Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

A következő próblémámat más topic-ban is feltettem, de csak azért mert sürgős lenne a válaszotok.

Kedden megy műszakira a 2004-es Gs Astrám, de szeretnék rá egy vonóhorgot is szereltetni rá. A horgot felteszik egy műhelyben, de ott nagy valószínüséggel a visszajelzőt csak befurnák a műszerfalhoz és kész. Na én ezt nem szeretném! Szeretném, ha a gyári helyére lenne ez bekötve.

Korábbi írásokból olvastam, hogy csak egy égő és egy kábel hiányzik a biztosítáktábla és a műszerefa között.

A héten szétszedtem a műszerfalat és valóban nincs benn égő, ezt pótoltam, illetve megtaláltam a 7-es pin-t is ahonnét hiányzik a vezeték.

A problémám már csak annyi, hogy nem tudom hogy a kábel másik vége hova megy. Valami multitimmert 23-es részét emlegette valaki korábban, de azt nem tudom, hogy az mi és hol keressem.

A biztosítéktáblában a 33-as biztosték van a vonóhoroghoz. Esetleg elírás volt és nem 23-as,hanem 33 -ast akartak korábban íni?

Hogyan kell kiszedni a biztosítéktáblát és akkor hova megy a kábelvég?

Előre is köszi a segítséget, főleg ha képpet is tudna valaki küldeni!

PM ment...

Link to comment
Megosztás:

Relét nem kell cserélni, elvileg semmi más teendőd nincs, csak az izzó, meg a hiányzó vezeték pótlása amennyiben valóban hiányzik, nekem például az is benne volt.

Leellenőrizni úgy tudod, hogy bekötsz még egy 21W-os izzót valahova az irányjelző áramkörébe. Ha már megvan az utánfutó csatlakozó kábele, akkor oda, ha nincs akkor pl. a hátsó lámpánál hozzáférsz, és próbaképpen rá tudsz kötni egy plusz izzót a másikkal párhuzamosan a lámpa paneljére. Ekkor arra az oldalra kitéve az irányjelzőt, amelyiken egyel több izzó van, villognia kell a műszerfalon is a kis vonóhorog visszajelződnek. Alaphelyzetben nem villan be egyszer sem (nálam legalábbis nem), csak ha van rajta utánfutó (plusz terhelés).

Classicba meddig van kikábelezve?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,még mindig megvan a problémám a héten indításnál pár másodperc után megváltozott az alapjárat olyan sztem mint ha egyik henger nem menne és a hibalámpa is kivillan ekkor.Az összes indításnál ezt csinálta és közben gyenge az autó is.Tegnapelőtt lelemezeltem az egr-t meg visszaraktam a gyertyáka megtöröltem rongyal a gyertyákat beíndítottam mentem vele 10 km ert jó volt.Másnap mentem megint vele 100 km ert kb többszöri leállítással indítással tökéletes volt egésznap de az utolsó indításnál megint visszajött most azóta ugyanolyan rossz. Ma megint megnéztem az egrt beolajoztam a tengelyt hátha az volt.Menet közben most hogy az egr le lett lemezelve közben dob hibalámpát de attól még a kocsi úgyanúgy húz indításnál akkor elmúlt . De mostmár fogalmam sincs mitől lehet talán a gyertya..azok pedig 4 hete lettek cserélve. Gm gyári -ra. Lambda szonda hibákat ír ki meg p200- meg 170 est. Most levettem az akksiról a kábelt éjszakára. Hátha csoda lessz reggelre.

Link to comment
Megosztás:

Classicba meddig van kikábelezve?

Hátra nem megy külön vezeték az utánfutónak, gyárilag is a bal-hátsó lámpánál vannak leágaztatva a vezetékek, úgyhogy classicból sem hiányozhat máshonnan, csak a multitimer és a műszeregység között. (Persze hátul a bal lámpa és az utánfutó ajzat között is hiányozhat a köteg, ez a korábbiakban sincs mindegyikben benne, de a kérdés gondolom nem erre vonatkozott.)

Link to comment
Megosztás:

Hátra nem megy külön vezeték az utánfutónak, gyárilag is a bal-hátsó lámpánál vannak leágaztatva a vezetékek, úgyhogy classicból sem hiányozhat máshonnan, csak a multitimer és a műszeregység között. (Persze hátul a bal lámpa és az utánfutó ajzat között is hiányozhat a köteg, ez a korábbiakban sincs mindegyikben benne, de a kérdés gondolom nem erre vonatkozott.)

Hát kb igen. De azt az 1 szál vezetéket kihagyták volna a lámpa-multitimer közül?

Link to comment
Megosztás:

Hát kb igen. De azt az 1 szál vezetéket kihagyták volna a lámpa-multitimer közül?

Classicba nem igazán tettek bele felesleges vezetéket. Azon csodálkozok, hogy a műszerfalba benne van a horog visszajelzőjének a helye. Mondjuk valszeg csak azért, mert ehhez a típushoz nem külön gyártják.

