Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok

Már tavaly óta idegesít az egyenetlen alapjáratom, amivel együtt lehet élni ugyan, de örülnék ha nem lenne. Már lassan 1 éve van nálam az autó mióta megvettem cseréltem benne gyertyákat, fojtószelep állásérzékelőt (megvolt szorulva), alapjárati motort (ennek egyébként a fészkét is az egész fojtószelep házzal együtt kitisztítítottam), EGR-t kipucoltam, lezártam, injektorok is ki lettek véve 1esével mind kipucolva tömítő gyűrű és a pici szűrő kicserélve, aktivszénszűrőből is addig ütögettem kifelé a széndarabkákat míg meg nem untam, a róla lejövő vákuumcsőre tettem kis simson benzinszűrőt , hogy ha lenne még széndarabka kapja el,(bár azóta nem jött egy darab se, előtte meg kemény volt a vákuumcső úgy telement szénnel)

Fals levegőt is nézegettem, hőfok érzékelőket is mértem, nem emlékszem már értékekre, de táblázatból nézve elvileg jók voltak.

Volt nálam egy kölcsön gyári gyujtásmodul kipróbálás erejéig gyertyakábelekkel együtt, de azzal sem változott a helyzet.

Most legutóbb lambdaszondát cseréltem mert a lambdaszonda hibakóddal már folyamatosan világított a check engine lámpa. Az egyenetlen alapjárat remegésének az üteme változott csere után, amúgy semmi...

Hibakód most csak EGR-re van de az az lezárás óta elő előjön az nem érdekel.

Azért reménykedtem a lambdaszondába mert télen hidegbe nem csinálta csak mikor felmelegedett.

Esetleg valakinek valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőt szeretném kérdezni tőletek, ami már elég rég óta foglalkoztat, de eddig mindenki azt mondta, hogy ez típushiba:

'95-ös Opel Caravan C14SE motorral 207.000 km-rel.

A hiba, hogy bizonyos fordulatokon elkezd csörögni a motor. Pl. hármasban kigyorsításnál olyan 3000 körüli fordulaton - most hirtelen ez jut eszembe, de mindegyik sebességben csinálja egy bizonyos fordulatszám tartományon belül, időben kb. 10-15 másodperc -, de ahogy feljebb tornázom a fordulatszámot, már elhallgat. MIndez a motor hőfokától úgy vettem észre, teljesen független, inkább a fordulatszám a lényeg.

Olvastam már olyat is, hogy túl nagy az előgyújtás, de sok opelesnek - miután állítottak az előgyújtásán - , kissé elerőtlenedett az autó és rángatni is elkezdett - igaz a csörgés megszűnt.

Sokan azt mondják, hogy ezért szokták becézni az Opelt "csörgőkígyónak", és valóban nem érdemes vele foglalkozni, mert csak rengeteg pénzt kidobsz a semmire. Szerintetek?

A másik, bár csak részben tartozik ide:

Most kaptam egy bontatlan hidrotőke tisztítót (Wynn's). Ennek a felhasználása is érdekes:-). Van, aki azt írja, hogy nagyon felhígitja az olajat, ezért max. 500 km-ert érdemes csak így menni, utána olajcsere. Az egyik szerelő szerint max. 15 km-ert, utána olajcsere. A cég szerint olajcserétől teljesen független, idézem "öntse a motorolajhoz, hagyja benne a következő olajcseréig". Na most vajon mi az igazság?

Igaz szerintem a fent leírt hibát ez nem orvosolja, de ha már kaptam, legalább a hidrotőkéket egy kicsit letisztítanám.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

D.

Link to comment
Megosztás:

Én csak azt nem értem, hogy ha valaki vesz egy használt Fastrát (amit ma már 100 ezertől kezdve mérnek függetlenül attól, hogy hány lóerős) és ráadásul megveszi az adott karosszériába valaha beépített leggyengébb motorral, akkor miért akar kicsit később vért izzadva legális, fél legális, esetleg illegális módon pár többlet lovacskát beleeszkábálni abba a szerencsétlen autóba?

