15. at 20:28, Cserenkov írta:

Hát nem tudom..., de nálam semmilyen ég és föld nincs. A gázadásban alig veszek észre különbséget. A lengéscsillapítókat felkeményíti, azt érzem, de kb ennyi. Mindig is ilyen volt. Hibakódom op-commal, sőt tech2-vel nézve sincs. A visszajelző nálam is világít ha benyomom, ESP off is megy, sőt op-commal nézve tudomásul is veszi, hogy aktív a "sportos üzemmód".

Ez érdekes, mert nálam azért jelentős különbség van. Sport módban sokkal érzékenyebben / nagyobb mértékben / gyorsabban reagál a gázpedál benyomásra az autó. A padló állás mindkettőnél ugyanúgy gyorsít (valójában nem lesz ugye erősebb az autó), de a köztes állások értelmezései jelentősen különböznek nálam. Ugyanolyan közepes pedálállás mellett pl ha benyomom a gombot láthatóan meg is ugrik a fordulat. Viszont a kormányzáson nem érzek semmi különbséget, holott a kézikönyv szerint annak is "közvetlenebbnek" kéne lennie, bármit is jelentsen ez :)... IDS-em nincs, futóműben nem is várok változást :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Már 2 éve van egy 2009 -es Astra H 1.9 cdti Z19DTH motoros autónk. Pár hete elkezdett alapjáraton ill. nyomaték alatt kelepelni a motor. Egyre hangosabb most már nagyon zavaró. Vizsgán kérdeztem a szakit azt mondta szerinte az ékszíj tárcsa.... 

Volt valakinek hasonló problémája? Vagy ötlet esetleg?

 

Üdv,

Bedlam

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Bedlam írta:

Már 2 éve van egy 2009 -es Astra H 1.9 cdti Z19DTH motoros autónk. Pár hete elkezdett alapjáraton ill. nyomaték alatt kelepelni a motor. Egyre hangosabb most már nagyon zavaró. Vizsgán kérdeztem a szakit azt mondta szerinte az ékszíj tárcsa.... 

Volt valakinek hasonló problémája? Vagy ötlet esetleg?

Vedd le az ekszijat, egybol ki fog derulni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Köszönöm a válaszotokat. Kézi váltós az enyém. Lehet akkor nincs is semmi baja a kocsinak :) Hibakódom nincs. Valahogy nekem úgy rémlik, mintha sokkal jobban ugrott volna régebben a kocsi sport gombbal, de ezek szerint nem. Szóval ezt úgy kell elképzelni, hogy ha félég nyomom a gázt sportban, akkor az olyan mintha 3/4 gázt nyomnék simában, sportgomb nélkül?

Még annyi kérdésem lenne. Ha az EGR szelepet kicserélem újra. OP-COMban be kell azt állítani, hogy ki lett cserélve?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, cserdi írta:

Lehet akkor nincs is semmi baja a kocsinak :) Hibakódom nincs. Valahogy nekem úgy rémlik, mintha sokkal jobban ugrott volna régebben a kocsi sport gombbal, de ezek szerint nem. Szóval ezt úgy kell elképzelni, hogy ha félég nyomom a gázt sportban, akkor az olyan mintha 3/4 gázt nyomnék simában, sportgomb nélkül?

Még annyi kérdésem lenne. Ha az EGR szelepet kicserélem újra. OP-COMban be kell azt állítani, hogy ki lett cserélve?

Ezek az "ugrasok" szubjektivek... Amikor eloszor hasznaltam tempomatot, furcsa erzes volt, hogy a kocsi "onallositja magat", gyorsitas utan elengedve a gazt, es a tempomaton beallitott sebesseget elerve nem lassul tovabb, vagy emelkedohoz erve gazt ad, stb. De aztan ezeket megszokja az ember, es mivel mar nem tortenik semmi varatlan, szinte fel sem tunik.

