Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Köszi választ, igen kereskedőtől veszem, állítólag független szervíz bevizsgálta, vezetett szervízkönyv, magyarországi, egy tulaj volt. Elég jó felszerelségú, tempomat, multi kormány, fűthető ülés, tükör, ABS, ASR, kétzónás klíma stb, a többi nem is nagyon érdekel. Linket valamiért nem enged beszúrni. Telefonon a kereskedő azt mondta, hogy Twinport.

Kétzónás klíma? Az milyen? Ha 115 lovas, akkor az nem Twinport lesz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Twinportnál egy fontos dolgot próbálj ki, indítsd be a motort, ha egy kicsit bemelegedett, vedd le az olajbeöntő sapkát menet közben, majd 1 perc után tedd vissza és húzd rá, ha utána ugyan úgy jár a motor akkor rendben, ha elkezd leesni a fordulat már ráhúz az elektronika akkor nem érdemes vele foglalkozni, mert meghalt a twinport vezérlés, a szívóoldalon a közbetéten van egy műanyag egység egy jeladóval, ott ha a jeladó meghal, vagy kikopik a rudazat akkor az előbb taglaltakat eredményezi, a javítás pedig körülményes és nem biztos, hogy olcsó (bár erről pontos infóm nincs), le kell akkor venni az egész szívóoldalt majdnem.

25.000 Ft a szívósor javítása, tegnap csináltattam..

Link to comment
Megosztás:

A XEP motor olaj és üzemanyag fogyasztásban is rosszabb, mint az XER.

Nekem tempós vezetés mellett is simán tartható a 7 liter alatti fogyasztás.

Pl egy 1.4-es XEP motoros astra 7 alá nehezen hozható be.

(Most majd jönnek az XEP tulajok, hogy az jobb... :D)

A Jelenlegi G-m 1.4-es, XEP motoros, és egy gramm olajat nem fogyasztott 7 év alatt, 10 ezrenként cserélem.

A fogyasztása valóban 7 körüli

Link to comment
Megosztás:

A XEP motor olaj és üzemanyag fogyasztásban is rosszabb, mint az XER.

Nekem tempós vezetés mellett is simán tartható a 7 liter alatti fogyasztás.

Pl egy 1.4-es XEP motoros astra 7 alá nehezen hozható be.

(Most majd jönnek az XEP tulajok, hogy az jobb... :D)

Ja, nem. :D ...bár XEP tulaj vagyok....Én úgy gondolom, ha nyomom neki, akkor többet eszik, ha nem , akkor meg kevesebbet.... :D

Érden szoktam telenyomni, hogy ha Pestről jövök haza Veszprémbe, és a régi 7-en kijön (most tessék figyelni, és most biztos a dízelesek felkapják a fejüket, meg a XER-esek hátrahőkölnek) 5,1-5,5L-es átlagfogyi.....a nem téli átlagfogyi olyan 6,3-7,2 között változik....sajna télen akár 11L is szokott lenni, de 1-2 hosszabb távval olyan 8 köré is lemegy....amúgy most nulláztam a téli "műsort", 70% városi járás, 8,9L volt az átlag....szerintem nem olyan rossz....persze azért egy hosszabb táv nagyon jól "lehozza" 11-ről....de az autópályán itthon legutóbb VP-BP 130-cal 6,8 lett....de tavaly egy VP-Karlobag(HR) oda-vissza 6,1L lett cuccal, 2F+2gy. Nem mondanám, hogy szarul fogyaszt....igaz, az XER-t nem tudom, mennyit eszik....

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Wow. Ki és pontosan mit csinált ennyiért? (nem kicsit barátibb az eddig bevett szokásként alkalmazott csere árához képest)

Pontosan nem tudom; leszedik, szétszedik, megcsinálják, összeragasztják és visszarakják. Egyébként jó lett..

Cím ment priviben...

Link to comment
Megosztás:

Pontosan nem tudom; leszedik, szétszedik, megcsinálják, összeragasztják és visszarakják. Egyébként jó lett..

Cím ment priviben...

Régebben láttam, hogy valaki itt a fórumon részletesen is leírta mit kell szétszedni, és hogy kell javítani a szívósort..

