Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok Ha az egr szelepről leveszem a csatlakozót és úgy használom akkor az jó kiiktatásnak? vagy lekell fedni lemezzel.? vagy érdemes ezzel foglalkozni. körübelül miben láthatom hogy baj van vele?

Más téma.-a kürt nemszól. a relé kattan viszont, a kürt végén a kábel nem kap feszültséget kimértem. vagy a relé lehet szar? attól még hogy kattan?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Ha az egr szelepről leveszem a csatlakozót és úgy használom akkor az jó kiiktatásnak? vagy lekell fedni lemezzel.? vagy érdemes ezzel foglalkozni. körübelül miben láthatom hogy baj van vele?

Más téma.-a kürt nemszól. a relé kattan viszont, a kürt végén a kábel nem kap feszültséget kimértem. vagy a relé lehet szar? attól még hogy kattan?

EGR-t falazni kell, ha lehúzod akkor olyan mintha hibás lenne és bezavar az ECU-nak, ha falazod egy állandó értéket ad. De ezt sem viseli el az összes ECU.

Kürttel kapcsolatban, nem biztos, hogy a relé rossz, vedd ki és mérd meg a kapcsoló szálát (foglalatban), hogy van-e ott egyáltalán feszültség amikor nyomod a duda gombot. Ha mindenhol megvan a szükséges feszültség akkor relé csere valószínűleg megoldja a gondot.

Lehet olyan, hogy rossz a relé attól független, hogy kapcsol, ha belül a kapcsoló érintkezők valamelyikén megsérült a pogácsa, ergo nem érintkezik kapásból lehet ilyen gond.

Link to comment
Megosztás:

igazabol nincs az egr el problema csak gondolkozom hogy lekene zárni. mert olvastam hogy dinamikusabb lehet tole az auto. Ha csinalok hozza lemezt akkor csak a csavarok helyet vagjam ki vagy kikell a szelep helyet is?

Ha kivágod a szelepét is akkor kb egy alátétet csinálsz :D

Fogod az EGR-t ráteszed egy lemezre, körberajzolod, a két lyukat bejelölöd, aztán, kivágod, kifúrod és mehet alá.

Ezután már csak az a kérdés megtűri-e az ECU a falazást.

Link to comment
Megosztás:

Ha kivágod a szelepét is akkor kb egy alátétet csinálsz :D

Fogod az EGR-t ráteszed egy lemezre, körberajzolod, a két lyukat bejelölöd, aztán, kivágod, kifúrod és mehet alá.

Ezután már csak az a kérdés megtűri-e az ECU a falazást.

a behuzotekecs nemfog leegni az erolkodes miatt? ha lemez van alatta? mert lattam sokfajta lemezt amin van kozepen egy lyuk kb..

Link to comment
Megosztás:

a behuzotekecs nemfog leegni az erolkodes miatt? ha lemez van alatta? mert lattam sokfajta lemezt amin van kozepen egy lyuk kb..

Ezt nézd meg! Megveszed vagy megcsinálod, de én ennyiért nem kínlódnék!

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/motorikus_alkatresz/motor/astra_g_corsa_c_zafira_a_egr_szelephez_zarolemez_1646849627.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sajna mint 1000km után kiderült nem oldódott meg a hidrotőke csattogás a motoröblítéssel és az új olajjal :blink:

Olvastam valahol, hogy egy bizonyos nyomáshatároló szelep is okozhat ilyen problémát és a leírás színte szóról szóra megegyezett az én tüneteimmel: teljesen véletlenszerűen csattog, mindegy hideg vagy meleg a motor, van hogy felpörgetésre abbahagyja, van, hogy nem, sokáig semmi, aztán egyszercsak több hidrotőke is megszólal stb.

Szóval a kérdésem, hogy az X14XE motorban van-e ilyen nyomáshatároló szelep, amely túlnyomás esetén visszavezeti az olajat az olajteknőbe? Ha van, akkor hol taláható? Arra gondolok, hogy esetleg akadozhat és nyitva marad, így nem jut fel elegendő olaj a szelepekhez.

Kíváncsi lennék a hozzáértő mágusok véleményére, mert úgy érzem csak sötétben tapogatózom. Mindenesetre még mindig furcsának találom, hogy egyszerre szólalnak meg a hidrotőkék - akkor csak a központi olajzással lehet a baj :blink: :goofy: ... ha kicserélem mindet és akkor is csattogni fognak biztos megőrülök :omg: - ezért is akarom előbb alaposan körüljárni a témát.

