Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

...szerelő...

Ez igen! :omg: Szerintem inkább valami segítségre, iránymutatásra gondolt a "kolléga"!

Erik1986

Első kérdés: Mennyit jársz városban az autóval? Milyen fordulaton használod?

Ha szerencséd van akkor egy nagyobb fordulaton való kocsikázás megoldhatja a problémát! ~20km 4000rpm fölött (4.-ben 100km/h fölött).

Link to comment
Megosztás:

megbontás nélkül nem tudták megmondani,hogy a Hidrotőke vagy a lánc ketyeg,csörög

úgy hogy bele kell mászni:)

Nálam is ez volt a kérdés :)

Szerelő fülelt a motortérben, megpróbálta hidegen/melegen. Mondta hogy szétszedés után derül csak ki. "Szerencsére" a lánc volt szépen megnyúlva, de még nem annyira hogy szétvágjon bármit is. Bontóban láttam olyan vezérműdeknit amibe már belemart a lánc, ill. ledarálta a csavarok helyének a felét.

Csere óta amúgy mintha kicserélték volna a motort, annyira halk lett. Ha hosszútávra tervezel az autóval, akkor minőségi dolgokat vegyél bele. Én a vízpumpával sem spóroltam.

Szóval szakival szedesd szét, aztán veszel hozzá ami szükséges. Hidrotőkéből tudomásom szerint 16db van, újonnan 3-4K körül lehet az áruk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tudnátok segíteni? Mi lehet a probléma ha alapjáraton nagyon gyengén, haloványan kijelez az olaj visszajelző kis lámpácska...Nemrég volt olajcsere, alul nincs olaj a leeresztő csavar környékén, sem a földön, illetve a hütővíz is tök tiszta....Köszi

Szia!

Nem valami ócska szűrő lett felrakva? Gyönyörűen össze tudja rántani, és már nincs is meg az olajnyomás. Írhatnál egy motorkódot, hogy konkrétabban tudjuk miről is van szó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G Astra 2006-os Z 14 xep . 200 000 km . Gyujtáskimaradást olvastak. Kiderűlt, hogy eltört a vezérműtengely, (szivó oldali). A leszoritó csészék csavarjait kézzel lehetett tekergetni. A szerelőm szerint ennek nem lett volna szabad megtörténnie, még akkor sem ha sok km van benne. Szóval vszeg gyári , szerelési hiba. Utolag megtudtam, hogy volt emiatt visszahivás. Az Opelnél elkérték a motorszámot, majd közölték, hogy Uram az Ön autója nem érintett. Ennyi. Ezt tanulságul irtam le , ha valakinek ilyen motorja van sürgősen ellenőriztesse amig nem késő.

Link to comment
Megosztás:

Ez igen! :omg: Szerintem inkább valami segítségre, iránymutatásra gondolt a "kolléga"!

Erik1986

Első kérdés: Mennyit jársz városban az autóval? Milyen fordulaton használod?

Ha szerencséd van akkor egy nagyobb fordulaton való kocsikázás megoldhatja a problémát! ~20km 4000rpm fölött (4.-ben 100km/h fölött).

tudom mire gondolt, s ha nincs teljesen otthon az autószerelésben, pont az ő érdekében javasoltam. mivel normális működéssel állt le, s pár öra múlva az indítás után rögtön vacakolt, nem valószínű, hogy egy szimpla fagyit kívánna a motor. sőt, volt már azt hiszem itt is róla szó, ha a vezérlése ugrot át (benne van a pakliban), nagyon csúnya vége lehet az amatőr indítgatásoknak. első körben zárassa ki egy szerelővel a mechanikus gabeszt, aztán már bátran lehet próbálkozgatni...szerintem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G Astra 2006-os Z 14 xep . 200 000 km . Gyujtáskimaradást olvastak. Kiderűlt, hogy eltört a vezérműtengely, (szivó oldali). A leszoritó csészék csavarjait kézzel lehetett tekergetni. A szerelőm szerint ennek nem lett volna szabad megtörténnie, még akkor sem ha sok km van benne. Szóval vszeg gyári , szerelési hiba. Utolag megtudtam, hogy volt emiatt visszahivás. Az Opelnél elkérték a motorszámot, majd közölték, hogy Uram az Ön autója nem érintett. Ennyi. Ezt tanulságul irtam le , ha valakinek ilyen motorja van sürgősen ellenőriztesse amig nem késő.

