Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy tájékoztatónak szánták a műszert, nem hiszem, hogy a pontos információadásra törekedtek volna. Sok autón nincs is skálázva, csak van egy piros tartománya a végén. Elhiszem, hogy idegesítt, de nem biztos, hogy ténylegesen van megoldás.

Ha a nyomi sógorom nem cserélte volna el 1 B Corsára a gépét nem is kérdeznék itt senkit, a nála jól mutatott a műszer.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer régen....

Egy barátom vett e gy Kadetet és nem volt jó a Km-er óra.

Ezen probléma orvoslására beledobtunk egy másik opel km-er órát talán egy Rekordét , azon volt a vizhőfok mérő is...

Az a müszer nem jött ki a kékből...csavarhúzóval beállitotuk és azóta is pontossan mutatja a hőmérsékletet ,ennek már legalább 10-éve.

Ezzel csak azt akarom mondani hogy nem minden müszer van pontossan a jeladóhoz hangolva néhol 2-5 néhol 15 fok

Sőt ha megforralták a HF-et már másképp üzemel a jeladó , sokszor láttam motorfelujitás után hogy pár fokal odébb áll be :)

Link to comment
Megosztás:

Ha a nyomi sógorom nem cserélte volna el 1 B Corsára a gépét nem is kérdeznék itt senkit, a nála jól mutatott a műszer.

Lehet egyszerű véletlen egybeesés is. A tankszintjelző is van akinek lineálisan esik, van akinek (nekem is )először gyorsan, aztán lassan. A szerencséseknek meg pont jó.

Link to comment
Megosztás:

Ez hihetetlen... ennyit vitázni a vízhőfokról.. :)

Olyan autó kellene nektek mint ami valamelyik mai talán vw-ben van. Csak egy lámpácska. Ha kék akkor hideg ha zöld akkor meleg értéket nem mutat soha! :D Én úgy gondolom ha nálunk nem a kék és nem a piros mezőben van akkor az jó és kész. Lényeg hogy nagyobb tempónál ne hűljön vissza és akkor jól dolgozik a termosztát.

Aztán van tehetetlensége az egész rendszernek, hőfok jeladónak, műszernek, így egy kis ingadozás a műszeren teljesen normális.

Én inkább azon csodálkozom amit itt páran írtatok, hogy országúton/autópályán 3-4-es fokozatba kell nyomnotok, hogy ne fázzatok. Én kettes fokozattal és félállásban a hideg-meleg között már karibi klimát tudok varázsolni az utastérbe még -10-ben is. Ennyire jó lenne a fűtőradiátorom?

Link to comment
Megosztás:

Ez hihetetlen... ennyit vitázni a vízhőfokról.. :D

Olyan autó kellene nektek mint ami valamelyik mai talán vw-ben van. Csak egy lámpácska. Ha kék akkor hideg ha zöld akkor meleg értéket nem mutat soha! :D Én úgy gondolom ha nálunk nem a kék és nem a piros mezőben van akkor az jó és kész. Lényeg hogy nagyobb tempónál ne hűljön vissza és akkor jól dolgozik a termosztát.

Aztán van tehetetlensége az egész rendszernek, hőfok jeladónak, műszernek, így egy kis ingadozás a műszeren teljesen normális.

Én inkább azon csodálkozom amit itt páran írtatok, hogy országúton/autópályán 3-4-es fokozatba kell nyomnotok, hogy ne fázzatok. Én kettes fokozattal és félállásban a hideg-meleg között már karibi klimát tudok varázsolni az utastérbe még -10-ben is. Ennyire jó lenne a fűtőradiátorom?

