Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

35 perce, Imre75 írta:

Sziasztok,

még egy-két apróság. Szeretnék konyoklot kozepre, illetve nincs meg az also motorburkolat (szokásos nepper-trükk áldozata lettem: a csillagokra megesküdött, hogy ezen a tipuson nincs, ő ezzel foglalkozik, én meg nem tudtam hiszen nem ismerem az Opelt, közben persze utolag kiderült, hogy kéne lennie. Ezzel kicsit borult a "gondos osztrák bácsi" kép, amit a tulajrol felépített, persze az én hibám, hiszen az emberek nagy része jó vételt szeretne kötni és titokban elhisz minden ezzel kapcsolatos dumát). Hol keressek? Tudtok ajánlani bontót, esetleg itt vmelyik topicban kérdezzek?

Köszönet!

Hogyan  tudtad meg?Érdekelne

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csicsó írta:

Hogyan  tudtad meg?Érdekelne

Ööö ezek szerint nincs mindegyiken? Rákerestem a neten és lehet kapni, akár utángyártottban is. Ebből gondoltam, hogy akkor van ezeken mégis. Egyébként megnéztem már 4 autót előtte, úgy emlékeztem, hogy pont mindegyiken volt (a cosmo 1.8-asokon mindkettőn volt, biztosan). A nepper a telepen mutatott másik 3 autót, mind H Astra kombi, különféle motorokkal, azokon egyiken se.  Véletlen? Miután a neten láttam, hogy van, azt hittem, simán hiánycikk és leszerelték. :)

Módosítva : Imre75
Frissites - jobban megnézve, lehet, hogy csak dízelhez van? Majd ha megemelem, meglátom, hogy van-e felszerelési pontja a benzineshez is. De hát a kasztni ugyanaz, legfeljebb a lyukak nem oda esnek, mint a dízelnél
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Imre75 írta:

Ööö ezek szerint nincs mindegyiken? Rákerestem a neten és lehet kapni, akár utángyártottban is. Ebből gondoltam, hogy akkor van ezeken mégis. Egyébként megnéztem már 4 autót előtte, úgy emlékeztem, hogy pont mindegyiken volt (a cosmo 1.8-asokon mindkettőn volt, biztosan). A nepper a telepen mutatott másik 3 autót, mind H Astra kombi, különféle motorokkal, azokon egyiken se.  Véletlen? Miután a neten láttam, hogy van, azt hittem, simán hiánycikk és leszerelték. :)

Talán volt ilyen opció, hogy motortérvédelem, vagy mi. Lehet, hogy abban volt ez benne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 2008-as 1.9 D Zafirán van motortér védő, barátom 1.8 benzinesén nincs. Mindkettő magyarországi autó, teljesen egyező (Enjoy+) felszereltséggel. Én eddig nem felszereltséghez, hanem motorhoz kötöttem: dízelen van, benzinesen nincs. Bár Csaba dízelén sincs...

Link to comment
Megosztás:

12 órája, koco írta:

Nekem a 2008-as 1.9 D Zafirán van motortér védő, barátom 1.8 benzinesén nincs. Mindkettő magyarországi autó, teljesen egyező (Enjoy+) felszereltséggel. Én eddig nem felszereltséghez, hanem motorhoz kötöttem: dízelen van, benzinesen nincs. Bár Csaba dízelén sincs...

13DTH és van, szóval még köbcentitől sem függ :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nézegetem a használt H Astrákat kombi változatban mert gondolkodom a cserén és lenne pár kérdésem.

A csomagtartóban és a hátsó üléseknél van 12V szivargyújtó?

A hátsó ülések fölött van olvasólámpa?

Kétféle 1.6-os motort is találtam.Az egyikhez 185Nm írnak a másikoz meg 155Nm.

Most akkor mi is van?Milyen motor az ahol a 185Nm van?

Aki a gyári CD lejátszót lecserélte Androidos dologra az megírná, hogy mennyiért és hogy hol vette.

Nagyon köszönöm.

 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎01‎.‎29‎. at 10:50, Imre75 írta:

Sziasztok,

még egy-két apróság. Szeretnék konyoklot kozepre, illetve nincs meg az also motorburkolat (szokásos nepper-trükk áldozata lettem: a csillagokra megesküdött, hogy ezen a tipuson nincs, ő ezzel foglalkozik, én meg nem tudtam hiszen nem ismerem az Opelt, közben persze utolag kiderült, hogy kéne lennie. Ezzel kicsit borult a "gondos osztrák bácsi" kép, amit a tulajrol felépített, persze az én hibám, hiszen az emberek nagy része jó vételt szeretne kötni és titokban elhisz minden ezzel kapcsolatos dumát). Hol keressek? Tudtok ajánlani bontót, esetleg itt vmelyik topicban kérdezzek?