A sport gomb ugy mukodik, ahogy irod, de azt nem tudom, hogy a gyorsabb reagalas csak ettol van-e, vagy esetleg valamilyen idozitessel is jatszanak. De ha megszokja az ember, akkor mar nyilvan alig tunik fel a kulonbseg. Ket, akar nagyon kulonbozo auto valtott hasznalata is teljesen feltunesmentes, mert "beprogramozodnak" az emberbe a tulajdonsagaik, de egy harmadik, nem megszokottba atulve egybol kitunnek a kulonbsegek a megszokottakhoz kepest.

Az EGR-t nem kell "feltanitani".

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Véleményetekre, tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Opel Astra H 1,9 cdti, 88 kW autómban szétment a vezérműszíj (illetve ami ehhez tartozik). Már korábban jeleztem a szerelőnek, hogy elfolyik valahol szép lassan a hűtővíz, de nem nagyon csinált vele semmit sem. Úgy gondolom, hogy a vízpumpával lehetett gond, ami aztán a végén a bajt okozta. A márkaszervízben sem állapítottak meg évek óta semmi hibát, rendszeresen hordtam ellenőrzésre, s a vezérműszíj cseréjét sem erőltették. A napokban a motor menet közben leblokkolt, az oldalsó műanyag borítást összetörte a szíj, de a kerekek nem blokkoltak le, le tudtam az autóval gurulni az út szélére. Haza kellett hozatnom, itt elvittem a szerelőhöz. Úgy látom, kényelmes a hapsi, mert szét nem igen szedte, de azt mondja, hogy legjobb lenne egy másik motort venni bele.

A kérdésem a következő: Van-e ezzel valakinek valamilyen tapasztalata? Szerintetek javítható-e egy így megsérült motor, illetve egy szerelő tapasztalataira hagyatkozva megállapíthatja-e (úgy, hogy nem szedi szét), hogy ezt kár javítani? Ha mégis javíttatni akarom, kb. ez mennyibe kerülhet? Motort már szűk 200 ezer forintért lehet kapni. A lényeg, hogy érdemes-e javíttatni vagy ne is szedessem szét (az is pénzbe kerül), hanem inkább vegyek egy másik motort?

Köszönöm a segítséget, a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 29. at 15:35, Flagg írta:

 

2 órája, pGábor írta:

Szevasztok!

Véleményetekre, tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Opel Astra H 1,9 cdti, 88 kW autómban szétment a vezérműszíj (illetve ami ehhez tartozik). Már korábban jeleztem a szerelőnek, hogy elfolyik valahol szép lassan a hűtővíz, de nem nagyon csinált vele semmit sem. Úgy gondolom, hogy a vízpumpával lehetett gond, ami aztán a végén a bajt okozta. A márkaszervízben sem állapítottak meg évek óta semmi hibát, rendszeresen hordtam ellenőrzésre, s a vezérműszíj cseréjét sem erőltették. A napokban a motor menet közben leblokkolt, az oldalsó műanyag borítást összetörte a szíj, de a kerekek nem blokkoltak le, le tudtam az autóval gurulni az út szélére. Haza kellett hozatnom, itt elvittem a szerelőhöz. Úgy látom, kényelmes a hapsi, mert szét nem igen szedte, de azt mondja, hogy legjobb lenne egy másik motort venni bele.

A kérdésem a következő: Van-e ezzel valakinek valamilyen tapasztalata? Szerintetek javítható-e egy így megsérült motor, illetve egy szerelő tapasztalataira hagyatkozva megállapíthatja-e (úgy, hogy nem szedi szét), hogy ezt kár javítani? Ha mégis javíttatni akarom, kb. ez mennyibe kerülhet? Motort már szűk 200 ezer forintért lehet kapni. A lényeg, hogy érdemes-e javíttatni vagy ne is szedessem szét (az is pénzbe kerül), hanem inkább vegyek egy másik motort?

Köszönöm a segítséget, a válaszokat!

Szia!

Látatlanban nehéz megítélni a dolgot, ha valóban 2 kiló körül van jó motor, az az igazi megoldás, szerintem is. 