Már ezerszer megállapítottuk, hogy nem az az érdekes hogy mit mutat a mutató, hanem az hogy, hogyan mozog. Abból már lehet látni amit látni érdemes, aztán kész, csak mindig jön valaki, aki az előzőnél nem volt itt, és kezdődik újra, meg újra, meg újra, évente 2x :D Én is simán 2-es fokozaton fűtök, pedig nekem nehezebben jön ki belőle meleg :D :)

Link to comment
Megosztás:

Csak ha már végigolvastam hozzászólok! :)

Én pl beindítom az autót aztán megyek ahogy tudok felveszem a melótársamat kiérünk lakotterülteten kívül (fűtés nélkül) 90alatt 1 milit, elhagyom a táblát fel 90km-re, 95-nél nyit lejebb megy, 92-re fűtés rá háromnegyedre lehet max melegen még nem is nyomtam. Aztán 2-esen végig 30km-ert 93-94'C-on a mutató igaz utolsó km-ereket már leveszem 2-esről is a fűtést mert vagy melótárs szól rám vagy nekem van melegem!

Csak hogy az én használatom is itt legyen! :D

Link to comment
Megosztás:

Jahh ha már témánál vagyunk kicsit beparáztam a hétvégén, mentünk nyaraló kiírásokat nézni anyukámmal, ugye óvatosan a sorok között 1-2 alapjárat és kb 3km-er után bekapcsolt a ventim kb 5mp-re, néztem a mutató 100-on volt, ezzel nem csesztem ki vele? azért nem gondoltam hogy ennyire melegszik kb 3'C-ban. Utánna kicsit nekilódultam had hüljön vissza 95'C-ra, utánna ugyan ilyen lassan nézelödtünk még fűtés 3-as fokozaton letekert ablakokkal 95'C-on volt ezzel nem csesztem ki a motorral?

Tudom h*lye kérdés de paráztat. :)

Jahh és a hűtővíz lehet, hogy ezért párolgott valamennyit? mert pl dec elején öntöttem a csíkig tegnap tök hideg állapotban meg kb 2mm-errel lejebb volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Jahh ha már témánál vagyunk kicsit beparáztam a hétvégén, mentünk nyaraló kiírásokat nézni anyukámmal, ugye óvatosan a sorok között 1-2 alapjárat és kb 3km-er után bekapcsolt a ventim kb 5mp-re, néztem a mutató 100-on volt, ezzel nem csesztem ki vele? azért nem gondoltam hogy ennyire melegszik kb 3'C-ban. Utánna kicsit nekilódultam had hüljön vissza 95'C-ra, utánna ugyan ilyen lassan nézelödtünk még fűtés 3-as fokozaton letekert ablakokkal 95'C-on volt ezzel nem csesztem ki a motorral?

Tudom h*lye kérdés de paráztat. :)

Jahh és a hűtővíz lehet, hogy ezért párolgott valamennyit? mert pl dec elején öntöttem a csíkig tegnap tök hideg állapotban meg kb 2mm-errel lejebb volt. :D

Nem gondolod, hogy a hűtőfolyadék hidegben zsugorodik, melegben meg tágul?

Nem gondolod, hogy a ventillátor azért van, hogy a túlmelegedést megakadályozza?

Mitől félsz ha a mutatód nem járt a pirosban?

Link to comment
Megosztás:

Jahh ha már témánál vagyunk kicsit beparáztam a hétvégén, mentünk nyaraló kiírásokat nézni anyukámmal, ugye óvatosan a sorok között 1-2 alapjárat és kb 3km-er után bekapcsolt a ventim kb 5mp-re, néztem a mutató 100-on volt, ezzel nem csesztem ki vele? azért nem gondoltam hogy ennyire melegszik kb 3'C-ban. Utánna kicsit nekilódultam had hüljön vissza 95'C-ra, utánna ugyan ilyen lassan nézelödtünk még fűtés 3-as fokozaton letekert ablakokkal 95'C-on volt ezzel nem csesztem ki a motorral?

Tudom h*lye kérdés de paráztat. :)

Jahh és a hűtővíz lehet, hogy ezért párolgott valamennyit? mert pl dec elején öntöttem a csíkig tegnap tök hideg állapotban meg kb 2mm-errel lejebb volt. :D

NEM.

