Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én meg úgy tudom hogy majdnem dupla annyiba kerül. :rolleyes:

Lengéscsill.SACHS ADVANTAGE

Gázos patron, Méretek: A=FEE, B=32, C=147, D=A , Első tengely, Standard futómű esetén

Gyártmány Megjegyzés Unix_nr Ár Db

SACHS ----- 88568 17956 Ft *

Lengéscsill.KYB ULTRA-SR

Egycsöves, Gázos, ULTRA SR !!!, Hátsó

Gyártmány Megjegyzés Unix_nr Ár Db

KYB ----- 126003 19104 Ft *

Link to comment
Megosztás:

Lengéscsill.KYB ULTRA-SR

Egycsöves, Gázos, ULTRA SR !!!, Hátsó

Gyártmány Megjegyzés Unix_nr Ár Db

KYB ----- 126003 19104 Ft *

Nekem ilyen van a Caliban, nagyon kellemes jószág. Viszont ennyi pénzért inkább állítható Konikat vennék és puhán használnám őket (jó persze én nem), de a 3 év gari elég jó érv. Ha meg puhul, akkor tekernék rajta. Szerintem elég sokáig kiszolgálná az átlagos usert. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

vettem egy szilentet 2ezerért elég jonak tünik hétvégén hajolmegykicseréljük remsikerl

eddig ha jol nézegettem akkor kosi bakra kerék le stab le talpas kuprészét leoldani kapalpáccsal a kupos kötést feloldani első és hátsó csavarok ki és elvileg kint is van a lengőkar

Link to comment
Megosztás:

Hát ha ilyen egyszerű lenne gyakorlatban is... :rolleyes:

Mint mondtam, illdomos egyszerre cserélni a 4db lengőkar szilentet, mert a bent maradó rosszak (ami nem

látszik rossznak, az is valszeg szét van puhulva így = rossz) gyorsan tönkrevágják a jót (főleg ha az meg olcsó ugy).

Link to comment
Megosztás:

vettem egy szilentet 2ezerért elég jonak tünik hétvégén hajolmegykicseréljük remsikerl

eddig ha jol nézegettem akkor kosi bakra kerék le stab le talpas kuprészét leoldani kapalpáccsal a kupos kötést feloldani első és hátsó csavarok ki és elvileg kint is van a lengőkar

Legyen igazad!!!! De én két napig kinlódtam a "kupos kötés feloldással" annyira be volt gyógyulva. Bakkon nemnagyon van hely.... ütni nehéz mert nem férsz oda, fesziteni nem nagyon lehet mert a szerelővas beleakad az aszfaltba.... akármilyen lehúzó sem jó, mert az anya felett kevés a hely.... na de kitartás és azért szét ne potyold erössen :rolleyes: Szóval sokkal könnyebb és kényelmeseb szerelőállványról... de sajna ilyen a parkolóban a ház elött nincsen. <_<

Link to comment
Megosztás:

Szóval sokkal könnyebb és kényelmeseb szerelőállványról... de sajna ilyen a parkolóban a ház elött nincsen. :rolleyes:

Nem kell oda csak egy emelő. Kerék le, biztosító gyűrű ki, anya le, kormány kiteker, újra táblával megerősített népszava <_< (két kilós hammer), bumm. Bumm bumm.

És még alá sem kell mászni, legalábbis a gömbfely miatt.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én tegnap cseréltem. 3200 opel márkakereskedésben vettem.

A vékonyt egy autóboltostól, de azért legombolt rólam 4000-ret, úgyhogy átverve érzem magam.

Nekem magasban képes volt kiakadásig pörögni, és a fék is elment. A motor tetején lévő két csövet nézd.

Az olaj és a hőmérséklet sokmindent képes megenni!

Sziasztok!

