Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szerbusztok!

Az a kérdésem, hogy a műszerfalon egy sárga "vízcsap" világít.

Volt már valakinek ilyen üzenete, mit jelent?

Előre is köszönöm a választ.

:D Az nem "vízcsap"! Check engine! check-engine-light.jpg

Ha nem is enged indítózni, akkor az indításgátló reklamál.

Ha menet közben gyullad ki, vagy a motor beindítása után sem alszik el, akkor a kipufogógáz szabályzórendszerében van a gebasz.

Link to comment
Megosztás:

Szerbusztok!

Az a kérdésem, hogy a műszerfalon egy sárga "vízcsap" világít.

Volt már valakinek ilyen üzenete, mit jelent?

Előre is köszönöm a választ.

Bocs ne haragudj, de a nap poénja! Ezen most én is besírtam! :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Most telefonált az asszony,hogy úton vannak a kocsival és nem megy a ventillátor egyik

fokozata sem ,plussz a klíma sem működik :icon11: .Mi lehet ilyenkor a probléma?

Mindjárt én is utána nézek ,csak addig is beírtam ide,hátha valaki vágja egyből.

Szerintem biztosíték!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt G Astra tulajdonosok! Személyesen a kocsival még nem volt dolgom,de egyelőre látatlanban kérdezték tőlem,hogy mi lehet az oka,ha a gumi belső oldalfala és a futófelület belső fele lekopott ( olyan,mintha beleérne valamibe) ? Amennyiben a futómű részeinek cseréjére,illetve szerelésére kerülne a sor,akkor milyen gátlókat,rugókat,komplett cuccokat ajánlanátok utcai használatra,ami nem csúcskategória,de megbízható és minőségi ,ár/érték arányban jó? Valamint a hangtechnikai cuccok beszerelhetőségének milyen feltételei vannak ( új hangszórók,erősítő,kábelezés) ? Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Most telefonált az asszony,hogy úton vannak a kocsival és nem megy a ventillátor egyik fokozata sem ,plussz a klíma sem működik :icon11: .Mi lehet ilyenkor a probléma? Mindjárt én is utána nézek ,csak addig is beírtam ide,hátha valaki vágja egyből.

A másik lehetőség a gyújtáskapcsoló betét haldoklása, ugyanis a fűtéspanel innen kapja a naftát. Meg kéne próbálni ráadott gyújtás, ill. járó motor mellett megmozgatni a slusszkulcsot a zárban, ha úgy egyszer csak elindul tuti ez lesz

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt G Astra tulajdonosok! Személyesen a kocsival még nem volt dolgom,de egyelőre látatlanban kérdezték tőlem,hogy mi lehet az oka,ha a gumi belső oldalfala és a futófelület belső fele lekopott ( olyan,mintha beleérne valamibe) ? Amennyiben a futómű részeinek cseréjére,illetve szerelésére kerülne a sor,akkor milyen gátlókat,rugókat,komplett cuccokat ajánlanátok utcai használatra,ami nem csúcskategória,de megbízható és minőségi ,ár/érték arányban jó? Valamint a hangtechnikai cuccok beszerelhetőségének milyen feltételei vannak ( új hangszórók,erősítő,kábelezés) ? Köszönöm előre is!

futómű beállítás nemártana szerintem. a futómű műszeres mérése meg a másik, hogy tudd mit kell cserélni vagy kell e cserélni ha nem kopog nem imbolyog a kerék akkor fölösleges cserélgetni a dolgokat, de a műszeres mérés 90%hogy megmondja rosszak e a gátló rugók a többi alkatrész felemelt futómű (kerék) rángatásával vagy próbakör alkalmával kiderül. a kerék nem érhet bele semmibe, azt hallanád meg éreznéd a kormányon hogy nem oké valami.

neve nincs futóműalkatrészeket nem ajánlom hamar megfekszenek. a zenét nem bonyolultabb belerakni mint bármely más típusú autóba ugyan azok a feltételek

magnónál iso csati van aksiról kell vinni az erősítőnek feszkót, test van hátul is nem gyári rádiót simán be lehet kötni , ha hangszórót cserélsz kiemelő keret kell hozzá az ajtókban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is bocsi, hogy nem olvasok vissza a fórumban - biztos volt már szó erről a problémáról...

Szóval a problémám az, hogy (általában a reggeli) első indításnál fix 1500-as a fordulat, majd vagy egy nagyobb (3000 fölé) gázfröccs hatására, vagy 1-2 perc várakozás után visszaáll 800 körülire.

Meg tudnátok mondani, hogy mit kellene megnézni, vagy javítani?

Köszi előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is bocsi, hogy nem olvasok vissza a fórumban - biztos volt már szó erről a problémáról...

