Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem anélkül,mert ha jól rémlik ha pasztával van felrakva akkor az úgy ráég hogy utána igen nehéz leszedni.....de nem én csináltam így biztosra nem tudom mondani hogy anélkül

Ha jó miőségű pasztával rakod fel a tömítést(parafa), azt később nagyon könnyen le lehet szedni. Ráadásul jobban tömít majd.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom emlékeztek, hogy sokat kinlódtam, hogy nem megy rendesen egy X18XE moci ... mostmár ez van az autómban. A jelenség.... alacsony fordulaton rángatott és nagyon nehezen ment főleg mikor kimelegedett jól a motor.... hidegen még türhető volt. Minden lehetőt otthon kimértem (gyertyakábel, hőmérséklet jeladók), kicseréltem (légszürő, gyertya), kipucoltam (folytószelepház, alapjárati motor) de semmi nem javult.

Utána Tech-re került, hibakód semmi, jeladók értékhatárokon belül.... talán a légtömegmérő kicsit keveset mutatott... ki is cseréltem, de nem javult.

A megoldás a gyujtásmodul cseréje volt Szerencsére jó árban kaptam egy eredetit... ez tényleg szerencse volt. de most végre szuperül megy az autó. Ja és okulásképpen, ugy tünik akkor romlott el a modul, mikor az elözö tulajnál az egyik gyertyakábel megszakadt és három hengerrel hazajött. Valószinüleg akkor történhetett valami vele, a modulon látszik is, mert annál a henger gyujtáskijöveténél jól megvan feketedve a bakelit. Én bizti most beteszek egy db gyertyakábelt a csomagtartóba (még ha más motorhoz is való), hogy elkerüljem az ehhez hasonló eseteket. Mert mi van, ha valahol a hegyekben romlik megint el egy gyertyakábel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tudja, mi a nyígja az Astrámnak. Egy 16 szelepes GSi-ről van szó.

Amikor hidegen beindítom, néhány percig vagy néhány km-ig olyan az autó, mintha a kuplungnak két állása lenne: vagy fog vagy kiemel. És emiatt hidegen rángat az autó és a fordulat is hirtelen esik vissza váltások közben. Amikor bemelegszik, semmi gondja, de ez nagyon idegesít.

Előre is köszi a tippeket!

Link to comment
Megosztás:

Gsi-sek (vagy aki ért hozzá)!

Erősítsetek már meg hogy hogy is van ez, mert újabban olyanokat hallok hogy a C20XE motor DIS gyújtással nem is 150LE-s volt gyárilag, hanem 155 vagy (két verzió is van) 161.

Erre vonatkozólag nem találtam semmiféle hitelesnek tekinthető írásos adatot, úgyhogy én maradnék annál hogy a C20XE gyári állapotában 150Le-s volt gyújtástól függetlenül, de jó lenne tudni hogy igazam van-e.

Link to comment
Megosztás:

Akkor én is olyat veszek a C20NE-re. Pasztával vagy anélkül van felrakva?

:) Vannak jó minőségű, hő és olajálló szilikonos tömítőanyagok (pl. Loctite). Azok a következő szerelésnél viszonylag könnyen eltávolíthatók a felületről, mint például a sziloplaszt. Olyan helyeken, ahol gyárilag nincs tömítés, már sikerrel alkalmaztam.

Link to comment
Megosztás:

Régebben (az óperenciás tengeren is túl... :) ) voltak még az első kiadásban kovácsolt dugós

változatok a C20XE-ből, de lehet hogy nem is volt az elején C bötű... Na azok voltak 160 pacisok.

Ez még kadettes időkből való dolog.

Jah, azt tudom, az a 20XE volt, de az csak Kadett E-ben meg Vectra A-ban volt. Annyit sikerült kiderítenem, hogy a '93 utáni (tehát DIS gyújtásos) C20XE-k teljesítmény- és nyomatékadatai is megegyeznek a régebbivel, leszámítva hogy a DIS gyújtásos a maximális 196Nm-es nyomatékát már 4600-as fordulaton leadja, a régebbiek meg csak 4800-on.