Hacsak nem versenypályázni akar a delikvens, de akkor megint miért veszi a létező leghaloványabb motorral?

Ma már ezeket a tizen huszon éves kocsikat motorteljesítménytől függetlenül azonos árért kínálják százával! Nem Bugatti ez vagy Veyron!

Az erősebb motoros ilyen idős korára mindig jobban le van rúgva,mint a kismotoros.

Link to comment
Megosztás:

Az erősebb motoros ilyen idős korára mindig jobban le van rúgva,mint a kismotoros.

Erről beszéltem.

Na meg ha az ember már mondjuk felépítette magának a verdát, villanyablak,miegymás, akkor nem hiszem hogy nagyon szívesen megválna tőle.

Én pl az összes járművemmel úgy vagyok, hogy az tőlem már csak a bontóba megy, oda is csak akkor ha totálkárra törik. (nem gazdasági, hanem tényleges)

Link to comment
Megosztás:

Az erősebb motoros ilyen idős korára mindig jobban le van rúgva,mint a kismotoros.

??? :confused:

Nem tudom kinek van itt a fórumon idősebb és még bontatlan motorja mint az enyém, oszt mégsincs "lerúgva" pedig neppertől vettem 7 éve.

Nem mondom, a GSI-ket valóban többnyire lestrapálták már, de van élet a GSI-n túl is!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f-6796062

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f_2.0_cd_cd-6730342

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f_2.0_cd-6748340

és így tovább...

Link to comment
Megosztás:

??? :confused:

Nem tudom kinek van itt a fórumon idősebb és még bontatlan motorja mint az enyém, oszt mégsincs "lerúgva" pedig neppertől vettem 7 éve.

Nem mondom, a GSI-ket valóban többnyire lestrapálták már, de van élet a GSI-n túl is!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f-6796062

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f_2.0_cd_cd-6730342

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f_2.0_cd-6748340

és így tovább...

Hehe...

Talan nekem... '90es vekibol van az ne, es a kedvenc autoszerelonk szerint meg bontatlan... 230K km volt benne '12 aprilisaban...

Azota aktivan hasznalom

Link to comment
Megosztás:

Nagy nehezen le tudtam ülni a gép elé, nagyon el voltam havazva a héten.

Megnéztem a hővédő pajzsokat és valóban a hátsó dobnál az egyik nincs lefogatva, de ott nincs is csavarnak hely. Mit lehetne vele kezdeni? Tegyek alá valamit, vagy fúrjam le?

Nem tudom pontosan hogyan van hátul középen behegesztett csavarok vannak, ha letörik vagy átfúrod a bódét vagy hegesztesz rá másikat. Szerintem ha leszeded az sem tragédia hátul már nincs olyan hatalmas hő szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom pontosan hogyan van hátul középen behegesztett csavarok vannak, ha letörik vagy átfúrod a bódét vagy hegesztesz rá másikat. Szerintem ha leszeded az sem tragédia hátul már nincs olyan hatalmas hő szerintem.

Hátul is olyan. Általában megrángatod a hővédőt, leesik magától. :D

Ha viszont le akarnád csavarozni, akkor az anya és benne a menet fog tőből letörni.

Link to comment
Megosztás:

??? :confused:

Nem tudom kinek van itt a fórumon idősebb és még bontatlan motorja mint az enyém, oszt mégsincs "lerúgva" pedig neppertől vettem 7 éve.

