Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok ! Elérkezett az olaj és szűrőcserék ideje. Olajnak az Eneos Premium hyper 5W30-at néztem ki. Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban. Szűrőket mit javasoltok. / olaj, levegő, pollen, benzin /Tavaj amikor megvettem az autót, csak bementem az első autósboltba, és megvettem amit adtak hozzá alvázszám alapján.

Nem igazán emlékszem, melyik milyen volt. Arra emlékszem hogy az olaj 5w30-as volt. Előre is köszönöm.

Neked (a motorodnak) felejtős. Olvasd el az első oldalt ezzel kapcsolatban. Olaj és benzinszűrő gyári (beszállítói), minden más kevésbé lényeges.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Elérkezett az olaj és szűrőcserék ideje. Olajnak az Eneos Premium hyper 5W30-at néztem ki. Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban. Szűrőket mit javasoltok. / olaj, levegő, pollen, benzin /Tavaj amikor megvettem az autót, csak bementem az első autósboltba, és megvettem amit adtak hozzá alvázszám alapján.

Nem igazán emlékszem, melyik milyen volt. Arra emlékszem hogy az olaj 5w30-as volt. Előre is köszönöm.

Suzukiba locsolunk Eneost, maradj a gyárinál, vagy olyannál ami teljesíti a dexos2-t...:) Annyi ilyen olaj van, minek választanál mást...:)!

Link to comment
Megosztás:

n+1-edszerre sem kaptál választ, pedig engem is érdekelne az x16szr-be tehető "modern" olaj.

Így a Castrol Magnatec 5w30 lett a befutó. :icon1:

Pedig Hakapeszi válaszolt rá:

"A fent emlegetett mobil new life 0-40re váltottam kb. 100ekm-t futott szintén ilyen x16szr blokkba. mobil 10w-40ről."

Link to comment
Megosztás:

Pedig Hakapeszi válaszolt rá:

"A fent emlegetett mobil new life 0-40re váltottam kb. 100ekm-t futott szintén ilyen x16szr blokkba. mobil 10w-40ről."

Azt hiszem félre érthető voltam. :icon1: Hakapeszi is kérdezte régebben, hogy milyen olajat tegyen az x16szr-be ha leváltaná a jó öreg 10w40-et, erre nem kapott választ, így most választott valamit. Többen is kérdezték mostanában, de konkrét választ nem kaptak arra vonatkozóan, hogy a legújabb fejlesztésű olajok közül melyikre van ajánlás. ;)
Ez volt a legkonkrétabb válasz eddig:

...

T psych0!

"... 10W-40 ..."

Az említett viszkozitási osztály az X motorkódú motorokba nem volt tiltva.

Z motorkódtól már nem használható.

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem félre érthető voltam. :icon1: Hakapeszi is kérdezte régebben, hogy milyen olajat tegyen az x16szr-be ha leváltaná a jó öreg 10w40-et, erre nem kapott választ, így most választott valamit. Többen is kérdezték mostanában, de konkrét választ nem kaptak arra vonatkozóan, hogy a legújabb fejlesztésű olajok közül melyikre van ajánlás. ;)
Ez volt a legkonkrétabb válasz eddig:

T. Fórumtársak!

2006-os Z14XEP Astrám van, újonan vettem. Kezdetektől GM 10W40 olajjal járok, a márkaszervizben

is ezt javasolták - sőt szerintük fölösleges a "jobb" olaj. Igaz, hogy évente, 15.000 km-ként viszem olajcserére, 5.000 km-nél volt egy + csere. Jelenleg 114000 km, szervizek között nem mérhető olajfogyás.

Nagyon vigyázok rá - nem telik újra - és azt hiszem meghálálja.

Szóval nem éretem ezt az olajmizériát......

Link to comment
Megosztás:

Azért gondoltam rá, mert teljesíti. Direkt megnéztem.

https://www.dropbox.com/s/5rzwzgq85czmxvh/2013-10-23%2010.12.59.jpg

Érdekes, itt nem hozza (csak diesel jóváhagyást): http://www.eneos-olaj.hu/termekeink/motorolajok/eneos-premium-hyper-5w30-olaj

Viszont a fényképen meg ott van a dexos2. Ha így van, akkor természetesen használhatod, van jóváhagyása.

Link to comment
Megosztás:

T. Fórumtársak!

2006-os Z14XEP Astrám van, újonan vettem. Kezdetektől GM 10W40 olajjal járok, a márkaszervizben

is ezt javasolták - sőt szerintük fölösleges a "jobb" olaj. Igaz, hogy évente, 15.000 km-ként viszem olajcserére, 5.000 km-nél volt egy + csere. Jelenleg 114000 km, szervizek között nem mérhető olajfogyás.

