Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Önmagában nem a 10W-40 olajtól fog a motor tönkremenni, hanem a noname, ismeretlen eredetű, túlhordott kenőanyagtól és az olajfogyasztás pótlására igénytelen hozzáállástól. Írtam már korábban, hogy az én szétrúgott céges 1,6 8 szelepes (84LE) motoromba 250 000km-en keresztül 15W-40 "mézet" töltöttek, 15 ezrenként cserélték és most is itt van alattam 280 000 km közelében. 240k-nál voltak a hidrotőkék cserélve benne, ennyi hibája volt a motornak a 15 év alatt. Igaz, húzós autópálya tempó mellett (150km/h) nem egészen 500km alatt elfogy 1 liter 10W-40 belőle, de normál használat mellett 1500-2000km-ként szükséges a max szintre pótolni néhány decivel. Nagy energiát ebbe az autóba már nem fektetek, de 10 000 km-ként azért megkapja az új töltet olajat. Bemelegítésre is vigyázok, a használt fordulatszám tartományom az esetek 98%-ában 1500-3500 ford/perc.

 

Szóval, szép dolog a viszkozitás fétis, csak nem szabad elfelejteni, hogy más körülmények is vannak, ami miatt károsodhat egy motor. A rendszeres, használati körülményekhez igazított olaj- és szűrő csere akár még fontosabb is lehet a viszkozitásnál, mert hiába használ valaki előírás szerinti minőségű olajat, ha nem cseréli időben és/vagy nem veszi figyelembe a használati körülményeit. A long life olajcseréket el kell felejteni Magyarországon, mert az autók jelentéktelen hányada tesz meg olyan utakat nap, mint nap, ami indokolttá tenné az ideális körülményeken alapuló hosszú olajcsere periódust. Legkésőbb 15 000-ként az összes típusban (motortípustól függetlenül) cserélni kellene a motorolajat.

Módosítva : bepi81
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, mediumgecso írta:

Hali!

2003-as, 1.6-os, 71kW-os Astra G-m van, ezzel az olajjal van vkinek tapasztalata?

http://www.lubricantdepo.hu/MOBIL-SUPER-3000-X1-5W-40-motorolaj-4-L

Illetve milyen szűrőt ajánlotok?

Üdv

Inkább ezekből válassz, a Mobil Super 3000 X1 nem felel meg a gyártói előírásnak...

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra Professional AG 5W-30 shellshop.hu
Shell HELIX Ultra Ect C3 5W-30 olajshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 statoil-motorolaj.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Eurol Fluence Dxs 5W-30 olajshop.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan broblémám van hogy valahogyan eltűnt 3liter olaj motorból utána töltöttem, astra f 17TD van szó 68Le.

Meg valahonnét motorom tiszta olaj meg álok és egy pici olaj foltot látam most vetem észre a munka helyen amikor szóltak nekem hogy csöppent valami.

Meg faterom szerint gyűrűs is lehet magas a karter gáz a lényeg hogy menyibe fájna nekem meg csináltatni?

vagy eszi az olajat és kinyomja

 ma mosom le hogy lássam hol folyik el, mindenkém meg akarom nézetni mert nincs ereje a motornak valószínűleg gyűrűs.

Új turbó van rajta heger fej csere stb mást is csináltak rajat szóval dugattyúig minden lebontva volt és onét kezdtek fel  felé javítani, gyűrűzve nem volt

remélem így érthető

menyibe fájna nekem meg csináltatni?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zalaapati112 írta:

Sziasztok olyan broblémám van hogy valahogyan eltűnt 3liter olaj motorból utána töltöttem, astra f 17TD van szó 68Le.

Meg valahonnét motorom tiszta olaj meg álok és egy pici olaj foltot látam most vetem észre a munka helyen amikor szóltak nekem hogy csöppent valami.

Meg faterom szerint gyűrűs is lehet magas a karter gáz a lényeg hogy menyibe fájna nekem meg csináltatni?

vagy eszi az olajat és kinyomja

 ma mosom le hogy lássam hol folyik el, mindenkém meg akarom nézetni mert nincs ereje a motornak valószínűleg gyűrűs.

Új turbó van rajta heger fej csere stb mást is csináltak rajat szóval dugattyúig minden lebontva volt és onét kezdtek fel  felé javítani, gyűrűzve nem volt

remélem így érthető

menyibe fájna nekem meg csináltatni?

Azt azért jó lenne tudni hogy mennyi idő alatt tünt el 3 liter olaj.

Link to comment
Megosztás:

2-3 hónap kb mert akor néztem a nívót ép hogy elérte töltötem bele 1 litert akór jó volt.

Lemostam a motort szelepdekni tömités cserés, mert néhol picit könnyezik nem sokat, a porlasztok 4-böl 3 száraz kocsi elejetétöl jobbtól balra a 3-rom balara felé 4-dik gázolajos.

A adagolot is lemostam vagyis mindent adagóló  hátuljánál a bloknál nem az adagolon a motor blokon egy helyen folyik az olaj nem látom rendesen az adagolo miat hogy honét pontosan. 

