Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Sziasztok
mennyire jellemző és hogy lehet orvosolni, hogy a tetőn elkezdett feljönni a gyári festék !!! Mosom a kocsit és nézem mi az a kis pötty, erre megfogtam és lehúztam egy kis darab festéket :o 
szalonból vettem, nem volt törve, nem volt soha fejjel lefelé, nem is ment rá semmi maró anyag... vki járt már így?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok
mennyire jellemző és hogy lehet orvosolni, hogy a tetőn elkezdett feljönni a gyári festék !!! Mosom a kocsit és nézem mi az a kis pötty, erre megfogtam és lehúztam egy kis darab festéket :o 
szalonból vettem, nem volt törve, nem volt soha fejjel lefelé, nem is ment rá semmi maró anyag... vki járt már így?

Csak a lakk vagy a festék is?

Egy Corsát láttam amiről a lakk pereg föl. Szerintem újra kell fújni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok
mennyire jellemző és hogy lehet orvosolni, hogy a tetőn elkezdett feljönni a gyári festék !!! Mosom a kocsit és nézem mi az a kis pötty, erre megfogtam és lehúztam egy kis darab festéket :o 
szalonból vettem, nem volt törve, nem volt soha fejjel lefelé, nem is ment rá semmi maró anyag... vki járt már így?

Sajnos igen! A tetőcsomagtartó rögzítési pontjainál lévő elhúzható fedelek alatt, nálam a szürke alapozás látszik, meg egy rozsdapötty. Ha felnyitom a csomagtérajtót, akkor a zsanérok mellett és közelében szintén az alapozó látszik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
2 hours ago, Janó32 írta:

Próbáltam néhány dolgot, de hosszú távon ez jött be:

https://shop.berner.eu/hu-hu/p/22283-nagyteljesitmeny-kenanyag.html

 

WD-40 megtenné? Most csak az van itthon. (ablak és ajtó zár kenéséhez lett megvéve)

Azért kérdezem, mert arra sok helyen panaszkodtak (nem csak autókat érintő esetben) hogy elég erős anyag és lehet többet árt, mint használ.

Módosítva : Szemilan
Link to comment
Megosztás:

51 minutes ago, Szemilan írta:

WD-40 megtenné? Most csak az van itthon. (ablak és ajtó zár kenéséhez lett megvéve)

Azért kérdezem, mert arra sok helyen panaszkodtak (nem csak autókat érintő esetben) hogy elég erős anyag és lehet többet árt, mint használ.

Átmenetileg jó, de inkább ne. A WD40 inkább tisztítani (csavar lazítás), általános olajzás vagy kisebb kontakthibákra jó (ill bizonyos felületeken oxidáció kizárására), max műanyag felületkezelésére. Még a Lidl-be is van 5-600Ft-ért kenőspray (grafitos, teflonos stb), az kell ide, ide zsírzás kell ami tartós, megtapad a felületen. A tuti megoldás az ipari felhasználásra tervezett Berner, Novatio, Würth stb spray-k, de azok nem ebben az árkategóriában vannak. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 10. 28. at 19:31, gezoli írta:

Csak a lakk vagy a festék is?

Egy Corsát láttam amiről a lakk pereg föl. Szerintem újra kell fújni.

Ugyanez a probléma áll fenn nekem is sajnos  a tetőn kezdte,már a motorház és a hátsó ajtón is elkezdett a lakk feljönni,sajnos a fényező akkora összeget mondott mint az autó értéke szinte,így vagy lefóliázom vagy lefújom 2k festékkel itthon.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 10. 28. at 19:31, gezoli írta:

Csak a lakk vagy a festék is?

Egy Corsát láttam amiről a lakk pereg föl. Szerintem újra kell fújni.

Amusing-nak már irtam én is hogy ugyanez a probléma....sajnos folyamatosan kiterjed nekem is és foszlik le a lakk....

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Martin89 írta:

Köszi, először is megpróbálom waxolni hátha az segít rajta. Tudtok ajánlani jó waxoló szereket amivel házilag is megoldható a dolog? 

Szia! A  Turtle wax paszta nekem bejött,apróbb karcokat elfedi,és jó színt ad a kocsinak,sok helyen lehet kapni,én tesco-ban vettem.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Martin89 írta:

Köszi, én is hallottam róla, kipróbálom. Egy kis gyorstalpalót néhány mondatban prezentálnál?

Én egy puha ruhával felvittem egy diónyi pasztát,kb 20-30 cm-es körben,jól dörzsöld el,majd egy másik puha ruhával fényesre töröltem,de van a paszta dobozán is leírás hogy hogyan használd.Nem nagy ördöngősség,de sokat dob a kocsi fényén.

https://www.google.hu/search?q=turtle+wax+polír+paszta&client=tablet-android-tmobile-hu&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjFzK2Dss_KAhXCSA8KHc48Cc4Q_AUIBygB#imgrc=O4ywCshKvwf9yM%3A

Módosítva : toma2105
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
2 perce, KMilán írta:

Sziasztok!

