Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

C14SE még gyorsabban melegszik...egyébként nagyon jól ki van az találva nem kell szivacs! :lol:

Akinek középen a légbeömlőkön jön be a hideg annak valószínűleg hiányzik a pollenszűrője annó tavaly télen ki vettem a pollenszűröm (már nemtudom miért) és úgy vágtam neki egy 400km-es útnak de meg bántam 25km után ömlött be a hideg aztán be mentem egy közértbe vettem alufóliát le takartam a szűrő helyét de semmi érdemi javulás nem volt alig vártam hogy hazaérjek betettem a szűrőt és minden gondom megoldódott :lol: Ez a szivacsos megoldás nekem uj :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nálunk a családban van két astra f. Az egyik c14se, ennek teljesen hideg, kinti levegő jön a középső szellőzőjén. Ha véletlen én megyek vele, akkor fogom és elzárom, a többin ugyanúgy a kevert levegő jön. A másik x17dt, annak pedig az összes szellőzőjén kevert levegő jön. Mind a kettő gyári állapotban, pollenszűrővel. Érdekes... Nekem corsa b-m van és kevert levegő jön mindenhonnan.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk a családban van két astra f. Az egyik c14se, ennek teljesen hideg, kinti levegő jön a középső szellőzőjén. Ha véletlen én megyek vele, akkor fogom és elzárom, a többin ugyanúgy a kevert levegő jön. A másik x17dt, annak pedig az összes szellőzőjén kevert levegő jön. Mind a kettő gyári állapotban, pollenszűrővel. Érdekes... Nekem corsa b-m van és kevert levegő jön mindenhonnan.

Gyárilag csak középről jöhet kevert levegő,mert így állítólag nem alszol el menet közben,legalábbis ezt hiszik a németek! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók!

2000-es évjáratú F Astra Classic kombiban (1.6, 8 szelep) gyenge a fűtésem. Ma este folyamán próbáltam megkeresni a hiba okát, a következőt tapasztaltam: A motortérben, a fűtő radiátor be-kimenő csövei alatt van "valami" (talán egy vákumkapcsoló???) , amire az utastérből levegő áramlik, ennek a valaminek a másik oldalára rá van csúsztatva egy vékony vákumcső, ami visszamegy az utastérbe. Amennyiben ezt a vákumcsövet lehúzom, tehát a motortéről tudja szívni a levegőt (ami gondolom hideg), rögtön megjavul a fűtésem. Megtudja valaki mondani, hogy mi ez a szerkezet, és nem utólsósorban mennyibe kerül? Javítás módja?

Vajon mindegyik Astrában van ilyen, vagy esetleg köze lehet az utólag beépített klímához?

A válaszokat előre is köszönöm!

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók!

2000-es évjáratú F Astra Classic kombiban (1.6, 8 szelep) gyenge a fűtésem. Ma este folyamán próbáltam megkeresni a hiba okát, a következőt tapasztaltam: A motortérben, a fűtő radiátor be-kimenő csövei alatt van "valami" (talán egy vákumkapcsoló???) , amire az utastérből levegő áramlik, ennek a valaminek a másik oldalára rá van csúsztatva egy vékony vákumcső, ami visszamegy az utastérbe. Amennyiben ezt a vákumcsövet lehúzom, tehát a motortéről tudja szívni a levegőt (ami gondolom hideg), rögtön megjavul a fűtésem. Megtudja valaki mondani, hogy mi ez a szerkezet, és nem utólsósorban mennyibe kerül? Javítás módja?

Vajon mindegyik Astrában van ilyen, vagy esetleg köze lehet az utólag beépített klímához?

A válaszokat előre is köszönöm!

üdv.

Mivel az enyémben ilyet nem láttam, lehet köze a klímához, de majd a hozzáértők megmondják.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Igaz hogy csak olajkályhám van, de talán épp ezért vártam volna el valami komolyabb fűtést az autótól.

Szoval alig van fűtésem. Az is csak a tekerők bizonyos állásában jön elő.

Pl. a szélvédőre állitva és max melegre tekerve, belső keringetés bekapcsolva, igy 90 fokos viznél nem hideget, hanem langyosat fuj. Megnéztem, mozgatják a bowdenek a kis müanyag karokat. De ha pl. lábtérre állitom, egyáltalán nem fuj ott levegőt, még hideget sem. Pedig minden bowden a helyén van, és mozgatja a kis karokat.

Ez mitől lehet?

Üdv. Tiv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.