Szóval a problémám az, hogy (általában a reggeli) első indításnál fix 1500-as a fordulat, majd vagy egy nagyobb (3000 fölé) gázfröccs hatására, vagy 1-2 perc várakozás után visszaáll 800 körülire.

Meg tudnátok mondani, hogy mit kellene megnézni, vagy javítani?

Köszi előre is a segítséget!

Hali!

Jó eséllyel szorul az alapjárati motorod lehet hogy a végét járja de az is lehet hogy csak koszos. Esetleg TECH2 vel kéne egy élőkép hogy ne a poti bohóckodik-e. De szerintem inkább mechanikai hiba. De az is lehet hogy az automata szívató dolgozik csak nem jó értéken van. Ezért kéne gépen megnézni.

Link to comment
Megosztás:

A másik lehetőség a gyújtáskapcsoló betét haldoklása, ugyanis a fűtéspanel innen kapja a naftát. Meg kéne próbálni ráadott gyújtás, ill. járó motor mellett megmozgatni a slusszkulcsot a zárban, ha úgy egyszer csak elindul tuti ez lesz

Lehet neked lesz igazad,ugyanis hazajöttek vele és minden tökéletesen működik rajta.

Ventillátor minden fokozata szépen kapcsol,klíma dolgozik rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is bocsi, hogy nem olvasok vissza a fórumban - biztos volt már szó erről a problémáról...

Szóval a problémám az, hogy (általában a reggeli) első indításnál fix 1500-as a fordulat, majd vagy egy nagyobb (3000 fölé) gázfröccs hatására, vagy 1-2 perc várakozás után visszaáll 800 körülire.

Meg tudnátok mondani, hogy mit kellene megnézni, vagy javítani?

Köszi előre is a segítséget!

Azt hittem, h ez teljesen normális... :) A túldúsítással együtt az alapjárati fordszám is megemelkedik, ameddig el nem ér egy bizonyos hőfokot a motor. Azt hiszem, a gyorsabb átolajzás miatt, mivel az olajpumpa teljesítménye fordulatszámfüggő. Gyorsabban megtörténik a vezműtengelyek kenése...

Link to comment
Megosztás:

:icon1: Szóval akkor ez normális jelenség? Nálad is így szokott lenni? Vagy akkor most nézegessem _Robi_ által írt dolgokat?

Azt hittem, h ez teljesen normális... :) A túldúsítással együtt az alapjárati fordszám is megemelkedik, ameddig el nem ér egy bizonyos hőfokot a motor. Azt hiszem, a gyorsabb átolajzás miatt, mivel az olajpumpa teljesítménye fordulatszámfüggő. Gyorsabban megtörténik a vezműtengelyek kenése...

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom, hogy jól állunk mostanság problémákkal.

Ma az egyik női, szőke kollega eldicsekedett, hogy mivel üres volt a hűtővize, talált a garázsban valami folyadékot és beleöntötte, nehogy baja legyen az autónak. Természetesen ablakmosó folyadék volt. :omg: És már tegnap beleöntötte, azóta ment 150 km-t.

Szerintetek elég ha felhígítjuk vagy eresszük le az egészet (Opel Corsa)

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom, hogy jól állunk mostanság problémákkal.

Ma az egyik női, szőke kollega eldicsekedett, hogy mivel üres volt a hűtővize, talált a garázsban valami folyadékot és beleöntötte, nehogy baja legyen az autónak. Természetesen ablakmosó folyadék volt. :omg: És már tegnap beleöntötte, azóta ment 150 km-t.

Szerintetek elég ha felhígítjuk vagy eresszük le az egészet (Opel Corsa)

Én leengedném!

Nem habzik?

Link to comment
Megosztás:

Lehet neked lesz igazad,ugyanis hazajöttek vele és minden tökéletesen működik rajta. Ventillátor minden fokozata szépen kapcsol,klíma dolgozik rendesen.

Ha biztos vagy benne, mielőbb cseréltesd, mert pár ezer forintos alkatrész. Én úgy mentem vele egy hónapig, hogy menet közben mozgatnom kellett néha a kulcsot a zárbetétben, hogy működjön a ventilátor...aztán egy benzinkúton indításkor szépen szétesett az egész, a kulcs benne szorult és trailerezhettük haza a vasat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap felakadtam a géppel egy kapubejárón. Annyit sikerült gyorsan megnézni, hogy a kipufogó rezgéscsillapító része sajnos legatyásodott, csúnyán kifúj ott.