Link to comment
Megosztás:

Jah, azt tudom, az a 20XE volt, de az csak Kadett E-ben meg Vectra A-ban volt. Annyit sikerült kiderítenem, hogy a '93 utáni (tehát DIS gyújtásos) C20XE-k teljesítmény- és nyomatékadatai is megegyeznek a régebbivel, leszámítva hogy a DIS gyújtásos a maximális 196Nm-es nyomatékát már 4600-as fordulaton leadja, a régebbiek meg csak 4800-on.

Ezt megerősíthetem, ez valóban így van. A fenti lóerő adatokból viszont eszembe jutott, hogy az Astra G-nél alkalmazták az X20XER motort, ami tényleg 161 lóerős volt. Nem lehet, hogy erről volt szó? (A Signumba és a Vectra C-be pedig a 156 lóerős Z22YH került, de ez nyilván csak véletlen egybeesés.)

Link to comment
Megosztás:

Ez az X20XER érdekes dolog, rögtön utána is néztem hogy vajon miben különbözik az X20XEV-től, de a www.opel-infos.de portál szerint csak a vezérlője volt más (Siemens Simtec 70 a Siemens simtec 56.5 helyett), se furat/löket adatokban, se kompresszióban nincs eltérés a kettő között. Mindez azért érdekes, mert belém bújt a kisördög hogy vajon itt is lehetséges-e viszonylag könnyen átalakítás X20XEV-ről X20XER-re, hasonlóan mint a C14NZ->C14SE motornál.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom emlékeztek, hogy sokat kinlódtam, hogy nem megy rendesen egy X18XE moci ... mostmár ez van az autómban. A jelenség.... alacsony fordulaton rángatott és nagyon nehezen ment főleg mikor kimelegedett jól a motor.... hidegen még türhető volt. Minden lehetőt otthon kimértem (gyertyakábel, hőmérséklet jeladók), kicseréltem (légszürő, gyertya), kipucoltam (folytószelepház, alapjárati motor) de semmi nem javult.

Utána Tech-re került, hibakód semmi, jeladók értékhatárokon belül.... talán a légtömegmérő kicsit keveset mutatott... ki is cseréltem, de nem javult.

A megoldás a gyujtásmodul cseréje volt Szerencsére jó árban kaptam egy eredetit... ez tényleg szerencse volt. de most végre szuperül megy az autó. Ja és okulásképpen, ugy tünik akkor romlott el a modul, mikor az elözö tulajnál az egyik gyertyakábel megszakadt és három hengerrel hazajött. Valószinüleg akkor történhetett valami vele, a modulon látszik is, mert annál a henger gyujtáskijöveténél jól megvan feketedve a bakelit. Én bizti most beteszek egy db gyertyakábelt a csomagtartóba (még ha más motorhoz is való), hogy elkerüljem az ehhez hasonló eseteket. Mert mi van, ha valahol a hegyekben romlik megint el egy gyertyakábel?

ezeket a gyujtásmodulokat tipikusan így qrják el :) érzékeny dolog .

én ezt annyi különbséggel "kajáztam" meg hogy a fojtószelep gyárilag beállított csavarját szépen el is tekergették "okosba" B)

nem volt egyszerű a dolog mire mindent kitaláltam ..... (x16SZ)

Link to comment
Megosztás:

Ez az X20XER érdekes dolog, rögtön utána is néztem hogy vajon miben különbözik az X20XEV-től, de a www.opel-infos.de portál szerint csak a vezérlője volt más (Siemens Simtec 70 a Siemens simtec 56.5 helyett), se furat/löket adatokban, se kompresszióban nincs eltérés a kettő között. Mindez azért érdekes, mert belém bújt a kisördög hogy vajon itt is lehetséges-e viszonylag könnyen átalakítás X20XEV-ről X20XER-re, hasonlóan mint a C14NZ->C14SE motornál.