Köszönet!

Csak a gyári "rossz út" csomagban volt kartervédő lemez( és a magyar rendőrautókhoz is, ha jól emlékszem). Én vettem egy gyárit pár éve, de nem tudtam feltenni, ha érdekel viheted (zsír új). Arra figyelj, hogy a védőlemez nem elég kellenek hozzá még speciális szegecsanyák is, na azt az Opel aranyárba méri, de én szereztem csavarszakkereskedőtől. Csak rendelésre volt náluk is, 1 hónapot kellett várni.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 29. at 10:50, Imre75 írta:

Sziasztok,

még egy-két apróság. Szeretnék konyoklot kozepre, illetve nincs meg az also motorburkolat (szokásos nepper-trükk áldozata lettem: a csillagokra megesküdött, hogy ezen a tipuson nincs, ő ezzel foglalkozik, én meg nem tudtam hiszen nem ismerem az Opelt, közben persze utolag kiderült, hogy kéne lennie. Ezzel kicsit borult a "gondos osztrák bácsi" kép, amit a tulajrol felépített, persze az én hibám, hiszen az emberek nagy része jó vételt szeretne kötni és titokban elhisz minden ezzel kapcsolatos dumát). Hol keressek? Tudtok ajánlani bontót, esetleg itt vmelyik topicban kérdezzek?

Köszönet!

A gatya (motortér alsó burkolat) nem volt alap szériatartozék a H Astrákhoz. Engem ez akkor lepett meg, mikor a céges H Astrák motorháztetejét először nyitottam fel és nem a szokásos látvány fogadott, hanem láttam a motor mellett a betont, mintha lyukas lenne az autó. :)

Dízelhez járt én is úgy tudom, de nem mindegyikhez. A Cromax is úgy hozz, hogy dízelhez jó: https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/motor_burkolat/motorter_also_burkolat_opel_astra_h_45107

Gondolom valamennyi zajcsillapító hatása van és talán nehezebben hűl ki vele a motor mintha csupasz lenne, mint ahogy a motorháztető szigetelést is gyárilga én csak dízelen láttam. Utólag persze fel lehet rakni benzinesre is mind a kettőt.

Ilyen "rossz út" csomagom biztos hogy nincsen, mert a myopel a csomagoknál az enyémre nem írt ilyet. De opcionálisan szerintem lehetett kérni.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kezdőkabriós írta:

Én vettem egy gyárit pár éve, de nem tudtam feltenni

Írtam ez ügyben privátot, köszi!

Új kérdésem van: ha szeretnék majd nappali menetfényt felszerelni, azzal kapcsolatban van ajánlott megoldás? Én ezt néztem:

https://lumenet.hu/osram-drl301-clamp15-nappali-menetfeny

Azt tudom, hogy a menetfény teljesen lekapcsolt lámpáknál teljes fényű, helyzetjelzőknél dimmel (vagy ha azt nem tud, kikapcsol), tompított bekapcsolásánál kikapcsol. Ezt nem tudom, hogy hogyan tudja az elektronikája, hova kell kötni stb. Valakinek van tapasztalata, esetleg tud embert, aki ilyennel foglalkozik?

Köszönöm,

Imre

Módosítva : Imre75
@Cserenkov: Neked is köszi, szerintem én beszerzem ezeket, az alsó jó a felcsapódó víz ellen is, a felső meg hangszigetel...
Link to comment
Megosztás:

53 perce, Imre75 írta:

Írtam ez ügyben privátot, köszi!

Új kérdésem van: ha szeretnék majd nappali menetfényt felszerelni, azzal kapcsolatban van ajánlott megoldás? Én ezt néztem:

https://lumenet.hu/osram-drl301-clamp15-nappali-menetfeny

Azt tudom, hogy a menetfény teljesen lekapcsolt lámpáknál teljes fényű, helyzetjelzőknél dimmel (vagy ha azt nem tud, kikapcsol), tompított bekapcsolásánál kikapcsol. Ezt nem tudom, hogy hogyan tudja az elektronikája, hova kell kötni stb. Valakinek van tapasztalata, esetleg tud embert, aki ilyennel foglalkozik?