Nagyon vigyázok rá - nem telik újra - és azt hiszem meghálálja.

Szóval nem éretem ezt az olajmizériát......

Persze, hogy szerintük az. 3 év alatt ritkán mész annyit, hogy a motor és vezérlés kára kibukjon. Letelik a garancia, innentől pedig már neked fog fájni a dolog, nekik meg bevétel, hiszen viszed szervizbe a kocsid. Fordítsuk meg az olajmizéria kérdésedet: miért is nem használsz gyártói jóváhagyással rendelkező olajat? Van belőle elég sok, földhöz sem fog vágni anyagilag. Akik ezeket a motorokat tervezik, gondolom eléggé képben vannak, talán jobban, mint az egyszeri szerelő, akinél az "univerzum olaja" mindenbe jó.

Link to comment
Megosztás:

T. Fórumtársak!

2006-os Z14XEP Astrám van, újonan vettem. Kezdetektől GM 10W40 olajjal járok, a márkaszervizben

is ezt javasolták - sőt szerintük fölösleges a "jobb" olaj. Igaz, hogy évente, 15.000 km-ként viszem olajcserére, 5.000 km-nél volt egy + csere. Jelenleg 114000 km, szervizek között nem mérhető olajfogyás.

Nagyon vigyázok rá - nem telik újra - és azt hiszem meghálálja.

Szóval nem éretem ezt az olajmizériát......

Azokra a márkaszervizesekre is ráférne egy szívlapát-kezelés... :angry:

A Te motorodhoz nem való az az olaj. Válassz GM-LL-A-025 vagy dexos2 minősítésű olajat ízlésed, pénztárcád szerint, vagy akár a szervizedben kérd a dexos2-es GM-et.

(Különben a szervizek többségénél az dönti el, hogy melyik olaj jó az ügyfél autójába, hogy melyik gyártó milyen olajára van olcsó beszerzési forrásuk...)

Az olajfogyasztás-témájának meg semmi köze nincs az olajválasztáshoz, meg az olaj jóságához...

Annyiban igazad van, hogy ebben a topikban időnként az olajpára kettéfűrészelése folyik, meg másféle szellemi izmozások, de ez néha még szórakoztató is...

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem félre érthető voltam. :icon1: Hakapeszi is kérdezte régebben, hogy milyen olajat tegyen az x16szr-be ha leváltaná a jó öreg 10w40-et, erre nem kapott választ, így most választott valamit. Többen is kérdezték mostanában, de konkrét választ nem kaptak arra vonatkozóan, hogy a legújabb fejlesztésű olajok közül melyikre van ajánlás. ;)

Ezt konkrétan Alex ajánlotta,de már Thor is használta x20xev-ben,jó tapasztalatokkal.

Meg az adatlapján is egyértelműen fel van tüntetve,hogy visszafelé is kompatibilis az összes benzines régi opelekre vonatkozó API SJ..stb szabványokkal.

Link to comment
Megosztás:

T Alex75!

"... ez kevés ..."

Én nem meggyőzni akarlak, csak tájékoztatlak, hogy butaságot írtál.

T Mantec!

"butaságot írtál"

Amennyiben nem tudod indokolni a kijelentésed, számomra a te véleményed nem mérvadó. Pedig hidd el, szívesen tanulok egy tájékozottabbtól.

Link to comment
Megosztás:

T Alex75!

"... indokolni ..."

Hiányzik a készség.

T Mantec!

Ezt már régóta sejtettem, sejtettük. Azonban véleményem szerint nemcsak a készséged, a képességed is hiányzik hozzá.

képesség, készség...

Jól esett ennek elismerését a te "szádból hallani". Viszont legalább guglis szorgalommal pótolod ezt a hiányosságod, és ahogy korábban írtam, sok fórumozónak ez is nagy segítség.. :) Egyszóval, ne búsulj, hasznos tagja vagy az Opel fórumnak... ;)

Link to comment
Megosztás:

T Alex75!

"Jól esett ..."

Értem a vágyat, de nem.

Ettől még a butaságod butaság marad.

T Mantec!

"...butaság..."

A véleményed számomra érdektelen marad, ameddig a felvetésemre ÉRDEMI választ nem tudsz adni. Addig a hozzászólásod számomra üres szócséplés. Részemről itt lezárva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.