Link to comment
Megosztás:

A kombi hátsó ablaktörlő tengelye szokott megszorulni?

Nekem most nyikorog a tengelye amikor töröl, borzalmas hangos. Előtte szorult, mert lassabban törölt. Nem bírtam levenni a törlőkart, rá van rohadva, nem akartam letörni.

A Hayes könyv mutat egy lehuzó segéd szerszámot, de olyanom nincs. Van valami más ötletetek? Vagy érdemes műszerolajjal próbálkozni, vagy WD40? Levétel nélkül esélytelennek tűnik. Próbáltam befújni de nem lett jobb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy indításkor a kocsi nehezen kapja el az alapjáratot, kb 4-5 másodpercig szenved 2-300as fordulattól kezdve mire eléri az alapjáratot! Hidegben ez persze tovább is szokott tartani... Nem minden induláskor csinálja ezt csak ha kicsit többet áll egy helyben, olyan 8 óra elég szokott lenni.

Még egy kérdés: Mi okozhatja azt, hogy mikor indítom a kocsit első kulcs elforgatásra nem indul, másodikra meg pöccre indul! Igaz ez nem olyan gyakori 2 hónap alatt kb 3x jelentkezett.

Link to comment
Megosztás:

A kombi hátsó ablaktörlő tengelye szokott megszorulni?

Nekem most nyikorog a tengelye amikor töröl, borzalmas hangos. Előtte szorult, mert lassabban törölt. Nem bírtam levenni a törlőkart, rá van rohadva, nem akartam letörni.

A Hayes könyv mutat egy lehuzó segéd szerszámot, de olyanom nincs. Van valami más ötletetek? Vagy érdemes műszerolajjal próbálkozni, vagy WD40? Levétel nélkül esélytelennek tűnik. Próbáltam befújni de nem lett jobb.

Én az első ablaktörlőkart csapágylehúzóval szedtem le.Nekem sem akart lejönni a "hagyományos"módszerrel hiába kocogtattam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sajna mint 1000km után kiderült nem oldódott meg a hidrotőke csattogás a motoröblítéssel és az új olajjal :blink:

Olvastam valahol, hogy egy bizonyos nyomáshatároló szelep is okozhat ilyen problémát és a leírás színte szóról szóra megegyezett az én tüneteimmel: teljesen véletlenszerűen csattog, mindegy hideg vagy meleg a motor, van hogy felpörgetésre abbahagyja, van, hogy nem, sokáig semmi, aztán egyszercsak több hidrotőke is megszólal stb.

Szóval a kérdésem, hogy az X14XE motorban van-e ilyen nyomáshatároló szelep, amely túlnyomás esetén visszavezeti az olajat az olajteknőbe? Ha van, akkor hol taláható? Arra gondolok, hogy esetleg akadozhat és nyitva marad, így nem jut fel elegendő olaj a szelepekhez.

Kíváncsi lennék a hozzáértő mágusok véleményére, mert úgy érzem csak sötétben tapogatózom. Mindenesetre még mindig furcsának találom, hogy egyszerre szólalnak meg a hidrotőkék - akkor csak a központi olajzással lehet a baj :blink: :goofy: ... ha kicserélem mindet és akkor is csattogni fognak biztos megőrülök :omg: - ezért is akarom előbb alaposan körüljárni a témát.

Szia!

Sajnos nem fogod megúszni a hidrotőke cserét! Igaz nekem z14xep a motorom és ugyan ez volt a problémám!

Azt jó lenne tudni melyik soron csattog a hidrotőkéd! Nekem a szívó soron ,ki is cseréltük kb utánna 2 percig csattogott amíg nem töltődött fel olajjal! azóta jó a verda!

Neked valamivel könnyebb cserélni a tőkét mert a tied szíjas nem kell totál szétszedni mint a láncos vezérlést!

Nem lesz olcsó mulatság a hdrotőke kb : darabja 3000

Link to comment
Megosztás:

Ezt nézd meg! Megveszed vagy megcsinálod, de én ennyiért nem kínlódnék!

http://auto-motor.va...1646849627.html

Z14XE, Z16XE-nél ez a megoldás nem végleges, ugyanis a kivágott lyukon át a szelepbe ugyanúgy bejut a kipufogógáz, és ugyanúgy el fogja kokszolni, és ugyanúgy dobni fogja a sárgát, meg fulladozni fog, mert a meg-megragadó szelep meghülyíti az ECU-t. Ennek a kilyukasztott lemeznek annyi "előnye" van, hogy a szívósorra nem engedi a gázt, és így direkt módon nem fog megfulladni a motor, ha baj lesz a szeleppel.