Köszönöm,

Imre

Teljesen jó ez az Osram. Van aki a 102-est is befaragta. Van egy szál, amit a helyzetjelzőre kell kötni. Abból tudja, hogy fel van kapcsolva a tompított. Ekkor dimmel 50%-ra. (De ez a típus amit linkeltél nem dimmel!) Ha leállítod a motort, akkor pedig kikapcsol. Ezt a feszültségből tudja, hogy jár-e a generátor. Motor indításokor pedig bekapcsol. Ha megveszed kapsz róla részletes bekötési útmutatót. De lehet hogy a neten is fent van valahol.

Ez az amelyik tud dimmelni. (Még olcsóbb is.) A képek között van rajz a bekötésről. http://lumenet.hu/osram-led-drl-301-ledriving-px-5-nappali-menetfeny

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

1 óra, DM101 írta:

Sziasztok,

Nézegetem a használt H Astrákat kombi változatban mert gondolkodom a cserén és lenne pár kérdésem.

A csomagtartóban és a hátsó üléseknél van 12V szivargyújtó?

A hátsó ülések fölött van olvasólámpa?

Kétféle 1.6-os motort is találtam.Az egyikhez 185Nm írnak a másikoz meg 155Nm.

Most akkor mi is van?Milyen motor az ahol a 185Nm van?

Aki a gyári CD lejátszót lecserélte Androidos dologra az megírná, hogy mennyiért és hogy hol vette.

Nagyon köszönöm.

 

Szia!

A kombinál van egy gyári kábel kivezetés a csomagtartó jobb oldalában a kárpit mögött. Utólag is könnyen beépíthető a szivargyújtó csatlakozó.

Elméletileg van olvasólámpa hátul.

A motorok közül van egy 105 lovas (twinport) és egy 115 lovas, ezért van két érték nyomatékban.. Ez évjárat függő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 14. at 7:57, csaba66 írta:

No azt hiszem, rajottem, hogy mukodik a klima; a lenyeg az, hogy a kompresszor semmi esetre sem mehet folyamatosan, de nem is (csak) a kulso homerseklet szamit.      

Az újabb kocsikban (szerintem a H Astra még nem ez a kategória), van olyan kompresszor, ami folyamatosan megy. Ilyenre gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=DPuYF0eNK6M

"Hagyományos" kuplungos kompresszor esetén, automata klímánál úgy gondolnám, a rendszer kezeli, hogy mikor megy mikor nem. Ezzel szemben egy klíma szerelő azt mondta nekem, hogy az automata klíma automata állásban folyamatosan járatja a kompresszort, és a beállított hőmérsékletnek megfelelően keveri meleg levegővel. Saját tapasztalatom (R. Scenic), hogy ha nincs meleg, és automata állásba kapcsolom, akkor egy ideig nem kapcsolja be a klímát, de egy idő után meg szokott jelenni az AC felirat (ha nagyon meleg van, akkor egyből), de ezután magától nem alszik ki az AC felirat. Ami viszont érdekes, hogy nagy melegben amikor beindul, érezhetően megfogja a kocsit, viszont ha már lehűtötte az utasteret, akkor már alig érezni, hogy megy a klíma (mintha lekapcsolna, de AC felirat továbbra is világít).

El kellene végezni valami OKJ-s klímaszerelő képzést... :-)

Módosítva : retfirD
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

25 perce, retfirD írta:

Az újabb kocsikban (szerintem a H Astra még nem ez a kategória), van olyan kompresszor, ami folyamatosan megy. Ilyenre gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=DPuYF0eNK6M

"Hagyományos" kuplungos kompresszor esetén, automata klímánál úgy gondolnám, a rendszer kezeli, hogy mikor megy mikor nem. Ezzel szemben egy klíma szerelő azt mondta nekem, hogy az automata klíma automata állásban folyamatosan járatja a kompresszort, és a beállított hőmérsékletnek megfelelően keveri meleg levegővel. Saját tapasztalatom (R. Scenic), hogy ha nincs meleg, és automata állásba kapcsolom, akkor egy ideig nem kapcsolja be a klímát, de egy idő után meg szokott jelenni az AC felirat (ha nagyon meleg van, akkor egyből), de ezután magától nem alszik ki az AC felirat. Ami viszont érdekes, hogy nagy melegben amikor beindul, érezhetően megfogja a kocsit, viszont ha már lehűtötte az utasteret, akkor már alig érezni, hogy megy a klíma (mintha lekapcsolna, de AC felirat továbbra is világít).