Azért az kicsit furcsa lenne, ha csak a motorvezérlővel nyertek volna 10 lovat, annak tekintetében hogy közben a környezetvédelmi normák is szigorodtak. Furat löket kompresszió elég kevés adat az összes paraméter közül. De ha mondjuk kiderülne, hogy a hengerfej meg a vezérművek egyformák, akkor elég jó esély lenne az átalakításra. Szerintem a minimum, hogy a szívó- a kipufogórészen vagy a befecskendezésen hangotak valamit.

Link to comment
Megosztás:

Ezt megerősíthetem, ez valóban így van. A fenti lóerő adatokból viszont eszembe jutott, hogy az Astra G-nél alkalmazták az X20XER motort, ami tényleg 161 lóerős volt. Nem lehet, hogy erről volt szó? (A Signumba és a Vectra C-be pedig a 156 lóerős Z22YH került, de ez nyilván csak véletlen egybeesés.)

OPC bácsiék nem írnak erről valahol? :)

Link to comment
Megosztás:

Azért az kicsit furcsa lenne, ha csak a motorvezérlővel nyertek volna 10 lovat, annak tekintetében hogy közben a környezetvédelmi normák is szigorodtak...

Nem is 10-et hanem 25-öt!

(X20XEV=136LE, X20XER=161)

Viszont a környezetvédelmi normákkal sok tennivaló nem volt, mert mindegyik Ecotec Euro 2-es motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Oltári nagy problémám van a 92-es 16V C20XE GSi-mel!! Menetközben az autó motorfékez és leáll! Utána nem lehet beindítani és csak pá perc után indul be. Az autót csak szinte 2000 alatt lehet használni, mert ha kicsit oda lépek neki egyböl le áll, mintha nem kapna benzint, néha kicsit rángatja az autót. Valaki pls sűrgősen mondjon rá valamit! Benzin szűrő pár napja lett kicserélve!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Oltári nagy problémám van a 92-es 16V C20XE GSi-mel!! Menetközben az autó motorfékez és leáll! Utána nem lehet beindítani és csak pá perc után indul be. Az autót csak szinte 2000 alatt lehet használni, mert ha kicsit oda lépek neki egyböl le áll, mintha nem kapna benzint, néha kicsit rángatja az autót. Valaki pls sűrgősen mondjon rá valamit! Benzin szűrő pár napja lett kicserélve!!

Bár nem vágom a GSI-t, de a szűrőcsere előtt nem volt beteg?

Link to comment
Megosztás:

Ez az X20XER érdekes dolog, rögtön utána is néztem hogy vajon miben különbözik az X20XEV-től, de a www.opel-infos.de portál szerint csak a vezérlője volt más (Siemens Simtec 70 a Siemens simtec 56.5 helyett), se furat/löket adatokban, se kompresszióban nincs eltérés a kettő között. Mindez azért érdekes, mert belém bújt a kisördög hogy vajon itt is lehetséges-e viszonylag könnyen átalakítás X20XEV-ről X20XER-re, hasonlóan mint a C14NZ->C14SE motornál.

meg más a kipufogó leömlője, és a vezérmütengelyek is.

na meg asszem a szivóoldal is más... de ebbe nem vagyok biztos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Oltári nagy problémám van a 92-es 16V C20XE GSi-mel!! Menetközben az autó motorfékez és leáll! Utána nem lehet beindítani és csak pá perc után indul be. Az autót csak szinte 2000 alatt lehet használni, mert ha kicsit oda lépek neki egyböl le áll, mintha nem kapna benzint, néha kicsit rángatja az autót. Valaki pls sűrgősen mondjon rá valamit! Benzin szűrő pár napja lett kicserélve!!

Nekem ez úgy tűnik, mintha az AC-pumpa gyengélkedne. Vagy esetleg a benzinnyomásérzékelő. Esetleg dugulás az üzmanyagcsövekben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tud valaki segíteni abban,van egy 92-es 1.8i astrám az a gondom hogy az alapjárata egyenletlen főleg meleg motornál, olyan mintha egy henger egy pillanatra kihagyna,cseréltettek már velem alapjárati motort ,gyújtókábeleket,lambdaszondát,de igazábol az opel szervizesek is csak találgatnak,hidegen meg rángat elinduláskor de ezt nem mindig produkálja.Ha tudtok valami okosat megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.