Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ma sikerült szert tennem egy TID-re és két gyári hangszorra(szinte újak) 1500Ft-ért.

A TID-del lenne gondom.

Eddig egy soros kijelző volt a gépben,beraktam a TID-et,ami müködik is.Mondjuk a TID lábai a belső panelnál fel voltak lazulva,eltörtek a forrasztások.Ezt orvosoltam,átforrasztással.

Viszont a hőmérsékletet nem mutatja,pedig megvan hozzá a hőérzékelő.

A lökös alatt lóg egy vezetékpár,bal oldalon, barna-fekete ,szabvány opel csati.Elvileg a hőmérséklet jel a TID-nek kék-kék/fehéren megy,de lehet,hogy a 93-as dízelben más szín lenne és csak a bal lábtérig menne? :lol:

A TID lábkiosztása a következő:

The Display has a 12 pin connector which is described as follows:

Pin # Name Description

1 Permanent 12V Always on 12V, keeps the clock running.

2 Not connected (Temperature) Temperature for TID

3 Ground 0V Ground connected to the chassis

4 Not connected (Temperature) Temperature for TID

5 Accessories 12V when the key is on accessories. The display goes on.

6 Headlights 12V when headlights are on.

7 Dashboard illumination Signal for the strength of the dashboard lights

8 Car-radio on The Radio is on. The date will disappear and make space for the RDS signal

9 SCL Serial Clock

10 MRQ Master Request or something...

11 SDA Serial data from the radio

12 Not connected (Speed) Speed signal for displays with temperature readout. (TID)

A kérdésem az lenne,hogy ha a barna-fekete nem hőmérséklet jeladó vezetéke,vajon mi lehet?

Nem ködlámpa,mert az lenne a másik oldalon is.

Most ez van neked?

astraf_tid2.jpg

Ha igen akkor 2 és 4 láb (felcserélhető) a hőmérséklet jeladóé.

Nekem nem volt bekábelezve,utólag csináltam.

Link to comment
Megosztás:

Nem egészséges! Ha egy rázós úton elindul valamerre akkor rendet rak a motorteredben!!! Nem beszélve arról, hogy ha csak kisebb rázkódás éri és elemelkedik a lemezről, meg azon ugrál, az milyen jót tesz az ólomlemezeknek! :lol:

Az a fura, hogy amióta megvan, így van :lol: és azért kapott nem kevesett a vas.. kanyarok, gyorsulgatások, satufékezések.. soha nem ment el a helyéről.. de intézkedek.. csak ne felejtse el Dini, meg én se.. van hogy ő felejti el, van hogy én.. :lol:

Akksi.. háát meglássuk akkor melyik lesz.. de látom tuti olcsó helyet senki nem tud.. akkor majd keresgélek.. thx a véleményeket

Régi akksim: jaja én is vartára gondoltam, mert közben valahol találtam képeket vartáról és hasonlít rá a cucc..

Link to comment
Megosztás:

Ma sikerült szert tennem egy TID-re és két gyári hangszorra(szinte újak) 1500Ft-ért.

A TID-del lenne gondom.

Eddig egy soros kijelző volt a gépben,beraktam a TID-et,ami müködik is.Mondjuk a TID lábai a belső panelnál fel voltak lazulva,eltörtek a forrasztások.Ezt orvosoltam,átforrasztással.

Viszont a hőmérsékletet nem mutatja,pedig megvan hozzá a hőérzékelő.

A lökös alatt lóg egy vezetékpár,bal oldalon, barna-fekete ,szabvány opel csati.Elvileg a hőmérséklet jel a TID-nek kék-kék/fehéren megy,de lehet,hogy a 93-as dízelben más szín lenne és csak a bal lábtérig menne? :lol:

A kék-kék/fehér kábelnek kell lennie a TID csatiján mindenképp, és gyárilag ezek a színek mennek előre

a szenzorhoz is. Mérd ki multiméterrel meg egy darab vezetékkel, eljut-e odáig :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Kérdésem a következő lenne, a müszerfalban a km órába bemenő baloldali csatlakozónak van-e esetleg tipusszáma? Akkor könyebb lenne belső kis rézdarabot szereznem bele (érintkezőt).

Köszi

Ha jársz Fehérvár vagy a Velencei-tó felé, kaphatsz egyet :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kék-kék/fehér kábelnek kell lennie a TID csatiján mindenképp, és gyárilag ezek a színek mennek előre

a szenzorhoz is. Mérd ki multiméterrel meg egy darab vezetékkel, eljut-e odáig :lol:

Hétvégén Udi mesterrel neki esünk,ha nem lesz meg,majd húzunk neki újat! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia FPepe

Nincs rajta véletlenül egy típusszám, mert melóba vagyok és itt használnak hasonló dolgokat amiből ki lehetne műteni esetleg :lol:

Üdv: BB

Ha jársz bontóban, akkor simán kiszedsz egyet az egyikből, tök mindegy milyen szinű a kábel rajta, mert úgyis bele kell toldani. Sztem oda is adják ingyen.