Szerintetek x14xe motornál az alapjárati motornak lehet olyan hibálya, hogy az auto hidegen gyönyörűen húz (gyorsul), bemelegedve viszont könnyfakasztóan gyenge? Nem úgy van, hogy vagy működik, vagy nem? Csinálta már ezt nekem, akkor be volt állva a ganyétól. Azóta kipucoltam és jobb lett. Az egész pill.-szelepházat kiszedtem, kimostam nitróvak (eléggé el voltak szennyeződve minden lika), de csak kicsit segített a dolgon. Az összes szűrőt, a nyomásszabályozót, cseréltem. Mértem az ac szállított mennyiségét, mértem a kompressziót....rendbe.

Már annyi mindent próbáltam...

Lehet, hogy a millió cső közül valamelyik likas és falsot szív?

Mennyibe kerülne az összes itteni gumicső cseréje? (Vajon lehet így kapni készletben?) És mit tudtok, mennyiért lehetne kapni alapjárati motort?

Link to comment
Megosztás:

na megvotl a csrebere de csak egyet cseréltem, és azért, mert a msáik már régebben ki volt cserélve, legalábbis tuti, mert ez amit kiszedtünk darabokra votl hulva, és egy éve igyjáruk vele, csak nem tudtuk mi volt aza kopogás, és ha ecceremennek szét akkor ezekből tuti cserélve votl a msáikoldali

naalényeg hogy a gömbfej kis feszitéssel és pár határozott ütéssel szépen lejön,és nem kell hozzá samu egy másfélkilossal lejött

a szilentet, ami maradt kikalapáltuk belőle szépen egyenletesen kétoldalrol

befele pedig egyenletesen körbe körve szépen be lehet ütögetni, stabilizátorral semmi bajom nem volt

nos enynittudtam elmondani ha valakinek segítettem ezzel örülök:D

hello

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy szakmailag nem igazán jó a kérdésem, mert a vezetési stílus és a jobb láb is meghatározó, de mégis felteszem. Általános tapasztalat szerint az első féktárcsák körülbelül meddig bírják (év vagy km) az Astra F-nél? Ha cserélni kell a tárcsákat, akkor milyen márkát javasoltok? Vagy érdemes a sokkal drágább gyárit venni?

Még egy kérdés, ami aztán végképp nem ebbe a topikba illik: a fékfolyadék cserénél X14NZ-nél mekkora mennyiséget kell venni? A kézikönyvben a feltöltési mennyiségeknél ez az adat nem szerepel. Máshol azt olvastam, hogy 0,4 liter, ha ez igaz, akkor egy fél literes doboz elég lenne.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy szakmailag nem igazán jó a kérdésem, mert a vezetési stílus és a jobb láb is meghatározó, de mégis felteszem. Általános tapasztalat szerint az első féktárcsák körülbelül meddig bírják (év vagy km) az Astra F-nél? Ha cserélni kell a tárcsákat, akkor milyen márkát javasoltok? Vagy érdemes a sokkal drágább gyárit venni?

Még egy kérdés, ami aztán végképp nem ebbe a topikba illik: a fékfolyadék cserénél X14NZ-nél mekkora mennyiséget kell venni? A kézikönyvben a feltöltési mennyiségeknél ez az adat nem szerepel. Máshol azt olvastam, hogy 0,4 liter, ha ez igaz, akkor egy fél literes doboz elég lenne.

Keresd meg ezt a céget!

Strohm Autó és Motorjavító Kft.

1186 Budapest

Zádor u. 6.

tel./fax:06-1-293-9030

Garantálom, hogy nem fogsz csalódni!

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy szakmailag nem igazán jó a kérdésem, mert a vezetési stílus és a jobb láb is meghatározó, de mégis felteszem. Általános tapasztalat szerint az első féktárcsák körülbelül meddig bírják (év vagy km) az Astra F-nél? Ha cserélni kell a tárcsákat, akkor milyen márkát javasoltok? Vagy érdemes a sokkal drágább gyárit venni?

Első tárcsából brembot érdemes venni, jobb, mint a gyári és jóval olcsóbb is.

Az, hogy mennyit bír igen felhasználó és méret függő (nemtom milyen motorú Astra), szerintem azért 60e km-t elmegy még közepesen sportos használat mellett is, évtől függetlenül. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.