El kellene végezni valami OKJ-s klímaszerelő képzést... :-)

Ez a meleg levego keverosdi jol hangzik, de szelso esetben, amikor csak nulla hideg levegore van szukseg, azert csak csak le kene zarni a kompresszort. Vagy ha nem, akkor tul fog hulni, ami nem csak hatalmas pazarlas lenne, de tonkre is teheti.

A felirat nem okvetlenul takarja a valosagot (az Astraban biztos nem, ott sajat szemmel lattam, hogy beikszelt AC mellett nem ment a kompresszor). 

Az "alig erezni, hogy megy" utalhat arra, hogy valamilyen trukkel megiscsak szabalyozott a kompresszor teljesitmenye,

Az Astranal Opcommal nezegetheto, hogy megy-e a kompresszor, majd tavasszal kiprobalom. Egyebkent ebbe a paratlanito funkcio is bekever, amikor a lehutott levegot ujra felfuti. Ad abszurdum ezzel is biztosithatna, hogy ne huljon tul a klima, de azert ez eleg beteg megoldas lenne.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 27. at 16:40, Imre75 írta:

Sziasztok,

Úgy néz ki, sikerült egy szép állapotú Caravan-t találni. Toronyszilent, fűtés kapcsoló, hátsó ajtó kábelek, kürt oké. Egyet nem tudok, ESP/ASR-rel hirdetett (osztrák) kocsi, de rendesen ki tudtam porgetni a kerekeket indulaskor. Ez a kiporgesgatlo engedhet ilyet, mennyire kell "megfognia" a kerekeket? Hogyan tudom az ESP-t ellenőrizni? Egy csúszós utat ábrázoló kontroll lámpa ég a muszerfalon gyujtasnal, majd kialszik motor inditasnal. Ez az ESP vagy ASR vagy mindketto visszajelzoje? Fontos lenne, mert le kell tennem az előleget...

Nagyon köszönöm,

Imre

Az, hogy a kipörgésgátló mennyire fogja meg a kocsit, az márkánként, esetleg típusonként is változhat, de ha működik, akkor ha el is pörög a kerék, akkor is vissza kell fognia, ami érezhető, és emellett általában villog az ikonja működés közben a műszerfalon.

ESP teszt: mondjuk egy körforgalomból kikanyarodásnál tesztelhető, a szokásosnál kicsit nagyobb tempóra gyorsítasz benne (ilyen trutyis időben nem is szükséges túl sok hozzá), és a körforgalomból kifelé kanyarodáskor hirtelen elveszed a gázt, a terhelésváltás miatt esélyes a megcsúszás, ekkor működnie kell(ene). Az ikon szintén villog közben, de mivel ez nem tart olyan sokáig, mint a kipörgésgátló működése, ráadásul ha nem volt még ilyen megcsúszásban részed, akkor nem az lesz az első gondolatod, hogy azt figyeld, inkább azt veszed majd észre, hogy hirtelen ránt egyet a kocsi (a kerekek megfékezése miatt), és már irányban is vagy.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Cserenkov írta:

Teljesen jó ez az Osram. (...) Ez az amelyik tud dimmelni. (Még olcsóbb is.) 

Hallottam egy sráctól, aki feszültségfigyelős nappali menetfényt rakott be, hogy amikor állt az autó, akkor ki-be kapcsolgatott neki, ezért ódzkodom tőle. (Lehet, hogy az egy régi vagy nem annyira jó típusú volt, nem tudom.) Jól látom, hogy ha dimmelve kötöm be, akkor egyrészt kell neki gyújtás jel, tehát mégsem (csak) feszültséget figyel; másrészt azt írják hogy a dim csak átalakítási engedéllyel használható legálisan, erről tudsz esetleg?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Imre75 írta:

Hallottam egy sráctól, aki feszültségfigyelős nappali menetfényt rakott be, hogy amikor állt az autó, akkor ki-be kapcsolgatott neki, ezért ódzkodom tőle. (Lehet, hogy az egy régi vagy nem annyira jó típusú volt, nem tudom.) Jól látom, hogy ha dimmelve kötöm be, akkor egyrészt kell neki gyújtás jel, tehát mégsem (csak) feszültséget figyel; másrészt azt írják hogy a dim csak átalakítási engedéllyel használható legálisan, erről tudsz esetleg?