Nem mondom, a GSI-ket valóban többnyire lestrapálták már, de van élet a GSI-n túl is!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f-6796062

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f_2.0_cd_cd-6730342

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f_2.0_cd-6748340

és így tovább...

ilyenko azé mindig eszontyolodom, hogy bakker ennyiért vesztegetik ezeket.......egy tankolás meg mennyi, nem beszélve ha rakok bele vmit....áááhh

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! tegnap óta folyamatosan világít a motorhiba visszajelzője, ez mitöl lehet? :unsure: semmi észre vehetö változás nincs :huh: rem valaki tud segíteni! köszi elöre is

Ez attól lehet, mert valami baja van. Olvasd ki belőle a hibakódot. Vagy te magad, vagy ötezeré márkaszervizben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az normálisnak mondható-e, ha a télen a vízhőfokom alig ment fel 90 fokra, most, hogy végre itt a tavasz elég hamar eléri a 95 fokot, sőőt, 1-2 lámpa, 2-3 városi km, és már 100 fok, majd bekapcsol a ventilátor. Viszont a múlt hétvégén egy Miskolc-Gyöngyös (110 km kb) tartós 140-es tempónál is olyan 95-97 fok körül volt a víz... X14NZ motoros F Astra a szóban forgó autó, Classic...

Másik kérdés, hogy az indításkori kékes füstöt mi okozhatja? Azt tudom, hogy ezek csipegetik az olajat, de indításkor van egy kis kékes füstöm, illetve a kipufogóvégen (króm miatt látszik) egy kis feketés megfolyás. Csattogó hidrotőkével összefügg?

Ezek így normális dolgok, vagy vmit érdemes lenne megnézni?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ennél a szelepnél nem a tanksapka a gond. Ha nem zár le, mindegy, hogy le van véve a tanksapka vagy sem. A lezáratlanságból eredő fals levegő szívás a gond. A tanksapka szusszanás az egyik jele ennek... ;-)

Az injektorra meg írtam hogy lehet egyszerűen kipróbálni!

Bontóban is lehet venni injektort, 2-3 ezerért darabját. Arra viszont ügyelni kell, hogy megfelelőt vegyél.

A Corsákban és a Tigrákban hiába X14XE motorkódú moci van, nem olyan az injektor mint a Astráé. Tapasztalatból írom!

Köszi az infókat. Tudom, hogy nem egyforma a 2 motor, egyszer már megszívtam a tigra klímakompresszorral. :D

Amúgy megnéztük az injektorokat, egyik sem csöpög és szépen egyformán porlaszt mind a négy, azokkal szerintem nem lesz gond.

Ezt a szelepet meg megnézem még, mert tegnap is pl megállítottam az autót és kb 2-3 perc múlva huppant a tank egy nagyot magától. Ez esetleg okozhatna ilyen dadogós, gyertyakormolós jelenséget? Egyébként a szerelőm a légtömegmérő cserét javasolta, de nem merem még megvenni, a bontott meg lutri és lehet nem is az a baj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az normálisnak mondható-e, ha a télen a vízhőfokom alig ment fel 90 fokra, most, hogy végre itt a tavasz elég hamar eléri a 95 fokot, sőőt, 1-2 lámpa, 2-3 városi km, és már 100 fok, majd bekapcsol a ventilátor. Viszont a múlt hétvégén egy Miskolc-Gyöngyös (110 km kb) tartós 140-es tempónál is olyan 95-97 fok körül volt a víz... X14NZ motoros F Astra a szóban forgó autó, Classic...

Másik kérdés, hogy az indításkori kékes füstöt mi okozhatja? Azt tudom, hogy ezek csipegetik az olajat, de indításkor van egy kis kékes füstöm, illetve a kipufogóvégen (króm miatt látszik) egy kis feketés megfolyás. Csattogó hidrotőkével összefügg?

Ezek így normális dolgok, vagy vmit érdemes lenne megnézni?

Köszönöm!

Az normális hogy melegben hamarabb és jobban melegszik a motor ha nem megy pirosban és kapcsol a venti akkor nincs baj vele. Ha eszi az olajat akkor azt el is égeti ezért a kékes füst.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az normálisnak mondható-e, ha a télen a vízhőfokom alig ment fel 90 fokra, most, hogy végre itt a tavasz elég hamar eléri a 95 fokot, sőőt, 1-2 lámpa, 2-3 városi km, és már 100 fok, majd bekapcsol a ventilátor. Viszont a múlt hétvégén egy Miskolc-Gyöngyös (110 km kb) tartós 140-es tempónál is olyan 95-97 fok körül volt a víz... X14NZ motoros F Astra a szóban forgó autó, Classic...