Most már mindegy, hogy mi okozta a szakadást :( ilyenkor a dugattyúk becsukják lendületből az összes nyitott szelepet, ez a szám a motorban található szelepek számától, és a vezérműtengely pillanatnyi helyzetétől függ. Tehát van egy hengerfej felújítás, vagy csere kompletten. Ehhez hozzá jön még estlegesen repedt dugó, görbült hajtókar,  tömítés készletek, munkadíjak :(   Szóval elég húzós összeg lehet a vége.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanilyen motornál most volt vezérlés csere (8 év/120 ekm, mondjuk három helyen négyféle időszak volt feltüntetve az interneten, Opelnél, emitt-amott). Szóval a hűtővizem alig láthatóan fogyott (félévente egy centi csökkenés a tartályban), de amikor leszedték a burkolatot a szíj is eléggé vízköves volt.

A saját motorod mindenképpen meg kell nézetni, mert 200-ért egy valamilyen állapotú valamit fogsz kapni, pontosan nulla információval az előéletét tekintve. Még az a lehetőséged sem lesz, hogy az autó állapotából próbálj meg ítélkezni. A sajátod előéletét legalább amióta nálad van ismered. Ha mondjuk 250-ből javítható (plusz a feltárás is lesz kb.: 50), akkor én azt választanám. A külön vásárolt motor csupasz, tehát mindent át kell tenni a tiedről, ami szintén nem két fillér.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 22. at 17:40, pGábor írta:

Szevasztok!

Véleményetekre, tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Opel Astra H 1,9 cdti, 88 kW autómban szétment a vezérműszíj (illetve ami ehhez tartozik). Már korábban jeleztem a szerelőnek, hogy elfolyik valahol szép lassan a hűtővíz, de nem nagyon csinált vele semmit sem. Úgy gondolom, hogy a vízpumpával lehetett gond, ami aztán a végén a bajt okozta. A márkaszervízben sem állapítottak meg évek óta semmi hibát, rendszeresen hordtam ellenőrzésre, s a vezérműszíj cseréjét sem erőltették. A napokban a motor menet közben leblokkolt, az oldalsó műanyag borítást összetörte a szíj, de a kerekek nem blokkoltak le, le tudtam az autóval gurulni az út szélére. Haza kellett hozatnom, itt elvittem a szerelőhöz. Úgy látom, kényelmes a hapsi, mert szét nem igen szedte, de azt mondja, hogy legjobb lenne egy másik motort venni bele.

A kérdésem a következő: Van-e ezzel valakinek valamilyen tapasztalata? Szerintetek javítható-e egy így megsérült motor, illetve egy szerelő tapasztalataira hagyatkozva megállapíthatja-e (úgy, hogy nem szedi szét), hogy ezt kár javítani? Ha mégis javíttatni akarom, kb. ez mennyibe kerülhet? Motort már szűk 200 ezer forintért lehet kapni. A lényeg, hogy érdemes-e javíttatni vagy ne is szedessem szét (az is pénzbe kerül), hanem inkább vegyek egy másik motort?

Köszönöm a segítséget, a válaszokat!

Szia!

Mindenképpen meg kell nézni a jelenlegi motort is, ezért érdemes volna megbontani, mekkora a baj. Ismerősnek RS Octavián szakadt, elég olcsón megúszta, nem is gondoltam volna. Cseremotor esetében annyi, hogyha van rá lehetőség és még az autóban van, érdemes volna meghallgatni a hangját, kompressziót mérni, nem akkora zsákbamacska mint egy kivett motor. Vagy veszel egy angolt, aztán elbontod a többi részét.

Mennyi volt a vezérlésben csere óta?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Hétvégén elmentem vidékre. Reggelre lemerült az aksi. Betoltuk azóta tökéletesen indul. Kóbor hiba remélem.

Viszont észrevettem, hogy elment a hűtővizem, így hazafelé megálltam az első kútnál és teletöltöttem (1 liter), majd autópályán hazajöttem 160 km. Itthon megnéztem ujra a hűtővizemet és az az 1 liter amit beletöltöttem is elfogyott. :( Ma elvittem a szerelőmhöz, de semmilyen folyás, csepegést nem talált. :( Járatta a motort 10 percig, de semmi.

