Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

én a nyekergés ellen szoktam szilikonozni....

itt mifelénk nem nyikorog tőle. lehet hogy tifelétek igen??? :scratch:

Jókérdés... de az enyém veszettül nyikorog, de nagyon fura, csak picit hűvös, vagy nagyon melegben... de akkor NAGYON. Egyéb időjárási viszonyokban meg meg sem nyikkan... érthetetlen :lol: Esőben sincs hangja... lehet, hogy újra szilikonoznom kéne, és akkor nem nyekeregne (egy darabig!). Na de előbb kipróbálok valami "zsírt", vagy olajos sprét.

Link to comment
Megosztás:

Na én elmentem ma patikába, vettem ilyen "genyát", be is kentem vele :lol: Hát majd reggel kiderül... most nem nyikorog, mivel esett az eső, ilyenkor nincs hangja. Ez is jól mutatja, hogyha valami "kenyőanyag" :lol: (víz) van a guminál, akkor már nem nyikorog. Remélem a glicerin is hasonló hatást ér majd el. Csak furcsa volt nekem először ez az anyag, azthittem ilyen víz szerű anyag, de olyan sűrű, mint a... nemmondom mi :lol: Ki is ömlött az ülésre, örültem neki. De legalább nincs szaga.

Link to comment
Megosztás:

Nah a glicerin megtette hatását! :lol:

Akármilyen durva patkára állok fel (bár nem szoktam, max feljáróra), akkor sem nyikorog, nincs semmi hangja! Végre... remélem így is marad :lol:

Kösz az ötletet.

Amúgy a kuplungom nekem is veszettül nyekereg benyomáskor (meg kiengedéskor is), ez szerintem Astra betegség, legalábbis szinte az összes Fastra karavános ismerősöm kuplungja is ugyanígy nyikorog. Én már megszoktam :lol: De ha tudja valaki, hogy hol és mit kell bekenni (és főleg mivel), azért azt kipróbálnám.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a kuplungom nekem is veszettül nyekereg benyomáskor (meg kiengedéskor is), ez szerintem Astra betegség, legalábbis szinte az összes Fastra karavános ismerősöm kuplungja is ugyanígy nyikorog. Én már megszoktam :lol: De ha tudja valaki, hogy hol és mit kell bekenni (és főleg mivel), azért azt kipróbálnám.

Néha nekem is nyekereg, bár nem veszettül.

Úgyhogy én is megköszönném a megoldás kulcsát! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nah a glicerin megtette hatását! :lol:

Akármilyen durva patkára állok fel (bár nem szoktam, max feljáróra), akkor sem nyikorog, nincs semmi hangja! Végre... remélem így is marad :lol:

Kösz az ötletet.

Amúgy a kuplungom nekem is veszettül nyekereg benyomáskor (meg kiengedéskor is), ez szerintem Astra betegség, legalábbis szinte az összes Fastra karavános ismerősöm kuplungja is ugyanígy nyikorog. Én már megszoktam :lol: De ha tudja valaki, hogy hol és mit kell bekenni (és főleg mivel), azért azt kipróbálnám.

Én felnyúltam :lol: a pedál mellett és a bowden bevezetését megkentem vazelinnel. Azóta nem nyikorog

Link to comment
Megosztás:

nekem is elgezdett nyikorogni, a kuplungpedál, de inkább vékonymagas hangon nyüszög. Eddig nem mertem hozzányúlni, mert egy csomó minden másra gondoltam, ami nyüszöghet, hvégén és is bekenem azt a bowdent.

kösz a tippet!

várjunk csak!

: van itthon egy csomó minden kenőanyag,

mi a jó a bowdenkenéshez?

a múltkor a mocitetőnyitóbowdent olajoztam meg, de mintha újra kezdene szorulni.

szal:

- vazelin

- glicerin

- WD40

- rézpaszta

- molibdéneszsír?

Link to comment
Megosztás:

nekem is elgezdett nyikorogni, a kuplungpedál, de inkább vékonymagas hangon nyüszög. Eddig nem mertem hozzányúlni, mert egy csomó minden másra gondoltam, ami nyüszöghet, hvégén és is bekenem azt a bowdent.

kösz a tippet!

várjunk csak!

: van itthon egy csomó minden kenőanyag,

mi a jó a bowdenkenéshez?

a múltkor a mocitetőnyitóbowdent olajoztam meg, de mintha újra kezdene szorulni.

szal:

- vazelin

- glicerin

- WD40

- rézpaszta

- molibdéneszsír?

Nektek nem műanyag béléses a kuplung bowden :?:

Link to comment
Megosztás:

nekem is elgezdett nyikorogni, a kuplungpedál, de inkább vékonymagas hangon nyüszög. Eddig nem mertem hozzányúlni, mert egy csomó minden másra gondoltam, ami nyüszöghet, hvégén és is bekenem azt a bowdent.

kösz a tippet!

várjunk csak!

: van itthon egy csomó minden kenőanyag,

mi a jó a bowdenkenéshez?

a múltkor a mocitetőnyitóbowdent olajoztam meg, de mintha újra kezdene szorulni.

szal:

- vazelin

- glicerin

- WD40

- rézpaszta

- molibdéneszsír?

Ez úgy hangzik, mint egy bombagyár! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.