Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Igen ez az, h elejti, csak nem tudjuk, h hol mert azt a két szelepet, ami ezt megakadályozná már kicseréltük...

Erre az olajnyomás dologra még ráállok, de sztem nekünk nincs ilyen műszer.

Normálisabb szervízben megmérik neked, nem nagy dolog, de hasznos lehet :)

Ne márkaszervízbe vidd, horror árak és süket duma hozzá, hogy mi mindent ki kellene cserélni a verdán... :)

Link to comment
Megosztás:

a kopogást nem hidrotőkére érti?

mert import dízelnél előfordulhat :)

Úgy tudom az 1.7 cdti motorban nincs hidrotőke.

Normálisabb szervízben megmérik neked, nem nagy dolog, de hasznos lehet :)

Ne márkaszervízbe vidd, horror árak és süket duma hozzá, hogy mi mindent ki kellene cserélni a verdán... :)

Csak az a baj, h mire odaérek a szervizhez már olajozott a motor és ha csak nem hagyom állni 3-4 órát addig nem is jelentkezik a probléma... :S

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok, és a hozzávalókat én szerzem be. A beszerzési forrás a Bárdi Autó, Start Autó, vagy valami hasonló lenne.

Az olaj már megvan: Metabond Top 5W40.

Kérdésem: Ti milyen márkájú olajszűrőt, levegőszűrőt, pollenszűrőt javasoltok?

Az autó: Opel Astra G 1.4 16V, 2000 évjárat. A motorkódot fejből nem tudom, de úgy rémlik, hogy Z14XE.

(Ebből a szempontból van-e különbség a Z14XE és X14XE között?)

Köszi! :)

Olajszűrőre figyelj: min. 2 félével gyártották, gyártják az 1,4-es G Astrát. Az enyémben pl. papírszűrő van, de fémházásat vettem, volt is belőle kavar. Ekkor a szerviz a motorkód alapján hozatott egy üzletből -- szintén rosszat. Harmadik körben már sikerült.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok, és a hozzávalókat én szerzem be. A beszerzési forrás a Bárdi Autó, Start Autó, vagy valami hasonló lenne.

Az olaj már megvan: Metabond Top 5W40.

Kérdésem: Ti milyen márkájú olajszűrőt, levegőszűrőt, pollenszűrőt javasoltok?

Az autó: Opel Astra G 1.4 16V, 2000 évjárat. A motorkódot fejből nem tudom, de úgy rémlik, hogy Z14XE.

(Ebből a szempontból van-e különbség a Z14XE és X14XE között?)

Köszi! :)

Nézd meg még a következő linken az árakat www.opelalkatresz.eu, itt tuttira jók, elég az egyszerű papir pollenszűrő 1200-1500 ft, felesleges az aktívszén töltésű, a levegőszűrő ugyanígy egyszerű papír elég ugyis 15000km ként cseréled,mint a többit! olajszűrő eredeti GM, vagy német gyártmány pl MAN, vagy annak a beszállítója 800-1200ft. Azért a motor kódot jó ha tudod

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom az 1.7 cdti motorban nincs hidrotőke.

Csak az a baj, h mire odaérek a szervizhez már olajozott a motor és ha csak nem hagyom állni 3-4 órát addig nem is jelentkezik a probléma... :S

Reggel elviszed, lesz ideje lehűlni és műszak vége felé menj oda és nézd a szakival ahogy csinálja (elkerülvén ezzel, hogy azt mond amit akar, vagy amit hallani szeretnél....)

Vagy elviszed a műszak végére és ott hagyod reggelig.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy '99 1.4 G Astra Caravanom. Kb 3 hét óta furcsa dolgot csinál. Először azt vettem észre, hogy alacsony fordulatnál, kicsi terhelésnél (pl amikor teljesen egyenletes tempóban haladok városban 50-60-nal 5.-ben) elkezdett rángatni az autó. Ilyenkor ha lelépek vagy rálépek a gázra, minha mi sem történt volna megy normálisan.

Tegnap alaposabban megnéztem mikor mit csinál:

Ezt a jelenséget csak meleg motornál csinálja. Teljesen mindegy milyen fokozatban,a lényeg a kis terhelés, alacsony fordulat (kb 2000-ig). Álló helyzetben üresben ha nagyon lassan adom a gázt és pl 1500-on "tartom" a fordulatot, vagyis inkább a lábam a pedálon ebben a helyzetben, akkor a fordulat leesik alapjáratra, majd vissza 1500-ra és így ingázik oda vissza. Ezt kb 1000-2000-es fordulat között teszi. Fölötte minden jó és az alapjárat is teljesen jó. Az autóval minden nap kb 150 km-t autózom országúton, a jelenség egyre erősebben jelentkezik.

Találkozott valaki hasonló problémával?

Milyen jellegű lehet a gond: elektromos (hibalámpa, kód nincs), dugulás, lyukas cső valahol, AGR szelep?

Sziasztok!

A fenti problémával kapcsolatban a következő dolgok történtek (hátha másnak is bejön):

Egy tank benzint elhasználtam injektortisztító adalékkal. Az eredmény negatív.

Kitisztítottam a fojtószelepházat. Negatív.

Kitisztítottam a kartergáz-csöveket. Negatív.