Nincs valami ötletetek mi a bánat lehet ? Kezdem úgy érezni, hogy öreg már az autóm, pedig még csak 190 ezer km van benne.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Zsolti25 írta:

Sziasztok!!

Hétvégén elmentem vidékre. Reggelre lemerült az aksi. Betoltuk azóta tökéletesen indul. Kóbor hiba remélem.

Viszont észrevettem, hogy elment a hűtővizem, így hazafelé megálltam az első kútnál és teletöltöttem (1 liter), majd autópályán hazajöttem 160 km. Itthon megnéztem ujra a hűtővizemet és az az 1 liter amit beletöltöttem is elfogyott. :( Ma elvittem a szerelőmhöz, de semmilyen folyás, csepegést nem talált. :( Járatta a motort 10 percig, de semmi.

Nincs valami ötletetek mi a bánat lehet ? Kezdem úgy érezni, hogy öreg már az autóm, pedig még csak 190 ezer km van benne.

Szia!

Ha lemerül az akku, annak sok oka lehet. Esetleg az akku kezdett el haldoklani, vagy valami túl sok áramot vesz fel nyugalmi helyzetben.

Ha az olajban nincs nyoma víznek, akkor azért az is lehetséges, hogy egy  hajszálrepedés van az egyik csövön és ott szivárog el, vagy ott ahol nem annyira látványos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

46 perce, Zsolti25 írta:

Sziasztok!!

Hétvégén elmentem vidékre. Reggelre lemerült az aksi. Betoltuk azóta tökéletesen indul. Kóbor hiba remélem.

Viszont észrevettem, hogy elment a hűtővizem, így hazafelé megálltam az első kútnál és teletöltöttem (1 liter), majd autópályán hazajöttem 160 km. Itthon megnéztem ujra a hűtővizemet és az az 1 liter amit beletöltöttem is elfogyott. :( Ma elvittem a szerelőmhöz, de semmilyen folyás, csepegést nem talált. :( Járatta a motort 10 percig, de semmi.

Nincs valami ötletetek mi a bánat lehet ? Kezdem úgy érezni, hogy öreg már az autóm, pedig még csak 190 ezer km van benne.

Csak laikuskén tudok írni: nem valószínű, hogy ennyi km alatt ennyire hengerfejes lett a kocsid, szóval én arra tippelnék, hogy valahol elfolyik a víz. Lehet, hogy olyan helyen folyik pont annyi el, ahol a motor melegétől rögtön el is párolog, tehát nem marad nyoma. Lehet, hogy ilyen rászáradt fehér foltot kéne keresned, ahol elpárolog, vagy nem tudom, milyen nyomot hagy...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, Zsolti25 írta:

Lehetséges az, hogy amikor nivóig beletöltöttem az 1 litert akkor még nem volt "tele" ? Tehát kis járatás után még kellett volna rátöltenem ?

Akar az is lehet, bar a teljes liter eltunese azt jelenti, hogy mas is van. Azt nezd, hogy fogy-e tovabb is (nem ujra ratoltve, hanem az elso nagy fogyas utan). Nekem is szeret lemenni valamennyit (igaz, tobb ezer km alatt), de aztan megall. Ugy tunik, egy adott nyomas folott megy ki valahol, aztan a kisebb szint melletti kisebb nyomasnal mar marad. Evek ota igy van, nem foglalkozom vele, semmi gond nem volt miatta. Klimaval, dugoban acsorogva elvileg lehet baj a csokkeno forraspont, de nalan nem jellemzo az ilyesmi :)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 24. at 13:08, Astra555 írta:

Szia!

Mindenképpen meg kell nézni a jelenlegi motort is, ezért érdemes volna megbontani, mekkora a baj. Ismerősnek RS Octavián szakadt, elég olcsón megúszta, nem is gondoltam volna. Cseremotor esetében annyi, hogyha van rá lehetőség és még az autóban van, érdemes volna meghallgatni a hangját, kompressziót mérni, nem akkora zsákbamacska mint egy kivett motor. Vagy veszel egy angolt, aztán elbontod a többi részét.