Köszi!

Osram dimm-es nem villog magától, olyan lehet, hogy rossz forrásra kötve bezavarhat neki, de semleges pontra kötve teljesen jó. Nekem is Osram van, igaz komolyabb.

A dimm funkció akkor kapcsol ha lámpát kapcsolsz, tehát az a helyzetjelző szálat figyeli.

Maga a felkapcsolás automata, ott a töltést figyeli, pontosabban az akku feszültséget, ha 13,5 fölé meg kb akkor világít, ugye alapból az akku nem tud ennyit, csak generátor kapcsolás esetén megy fel, ebből tudja.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Davee írta:

Maga a felkapcsolás automata, ott a töltést figyeli, pontosabban az akku feszültséget, ha 13,5 fölé meg kb akkor világít, ugye alapból az akku nem tud ennyit, csak generátor kapcsolás esetén megy fel, ebből tudja.

Köszi a magyarázatot. A bekötési ábra zavart meg, az alsó ábrán külön van kötve a naranccsárga is egy "gyújtás + pont"-ra, ami pl. szivargyújtó szokott lenni.

https://lumenet.hu/shop_seopic/555/4008321880673_altpic_2/4008321880673_altpic_2.jpg?time=1484323964

Imre

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Imre75 írta:

Köszi a magyarázatot. A bekötési ábra zavart meg, az alsó ábrán külön van kötve a naranccsárga is egy "gyújtás + pont"-ra, ami pl. szivargyújtó szokott lenni.

https://lumenet.hu/shop_seopic/555/4008321880673_altpic_2/4008321880673_altpic_2.jpg?time=1484323964

Imre

Nekem nincs ilyenem, de az ábra szerint kell neki gyújtás + is. Hogy technikailag pontosan mért kell neki, az ebből nem derül ki. De H Astránál a szivargyújtó nem gyújtásra kapcsol (sajnos), hanem állandó 12V van benne. Az UEC-ben (motortéri elektromos doboz) találsz gyújtásra 12V-ot. Onnan érdemes megcsapolni.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Astra555 írta:

Szia!

A kombinál van egy gyári kábel kivezetés a csomagtartó jobb oldalában a kárpit mögött. Utólag is könnyen beépíthető a szivargyújtó csatlakozó.

Elméletileg van olvasólámpa hátul.

A motorok közül van egy 105 lovas (twinport) és egy 115 lovas, ezért van két érték nyomatékban.. Ez évjárat függő.

No igen, de a 115 lovasnak 155 Nm a max nyomatéka, a 185 nem tudom honnan van, az talán az 1,8 vagy valami turbós.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, DM101 írta:

Sziasztok,

Nézegetem a használt H Astrákat kombi változatban mert gondolkodom a cserén és lenne pár kérdésem.

A csomagtartóban és a hátsó üléseknél van 12V szivargyújtó?

A hátsó ülések fölött van olvasólámpa?

Kétféle 1.6-os motort is találtam.Az egyikhez 185Nm írnak a másikoz meg 155Nm.

Most akkor mi is van?Milyen motor az ahol a 185Nm van?

Aki a gyári CD lejátszót lecserélte Androidos dologra az megírná, hogy mennyiért és hogy hol vette.

Nagyon köszönöm.

 

105,115 meg a turbós 1.6 180 ló

115ló 155 nm a többi passz

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, sasa58 írta:

No igen, de a 115 lovasnak 155 Nm a max nyomatéka, a 185 nem tudom honnan van, az talán az 1,8 vagy valami turbós.

1.6: Z16XEP:105 LE - 147 Nm, Z16XER: 115 LE -155 Nm, Z16LET: 180 LE - 230Nm (Turbo)

1.8: Z18XE: 125 LE - 167Nm, Z18XER: 140 LE- 175 Nm

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

18 órája, retfirD írta:

El kellene végezni valami OKJ-s klímaszerelő képzést... :-)

OKJ helyett autodidakta modon:

Az elso lenyeges megallapitas az, hogy az adott (fix) terfogatba betoltott hutokozeg mennyisege miatt annak egy resze mindig folyadek. Az, hogy eppen mennyi, csak a homerseklettol fugg (allo kompresszor mellett).

so1rhj.jpg

Ez az abra mutatja, hogy a homerseklet fuggvenyeben milyen nyomas tartozik a fazisatmenethez. Magyarul: ha van egy zart tartalyunk, es benne valamennyi hutokozeg, akkor eleg magas homersekleten, eleg keves hutokozeggel el lehet erni azt, hogy csak gaz legyen a tartalyban, viszonylag magas nyomason. De ha hul a rendszer, akkor csokkeno nyomas mellett egyre nagyobb reszben cseppfolyosodik a hutokozeg.

