Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

Azt hittem, hogy helyileg nem stimmel valami. Erről a hibáról tudok, köszi...

Szerintem az a legnagyobb hiba, hogy az alábbi rendeletnek nem felel meg.

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

55/B. § A nappali menetjelző lámpára vonatkozó további műszaki feltételek

(1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az a legnagyobb hiba, hogy az alábbi rendeletnek nem felel meg.

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

55/B. § A nappali menetjelző lámpára vonatkozó további műszaki feltételek

(1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

Elolvastam a rendeletet, tudom ,hogy nem szabvány, épp ezért nem nagyon foglalkoztam azzal sem, hogy a lámpák felkapcsolásánál kikapcsoljon a menetfény...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,G Astra Kombi hátso lámpába kicseréltem a féklámpám meg a helyzet jelző egőmet ledesre.Az történt,hogy most,ha megy a helyzet jelző lámpa akkor (igaz csak este látszik) halványan ég a féklámpa a csomag tartón,a hagyományos égökkel ezt nem csinálta,ha van valakinek valami megoldás vagy ötlete,hogy mit tudjak csinálni,hogy ne égjen a féklámpa irja meg elöre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,G Astra Kombi hátso lámpába kicseryéltem a féklámpám meg a helyzet jelző egőmet ledesre.Az történt,hogy most,ha megy a helyzet jelző lámpa akkor (igaz csak este látszik) halványan ég a féklámpa a csomag tartón,a hagyományos égökkel ezt nem csinálta,ha van valakinek valami megoldás vagy ötlete,hogy mit tudjak csinálni,hogy ne égjen a féklámpa irja meg elöre is köszönöm.

Dobd ki a p.csába mert semmire nem jó! Én is így jártam! Amikor be volt kapcsolva a tempomat és bekapcsoltam a világítást akkor kikapcsolt a tempomat, mert úgy érzékelte, hogy nyomom a féket!

Két hétig gondolkodtam, hogy mi lehet a hiba!

A másik, hogy sötétben, ha megy a világítás és megnyomod a féket nem is lehet látni, hogy fölvillan a féklámpa!

Link to comment
Megosztás:

Köszike a választ, ma vissza mentem az iletöhöz akitöl vettem az egöket,azt mondta,hogy a féklámpa szálára a pozitivra kössek rá diodát,igaz az értékét nem tudom,majd hétvégén megcsinállom.

Egyébbként ma tettem az első lámpákba is ledes égöt(a helyzet jelzöbe) nagyon szép,a hagyományos égő a led mellett sárgán világit.

Link to comment
Megosztás:

Köszike a választ, ma vissza mentem az iletöhöz akitöl vettem az egöket,azt mondta,hogy a féklámpa szálára a pozitivra kössek rá diodát,igaz az értékét nem tudom,majd hétvégén megcsinállom.

Egyébbként ma tettem az első lámpákba is ledes égöt(a helyzet jelzöbe) nagyon szép,a hagyományos égő a led mellett sárgán világit.

Jajj... de akkor meg levágod s dióda nyitófeszével.... Inkább párhuzamossan egy 2.4Kohm körüli ellenállást....

Csak arra figyelj elöl, hogy nehogy sokkal eltérjen a színhőmérséklete, vagy nehogy nagyon hideg fehér legyen, mert az már kék.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez a nyitófeszültség, vagy 0,6V-ot elvesz a 12V-ból. Ugyan már! A 2,4Kohm párhuzamosan, kb 5mA-rel növeli meg a fogyasztását az áramkörnek. Nem igazán zárná le azt a derengést.

Nem nagyon segítettél neki ezzel a hozzászólással...

Próbálkozni kell.

Akkor egy 5W-os izzó párhuzamosan, és annak elégnek kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Üdv!

Sokat olvasgattam ezt a fórumot. Így rájöttem hogy ez a Ledezés elég macerás néha idegtépő meló.

Próbáltam én is, persze csak kicseréltem az izzókat ledesre és persze foltos!

Annyi lenne a kérdésem, hogy valaki akinek sokkal jobban megy ez a dolog elvállalná-e a teljes ledezést.

Természetesen fizetnék is érte, a jó munka sok pénzt megér!

Ha valaki megtenné akkor kérem jelezzen!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Sokat olvasgattam ezt a fórumot. Így rájöttem hogy ez a Ledezés elég macerás néha idegtépő meló.

Próbáltam én is, persze csak kicseréltem az izzókat ledesre és persze foltos!

Annyi lenne a kérdésem, hogy valaki akinek sokkal jobban megy ez a dolog elvállalná-e a teljes ledezést.

Természetesen fizetnék is érte, a jó munka sok pénzt megér!

Ha valaki megtenné akkor kérem jelezzen!

Köszi

Görgess feljebb, és megtalálod a megoldást:(DarthVödör)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

a1_2013_2_14_qdln13v1sv.jpg

Remélem, látszik a különbség!

Már nem csak az LCD, és a mutatók világítanak gyújtáson, hanem a piros jelölők is!

a1_2013_2_14_o1u3nh58bv.jpg

Off...érdekesen mutat az üzemanyagjelződ. km állás ugyanaz, a szinjező nem. vagy tankolás közben fotóztad?...On...tényleg nagyon látványos lett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.