Ha valaki "végleges megoldást" akar ehhez a típusú AGR-hez, annak egy közbetétet kell csinálnia, amibe szabadon tud nyitogatni a szelep, viszont teljesen el van szeparálva a kipufogó gáztól. Nálam több mint egy éve így működik, és sohasem volt sárgalámpa. (Szerencsére az ECU csak a szelep mechanikus jóságára (tud-e nyitni / zárni) figyel, az, hogy valóban átáramlik-e a kipuff. gáz a szelepen vagy se, arra nem.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!! Múltkor már írtam ide akkumulátor kérdésben, de sajnos azóta sem oldódott meg a dolog....Kipróbáltam, autó indítása nélkül általában az akksi feszültsége 12,6 V körüli szokott lenni, autót elindítva ez felkuszik 14,5-6 V-ra, szóval a generátorja az működik ezek szerint. Hétfőn(24.én) lett feltőltve teljesen az akksi , mivel egyik napról a másikra lemerült, de előtte csak pénteken (21.én) volt használva olyan 20km-t , de hétfőig nem volt használva a kocsi, semmi sem). Utoljára az autóval pénteken lett menve és ahogy írtam hétfőn teljesen fel lett töltve az akksi, akkor gondolkodtam, hogy hátha darkvödör által leírt https://sites.google.com/site/opelccled/ablakfel elektromos ablak direktbe kötésénél valami hozzáérhet a vezetékem közül valahova testhez vagy ilyesmi és az meríti le az akksit idővel....ezt kiszedtem belőle, de a mai nap folyamán megint lemerült az akksi, de a héten nem is használtuk az autót, mindegyik nap egyszer legalább meg lett mérve az akksi feszültsége és mindegyik nap 12,1-2 V-ot mutatott (kocsi indítása nélkül), tegnap este 11,7 V*ot mutatott, de akkor vater elindította a kocsit, csak hogy ezzel is elindul-e, de aztán le is állította, ma délután pedig menni akartunk vele, akkor meg nem indult el, már a központi zár sem akarta kinyitni az ajtókat, így kulccsal kellett és az akksi 8,6V-ot mutatott, szóval esetleg valami ötletetek lehetne hogy mit tudnák kezdeni ezzel? Mert nagyon tanácstalan vagyok hogy most mit csináljak, esetleg vigyem el autóvillamossági szerelőhőz vagy még mit tudnák kipróbálni, amivel esetleg rájöjjek mi merítheti le az akksit? köszönöm segítségeteke előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!! Múltkor már írtam ide akkumulátor kérdésben, de sajnos azóta sem oldódott meg a dolog....Kipróbáltam, autó indítása nélkül általában az akksi feszültsége 12,6 V körüli szokott lenni, autót elindítva ez felkuszik 14,5-6 V-ra, szóval a generátorja az működik ezek szerint. Hétfőn(24.én) lett feltőltve teljesen az akksi , mivel egyik napról a másikra lemerült, de előtte csak pénteken (21.én) volt használva olyan 20km-t , de hétfőig nem volt használva a kocsi, semmi sem). Utoljára az autóval pénteken lett menve és ahogy írtam hétfőn teljesen fel lett töltve az akksi, akkor gondolkodtam, hogy hátha darkvödör által leírt https://sites.google...cled/ablakfel elektromos ablak direktbe kötésénél valami hozzáérhet a vezetékem közül valahova testhez vagy ilyesmi és az meríti le az akksit idővel....ezt kiszedtem belőle, de a mai nap folyamán megint lemerült az akksi, de a héten nem is használtuk az autót, mindegyik nap egyszer legalább meg lett mérve az akksi feszültsége és mindegyik nap 12,1-2 V-ot mutatott (kocsi indítása nélkül), tegnap este 11,7 V*ot mutatott, de akkor vater elindította a kocsit, csak hogy ezzel is elindul-e, de aztán le is állította, ma délután pedig menni akartunk vele, akkor meg nem indult el, már a központi zár sem akarta kinyitni az ajtókat, így kulccsal kellett és az akksi 8,6V-ot mutatott, szóval esetleg valami ötletetek lehetne hogy mit tudnák kezdeni ezzel? Mert nagyon tanácstalan vagyok hogy most mit csináljak, esetleg vigyem el autóvillamossági szerelőhőz vagy még mit tudnák kipróbálni, amivel esetleg rájöjjek mi merítheti le az akksit? köszönöm segítségeteke előre is!