Az olaj teknő csont száraz holnap készitek képeket hogy jobban lássátok mire van szó.

lemosás után mentem vele kb 50 kmert és alig volt bárhol olajos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Úgy látom nem csak nekem 'issza' az olajat. Idén még 2000 km-t sem mentem vele, de 4. literest kezdem meg mert megint után kell tölteni.
Holnap viszem szerelőhöz és ő mindig Mobil 10w40-est rak bele, kérdésem az, hogy egy több mint 200 ezret futott (óra szerint) Z16Xe motorba mehet ez, vagy ajánlatosabb lenne mondjuk egy Mobil 5W30 XE 3000. Én utóbbi felé hajlok inkább, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Zig írta:

Sziasztok. Úgy látom nem csak nekem 'issza' az olajat. Idén még 2000 km-t sem mentem vele, de 4. literest kezdem meg mert megint után kell tölteni.
Holnap viszem szerelőhöz és ő mindig Mobil 10w40-est rak bele, kérdésem az, hogy egy több mint 200 ezret futott (óra szerint) Z16Xe motorba mehet ez, vagy ajánlatosabb lenne mondjuk egy Mobil 5W30 XE 3000. Én utóbbi felé hajlok inkább, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

Visszakérdezek: a Mobil 10w40 rendelkezik jóváhagyással az autód motorjához? Az én Z16XE motoromat az előző tulaj pont GM 10w40-el nyítra ki. Pontosabban ő csak hallgatott a szakszervizre és a 10w40-el longlife periódust tartottak. 1000km-re evett 1,2liter olajat, gyűrűzni és szelepszár szimeringezni kellett...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Janó32 írta:

Visszakérdezek: a Mobil 10w40 rendelkezik jóváhagyással az autód motorjához? Az én Z16XE motoromat az előző tulaj pont GM 10w40-el nyítra ki. Pontosabban ő csak hallgatott a szakszervizre és a 10w40-el longlife periódust tartottak. 1000km-re evett 1,2liter olajat, gyűrűzni és szelepszár szimeringezni kellett...

Ez így egy kicsit erős ("pont GM 10w40-el nyítra ki"), tény hogy, szerepe volt benne - de sokkal inkább a longlife, és feltehetően a "szakszerűtlen" kezelés. :-)

"Csak" GM 10W40-el kinyírni, azért nem olyan egyszerű, egy 2002 évjáratú motort, ha 8-10 ekm-ént van olajcsere, és normális használat mellet.

De a  Mobil 5W30 XE 3000 erősen ajánlott.

 

Módosítva : flali
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, flali írta:

Ez így egy kicsit erős ("pont GM 10w40-el nyítra ki"), tény hogy, szerepe volt benne - de sokkal inkább a longlife, és feltehetően a "szakszerűtlen" kezelés. :-)

"Csak" GM 10W40-el kinyírni, azért nem olyan egyszerű, egy 2002 évjáratú motort, ha 8-10 ekm-ént van olajcsere, és normális használat mellet.

De a  Mobil 5W30 XE 3000 erősen ajánlott.

 

Nincs ebben semmi "erős", csak kiragadtál egy részt a hsz-ből... Írtam is, hogy " 10w40-el longlife periódust tartottak." 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 perce, Zig írta:

Na azért ezt nem gondoltam, hogy ennyire olajérzkeny ez a motor. De akkor úgy viszem holnap a szerelőhöz hogy megveszem én az olajat. Köszönöm!

Minden motor "olajérzékeny" arra, ha nem a megfelelő (előírt) minőségű kenőanyagot kapja a megfelelő időközök (csereintervallumok) betartásával. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Minden motor "olajérzékeny" arra, ha nem a megfelelő (előírt) minőségű kenőanyagot kapja a megfelelő időközök (csereintervallumok) betartásával. 

Évente volt cserélve, arra vigyáztam, és mindig avval jöttek nekem hogy miért teszek én bele 5W30-ast, mert azt 'hamar megesz, 10W40, az kell bele'. Sőt, volt olyan aki 15W40-est akart rám sózni.

Link to comment
Megosztás:

52 perce, Zig írta:

Évente volt cserélve, arra vigyáztam, és mindig avval jöttek nekem hogy miért teszek én bele 5W30-ast, mert azt 'hamar megesz, 10W40, az kell bele'. Sőt, volt olyan aki 15W40-est akart rám sózni.

Remélem nem szerelő mondta. Az ilyen "hozzáértőket" kell jó messzire elkerülni.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Zig írta:

Nem, az eladó, meg egy 'szakértő ismerős is mindig aval jön, hogy a 'vastag olaj a jó'.

A kollégámnak is mindig 10W-40 est raktak a Z14XE-s Astrájába.Mondtam neki,hogy nem való bele.Azt mondta a szerelője szerint jó az.Aztán egyszer csak ellopták tőle.Így mindegy mit raktak bele:)

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

5 órája, gezoli írta:

Ez nekem azért nem gond, mert én biztosan cserélek évente olajat (függetlenül a megtett km-ek számától, ami nálam max 8000km/év). A sok városi használat (és sok városi rövidtáv miatt) amúgy sem hinném hogy ez túlzás lenne. A cikkben szó van a nagyobb kenőanyagtöltetről (itt csak 3,6liter), illetve a flexi rész ami hangsúlyos. Ki-mire-miként használja az autóját és milyen minőségű az adott kenőanyag. Ellenben a cikk arra -is- jól rávilágít, miért fontos a megfelelő jóváhagyással (viszkozitással) rendelkező kenőanyag használata. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, csicsó said:

Használ valaki Eneos premium Hyper 5W-40 -es motorolajat? Tudom nincs dexos2 minősítése...

A tapasztalatokra lennék kíváncsi,ha van vkinek,köszi

Nekem ilyen olaj van benne 5000-et mentem vele, nagyon bevált. A csörgő hidrotőkéket is elcsendesítette.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.