Nem vagy kicsit paranoiás? :D

Link to comment
Megosztás:

Nem gondolod, hogy a hűtőfolyadék hidegben zsugorodik, melegben meg tágul?

Nem gondolod, hogy a ventillátor azért van, hogy a túlmelegedést megakadályozza?

Mitől félsz ha a mutatód nem járt a pirosban?

Hűtővizet mindig hideg motornál ellenőrzök.

Nagyjából arra gondoltam hogy ugye 2-es alapjáraton nem kavar annyira a vízkerindető mint nagyobb fordulaton és ezért lettem volna kíváncsi hogy nem szállítja annyira a meleg vizet hűlni és esetleg gondja lehet belőle.

NEM.

Nem vagy kicsit paranoiás? :D

Amióta a fórumot olvasom, de! :)

Pl a termosztátom is azt hittem jó a kb 88'C-al aztán mikor írtátok hogy 92' a normális aznap szerintem többet néztem a vízhőfokot mint a haza vezető utat! :D de azóta kicseréltem és pöpec! :D

Link to comment
Megosztás:

Hűtővizet mindig hideg motornál ellenőrzök.

Lehet hülyeséget írok... akkor majd kijavítanak :) De szerintem az se mindegy a vízszint szempontjából hogy előtte mikor mentél és leállítottad, a termosztát épp nyitott vagy zárt állapotban volt...

Nekem is volt ilyen...és mikor alatta volt picivel öntöttem utána és azóta bármikor nézem (hidegen) mindig a szint felett van picivel...

Link to comment
Megosztás:

Lehet hülyeséget írok... akkor majd kijavítanak :D De szerintem az se mindegy a vízszint szempontjából hogy előtte mikor mentél és leállítottad, a termosztát épp nyitott vagy zárt állapotban volt...

Nekem is volt ilyen...és mikor alatta volt picivel öntöttem utána és azóta bármikor nézem (hidegen) mindig a szint felett van picivel...

Én ha ellenőrzöm mindig másnap reggel indulás előtt! :D

Mármint nem minden nap! :D

Bár az nem tudom mennyire befolyásolja hogy pl +3'C-ban vagy +15'C-ban nappal. Ugyan azon a parkolóhelyen persze. Bár lehet ennyire nem kellene belebonyolodnom végül is nem fél litert kell hozzáöntenem... kopp...kopp...kopp... :)

Link to comment
Megosztás:

Én ha ellenőrzöm mindig másnap reggel indulás előtt! :D

Mármint nem minden nap! :D

Bár az nem tudom mennyire befolyásolja hogy pl +3'C-ban vagy +15'C-ban nappal. Ugyan azon a parkolóhelyen persze. Bár lehet ennyire nem kellene belebonyolodnom végül is nem fél litert kell hozzáöntenem... kopp...kopp...kopp... :)

Az kimaradt igen hogy előtte menésen az előtte napot értem...és akkor leállít és reggel megnéz...

De lehet hülyeség amit leírtam, majd aki jobban ért hozzá az megmondja. :D

Link to comment
Megosztás:

Nah akkor hogy adjak nektek témát!

Először is ha már visszanyálaztam én is az utolsó pár oldalt; a hőfokmérőm lassan kúszik a 95felé, és ott stagnál, hajtósabb városi baszakodás során néha feljebb megy, de ez igen ritka, lentebb sosem megy nekem.

Viszont ami gondosabb, hogy kora ősszel (kb. okt.) egy alkalommal hűtőfolyadéknyomok voltak az autó gumiján és a sárvédőelemen illetve az első ajtón, de ezek csak maximum fél egy deci volt... Furcsállottam, aztán nem volt semmi gond.

Majd ősz végén (kb. nov.) észrevettem hogy kevés a hűtőfolyadékom, röpke féllitert bele is engedtem!

Azután jó ideig nem is figyeltem, de most januárba a maradék fél litert is benyelte ám!