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem. :D ...bár XEP tulaj vagyok....Én úgy gondolom, ha nyomom neki, akkor többet eszik, ha nem , akkor meg kevesebbet.... :D

Érden szoktam telenyomni, hogy ha Pestről jövök haza Veszprémbe, és a régi 7-en kijön (most tessék figyelni, és most biztos a dízelesek felkapják a fejüket, meg a XER-esek hátrahőkölnek) 5,1-5,5L-es átlagfogyi.....a nem téli átlagfogyi olyan 6,3-7,2 között változik....sajna télen akár 11L is szokott lenni, de 1-2 hosszabb távval olyan 8 köré is lemegy....amúgy most nulláztam a téli "műsort", 70% városi járás, 8,9L volt az átlag....szerintem nem olyan rossz....persze azért egy hosszabb táv nagyon jól "lehozza" 11-ről....de az autópályán itthon legutóbb VP-BP 130-cal 6,8 lett....de tavaly egy VP-Karlobag(HR) oda-vissza 6,1L lett cuccal, 2F+2gy. Nem mondanám, hogy szarul fogyaszt....igaz, az XER-t nem tudom, mennyit eszik....

szia ,én tudom mind a kettőt,mert volt G-ben és H-ban is belőle nekem.G-t 1999-ben H-t 2006-ban vettem mindegyiket újonnan és mindegyik 1.4 volt,annyi külömbséggel,hogy a H -már láncos volt....nem tudom melyik volt az xep és melyik az xer de vannak külömbségek az biztos....

amit én tapasztaltam,hogy a G-ben levő 1.4 szíjas sokkal jobban ment minden tekintetben sokkal jobb volt vele előzni minden tartományból sokkal jobban húzott de több volt vele a nyűgöm,főleg a 60 ezres vezérléscserével ami akkoriban 100 ezer ft volt nem kis pénz ennyit kifizetni 2001-ben egy 3-éves autóra kötelező szervízre+ 3 évesen kipufogó csere vmi lengyel kipufogó volt rajt ami szétrohadt 3 év alatt..Fogyasztása 7.5-liter, de inkább több,olajat nem nagyon vagy csak minimálisan fogyasztott,mindig kitartott a 15 ezres cseréig és 200 ezernél sem volt vele gond,olajfogyasztással sem...sporolós tempóba sem volt túl jó a fogyasztása 7-alá nehéz volt menni vele, pedig csak 1000kg körül volt a súja...valami stabilizátor a futóműben folyamatosan cserére szorult ,de alapjában véve a G-már egy jó autó volt a motor meg szerintem akkoriban a legjobb benzinesnek számított.

H -nak viszont sokkal jobb volt a fogyasztása,simán lehetett vele 6-alá menni,750-800 km-t is szoktam menni vele egy tankból mire kigyulladt a sárga lámpa,hogy kevés a benzin...pedig 1200kg volt a súja... minimum 1- 1.5literrel nálam jobban fogyasztott a H mint a G.A H vezérlését 200 ezernél sem kellett cserélni és semmi említésre méltó gond nem volt vele azon kívül,hogy kb 140 ezernél elkezdte csipegetni az olajat kb 5ezrenként 1litert.Ami még nem tetszett,hogy egy tetű volta kocsi a G-hez képest.Beletapostam a gázba és szinte semmi,ez volt a legrosszabb,nem ment de nem is fogyasztott,viszont nagyon megszerettem mert sosem romlott el,csak tankoltam és mentem vele tökéletes választás volt akkoriban arra amire használni akartuk,már bánom ,hogy 6-évesen eladtam mert az olajfogyasztás sem volt túl sok és a belseje 200 ezer után is újszerű maradt.

Link to comment
Megosztás:

szia ,én tudom mind a kettőt,mert volt G-ben és H-ban is belőle nekem.G-t 1999-ben H-t 2006-ban vettem mindegyiket újonnan és mindegyik 1.4 volt,annyi külömbséggel,hogy a H -már láncos volt....nem tudom melyik volt az xep és melyik az xer de vannak külömbségek az biztos....

amit én tapasztaltam,hogy a G-ben levő 1.4 szíjas sokkal jobban ment minden tekintetben sokkal jobb volt vele előzni minden tartományból sokkal jobban húzott de több volt vele a nyűgöm,főleg a 60 ezres vezérléscserével ami akkoriban 100 ezer ft volt nem kis pénz ennyit kifizetni 2001-ben egy 3-éves autóra kötelező szervízre+ 3 évesen kipufogó csere vmi lengyel kipufogó volt rajt ami szétrohadt 3 év alatt..Fogyasztása 7.5-liter, de inkább több,olajat nem nagyon vagy csak minimálisan fogyasztott,mindig kitartott a 15 ezres cseréig és 200 ezernél sem volt vele gond,olajfogyasztással sem...sporolós tempóba sem volt túl jó a fogyasztása 7-alá nehéz volt menni vele, pedig csak 1000kg körül volt a súja...valami stabilizátor a futóműben folyamatosan cserére szorult ,de alapjában véve a G-már egy jó autó volt a motor meg szerintem akkoriban a legjobb benzinesnek számított.

