Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

4 órája, Gergőőő írta:

Azt valószínűbbnek tartom h a két felfogató csavarját sikerült úgy meghúznod h mikor kirugja a kis fogaskerekét az önindító az kicsit szorulva ér a lendkerék fogaskoszorújához és ezért megy vissza nehezen. 

Az a vicces hogy cseréltem egy másik f esen  is  és azon pöccre röffen semmi ilyen gond nincs 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Nem túl valószínű, de ha aláfekszel, és leveszed a karter felőli takaró lemezt ( az szerintem megmaradt 94-után is miközben a váltó ablak már nem) és a főtengelyre rakott 18-as dugókulcsal forgatod a motort ( vagy 5-be rakva az egyik levegőben lévő kerékkel) végig tudod nézni a fogakat. 

Na végre sikerült próba erejére egy másik önindítót.  Hát azzal semmi gond nem volt , pöccre indult a gép.  Nagyon utálom amikor valamit vissza kapsz h fel van újítva oszt közbe szar és te azon agyalsz h mi más lehet közbe meg csak szarul csinálták meg. Csak az idegeskedés van belőle .

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Barret írta:

Na végre sikerült próba erejére egy másik önindítót.  Hát azzal semmi gond nem volt , pöccre indult a gép.  Nagyon utálom amikor valamit vissza kapsz h fel van újítva oszt közbe szar és te azon agyalsz h mi más lehet közbe meg csak szarul csinálták meg. Csak az idegeskedés van belőle .

Na igen én azt szoktam mondani hogy azért csinálom én, mert elqrni én is el tudom és ez legalább ingyen van. :blush: Nekem is le kellene szedni az indítómotort, mert amikor elfüstölt a régi, ezt átnézés nélkül felraktam és hallhatóan lassabban tekert. Egy zsírzás,plusz bronzkefe csere tuti nem ártana neki. Csak ne lenne olyan hülye helyen, az egyik csavart fentről érni el a másikat lentről. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Na igen én azt szoktam mondani hogy azért csinálom én, mert elqrni én is el tudom és ez legalább ingyen van. :blush: Nekem is le kellene szedni az indítómotort, mert amikor elfüstölt a régi, ezt átnézés nélkül felraktam és hallhatóan lassabban tekert. Egy zsírzás,plusz bronzkefe csere tuti nem ártana neki. Csak ne lenne olyan hülye helyen, az egyik csavart fentről érni el a másikat lentről. 

mind 2 csavart simán el lehet érni felülről annyi az egyikhez hosszított 13 szem kell  az elmúlt 3 napban 3 ból szedtem ki az öndítót :D 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Na igen én azt szoktam mondani hogy azért csinálom én, mert elqrni én is el tudom és ez legalább ingyen van. :blush: Nekem is le kellene szedni az indítómotort, mert amikor elfüstölt a régi, ezt átnézés nélkül felraktam és hallhatóan lassabban tekert. Egy zsírzás,plusz bronzkefe csere tuti nem ártana neki. Csak ne lenne olyan hülye helyen, az egyik csavart fentről érni el a másikat lentről. 

Tegnap szintén zenész, ráadásul se-n, de fentről minden elérhető. Legutóbb 1ora volt perselyezéssel, kényelmes kedve. Ezt most letudtam fél óra alatt 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, wookie írta:

Tegnap szintén zenész, ráadásul se-n, de fentről minden elérhető. Legutóbb 1ora volt perselyezéssel, kényelmes kedve. Ezt most letudtam fél óra alatt 

Alapból nincs ezzel gond, de át szoktam nézni amiket beszerelek, csak erre akkor nem volt idő.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 11. at 19:08, Róóóbi írta:

Ezért választottam keskeny, 1 utas kivitelt. A dual kónusz nem lóg ki számottevően.

Még esetleg az jutott fejembe, hogy az elhunyt hangszóró kerete lenne maga a kiemelőkeret.

Hát abba nem igen tudod fogod belefaragni értelmesen.

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=1134&termek=21777

Link to comment
Megosztás:

5 órája, stirlitz írta:

Hát abba nem igen tudod fogod belefaragni értelmesen.

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=1134&termek=21777

ne mán. Monnyuk ilyen 1-2 ezreken nincs értelme fűrészelni a fingot. Még jó, hogy csak két utas hangszóról voltak  a polcon. Most nézegethetném. Hátha van wish-en is ilyen keret.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv! Utólagos vonóhorog van a verdán, egy kormányburkolatba szerelt dióda visszajelzővel! Nah ez a visszajelző már nem csinál semmit sem futó húzásakor! Ezt leszámitva mükődik minden, csak zavar hogy nem látom a visszajélzést! Ha teszek bele gyári vonóhorgos relét meg izzót a gyári helyre, az úgy müködni fog? 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 08. at 19:04, Petya9 írta:

Sziasztok!

Olyan  kérdésem volna,hogy F Astra normál elektromos ablakemelő csatija megegyezik-e a komfort ( tanítható )elektromos motoréval,vagy cserélni kell az ajtókban a köteget?

Köszi a segítséget.

Neked most milyen kell? Nekem normál van azt meg tudom nézni.

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Petya9 írta:

Nekem most olyan van bent amit folyamatosan nyomni kel amÍg le szeretném engedni és olyat szeretnék ami tanítható és egy megnyomásra megy le/fel.

Hát akkor nekem kombó van, mert a vezetőoldalit, ha kicsit nyomom akkor elindul ha elengedem megáll, ha hosszan nyomom fel-lemegy teljesen, az anyósoldali csak addig megy amig nyomom. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Hogyan kéne kapcsolnia a motorhűtésnek a klímás autómón?