Ez a gorbe kivaloan megfigyelheto OpCommal is: amikor elindultam a garazsbol, 4.8 bar korul volt a klima nyomasa, ami a kinti hidegben aztan lement 3.6 barra. "Eppen szokik a gaz" gondolna Jozsi bacsi, ha ezt a nyomast a muszerfalon is jeleznek, de nem (okvetlenul), csak mukodik a fizika :)

A hutokozeg szokese miatt eloszor nem a nyomas fog csokkenni, hanem a folyadek halmazallapotu resz aranya. Aztan amikor (adott homersekleten) mar csak gaz van a rendszerben, akkor tovabbi szokes eseten a nyomas is esni fog. Tehat ha kevesebbet merunk, mint az abran az aktualis homerseklethez tartozo nyomas (pl. 20 fokon 3 bart), akkor biztos, hogy lukas a rendszer.

Forditva nem mukodik a dolog, vagyis ha a mert nyomas jo, az csak annyit jelent, hogy jelen van meg valamennyi folyadek, de azt nem garantalja, hogy megvan a toltet nevleges mennyisege, igy egy kezdodo, kisebb szivargast nem zar ki.

A masik erdekes dolog a rendszer felepitese es mukodese, amihez ez egy eleg jo abra:

6ynx2f.jpg

A nyilak iranyaban mozog az anyag, 2: kompresszor, 3: kondenzator (magyarul a viz huto elott levo klima huto), 4: tartaly + szarito (ez feltehetoen a kondenzator jobb oldalan levo hengeres izeke), 7: tagulasi szelep, 8: parologtato (ezt emlegettem eddig hocserelokent, ami igaz is, hiszen itt huti le az atfujt levegot), 9: a parologtato homerseklet szenzora.

Amikor a 9-es szenzor tul hideget jelez, akkor kell lezarni a kompresszort. Viszont van egy erdekesseg: ha a tagulasi szelep zarva van (pl. akar eltomodes miatt), akkor nem jut gaz a kompresszorba, uresen forog, igy nem vesz fel akkora teljesitmenyt mint terhelten (most tekintsunk el attol, hogy ez kenesi szempontbol nem okvetlenul praktikus).

De az altalaban is igaz, hogy ha kevesebb komprimalando gazhoz jut, akkor kisebb terhelest fog okozni a motornak a kompresszor.

Nem tudom, van-e ilyen jellegu szabalyozas, fugghet az auto tipusatol is, de mindenkeppen valasz lehet a "nem kell annyira hutson, nem is terhel annyira" jellegu megfigyelesekre. Valamekkora effektus meg fix szelep mellett is kell legyen, pusztan a homersekleti es nyomas viszonyok miatt. De ha a(z egyebkent a parologtatora epitett) szelep a homerseklet fuggvenyeben szabalyozna az ateresztett mennyiseget, akkor plane eloallna a kompresszor valtozo teljesitmenyigenye.

Ismetlem, ez csak elvi lehetoseg, nem talaltam semmilyen leirast arra, hogy ez igy mukodne. Sot, ha ezt a megoldast hasznalnak, akkor nem kene a retfirD altal linkelt, komplikaltabb verzio a teljesitmeny valtoztatasahoz.

De a szeleppel valo esetleges jatek is csak bizonyos hatarok kozott mukodokepes (pl. a teljes lezaras hosszu tavon biztos nem jo), es van olyan allapot (ha nem is tul gyakori), amikor csak a kompresszor kikapcsolasa (vagy el nem inditasa) a megoldas.

 

Módosítva : csaba66
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

54 perce, csaba66 írta:

 

Meg annyit a tagulasi szeleprol. hogy mas abran is lattam mar ugy feltuntetve, mintha nem csak a bemeno, hanem a kimeno ag is atmenne rajta. Elsore nem vilagos, hogy ez mire lenne jo, hacsak nem ez a szabalyozasi trukk (nezi a kimeno gaz homersekletet, es annak fuggvenyeben nyit jobban, vagy kevesbe).

Módosítva : csaba66
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.