Másik kérdés, hogy az indításkori kékes füstöt mi okozhatja? Azt tudom, hogy ezek csipegetik az olajat, de indításkor van egy kis kékes füstöm, illetve a kipufogóvégen (króm miatt látszik) egy kis feketés megfolyás. Csattogó hidrotőkével összefügg?

Ezek így normális dolgok, vagy vmit érdemes lenne megnézni?

Köszönöm!

Én is megnyugtatlak, normális. Ha bekapcsol a venti az meg jó:)

Nekem ugyanilyen motorral olyan 95 fok szintén a 140-150, gyenge:)

A kék füstöt olaj okozza. Azt lehet meg kellene nézetni szerelővel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az normálisnak mondható-e, ha a télen a vízhőfokom alig ment fel 90 fokra, most, hogy végre itt a tavasz elég hamar eléri a 95 fokot, sőőt, 1-2 lámpa, 2-3 városi km, és már 100 fok, majd bekapcsol a ventilátor. Viszont a múlt hétvégén egy Miskolc-Gyöngyös (110 km kb) tartós 140-es tempónál is olyan 95-97 fok körül volt a víz... X14NZ motoros F Astra a szóban forgó autó, Classic...

Másik kérdés, hogy az indításkori kékes füstöt mi okozhatja? Azt tudom, hogy ezek csipegetik az olajat, de indításkor van egy kis kékes füstöm, illetve a kipufogóvégen (króm miatt látszik) egy kis feketés megfolyás. Csattogó hidrotőkével összefügg?

Ezek így normális dolgok, vagy vmit érdemes lenne megnézni?

Köszönöm!

Ha csak indításkor produkálja a kékes füstöt, az jó eséllyel szelepszár-szimmering probléma lesz. Olaj milyen van benne, és milyen időközönként cseréled?

Link to comment
Megosztás:

Próbáltad már a tankszellőztető mágnesszelepet kipucolni? Mert már nekem is volt vele baj. Tele ment szénszemcsével és nem tudott lezárni, ezért mindig szívja a motor a tankból a gázokat.

Így néz ki:

15427159_1_261x203_opel-omega-tankszello Valahol a fojtószelep ház bal oldalán kell keresni. MEgy rá elektronyos vezeték, meg két vékony gumicső. Az egyik a bal kerékjáratból jön, a másik a szívótorokba megy.

A képen lévő állásban a baloldalán lévő dudort ki lehet tekerni és akkor kijön belőle a zárótüske vagy mi. Ilyenkor kell kiszórni a szenet ebből és a gumicsövekből. Visszarakáskor pedig érdemes egy kicsi benzinszűrőt berakni a kerékjáratból jövő gumicsőbe. Majd az megfogja a további szenet! ;-)

Na kitakarítottam ezt a mágnesszelepet, tele volt szénnel. Az a gumicső ami a kerékjáratból jövő kemény csőre megy rá szintén, össze sem lehetett nyomni úgy tele volt. A fojtószelephez csatlakozó gumicsőben nem volt semmi. Az aktívszén szűrőt nem kellene cserélni? Nem akarom, hogy újra telenyomja a csöveket, meg azt sem tudom, hogy a tankhoz hátramenő cső milyen állapotban van, lehet az is el van dugulva, bár nem tudom azt hogy tudnám kitakarítani. Mivel meleg volt a motor amikor csináltam így nem igazán tudom,h most ez okozta-e a dadogást, mert 1-2 puffogást leszámítva szépen járt a motor, de reggel kiderül. Viszont ma este amikor beálltam és leállítottam az autót ugyanúgy huppant egyet a tank. Szóval valahol még mindig van benne dugulás. Amit még észrevettem: a fojtószelepház csupa kosz belül. Mintha olajos/kormos lenne. Ez esetleg okozhat-e ilyen dadogós hibajelenséget, érdemes-e kipucolni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.