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén erőt vettem magamon, a generátor hangos unszolására, és szétszedtem csapágycsere okán. Sosem gondoltam volna, hogy egy generátor ilyen simán és nesztelenül is tud forogni. A műtét sikerült csak a beteg nem bírta. Az a két izzítás és indítózás sok volt generátor nélkül, most mesterségesen regenerálom, reggel rámérek a töltésre is.

Amit viszont megfigyeletem, hogy milyen fickós volt generátor nélkül a csacsi. Nem kellett noszogatni, sarkantyúzni, kérdés, hezitálás nélkül ment, mint akit kergetnek. Hogy méé? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hol indítottál minusz 24 fokban? Az északi sarkon jártál, vagy egy húsipari hűtőtárolóból indultál? Ember emlékezet óta nem volt Magyarországon ilyen hideg! :lol:

Bocs 2006 februárjában olyan hideg volt, hogy 3x kellett fagyálló hőfokot korrigálnom. 2 nap alatt- hajnalban -25 fokon nagy nehezen indult el, belül kellett az ablakot fagyállóval mosogatnom, mert a lehelletem ráfagyott!!! Kartonlapos módszerrel sem volt valami meleg a kocsi motorja- igaz próbáltam fűteni- de a 100 km sem volt neki elég, hogy a kék fölé sokkal kerüljön.

Link to comment
Megosztás:

Bocs 2006 februárjában olyan hideg volt, hogy 3x kellett fagyálló hőfokot korrigálnom. 2 nap alatt- hajnalban -25 fokon nagy nehezen indult el, belül kellett az ablakot fagyállóval mosogatnom, mert a lehelletem ráfagyott!!! Kartonlapos módszerrel sem volt valami meleg a kocsi motorja- igaz próbáltam fűteni- de a 100 km sem volt neki elég, hogy a kék fölé sokkal kerüljön.

Tanúsítom,a reptéren a hómarókban cseréltem akksikat -22°C-ban,fél óra alatt szétfagytam.

Link to comment
Megosztás:

Ez idén február, Magas-Tátra. Hajnalban biztos volt finomabb idő is, csak nem volt kedvem kimenni.

Egy biztos, csak 10 litert tankoltam aznap este mert olyan metsző szél volt, hogy nem bírtam tovább a kocsi mellett állni. Ha meg visszaülök, telehordja hóval a szél az autót, amíg nyitva van az ajtó.

Valami 6-7 éves gyári akksi van a kocsiban, meg se érezte.

DSC00881_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Azért érdemes figyelni az akksira.

Nekem tavaly meg is lett főzve, mert a zsír új feszszab tönkrement... 17+ voltot kapott. Szerencsére semmi nem ment tönkre...

Télen is indult vígan a paripa, aztán egy nyárias napon nem is régen este leállítottam, és másnap délben már nem akart indulni.

Azóta van új akksim.

Link to comment
Megosztás:

Azért érdemes figyelni az akksira.

Nekem tavaly meg is lett főzve, mert a zsír új feszszab tönkrement... 17+ voltot kapott. Szerencsére semmi nem ment tönkre...

Télen is indult vígan a paripa, aztán egy nyárias napon nem is régen este leállítottam, és másnap délben már nem akart indulni.

Azóta van új akksim.

Tipikus eset! Nekem is volt ilyen nyikk, nyekk egy 7 éves akkuval...augusztusban! Azóta 6 év után ha kell, ha nem akkucsere!

Link to comment
Megosztás:

Megmértem a tőőtést. 13,8V szerintem kevéske, bér alapjáraton mértem, közvetlen indítás után. Mostmár biztos vagyok benne, hogy a csapágyak fogták vissza a motort, mert ma már jóval könnyebben ment a kocsi mint eddig. :lol:

Álljunk már meg egy szóra testvíröm!Minek abba generátor?Ez anélkül is megyen! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Álljunk már meg egy szóra testvíröm!Minek abba generátor?Ez anélkül is megyen! :lol:

A menéssel nem is volt gond. A jövéssel annál inkább. :lol:

Francnak bele csapágy, csak visszafogja a kocsit! laugh.gif

Nem jól fogalmaztam. Az a csapágynak nevezett valami, fogta a motort. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

F Astrám (2000) sebességmérőjével lehet valami..

járt már valaki úgy hogy a sebességmérő órájának mutatója 0-40 km/h között rángatozott? (föl-le ugrált +-3-5mm -t)ja és zajos is. ilyen esetben mi a teendő?Amikor megyek 50-ne akkor már kábé normalizáldik a helyzet, de addig szédületes reszketésben van.

Ha tud vki vmit erről ne tartsssa magában!

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

F Astrám (2000) sebességmérőjével lehet valami..

járt már valaki úgy hogy a sebességmérő órájának mutatója 0-40 km/h között rángatozott? (föl-le ugrált +-3-5mm -t)ja és zajos is. ilyen esetben mi a teendő?Amikor megyek 50-ne akkor már kábé normalizáldik a helyzet, de addig szédületes reszketésben van.

Ha tud vki vmit erről ne tartsssa magában!

köszi!

Kmóra spirál csere!Csakis gyárit,mert az utángyártott ugyanezt a hibát hozza majd.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.