És most voltam kint, mondhatom sz@r idő van itt, esett a hó leolvadt, és most fagyosan nyílt az ajtó ami után újfent nehéz volt a motorháztetőt kinyitnom, és konstatálhatom hogy újra elférne benne 1-2deci.

Mindez idő alatt max 2-3ezer km-t tehettem meg.

Hűtőfolyadékszagot sehol nem éreztem, más jelenségét én nem tapasztaltam, csak hogy fogy, de nem kicsit!

Link to comment
Megosztás:

Nah akkor hogy adjak nektek témát!

Először is ha már visszanyálaztam én is az utolsó pár oldalt; a hőfokmérőm lassan kúszik a 95felé, és ott stagnál, hajtósabb városi baszakodás során néha feljebb megy, de ez igen ritka, lentebb sosem megy nekem.

...

Szerintem Neked meg pont fordítva van a jeladó és a műszeregység kombináció. :D Tehát neked kéne a 110-es műszeregység, mert olyan a gomba a Tiedében. Megkérhetlek rá, hogy leírod az egyvezetékes hőmérséklet érzékelő számát öcsibácsinak? :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet hülyeséget írok... akkor majd kijavítanak :) De szerintem az se mindegy a vízszint szempontjából hogy előtte mikor mentél és leállítottad, a termosztát épp nyitott vagy zárt állapotban volt...

Nekem is volt ilyen...és mikor alatta volt picivel öntöttem utána és azóta bármikor nézem (hidegen) mindig a szint felett van picivel...

Szerintem mindegy, mert maga a folyadék mennyisége ugyanannyi nyitott, és zárt termosztátnál is. Meg a hely is ahol van, tehát a szintnek sem szabad mást mutatnia.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem Neked meg pont fordítva van a jeladó és a műszeregység kombináció. :D Tehát neked kéne a 110-es műszeregység, mert olyan a gomba a Tiedében. Megkérhetlek rá, hogy leírod az egyvezetékes hőmérséklet érzékelő számát öcsibácsinak? :)

Amint megtudom hol is nézzem ezt meg neked, és még olvasható is megteszem :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem Neked meg pont fordítva van a jeladó és a műszeregység kombináció. :D Tehát neked kéne a 110-es műszeregység, mert olyan a gomba a Tiedében. Megkérhetlek rá, hogy leírod az egyvezetékes hőmérséklet érzékelő számát öcsibácsinak? :)

Amikor kétezervalahányban átvettük a classic 1-et (X16SZR), a szalonban azt mondták, ne ijedjünk meg, hogy ez 95 fok felett nyit, mert olyan termosztát van benne. Tényleg 95 fok felett nyitott, és 95-ön tartotta a hőmérsékletet. Így biztos volt egy olyan széria, amibe ezt tették, legfeljebb EPC-ből kimaradt. :D

Szerintem mindegy, mert maga a folyadék mennyisége ugyanannyi nyitott, és zárt termosztátnál is. Meg a hely is ahol van, tehát a szintnek sem szabad mást mutatnia.

Azért számít, hogy az a folyadék hideg, vagy meleg. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a nyomi sógorom nem cserélte volna el 1 B Corsára a gépét nem is kérdeznék itt senkit, a nála jól mutatott a műszer.

Nekem van olyan hőmérő műszerem, ami 110 fokos órában volt, és a 100 fokos gombával nem jót mutatott. :)

Odaadhatom, mert van már két félig jó fordmérős órám, ill. most már egy jó (mivel elromlott a tankszint műszere, kellett egy másik is), viszont ez a műszer nekem nem lesz jó, még tartaléknak sem. :D

Link to comment
Megosztás:

Azért számít, hogy az a folyadék hideg, vagy meleg. :)

Persze, ezért nézem mindíg hidegen. De az, hogy a leállítás pillanatában nyitva, vagy zárva volt-e a termosztát nem szól, nem szabad hogy beleszóljon. Ez végülis csak egy csap, előtte-mögötte, a hütőben mindíg van folyadék.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.