H -nak viszont sokkal jobb volt a fogyasztása,simán lehetett vele 6-alá menni,750-800 km-t is szoktam menni vele egy tankból mire kigyulladt a sárga lámpa,hogy kevés a benzin...pedig 1200kg volt a súja... minimum 1- 1.5literrel nálam jobban fogyasztott a H mint a G.A H vezérlését 200 ezernél sem kellett cserélni és semmi említésre méltó gond nem volt vele azon kívül,hogy kb 140 ezernél elkezdte csipegetni az olajat kb 5ezrenként 1litert.Ami még nem tetszett,hogy egy tetű volta kocsi a G-hez képest.Beletapostam a gázba és szinte semmi,ez volt a legrosszabb,nem ment de nem is fogyasztott,viszont nagyon megszerettem mert sosem romlott el,csak tankoltam és mentem vele tökéletes választás volt akkoriban arra amire használni akartuk,már bánom ,hogy 6-évesen eladtam mert az olajfogyasztás sem volt túl sok és a belseje 200 ezer után is újszerű maradt.

helló!

Hát a 99-es G biztos, hogy nem XEP volt, mert ezt a motortípust csak 2005-től gyártották, az XER pedig még újabb (2006?). Nekem a 10 éves G kipufogója eredeti és még semmit sem kellett cserélni rajta a kopó dolgokon kívül, igaz csak 100 ezer van benne.

Link to comment
Megosztás:

helló!

Hát a 99-es G biztos, hogy nem XEP volt, mert ezt a motortípust csak 2005-től gyártották, az XER pedig még újabb (2006?). Nekem a 10 éves G kipufogója eredeti és még semmit sem kellett cserélni rajta a kopó dolgokon kívül, igaz csak 100 ezer van benne.

És a 2004-es 1.4-es H Astrákban milyen motor volt? Mert szerintem az is ugyan ez a 90 loves Z14XEP volt.

A változó szelepvezérlés (XER) az 1.6-onál a faceliftkor 2007-ben jött be. De az 1.4-esből ilyen szerintem nem volt, csak a 90 lóerős XEP.

A G Astrában is volt 1.4-es 90 lóerős motor, de az egész más. Kivéve az utolsó szériákban készült Twinportos 1.4-es. A nem twinportosnál már eleve a blokk is eltérő. A vezérlése pedig szíjas volt. Ez volt a Z14XE (vagy X14XE) motor. Ez 1389 cm3-s, szemben a H (és G) Astrában lévő 1363 cm3-sel.

A Z14XEP-ben már a Bosh szállította az elektronikát, szemben a korábbival.

Az közös bennük, hogy mind a kettő 90 lóerőt tudott, 125Nm-t és 1.4-es volt mindkettő.

Szóval a G Astrákban kétféle 1.4-es is volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

És a 2004-es 1.4-es H Astrákban milyen motor volt? Mert szerintem az is ugyan ez a 90 loves Z14XEP volt.

A változó szelepvezérlés (XER) az 1.6-onál a faceliftkor 2007-ben jött be. De az 1.4-esből ilyen szerintem nem volt, csak a 90 lóerős XEP.

A G Astrában is volt 1.4-es 90 lóerős motor, de az egész más. Kivéve az utolsó szériákban készült Twinportos 1.4-es. A nem twinportosnál már eleve a blokk is eltérő. A vezérlése pedig szíjas volt. Ez volt a Z14XE (vagy X14XE) motor. Ez 1389 cm3-s, szemben a H (és G) Astrában lévő 1363 cm3-sel.

A Z14XEP-ben már a Bosh szállította az elektronikát, szemben a korábbival.

Az közös bennük, hogy mind a kettő 90 lóerőt tudott, 125Nm-t és 1.4-es volt mindkettő.

Szóval a G Astrákban kétféle 1.4-es is volt.

Igen, igazad van, nekem is volt 2004-es H-m, és tényleg Z14XEP motor volt benne, de a G-be csak 2005-től tették bele. Láncos, twinportos, 1364 cm3 és 90 ló.

