Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia!

Sajnos nem fogod megúszni a hidrotőke cserét! Igaz nekem z14xep a motorom és ugyan ez volt a problémám!

Azt jó lenne tudni melyik soron csattog a hidrotőkéd! Nekem a szívó soron ,ki is cseréltük kb utánna 2 percig csattogott amíg nem töltődött fel olajjal! azóta jó a verda!

Neked valamivel könnyebb cserélni a tőkét mert a tied szíjas nem kell totál szétszedni mint a láncos vezérlést!

Nem lesz olcsó mulatság a hdrotőke kb : darabja 3000

Azóta megtaláltam a nyomáshatároló szelepet (egy rugó és egy dugattyú az olajszivattyún). Mint kiderült nincs külön cikkszáma, csak olajszivattyúval lehet kapni :blink: de rugót tudtak külön rendelni az Opelnél. Azt még kicserélem, hátha csak az fáradt el. Aztán ha nem jön be, akkor az lesz amit mondasz... :pinch:

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Sötétben zavarja az autósokat a tompított fényszóró. Ha rákapcsolom a távolságit, szinte alig lehet észrevenni a plusz fényt. Izzók normál 55 W-osak. Fényszóró magasság állító működik, de most is le van tekerve minimumra (3-as jelzés).

Arra tippelek, hogy kézileg nagyon magasra van állítva a foncsor. Ehhez ki kell tekerni egy csavart, majd utána tudok magasságot állítani egy zöld tekerővel? Vagy csak ezért vigyem el Opelszervízbe? (pontosabb beállításhoz)

Van a zárhídon a lámpánál egy gumidugó.Azt vedd ki és imbusszal tudod állítani a foncsort lejjebb.Ami a szélén van azzal állítod jobbra-balra.Ami a közepe felé azzal meg fel-le.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sajnos nem fogod megúszni a hidrotőke cserét! Igaz nekem z14xep a motorom és ugyan ez volt a problémám!

Azt jó lenne tudni melyik soron csattog a hidrotőkéd! Nekem a szívó soron ,ki is cseréltük kb utánna 2 percig csattogott amíg nem töltődött fel olajjal! azóta jó a verda!

Neked valamivel könnyebb cserélni a tőkét mert a tied szíjas nem kell totál szétszedni mint a láncos vezérlést!

Nem lesz olcsó mulatság a hdrotőke kb : darabja 3000

Sziasztok!

Nem akarok reklámot, de van az olcsóbban is az. pl zs u pont hu

Link to comment
Megosztás:

EGR-t falazni kell, ha lehúzod akkor olyan mintha hibás lenne és bezavar az ECU-nak, ha falazod egy állandó értéket ad. De ezt sem viseli el az összes ECU.

Az idézett lapkát az egy lyukkal én is megvásároltam 2 éve, egr eltakarítás után beraktam, ment is rendesen kb 1 hónappal ezelőttig, ekkor minden baja lett, alapjárat elment, aztán pörgött 3000-en,menni alig akart. Akkor utána olvastam, hogy lehet, hogy lezárva is elromlik. Sajnos azt írják, hogy a benne levő poti (középső 3 láB) párhuzamosan a folytószelep helyzetérzékelőre is megy, illetve a mot. hőmérséklet érzékelő is tagja ennek az ellenálláshalmaznak. Ezeknek nem néztem utána, de a tünetek alapján reálisnak tűnik. Azaz a lelassult, beragadó egr meghülyíthet sok mindent. A végleges megoldás a leprogramozás lenne, vagy esetleg a tápját elvenni, de ezt még nem próbáltam. Egyébként ha lehúzom a csatit, akkor megy tökéletesen minden, de akkor lámpázik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi promblémára keresném a megoldást.

2001-es 1,6-os G-astra, motor: Z16se.

A motorvezérlőhiba led 130 km/h után kigyullad és a teljesítmény visszaesik, olyan mintha nem dolgozna az összes henger.

A szervízben már 3x törölték a hibát. A hiba törlése után az autó megfelelően működik, egészen 130 km/h-ig, utána ismét kivillanik a lámpa :(

Volt már gyertyacsere, injektor tisztító adalék töltése az üzemanyaghoz, ezt mind a szervíz ajánlotta, de a hiba még mindig fennáll.

Remélem tud valaki megoldást a problémámra!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi promblémára keresném a megoldást.

2001-es 1,6-os G-astra, motor: Z16se.

A motorvezérlőhiba led 130 km/h után kigyullad és a teljesítmény visszaesik, olyan mintha nem dolgozna az összes henger.

A szervízben már 3x törölték a hibát. A hiba törlése után az autó megfelelően működik, egészen 130 km/h-ig, utána ismét kivillanik a lámpa :(

Volt már gyertyacsere, injektor tisztító adalék töltése az üzemanyaghoz, ezt mind a szervíz ajánlotta, de a hiba még mindig fennáll.

