Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nézd, aki használt autót vesz, annak lelkiekben fel kell készülnie arra, hogy bizonyos dolgokat cserélnie kell rajta, ami pénzbe kerül. Az viszont elmondható, hogy egy nyolcszelepes Astránál - ami már több, mint kiforrott technika - ez a karbantartás más tipusokhoz képest talán a legolcsóbbak közé tartozik :)

Ideális esetben csak a kötelezőkre (olajcsere, vezérmű- és ékszíjcsere) kell költeni, ezeket viszont célszerű a megvétel után megtenni, ha nem ismered 100% biztonsággal az előéletét :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok találkozott már vagy szerelt már be valaki Ecotek CB-26P nevű szerkentyűt ,ez egy kis fogyasztáscsökkentő és teljesitménynövelő szelep, ha valakinek van leirná mik a tapasztalatai mert egészen jókat irnak róla és ha csak a fele igaz már az is jó. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nézd, aki használt autót vesz, annak lelkiekben fel kell készülnie arra, hogy bizonyos dolgokat cserélnie kell rajta, ami pénzbe kerül. Az viszont elmondható, hogy egy nyolcszelepes Astránál - ami már több, mint kiforrott technika - ez a karbantartás más tipusokhoz képest talán a legolcsóbbak közé tartozik :)

Ideális esetben csak a kötelezőkre (olajcsere, vezérmű- és ékszíjcsere) kell költeni, ezeket viszont célszerű a megvétel után megtenni, ha nem ismered 100% biztonsággal az előéletét :D

Mindez kb mennyit kostál egy astránál?

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok találkozott már vagy szerelt már be valaki Ecotek CB-26P nevű szerkentyűt ,ez egy kis fogyasztáscsökkentő és teljesitménynövelő szelep, ha valakinek van leirná mik a tapasztalatai mert egészen jókat irnak róla és ha csak a fele igaz már az is jó. Köszi

Helló !

Azt hiszem Udi cartársnak ez van, nagyon meg van elégedve vele, keresd meg PÜ. -ben, mert mostanában eléggé el van veszve!

Link to comment
Megosztás:

Gyári cuccokkal, és vízpumpával 50-60eFt az anyag.

Utángyártott vacakokkal olcsóbb, de ha vki hosszú ideig meg akarja tartani a gépét, akkor olcsó cuccot nem tesz bele.

Naa, azért az sok egy nyolcszelepeshez.

Amiket én vettem:

- Vezérműszíj 3500 (Dayco)

- Feszítőgörgő 10000

- Vízpumpa 12000

- Ékszíj 2000

- Olaj kb. 7200 (Metabond 10W40)

Link to comment
Megosztás:

Ahha akkor ez 35 körül van.Oksa köszönöm. :)

Én még mondjuk helyből cseréltem féktárcsát, betétet, fék munkahengereket hátul, fékcsöveket, futómű szilenteket, katalizátortól hátrafelé mindent a kiköpködőn a 13 éves verdán. Most olyan benga, hogy nem cserélném el a gyerekeim 6 éves Astráival. Nekem hosszú távra kellene, remélem megérem a hosszútávot!!! :D

Ja, ne kérdezzétek mibe van, mert kiröhögtök! Bár én számítottam rá.

Link to comment
Megosztás:

Azért a mindenféle vezérműszíjakkal érdemes vigyázni. Csak a GM dobozos vagy a Gates (ez a gyári is) márkát ajánlom, sok ember tapasztalata alapján. :D

"Szevasztok találkozott már vagy szerelt már be valaki Ecotek CB-26P nevű szerkentyűt "

Én ugyan nem próbáltam még, de ha kell, tudok rá kedvezményes árat intézni. :)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok találkozott már vagy szerelt már be valaki Ecotek CB-26P nevű szerkentyűt ,ez egy kis fogyasztáscsökkentő és teljesitménynövelő szelep, ha valakinek van leirná mik a tapasztalatai mert egészen jókat irnak róla és ha csak a fele igaz már az is jó. Köszi

Szia!