Link to comment
Megosztás:

Classicba nem igazán tettek bele felesleges vezetéket. Azon csodálkozok, hogy a műszerfalba benne van a horog visszajelzőjének a helye. Mondjuk valszeg csak azért, mert ehhez a típushoz nem külön gyártják.

Akkor ha vonóhorgot akarok, akkor vezetékezhetek ki mindent? Amúgy lehet köv. műszakikor beleteszem, néha jól jött volna...

Link to comment
Megosztás:

Hát kb igen. De azt az 1 szál vezetéket kihagyták volna a lámpa-multitimer közül?

A tapasztalat úgy néz ki azt mutatja, hogy van, amelyikben kihagyták, és nem csak classicnál. Valószínűleg ebben is volt egy pár variáció, mert nekem pl. az utánfutó köteg hátul nem, de ez megvolt.

Akkor ha vonóhorgot akarok, akkor vezetékezhetek ki mindent? Amúgy lehet köv. műszakikor beleteszem, néha jól jött volna...

Lehet, meg kell nézni hátul középen a műanyag borítás alatt van-e csatlakozó az utánfutónak. De az se nagy érvágás, ha nincs, mert fogsz egy 6 vagy 7 eres kábelt, a bal oldali lámpa mellett szépen rá lehet csatlakoztatni a gyári kötegre, ott minden megvan, és elvezeted középre a többi mellet. Nem nagy ügy, sokmindent nem kell bontani, a csomagtartóban mindenhez jól hozzá lehet férni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok!

Az elképzelhető 130.000 km-nél, hogy Z16XEP-n már hallani vélem a szelephangot?

Azaz másként téve föl a kérdést: Lehet, hogy nem ártana már szelephézagot állítani?

üdv:freeze

Nem értek hozzá, de a hidrotőkéknek nem pont az a lényege, hogy soha nem kell szelephézagot állítani, mert az állítja automatikusan? Lehet akkor az inkább hidrotőke gond, vagy olaj. De mondom, csak okoskodok, valaki majd megerősít, vagy megcáfol :)

Link to comment
Megosztás:

Elő műszaki vizsgán voltam ma. Tudna valaki cikkszámot bal- jobb oldali alsó tartógömbfejhez?

Köszi. Esetleg valami megbízható, jó minőségűt ajánlani...

ha arra gondolsz ami a lengőkarban van benne ...

annak a neve:

gömbcsukló (első lengőkar)

katalógusszáma:

0352800

alkatrészszáma:

GM 90512982

ajánlott márkák:

GM

SWAG

TRW

LEMFÖRDER

http://www.grando.hu/lengokar-trapez-gombfej-astra-omega-vectra-zafira-1496058714

ez gyanúsan olcsó :)

de remélem erre gondoltál :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mióta nálam van az autó (3 év) motorolajon kívül nem cseréltem mást, de egyre inkább foglalkoztat a téma.

Milyen gyakran érdemes cserélni a következőket?

Fékolaj, váltóolaj, szervóolaj?

Milyen márkájú és típusú olajra kell cserélnem ezeket?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mióta nálam van az autó (3 év) motorolajon kívül nem cseréltem mást, de egyre inkább foglalkoztat a téma.

Milyen gyakran érdemes cserélni a következőket?

Fékolaj, váltóolaj, szervóolaj?

Milyen márkájú és típusú olajra kell cserélnem ezeket?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Fékolaj kétévente (most mérettem az enyimbe, a forráspontja még jó)

váltoolaj, szervóolaj: nem kell cserélni, de váltó olajat szerintem 150e körül ha lecseréled nem csinálsz butaságot

Link to comment
Megosztás:

Fékolaj kétévente (most mérettem az enyimbe, a forráspontja még jó)

váltoolaj, szervóolaj: nem kell cserélni, de váltó olajat szerintem 150e körül ha lecseréled nem csinálsz butaságot

Köszönöm!

Milyen típusúra érdemes cserélni? Létezik gyári GM fékFOLYADÉK és váltóolaj?

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek.

Tud nekem valaki abban segíteni vagy tapasztalt e már ilyet hogy világít az abs lámpa a műszerfalon eleinte csak világított meg néha el is aludt és olyat kezdett el csinálni hogy a km óra időközönként leesett nullára! Ez a helyzet eldúrvult annyira hogy már nem is mért! Hibát kiolvastuk szakadást írt a bal első keréknél! A kábeleket átnéztük nem volt szakadás! Mind a két első keréknél a jeladónak megmértük az ellenállását a bal oldali sokkal kevesebbet mutatott! Ki lett cserélve 160 km ig tökéletesen működött! Olyan jelenség következett hogy ráadtam a gyújtást álltó helyben elkezdett mérni az óra mozgott magától míg el nem indultam! Utánna elkezdte csinálni megint vagy 10km en keresztül hogy leesett nullára és vissza állt utánna pedig leesett nullára és azóta meg sem mozdul!

2003-as astra g 1.6 16v

A segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.