Ezt már régebben kitárgyaltuk, hogy ellenőrizni kell.

Az enyimen is laza volt, pedig 2007/12.

Valamit benéztek a gyárba, de nagyon...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akadt egy kis gondom a kocsival.Ha gyorsabb tempóban megyek 100-110 körül és utána megállok akkor alapjáraton kerepel valami.Olyan dízeles hangja lesz.Ha városban használom normális tempónál,akkor nem zörög.Olyan mintha beleérne valami valamibe:)Fogdostam a motortérbe a műanyagokat,de nem rezonál semmi.Nem rángat nem csinál semmi rendelleneset menet közben.Z16XE a motorkód.Szerintetek mi lehet az?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok skacok. Van egy G Astrám, xe12 motorkódú, 55kw-os, 2003-as. Tönkrement a vezérlőkompjúterem, nem tudnátok ajánlani valakit, akinek van bontott, és ki is cserélné a hétvégén? e-mail címem vajkfia@postafiok.hu. Segítségeteket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Autópályán 3000-es fordulatnál lefutott a vezérműszíjam, előzőleg olajpumpa-csere miatt volt leszedve, és a jó szakembereknek így sikerült visszarakni, hogy elmászott, ráfutott a görgő peremére, belemart a takaróműanyagba, 200km-ig bírta. El is rendezte szépen a szelepeket, a hengerfejet, a vezérmű jeladót, görgőt, szíjat, dugattyúk tetejét, stb. Érdemes -e, vagy lehetséges -e javítani/cserélni a hengerfejben a szelepvezetőket? A dugattyúk tetején a beütéseket hogyan lehetne lesorjázni rendesen, vagy nem okozhat problémát? Milyen összegbe kerülhet egy komplett hengerfej, jobban megéri, mint vacakolni a felújítgatással? (Bár szerintem csak a 16 db szelep kerülne kb. annyiba mint egy használt hengerfej.) Pár kép az eredményről: https://picasaweb.google.com/104703597289170077415/ScrapbookPhotos?authuser=0&feat=directlink

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem a fórumozóknak

Új regisztráltként kérdezni szeretnék egy két dolgot, mivel 3 hete vettem egy 2007-es Astra G 1,4 Twinport gépet, a Zavoli gázszettet a napokban szereltettem bele de eddig nekem csak Ladáim voltak, így teljesen ismeretlen még nekem ez a technika. Télen nagyon keveset, de lehet hogy semmit sem fogom használni, a ponyvagarázsban fog állni, így szeretném az aksit kivenni belőle, mert ezt így tettem mindig a Ladával is. Annyit már sejtek mert utánna olvasgattam ez nem biztos hogy jó ötlet lesz. Most ennél a tipusoknál is van az, hogy a rádió lezár, és ha visszateszem az aksit, akkor kódot kér? Mert kódot nem találtam sehol, pedig van hozzá szervizfüzet, gépkönyv, Blaupunkt rádióhoz az utasítások, de én kódot nem találtam bennük. Felhívtam a kereskedőt is ez ügyben, és azt mondta ehhez nem kell kód. De jobban aggódom attól, hogy az ablakok automata funkciója nem fog működni ? "Be kell tanítani ?" Azt meg hogy kell? Hát ez most már jól meg van tömve elektronikával, mert ott van a gázvezérlés is beépítve, mi várható, ha mondjuk két hétig egyfolytában nem lesz benne az akku, nem fogja elveszíteni a szervizben beállított paramétereket a fedélzeti komputer ? Ha valakinek volt már kivéve hosszabb időre az aksi, megoszthatná a tapasztalatait, nem szeretnék valami nagyobb bajt csinálni, mert szinte egy álom ez a gép, olyan jól működik.