Remélem tud valaki megoldást a problémámra!

Lehet tudja a kocsi,hogy 130-nál nem szabad gyorsabban menni.Gyárilag lefolytották:)

Link to comment
Megosztás:

Az idézett lapkát az egy lyukkal én is megvásároltam 2 éve, egr eltakarítás után beraktam, ment is rendesen kb 1 hónappal ezelőttig, ekkor minden baja lett, alapjárat elment, aztán pörgött 3000-en,menni alig akart. Akkor utána olvastam, hogy lehet, hogy lezárva is elromlik. Sajnos azt írják, hogy a benne levő poti (középső 3 lá B) párhuzamosan a folytószelep helyzetérzékelőre is megy, illetve a mot. hőmérséklet érzékelő is tagja ennek az ellenálláshalmaznak. Ezeknek nem néztem utána, de a tünetek alapján reálisnak tűnik. Azaz a lelassult, beragadó egr meghülyíthet sok mindent. A végleges megoldás a leprogramozás lenne, vagy esetleg a tápját elvenni, de ezt még nem próbáltam. Egyébként ha lehúzom a csatit, akkor megy tökéletesen minden, de akkor lámpázik.

Fentebb javasoltam "gyógyszert", próbáld ki.

Link to comment
Megosztás:

Következő történt velem. elvittem ma a szerelőhöz a kocsim. check engine vezérműtengely helyzet szenzor magas bemenet hibakódot olvasott ki a műszer. a köd törölve lett, eltűnt ment az autó, haza is jöttem vele. kulcsot kivettem majd fél óra múlva ismét beindítottam---volna ha indult volna.....nem indult az autó húzni kellett. kb fél óra múlva ismét megpróbáltam mondom próba cseresznye és beindult az autó, de a hibakódot visszadobta. Valakinek ötlete??? 2001 z12xe G astra

Egyébként a kód azóta jelentkezett h vezérműlánc készlet csere volt benne februárban. azóta úgy jártam vele, de most meguntam mondom utánna járok, ráadásul jövőhónapban műszaki vizsga és muszáj lenne megcsinálni.....:S:(

Visszavittem a szerelőhöz a kocsit múlt hét hétfőn, azt mondta szerdára kész lesz. Szombat lett belőle. de gyakorlatileg szerintem hozzá sem nyúlt, telefonon azt mondta, meg amikor megérkeztem az autóért h megoldotta a problémát, azt mondta nem világít a check engine lámpa, kicserélte a főtengely szenzort, meg vezérműtengely jeladót. 25 pénzért cserébe. megörültem beindítottam az autót, és ismét kivillant a check engine, tehát semmi változás, felhívtam a szerelőt, és annyit mondott, hogy akkor nem tuidja h mi a baja, de egyébként most sok dolga van mostanában nem fog ráérni.......3 szerelőnél volt eddig az autó és senki nem tudja hogy mi a baja...ez azért már érdekes szerintem.....halvány gőzöm sincs mi tévő legyek.....

Link to comment
Megosztás:

Visszavittem a szerelőhöz a kocsit múlt hét hétfőn, azt mondta szerdára kész lesz. Szombat lett belőle. de gyakorlatileg szerintem hozzá sem nyúlt, telefonon azt mondta, meg amikor megérkeztem az autóért h megoldotta a problémát, azt mondta nem világít a check engine lámpa, kicserélte a főtengely szenzort, meg vezérműtengely jeladót. 25 pénzért cserébe. megörültem beindítottam az autót, és ismét kivillant a check engine, tehát semmi változás, felhívtam a szerelőt, és annyit mondott, hogy akkor nem tuidja h mi a baja, de egyébként most sok dolga van mostanában nem fog ráérni.......3 szerelőnél volt eddig az autó és senki nem tudja hogy mi a baja...ez azért már érdekes szerintem.....halvány gőzöm sincs mi tévő legyek.....

De remélem visszavitted, és az alkatrész amit beletett a hajára kenetted vele? Csessze meg, ne más pénzén kísérletezgessen, hanem javítsa meg. Mennyi olyan szerelő van, hogy csereberél, amíg meg nem javul véletlenül....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mivel jobb a láncos vezérlés a szíjasnál? Sokkal több a probléma vele? Kezdő vagyok még Astra téren, szóval várok minden jótanácsot!

Ő lenne a kiszemeltem:

http://www.hasznalta...ezer_km-6207581

Üdv!

Nem jobb, más.