Szia!

Ha üresjárati feszültségeket méregetsz (nincs az akksin terhelés), abból nem tudsz meg semmit. Elõször is azt kéne kideríteni, hogy az akksi purcant ki, vagy leszívja valami. Ezt úgy lehetne kideríteni, hogy leveszed az egyik akksisarut, és áramerõsséget mérsz közte. Ha nincs mûszered azt is meg lehet próbálni, hogy egy kis teljesítményû, pár W-os izzót teszel közé, ha világít, akkor ott valahova (relatíve) komolyabb áram folyik el. De azt is megteheted, hogy leveszed az akksisarut ha hosszabb idõre leállítod az autót, ha így is lemerül, akkor tuti, hogy az akku a kuka. Ellenkezõ esetben el kell kezdeni kinyomozni, hogy mi szívja folyamatosan az áramot. Pl. úgy, hogy egyesével kivenni a biztosítékokat, és figyelni, hogy melyik kivétele után szûnik meg az áramfolyás az akksiból. Ha ez megvan, akkor már lehet tudni, hogy melyik áramkörben kell keresni a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha üresjárati feszültségeket méregetsz (nincs az akksin terhelés), abból nem tudsz meg semmit. Elõször is azt kéne kideríteni, hogy az akksi purcant ki, vagy leszívja valami. Ezt úgy lehetne kideríteni, hogy leveszed az egyik akksisarut, és áramerõsséget mérsz a saru és az akksi pólusa között. Ha nincs mûszered azt is meg lehet próbálni, hogy egy kis teljesítményû, pár W-os izzót teszel közé, ha világít, akkor ott valahova (relatíve) komolyabb áram folyik el. De azt is megteheted, hogy leveszed az akksisarut ha hosszabb idõre leállítod az autót, ha így is lemerül, akkor tuti, hogy az akku a kuka. Ellenkezõ esetben el kell kezdeni kinyomozni, hogy mi szívja folyamatosan az áramot. Pl. úgy, hogy egyesével kivenni a biztosítékokat, és figyelni, hogy melyik kivétele után szûnik meg az áramfolyás az akksiból. Ha ez megvan, akkor már lehet tudni, hogy melyik áramkörben kell keresni a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Hátsó dobféknél van valami jelzés, ha már kopott, vagy csak szétszedve lehet ellenőrizni? Mostanában érdekes súrlódó hangot ad ki fékezéskor (ami mondjuk a súrlódásból adódóan normális lehet), viszont korábban nem rémlik, hogy ennyire hallatszott volna.

Lehet hogy csak ki kell takarítani...

Link to comment
Megosztás:

Hátsó dobféknél van valami jelzés, ha már kopott, vagy csak szétszedve lehet ellenőrizni? Mostanában érdekes súrlódó hangot ad ki fékezéskor (ami mondjuk a súrlódásból adódóan normális lehet), viszont korábban nem rémlik, hogy ennyire hallatszott volna.

nincs semmi jelzés, szét kell szedni...viszont ha lekopik a fémről a betét, nem érdekes súrlódó, hanem iszonyatos súrlódó hangot fogsz hallani :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Sötétben zavarja az autósokat a tompított fényszóró. Ha rákapcsolom a távolságit, szinte alig lehet észrevenni a plusz fényt. Izzók normál 55 W-osak. Fényszóró magasság állító működik, de most is le van tekerve minimumra (3-as jelzés).

Arra tippelek, hogy kézileg nagyon magasra van állítva a foncsor. Ehhez ki kell tekerni egy csavart, majd utána tudok magasságot állítani egy zöld tekerővel? Vagy csak ezért vigyem el Opelszervízbe? (pontosabb beállításhoz)

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok,ma ledugóztam az egr szelepet. Mentem pár kört ma egy pár km er után kidobta a károsanyagkibocsátás megnövekedése lámpát. de leállításnál eltünt viszont..Ebből lehet vmi baj ha folyamatosan ég? Vagy ne fogalkozzak vele? Talán vmivel simábban megy így az autó hogy most nincs egr.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.