Link to comment
Megosztás:

Még májusban beszereltettem a gázt a kocsiba. Az utóbbi egy hónapban kezdtem tapasztalni, hogy a reggeli indításokkor nem igazán akar alapjárat lenni. Nem fullad le a kocsi, de kell neki egy kis gázfröccs és utána beáll az alapjárat a normál fordulatra. Ami érdekes, hogy nem mindig jelentkezik még hidegen sem. Melegen meg egyáltalán nem. Hibakód nincs. Az autó megy, fogyasztás normális. Engem nem is igazán zavarna, de a feleségem nyafogott, hogy mi lehet ez. Ezért kérdezem csak.

A héten megjárattam úgy kétszáz kilométeren benzinnel is a kocsit, de ma reggel is kellett egy kis gázpedál nyomás az alapjárat normalizálásához.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem a fórumozóknak

Új regisztráltként kérdezni szeretnék egy két dolgot, mivel 3 hete vettem egy 2007-es Astra G 1,4 Twinport gépet, a Zavoli gázszettet a napokban szereltettem bele de eddig nekem csak Ladáim voltak, így teljesen ismeretlen még nekem ez a technika. Télen nagyon keveset, de lehet hogy semmit sem fogom használni, a ponyvagarázsban fog állni, így szeretném az aksit kivenni belőle, mert ezt így tettem mindig a Ladával is. Annyit már sejtek mert utánna olvasgattam ez nem biztos hogy jó ötlet lesz. Most ennél a tipusoknál is van az, hogy a rádió lezár, és ha visszateszem az aksit, akkor kódot kér? Mert kódot nem találtam sehol, pedig van hozzá szervizfüzet, gépkönyv, Blaupunkt rádióhoz az utasítások, de én kódot nem találtam bennük. Felhívtam a kereskedőt is ez ügyben, és azt mondta ehhez nem kell kód. De jobban aggódom attól, hogy az ablakok automata funkciója nem fog működni ? "Be kell tanítani ?" Azt meg hogy kell? Hát ez most már jól meg van tömve elektronikával, mert ott van a gázvezérlés is beépítve, mi várható, ha mondjuk két hétig egyfolytában nem lesz benne az akku, nem fogja elveszíteni a szervizben beállított paramétereket a fedélzeti komputer ? Ha valakinek volt már kivéve hosszabb időre az aksi, megoszthatná a tapasztalatait, nem szeretnék valami nagyobb bajt csinálni, mert szinte egy álom ez a gép, olyan jól működik.

Amennyiben gyári a rádió annak van kódja, és alap esetben kéri is, ha megyszűnik a tápellátás. Az autóhoz tartozik egy úgynevezett Car-Pass kártya, ez egy bankkártyához hasonló méretű kártya, amin többek között a rádió kódja is megtalálható. Ha ez nincs meg, akkor márkaszervízben beszerezhető (nem olcsó, most emeltek árat, nekem pár hete 9000(!) Ft-ot mondtak rá), esetleg elviszed egy műszerészhez, aki otthon van autórádiók javításában, ő ki tudja olvasni belőle a kódot. (Haramadik lehetőség ha CAR300-ról van szó, annak a szériaszámából kideríthető a kód egy megfelelő programmal.) Az elektromos ablak miatt ne aggódj, annak betanítása annyiból áll, hogy az a blak felhúzása után még néhány másodpercig nyomvatartod a gombot, és ezt eljátszod mindegyiknél. A gázszettről nem tudok nyilatkozni, de nem hinném hogy gondot okozna nála ha huzamosabb ideig feszültség nélkül marad, akárcsak az autó más egyébb elektronikái, úgyhogy ha a rádiókód megvan, nyugodtan kiveheted az akksit, nem lesz semmi baja.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ, némileg megnyugodtam ez ügyben. A rádiót megoldom úgy, hogy ha esetleg kódot kér, kutakodtam már a neten és találtam egy boltot ahol megoldják ezt a problémát. Ezt a Carr Pass kártyát nem találtam benne. Autókereskedőtől vettem az autót úgy hogy beszámították a Ladámat. Egyébként a kereskedő azt állította hogy nem kér kódot a rádió. Hiszem ha látom.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ, némileg megnyugodtam ez ügyben. A rádiót megoldom úgy, hogy ha esetleg kódot kér, kutakodtam már a neten és találtam egy boltot ahol megoldják ezt a problémát. Ezt a Carr Pass kártyát nem találtam benne. Autókereskedőtől vettem az autót úgy hogy beszámították a Ladámat. Egyébként a kereskedő azt állította hogy nem kér kódot a rádió. Hiszem ha látom.