Mennyi volt a vezérlésben csere óta?

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat! Sajnos, nem tudom, hogy mikor cserélték a vezérműszíjat, 4 évesen vettem az autót (igen, most már tudom, hogy használt autónál mindig ki kell cseréltetni :) ). Sajnos, az elérhető motorokat nincs mód meghallgatni, de van itt egy cég, amelyik Lengyelo.-ból hord be motorokat és két év garanciát vállalnak rá. Mondjuk a pesti cég az semennyit sem... De a "saját" motort előbb mindenképp megnézetem. Azzal egyébként nem volt semmi gond, nem füstölt, nem kopogott és ment, mint a sárkány... :) Szóba jött még egy angol is, de attól sürgősebben kell az autó. Köszönöm még egyszer a tanácsokat mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ha rossz topikba írok akkor elnézést. Hozzájutottam egy nagyszerű állapotú 2006-os 1.9 cdti Astrához Z19DTH motorkóddal.Hétvége óta folyamatosa vész programba helyezi magát,de ha leállítom és újra indítok megint jó.Hibakód szerint gázpedál a ludas.Ki lett cserélve semmi változás.Szerelő kolléga szerint motorvezérlés csere jót tenne a kocsinak és a zsebének is. Utána olvastam a fórumokon,gyakori kérdés de konkrétan még nem írt senki megoldást.Szét szedtem a motortérben a biztosíték táblát majd befújtam kontakt sprével és minden rendben volt 3 napig,valószínűleg kontakt probléma van a szerelő tanácstalan.Esetleg tudja valaki hogy melyik biztosíték aljánál van forrasztva a gázpedál vezeték?Olvastam akku saru eltávolításról is hosszab időre... Esetleg egyébb ötlet?! Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Glen12 írta:

Sziasztok!

Ha rossz topikba írok akkor elnézést. Hozzájutottam egy nagyszerű állapotú 2006-os 1.9 cdti Astrához Z19DTH motorkóddal.Hétvége óta folyamatosa vész programba helyezi magát,de ha leállítom és újra indítok megint jó.Hibakód szerint gázpedál a ludas.Ki lett cserélve semmi változás.Szerelő kolléga szerint motorvezérlés csere jót tenne a kocsinak és a zsebének is. Utána olvastam a fórumokon,gyakori kérdés de konkrétan még nem írt senki megoldást.Szét szedtem a motortérben a biztosíték táblát majd befújtam kontakt sprével és minden rendben volt 3 napig,valószínűleg kontakt probléma van a szerelő tanácstalan.Esetleg tudja valaki hogy melyik biztosíték aljánál van forrasztva a gázpedál vezeték?Olvastam akku saru eltávolításról is hosszab időre... Esetleg egyébb ötlet?! Köszönöm

Vidd vissza a szerelőnek a gázpedált, mert ezek szerint Ő sem tudta megjavítani, aztán adja vissza a pénzt, kísérletezni laborokban szoktak, nem az ügyfél pénztárcájában. Motorvezérlést meg végképp ne cserélj, inkább szerelőt.:-)

Nekem a tisztítás eddig segített, de a legközelebbi után én is átforrasztatom a lábakat, nem kockáztatom az életemet. Van cég, ahol ismerik a problémát, 8 ezer Ft és kb. 1 óra a javítás. http://opelautoszerviz.hu/hiba/gazpedal-hiba/  Egy próbát megér. Gyakori gond ez a Zafira B és Astra H típusoknál, bár az Opel szerint ilyen hiba nem is létezik, sőt még márkaszerviz sem tudja mi ez a probléma. :-)

Elmondásuk szerint a motor védelme érdekében van ilyenkor a vészüzemmód. :-) A valódi ok azonban az, hogy a rossz csatlakozás miatt valószínűleg nem a referencia tartományban mozog a gázpedál áramkörének feszültsége, ezért kapcsolja le a motorvezérlő. Ami egy orbitális baromság, mert előzés közben például nem túl egészséges dolog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.