A szerkentyűről röviden saját tapasztalat alapján:

- teljesítményt nem növeli (nem is baj)

- környezetbarát, sokkal jobb lett a zöldkártyám. :)

- fogyasztást csökkenti

- kicsit zajos mikor működik

Kipróbáltam Opel16V féle BC szerint 240 km-t mentem vele vegyesen:

- sima 95-ös benzin, ecotek kikapcsolva 9,1 l átlagfogyasztás.

- vipower 95-ös benzin + spuri + ecotek 6,4 l !!!!

Persze hasonló időjárási viszonyok mellett hidegen reggeli indulással autópályán Bp-re és ott a szokásos útvonal kis dugóval és munka után hazafelé teszteltem.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A szerkentyűről röviden saját tapasztalat alapján:

- teljesítményt nem növeli (nem is baj)

- környezetbarát, sokkal jobb lett a zöldkártyám. ;)

- fogyasztást csökkenti

- kicsit zajos mikor működik

Kipróbáltam Opel16V féle BC szerint 240 km-t mentem vele vegyesen:

- sima 95-ös benzin, ecotek kikapcsolva 9,1 l átlagfogyasztás.

- vipower 95-ös benzin + spuri + ecotek 6,4 l !!!!

Persze hasonló időjárási viszonyok mellett hidegen reggeli indulással autópályán Bp-re és ott a szokásos útvonal kis dugóval és munka után hazafelé teszteltem.

A teszt akkor lett volna hiteles,ha nem használsz másik benyát és spurit... :)

Vagy kikapcsolt ecotek-nél is kellet volna vpower és spuri...

megjegyzem nálam a sima Jetes benyáról átállva vpower+spurira 1l többletfogyasztás jelentkezett inkább :D

szóval lehet hogy ez az ecotek kütyü 4l-t is spórol százon<<<<===na jó ez csak VICC ;)

Link to comment
Megosztás:

A teszt akkor lett volna hiteles,ha nem használsz másik benyát és spurit... :)

Vagy kikapcsolt ecotek-nél is kellet volna vpower és spuri...

megjegyzem nálam a sima Jetes benyáról átállva vpower+spurira 1l többletfogyasztás jelentkezett inkább :D

szóval lehet hogy ez az ecotek kütyü 4l-t is spórol százon<<<<===na jó ez csak VICC ;)

Szia!

Alapvetően vipowert használok csak kiváncsi voltam, hogy egy sima 95-ös benya mindenféle szerkentyű és adalék nélkül mire képes.

Pénteken kipróbálom a vipower 95 + spuri + ecotek kikapcsolva verziót, bár a - 11 Celsius hidegindítást nem biztos, hogy tudom garantálni... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sokszor említetek egy "spuri" nevű üzemanyag adalékot.

Nekem Wynn's befecskendező és szeleptisztíztó adalékom van.

Esetleg ugyanazt tudják? :)

Hasonló jókat írnak mind2 flakonjára.

SZVSZ a legfőbb különbség, hogy a Spuriból 1 flakon kb. 5 tankolásra elég...

No meg mellesleg ez magyar termék. Made in Kisújszállás. Úgyhogy támogassuk a magyar kisvállalkozókat :D

Link to comment
Megosztás:

A spuriról én is csak jót tudok mondani, bár kicsit tövvet teszek a benyához, mint amit a flakonon ajánlanak, de a fogyi spurival nyáron hosszútáv + kisvárosok 5 lityi esetleg 5,2 100-on, spuri nélkül pedig oan 6 körül mozog ugyanazon az útszakaszon, ugyanazzal a tempóval és teherrel, ugyanolyan benyával, szóval elég jó, + mintha minimálisan jobban is gyorsulna előzéseknél.

Ez az Ecotek meg foglalkoztat, de ezidőtájt inkább majd a köv. autóban próbálom ki.

Link to comment
Megosztás:

Tudnám Bp-en hol lehet kapni Spurit, már fél éve azzal járnék.

De rosszlány nincs időm mindenféle boltokba bejárni, honlapjukon pedig nincs írva semmi viszonteladó, Tescóban meg nem látok, szal maradok spuritlan. :)

Hivd fel a Bp-i képviselőt (telszám a honlapon), ő mondott még nekem egy csomó helyet ahol lehet kapni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.