Egy rádió típust írjál már! Gyári a rádió?

Link to comment
Megosztás:

Autópályán 3000-es fordulatnál lefutott a vezérműszíjam, előzőleg olajpumpa-csere miatt volt leszedve, és a jó szakembereknek így sikerült visszarakni, hogy elmászott, ráfutott a görgő peremére, belemart a takaróműanyagba, 200km-ig bírta. El is rendezte szépen a szelepeket, a hengerfejet, a vezérmű jeladót, görgőt, szíjat, dugattyúk tetejét, stb. Érdemes -e, vagy lehetséges -e javítani/cserélni a hengerfejben a szelepvezetőket? A dugattyúk tetején a beütéseket hogyan lehetne lesorjázni rendesen, vagy nem okozhat problémát? Milyen összegbe kerülhet egy komplett hengerfej, jobban megéri, mint vacakolni a felújítgatással? (Bár szerintem csak a 16 db szelep kerülne kb. annyiba mint egy használt hengerfej.) Pár kép az eredményről: https://picasaweb.go...feat=directlink

Én is hasonlóan jártam a Lagunammal, csak nálam a hosszbordás szíj ugrott valamitől egy bordával arrébb a főtengely szíjtárcsán, emiatt a szíj hozzádörzsölődött a vezérműszíjat védő műanyaghoz, majd a szíj foszlani kezdett, a szálakat bekapta a vezérműszíjat hajtó fogaskerék és a vezérműszíj közé, emiatt elmászott a vezérlés és hasonló módon összegörbült az összes szelep, dugattyúkon is ugyanígy látszott a szelepek nyoma. Vezérműszíj ott maradt a helyén, csak épp a főtengely felőli végénél dörzshajtássá alakult... Szerelőm elvitte a komplett hengerfejet motorfelújító műhelybe, ott mondták, miután az elgörbült szelepeket kinyomkodták, hogy a szelepvezetők is sérültek, és adtak egy árajánlatot, hogy 220€-ért rendbeteszik a fejet. Tehát ebben benne voltak a gépmunkák is és az új szelepek, szelepvezetők, ami kellett, pontosan én sem tudom, hogy mik. Szóval én azt mondtam, hogy akkor legyen felújítás, mert ha az ember szerez egy fejet valahonnan, akkor az is ki tudja, milyen állapotú, ez meg akkor rendbe lesz rakva. Dugattyúkkal mi nem csináltunk semmit, szerintem a tiéden se vészes a sérülésük, de persze azért más így képről, élőben jobb lenne látni. Esetleg a sorját azt lecsiszolnám valahogy róluk, pl porszívót odadugnám, hogy ne hulljon be semmi a henger és a dugattyú közé és finom csiszolópapírral leszedném, amennyire lehet. Összerakásnál vettük észre, hogy az egyik vezérműtengely egyik bütyke el van repedve. Nem voltunk biztosak benne, hogy ekkor repedt el, mert a repedés már nem tűnt frissnek, de nem mertük összerakni így. Opelét nemtudom, de nálam a vezérműtengely nem egy darabból van, hanem a bütyköknél szögletesre van csinálva és a bütykök utólag vannak felhúzva - gondolom melegen. Na persze melyik törik el, hát természetesen az utolsó, ami miatt a másik hetet is le kellett volna szedni, ha megkiséreljük a bütyök lecserélését. De erre a motorfelújítósok se tudtak semmit ajánlani, hogy tudnának vele valamit kezdeni, úgyhogy körbetelefonáltam néhány bontóba és végül sikerült egyet szerezni 50€-ért. Nekem a végösszeg végül olyan 450€ lett kompletten, mert ugye kellettek új szíjak, tömítések (a hengerfejtömítés volt drága, 40€), viszont jeladót nem tett tönkre, és a görgőket is visszaraktuk, hiszen 20000km-el előtte volt a komplett vezérlés cserélve. Ez Szerbiában volt, Magyarországon valószínűleg picit drágább a munkadíj miatt, de tekintve, hogy Opel, nem hiszem, hogy az alkatrészek jelentősen drágábbak lennének, mint az enyémhez voltak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.