2001 1,6 SZR (8szelep), klíma utólag beszerelt gyári.

Jelenleg úgy kapcsol ha a klíma nincs bekapcsolva, hogy 98celsiusnál kezd csak el hűteni (előtte semmit), majd visszahűt 92-93celisus-ra.

Így a legnagyobb melegben sem ment 102c fölé.

Normális ez így?

Klímával is hasonlóan viselkedik, nagy melegben, autópályán gyakran van 99c tartományban huzamosabb ideig. Ez nem para?

 

Mégegy, kérdés: klíma bekapcsolásnál nem emelkedik meg a fordulatszám (inkább visszaesik). Ez ha jól tudom hiba. Hogyan orvosolható?

 

A válaszokat köszi előre is!

üdv:

xmacx

Link to comment
Megosztás:

1 óra, xmacx írta:

Sziasztok!

Hogyan kéne kapcsolnia a motorhűtésnek a klímás autómón?

2001 1,6 SZR (8szelep), klíma utólag beszerelt gyári.

Jelenleg úgy kapcsol ha a klíma nincs bekapcsolva, hogy 98celsiusnál kezd csak el hűteni (előtte semmit), majd visszahűt 92-93celisus-ra.

Így a legnagyobb melegben sem ment 102c fölé.

Normális ez így?

Klímával is hasonlóan viselkedik, nagy melegben, autópályán gyakran van 99c tartományban huzamosabb ideig. Ez nem para?

 

Mégegy, kérdés: klíma bekapcsolásnál nem emelkedik meg a fordulatszám (inkább visszaesik). Ez ha jól tudom hiba. Hogyan orvosolható?

 

A válaszokat köszi előre is!

üdv:

xmacx

Szia! Nekem gyárilag szerelt klímám van és a használata nélkül nekem is úgy működik a hűtés, ahogy írtad. Kb. 99 foknál bekapcsol a ventilátor, majd kb. 95 foknál kikapcsol. Klímázás közben nálam még nem ment fel a motor hőmérséklete 100 fok-hoz, hogy plusz hűtés kelljen. A fordulat pedig a klíma bekapcsolásakor nálam megemelkedik, hogy a nálad írt jelenség hogyan orvosolható, sajnos nem tudom, de majd egy hozzáértő fórumtárs megadja a választ! :-)  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, kacs írta:

Szia! Nekem gyárilag szerelt klímám van és a használata nélkül nekem is úgy működik a hűtés, ahogy írtad. Kb. 99 foknál bekapcsol a ventilátor, majd kb. 95 foknál kikapcsol. Klímázás közben nálam még nem ment fel a motor hőmérséklete 100 fok-hoz, hogy plusz hűtés kelljen. A fordulat pedig a klíma bekapcsolásakor nálam megemelkedik, hogy a nálad írt jelenség hogyan orvosolható, sajnos nem tudom, de majd egy hozzáértő fórumtárs megadja a választ! :-)  

A klíma ugye be van kötve az ECU-hoz is hogy megemelje a fordulatot ha kell, de hogy pontosan melyik szálon azt nem tudom kibogarászni a rajzból.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
13 órája, xmacx írta:

Sziasztok!

be kell szereznem pár gyári klíma alkatrészt, amihez szükségem lenne egy olyan alvázszámra amibe gyárilag van szerelve a klíma és lehetőleg 16 SZR motorkódú.

akinek van, elküldené nekem?

Köszi előre is!

üdv: xmacx

Daykiller nevű fórumozót keresd meg privátban. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Stevy írta:

Ventilátor hőkapcsolójából hány fokosat kellene venni C14SE-be ? 

A nagykönyv nem írja, itt van egy csomó, de szinte mindegyiknek más a be is a kikapcsolási hőfoka: https://www.autoalkatreszonline24.hu/opel/astra-f-kombi-51-52/1824/10434/hokapcsolo-hutoventillator Szóval igazából passz. Most gond van vele? 

Link to comment
Megosztás:

Igen, én is azt néztem, hogy a 95-100 és a 83-88-as amiből sok márka van, de van más értékű is.

Mostanában többször arra lettem figyelmes, hogy megy a venti, pedig nem szokott ennyit. Szerintem 95-100-as van benne, mert régen úgy vettem észre ebben a tartományban kapcsolt. Most viszont 95 alatt is ment már. Lehet szombaton vezérlés cserénél majd a hűtő tisztító rendbe rakja a dolgokat :-)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Igen, én is azt néztem, hogy a 95-100 és a 83-88-as amiből sok márka van, de van más értékű is.

Mostanában többször arra lettem figyelmes, hogy megy a venti, pedig nem szokott ennyit. Szerintem 95-100-as van benne, mert régen úgy vettem észre ebben a tartományban kapcsolt. Most viszont 95 alatt is ment már. Lehet szombaton vezérlés cserénél majd a hűtő tisztító rendbe rakja a dolgokat :-)

A hűtő mosás lehet segít, mert amikor kiborítom a hűtőt, és átnyomatom oda-vissza fekete trutyi szokott kijönni, az biztos rontja a hatékonyságot. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

A következő problémában kérnék tippet, ha lehet: X16SZ motorkódú f astrám van. Menet közben egyszer csak leállt a motor. Elvittem szerelőhöz, aki először kicserélte az AC pumpa relét, majd két nap múlva - mivel újból előjött a hiba - került új AC pumpa is. Működött a történet kb. fél évig, majd újból a hiba.  Kimérésre került újból a két alkatrész, azok tutira jók. Közben gondolom valami megpiszkálódott, újra működött kb. húsz kilométerig. Tudtok esetleg valamilyen tipikus hibát a relé előtt, amit érdemes megnézni?

Köszönöm: Bergmann 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.