Link to comment
Megosztás:

Kétzónás az, hogy te is eléred a tekerőt, meg az anyós ülésen ülő is...

Amúgy tudtommal nincs kétzónás Astra H-ban csak J-ben.

Kétzónás, amikor elméletileg két különböző hőmérsékletet tudsz beállítani a jobb és a baloldalon(anyósülésen). Nem tudom valójában az utolsó H-kban (2012-2013) van-e ilyen, de lehet. Már a motor is A16XER, ami a J-kbe került. Én csak a hirdetésből idéztem. Egyébként ma lefoglalóztam a gépet és ha minden igaz jövő héten el is hozom, majd referálok, bár igazából k..vára nem érdekel, hogy 1 vagy két zónás. Legfeljebb lefagy az anyósom töke (vagy nem). :D

Link to comment
Megosztás:

helló!

Hát a 99-es G biztos, hogy nem XEP volt, mert ezt a motortípust csak 2005-től gyártották, az XER pedig még újabb (2006?). Nekem a 10 éves G kipufogója eredeti és még semmit sem kellett cserélni rajta a kopó dolgokon kívül, igaz csak 100 ezer van benne.

Pedig rosszul tudod, a G Astra utolsó motorja az XEP volt, amit az első H Astrák örököltek....az enyém eleve 2004-es, tehát nem gyárthatták 2005-ben, hacsak köbüki nem küldte el fénypóstán :D. Ha jó a gugli információi, akkor 2002 végétől gyártották....

Módosítva : Maybal
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pedig rosszul tudod, a G Astra utolsó motorja az XEP volt, amit az első H Astrák örököltek....az enyém eleve 2004-es, tehát nem gyárthatták 2005-ben, hacsak köbüki nem küldte el fénypóstán :D. Ha jó a gugli információi, akkor 2002 végétől gyártották....

Az igazság középen van, utánanéztem 2004.03 hótól gyártották a Z14XEP motorokat, de ezen nem fogunk összeveszni.

Link to comment
Megosztás:

Kétzónás, amikor elméletileg két különböző hőmérsékletet tudsz beállítani a jobb és a baloldalon(anyósülésen). Nem tudom valójában az utolsó H-kban (2012-2013) van-e ilyen, de lehet. Már a motor is A16XER, ami a J-kbe került. Én csak a hirdetésből idéztem.

Nincs.

A hirdetésekben meg írnak elég gyakran sok hülyeséget, csak hogy jobban hangozzon.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megnéztem egy H Astrát, ezüstmetál színűt. Kérdésem az, hogy normális, ha mindenhol ilyen 200 mikron környékén van a rétegvastagság, nem sok az gyári értéknek? Zárhídon olyan 50 környékén míg egyik ajtót kinyitva a belső küszöbrésznél 100 mikron környékén van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megnéztem egy H Astrát, ezüstmetál színűt. Kérdésem az, hogy normális, ha mindenhol ilyen 200 mikron környékén van a rétegvastagság, nem sok az gyári értéknek? Zárhídon olyan 50 környékén míg egyik ajtót kinyitva a belső küszöbrésznél 100 mikron környékén van.

Hát ez nagyon jó, én is néztem egy ugyanilyen autót és nekem is feltűnt, hogy 170 és 220 mikron körül volt mindenütt a rétegvastagság, 10-15 helyen körbemértük. A kereskedő szerint ez gyári érték.

Most az alábbi variációk lehetségesek:

1. ugyanazt az autót néztük és utólag körbe fújták

2. az Astra H ezüstmetál valóban ilyen vastagon van gyárilag fújva.

3. rossz volt a rétegvastagság mérő mindkét helyen (vagy egy helyen)

Hol nézted az autót, ha publikus?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát ez nagyon jó, én is néztem egy ugyanilyen autót és nekem is feltűnt, hogy 170 és 220 mikron körül volt mindenütt a rétegvastagság, 10-15 helyen körbemértük. A kereskedő szerint ez gyári érték.

Most az alábbi variációk lehetségesek:

1. ugyanazt az autót néztük és utólag körbe fújták

2. az Astra H ezüstmetál valóban ilyen vastagon van gyárilag fújva.

3. rossz volt a rétegvastagság mérő mindkét helyen (vagy egy helyen)

Hol nézted az autót, ha publikus?

Allitolag van olyan, hogy ha a gyarban nem tetszik az elso reteg, akkor kap meg egyet...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.