Gyanítom ezt elég hamar ki kell javítani. Megkezdi a rozsda? Mennyibe fog fájni? A gépjármű tetején van és nagyjából tenyérnyi méretű. Elég mélynek tűnik. :S

https://onedrive.live.com/redir?resid=FA059ACF7B80D611!15631&authkey=!AJPLR0jzBwM0VdY&ithint=folder%2cjpg

 

 

Nem kezdi ezt ki a rozsda,csak ha kilátszik a lemez is.Nekem is van ilyen karc az ajtón,csak egyenes.

Link to comment
Megosztás:

31 perce, tgabika76 írta:

Ez a fehér ami látszik, az alapozó. A lemez fémszínű lenne.

Ez igazából szürke, nem fehér. Csak a vaku fehérítette ki.

Az 5-6-7 adja vissza igazából, a valódi színt. Amit pirossal bekereteztem, szerintem már elérte a fémet.

A történet egyébként az, hogy édesapámék elkérték az autót, és az utánfutóra egy jó 5-6 méteres létrát tettek. (Szerencsére az antennát letekerték....)

A létra lelógott hátrafelé is, majd egy métert, illetve belógott egészen a kocsi tetejének közepéig. És olyan szerencsétlen volt a kapubejáró, hogy a vízszintes úthoz képest olyan 45 fokot zárt be. Amikor az autó vízszintesbe ért, az utánfutó még a lejtőn, (vagy emelkedőn, kinek hogy tetszik) és elérte a tetőt..... vélhetően volt benne egy szeg is és nem csak a fa része sértette fel.

Győrben megnézetem... remélem találok valakit aki ingyen ad árajánlatot és megnézi műszerrel, milyen mély. Gyanítom a márkaszerviz nem vizsgálná be ingyen.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, KMilán írta:

Ez igazából szürke, nem fehér. Csak a vaku fehérítette ki.

Az 5-6-7 adja vissza igazából, a valódi színt. Amit pirossal bekereteztem, szerintem már elérte a fémet.

A történet egyébként az, hogy édesapámék elkérték az autót, és az utánfutóra egy jó 5-6 méteres létrát tettek. (Szerencsére az antennát letekerték....)

A létra lelógott hátrafelé is, majd egy métert, illetve belógott egészen a kocsi tetejének közepéig. És olyan szerencsétlen volt a kapubejáró, hogy a vízszintes úthoz képest olyan 45 fokot zárt be. Amikor az autó vízszintesbe ért, az utánfutó még a lejtőn, (vagy emelkedőn, kinek hogy tetszik) és elérte a tetőt..... vélhetően volt benne egy szeg is és nem csak a fa része sértette fel.

Győrben megnézetem... remélem találok valakit aki ingyen ad árajánlatot és megnézi műszerrel, milyen mély. Gyanítom a márkaszerviz nem vizsgálná be ingyen.

Mivel a tetején van, én nem biztos hogy nagyon hozzá akarnék nyúlni. Foltba bele tudnak fényezni, csak azzal az a gond hogy az esetek többségében a "beleködölt" lakk felhólyagosodik (főleg tető és motorháztető) idővel és az messze vacakabbul néz ki. A motorháztetőt is emiatt nem szeretik foltba lakkozni. Akkor inkább visszacsiszolják, metálfesték foltba ráfúj, összepolírozzák és jöhet az egész elem lakkozása több rétegben (aztán megint polírozás), így tartós lesz (meg igencsak drága, de =>). Azonban ennek is van buktatója, a szín is elüthet de főként a lakk szokta árnyalatban elvinni az elem színét, ez kivédhetetlen. Szóval én inkább keresnék a helyedben egy jó kézi polírozót (elég kézzel ha kitartó vagy), azzal átdolgoznám majd az autó színéhez passzoló wax-al néhányszor megdolgoz, teljesen jó lesz. Ha ennek nem tetszik az eredménye vagy tartasz a rozsdától (tető nem fog rozsdásodni, pláne ha waxolva van), akkor a Holtz nem is olyan rossz megoldás. Lehet próbálkozni azonos színt találni (nem nagyon esélyes), inkább a színtelen autólakkal próbálkozz, ügyes-kezű fényező valószínűleg szintén ezt tenné, kétkomponensű lakkal feltöltené és megpolírozná. 

http://www.emag.hu/holtz-color-mix-autojavito-festek-javitostift-clear-lacquer-12-5-ml-c04/pd/D3KJ6MBBM/

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.