Igazából neked mint felhasználónak nem jelent különbséget. Anno a '70-es évekig általános volt a lánccal hajtott vezérlés, bár már korábban is kísérleteztek szíjjal, csak megfelelő anyagok híján ezek akkor még túl hamar elszakadtak. Éppen az említett időszakban ért a technikai fejlődés olyan szintre hogy tudtak az adott körülmények között is vállalható élettartamú szíjakat csinálni, ami szerencsés módon találkozott azzal az igénnyel a vevők részéről, miszerint a láncos vezérlés túl hangos normál üzemi körülmények között is. Emiatt akkoriban eléggé általánosan áttértek a szíjas vezérlésre, a trend mostanában kezd megfordulni, mert a technika időközben olyan szintre jutott hogy már nem olyan hangosak a láncos vezérlések sem az időközben tovább halkult autóknál.

Előnyök pro és kontra: a szíjas vezérlés csendesebb, olcsóbb és egyszerűbb cserélni, viszont gyakrabban kell és nagy teljesítményű autóknál (ezt úgy értsd hogy többszáz lóerő, egy Astránál ez nem releváns) nem használható mert hirtelen terhelésváltásra könnyebben megnyúlik/szakad mint egy lánc. A lánc hosszabb élettartamú, erősebb, kicsit talán hangosabb, de drágább és bonyolultabb a cseréje.

Ilyetén összehasonlításnak viszont nem sok értelme van, inkább akkor lenne ha két, egyebekben teljesen megegyező motort lehetne kapni lánc- és szíjhajtású vezérléssel is. Azt mondanám hogy átlagos felhasználás mellett jóformán teljesen mindegy hogy milyen rendszerű vezérlés van az autóban, ennek tönkremenetele nem típushiba az Astránál, szóval ne ez legyen a választás alapja autóvásárlás esetén.

Link to comment
Megosztás:

1.4 Ecotec... Olajfogyasztás?? Hallok erről is hideget-meleget! Hogy is van ez?

Üdv!

Semmi különös. Annyi, hogy vannak akik arra rejszolnak, hogy két olajcsere között nem változik az olajszint, és az ecotec nem ilyen, hanem valamennyi látható olajfogyasztása van. Persze minden motor fogyaszt valamennyi olajat, amelyikben nem csökken a szint, az azt jelenti, hogy az olajfogyás és az olajba kerülő benzin/gázolaj mennyiség megegyezett. Szóval nem kell ettől félni. Ha elfogyaszt 5000km alatt egy liter olajat, és utána kell tölteni, az nem akkora anyagi tétel, hogy emiatt másik autót kellene választani. Néha rá kell nézni az olajszintre (amit egyébként is igen ajánlatos megtenni, használati útmutató is írja, hogy - talán - 1000km távonként és hosszabb utak előtt miket nézz meg, közöttük a motorolajszintet is).

Link to comment
Megosztás:

Nem drága ez egy kicsit ennyiért?Látom hogy 83 ezer km.de akkor is.Sőt az sem biztos.

Szerintem nem vészes az ára, főleg ha az állapota is megfelel a megadott kilométernek (még ha több is van benne, ami azért eléggé valószínű). Az enyém se volt sokkal olcsóbb, bár már több mint 1,5 éve vettem, viszont ez egy picit fiatalabb, és jobb a felszereltsége, nekem nincs elektromos ablak/tükör, illetve a klímám is csak manuális.

Link to comment
Megosztás:

Már le is vették a hirdetést.Megvette a kollega.Az enyémben 112 ezer volt mikor vettem 2005-ös évjárat 1.6-os caravan.960 ezer volt az ára.Mondjuk elektromos cuccok nincsenek benne,de direkt olyat akartam.Klíma az van.Én biztos nem vettem volna meg ennyiért.Max 1 millió akár hova tekerték az órát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Fűtés gondom támadt, mégpedig a radiátor végén ahol a csövek mennek a radiátorra ott van egy mágnesszelep vagy motor nem tudom mi lehet az és nem engedi át a vizet a radiátorba . Lekövettem a két vezetéket ami megy fel a fűtés vezérlőhöz lehúztam a stekkert rámértem 70 Ohm ellenállása van a tekercsnek adtam rá 12 voltot egy 21 wattos izzón keresztül (nem mertem csak simán rákötni a 12 voltot ) És hallottam valami zúgást és ment is a víz a radiátorba ! Vissza a stekker nem volt zúgás akár merre tekertem a fűtést és rámértem 3-4 volt között ingadozó feszültséget mértem . Az lenne a kérdésem az a motor milyen gyakorisággal romolhat el mert 14 éves az autó . Még egy kérdés nem e volna valakinek arról az egész egységről valami kapcsolási rajza mert szerintem elektronika hiba, csak annyi van az összes félvezetőről le van csiszolva minden .Ja és Delphi tipusú az egész !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.