Nem tudtam rendesen alánézni, hogy ez cserélhető-e külön, vagy bele lehet hegeszteni egy bontottat, vagy csere a középső dobig? Hogyan van ez a kipufogó szakaszolva?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnapelőtt lettem boldog G astra tulajdonos, 98-as F lett 2009-es G-re cserélve. Nem volt benne rádió, ezért elvittem a szerelőhöz, erre mondja, hogy ezeket visszahívták vezérműcsavar cserére, merthogy eltörhet a vezérmű tengelye. Namost érdeklődnél, hogy melyik típusra, évjáratra,motorra vonatkozik? Mert a volt tulajt szerintem esélytelen elérni (kereskedésben lett véve).

Előre is köszönöm a segítséget, és sorry, ha már volt róla szó, én nem találtam...

Üdv, Sesi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnapelőtt lettem boldog G astra tulajdonos, 98-as F lett 2009-es G-re cserélve. Nem volt benne rádió, ezért elvittem a szerelőhöz, erre mondja, hogy ezeket visszahívták vezérműcsavar cserére, merthogy eltörhet a vezérmű tengelye. Namost érdeklődnél, hogy melyik típusra, évjáratra,motorra vonatkozik? Mert a volt tulajt szerintem esélytelen elérni (kereskedésben lett véve).

Előre is köszönöm a segítséget, és sorry, ha már volt róla szó, én nem találtam...

Üdv, Sesi

"Vezérműtengely lefogó csapágy csavarjainak fellazulása,ami töréshez vezet.(meghúzási nyomaték 8Nm)

Motorkód: Z14XEP ,Elvileg 2005től 2007ig gyártott motoroknál fordul elő.

Kb 10 perces munka.Nagy bosszúságot előzhetünk meg vele.

Ha bekövetkezik a törés kb 300e a javítási költség. "

Ezt a hasznos infók között találtam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnapelőtt lettem boldog G astra tulajdonos, 98-as F lett 2009-es G-re cserélve. Nem volt benne rádió, ezért elvittem a szerelőhöz, erre mondja, hogy ezeket visszahívták vezérműcsavar cserére, merthogy eltörhet a vezérmű tengelye. Namost érdeklődnél, hogy melyik típusra, évjáratra,motorra vonatkozik? Mert a volt tulajt szerintem esélytelen elérni (kereskedésben lett véve).

Előre is köszönöm a segítséget, és sorry, ha már volt róla szó, én nem találtam...

Üdv, Sesi

Ha bemész egy Opel márkaszervizbe, ott a motorszám alapján megmondják, hogy meg kell-e húzni a csavarokat. Amikor tavaly megvettem a 2007.06. havi kocsimat - az itt kapott javaslatok alapján - én is elvittem megnézetni. Amikor beütötték a motorszámot a gépbe az nem jelzett. Értetlen arcomat látva a szervizes azt mondta, hogy elvileg egy piros ablak ugrik fel azoknál a motorszámoknál, amelyeknél szükséges ezt az utólagos ellenőrzést megejteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár héttel ezelőtt kértem a segítségeteket fater G Astrájával kapcsolatban. A panasza a következő volt: általában a reggeli első indításnál ill. hosszabb állás után indításkor mintha tovább forogna az önindító egy fura hang kíséretében. A helyzet súlyosbodott és elvitte szerelőhöz, Ő azt mondta,hogy a vezérmű lánc hidraulikus feszítésű és amíg nem kap olajat a lánc adja ezt a hangot. Azt javasolta, hogy először próbáljuk meg olajcsere előtt motormosóval átöblíteni és lecserélni az olajat. Régen volt neki egy 78-as? Fiestája, azon is át akarta mosni a motort, de a vez. tengelyhez vezető járat eldugult. Ezért inkább megkérdezem ki próbálta már átmosni ill. milyen mosó vált be?

Köszönöm a segítséget!

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár héttel ezelőtt kértem a segítségeteket fater G Astrájával kapcsolatban. A panasza a következő volt: általában a reggeli első indításnál ill. hosszabb állás után indításkor mintha tovább forogna az önindító egy fura hang kíséretében. A helyzet súlyosbodott és elvitte szerelőhöz, Ő azt mondta,hogy a vezérmű lánc hidraulikus feszítésű és amíg nem kap olajat a lánc adja ezt a hangot. Azt javasolta, hogy először próbáljuk meg olajcsere előtt motormosóval átöblíteni és lecserélni az olajat. Régen volt neki egy 78-as? Fiestája, azon is át akarta mosni a motort, de a vez. tengelyhez vezető járat eldugult. Ezért inkább megkérdezem ki próbálta már átmosni ill. milyen mosó vált be?

Köszönöm a segítséget!

Tamás

Előbb azt kéne tisztázni, hogy nem-e mégis az önindító forog tovább, addig nem nyúlnék a motorhoz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.