Kitisztítottam az alapjárati motort és járatait (meglepődtem mennyi kosz volt benne), az EGR-t és ezt le is zártam. Az eredmény pozitív! Sajnos nem tudom melyik volt az eredményes, ellenpróbát még nem volt időm csinálni.

Azóta (hétvége) elment 1 tank benzin és kb. 700km és egyenlőre jó minden és sárga lámpám sincs!

Remélem még jó sokáig így is marad!

Kaptam kölcsönbe egy lambda szondát is, de a régit nem tudtam kivenni, bele van gyógyulva a csőbe. Pedig hamarosan ki kell cserélnem.

További szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A fenti problémával kapcsolatban a következő dolgok történtek (hátha másnak is bejön):

Egy tank benzint elhasználtam injektortisztító adalékkal. Az eredmény negatív.

Kitisztítottam a fojtószelepházat. Negatív.

Kitisztítottam a kartergáz-csöveket. Negatív.

Kitisztítottam az alapjárati motort és járatait (meglepődtem mennyi kosz volt benne), az EGR-t és ezt le is zártam. Az eredmény pozitív! Sajnos nem tudom melyik volt az eredményes, ellenpróbát még nem volt időm csinálni.

Azóta (hétvége) elment 1 tank benzin és kb. 700km és egyenlőre jó minden és sárga lámpám sincs!

Remélem még jó sokáig így is marad!

Kaptam kölcsönbe egy lambda szondát is, de a régit nem tudtam kivenni, bele van gyógyulva a csőbe. Pedig hamarosan ki kell cserélnem.

További szép napot!

Alapjárati léptető és az AGR esélyes, de szerintem mindkettő.

Az rpm ingadozás miatt inkább az előző, de a részterhelésnél fellépő dadogás AGR hiba.

A lezárás nem rossz, de előtte megérne egy tisztítást, kiáztatást.... :)

Sárga lámpád nincs, de az ECU tárolta attól még a hibát :)

Link to comment
Megosztás:

Közben én is eljutottam végre a szerelőhöz (Előzmények: 3. henger gyújtáshiba-->trafócsere-->pár óráig jó volt-->megint gyújtáshiba). Csináltak kompresszió-(minden henger ugyanolyan) és veszteségmérést (4% veszteség minden hengeren).

A szerelő tanácstalan volt mert nem akarta szétszedni, hogy a szelepeket megnézze, mert a kompressziómérés nem mutatott hibát.

Megcserélték a 2. és 3. befecskendezőfúvókát (ezt mondta). Elhoztam tőle az autót, meghajtottam nagy fordulatszámon nagy sebességgel sokáig, hibát nem jelzett. Mikor megálltam, akkor meg alapjáraton az egész autó rángatódzott (csak ekkor éreztem), hibajelzés nem volt. Másnap reggel hidegben elindultam, alapjárati hülyéskedés megvolt (néha rángatott csak alapjáraton, néha nem). Most másfél napja ez sincs, látható hibajelzés sincs. Viszont kivillogtatva P0400át jelzett egyedül ami elvileg az EGR szelepet jelzi.

Most itt tartok. Egyelőre hajtom a gépet ezerrel, hogy valami végre történjen.

Link to comment
Megosztás:

AGR miatt bezony lehet kis fordulaton rángatózás.

Lezárása nem okoz semmiféle gondot a katalizátornak.

És a sárga lámpa is csak akkor fog jönni, ha hosszú motorfékes üzemmódban lesz.

Ha ilyeneket nem csinálsz, akkor lehet hogy sosem fogja észrevenni az AGR lezárását :)

Link to comment
Megosztás:

AGR miatt bezony lehet kis fordulaton rángatózás.

Lezárása nem okoz semmiféle gondot a katalizátornak.

És a sárga lámpa is csak akkor fog jönni, ha hosszú motorfékes üzemmódban lesz.

Ha ilyeneket nem csinálsz, akkor lehet hogy sosem fogja észrevenni az AGR lezárását :)

Szoktad mondani: a zöldkártya is ok. lesz ettől még...

Link to comment
Megosztás:

Az euro4 motoroknál már nem vagyok ebben biztos :)

Bocs! Én vok a hülye, mert én csak euro 4- ben gondolkodtam. :)

És akkor még mindig nem biztos, hogy igazat írtam. Kéretik megerősíteni v. cáfolni!

A végén még kiderül, hogy ez az EGR csak a gyakoribb szervíz kapcsolattartás miatt került be. Meg hogy legyen min egerészni! :D :)

Link to comment
Megosztás:

Bocs! Én vok a hülye, mert én csak euro 4- ben gondolkodtam. :)

És akkor még mindig nem biztos, hogy igazat írtam. Kéretik megerősíteni v. cáfolni!

A végén még kiderül, hogy ez az EGR csak a gyakoribb szervíz kapcsolattartás miatt került be. Meg hogy legyen min egerészni! :) :)

Mit kell cáfolni/megerősíteni? :D

Zk-n még nem hallottam ismerőstől, hogy mi a helyzet, de szerintem nem sok idő

eltávolítani és utána visszarakni azt a lemezt az AGR alól :lol:

Más gondot nem okoz, viszont alsóbb tartományban érezhetően jobb lesz a dinamika,

illetve eltűnik az apró rángatózás :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak egy kis adalék az EGR/AGR-rel kapcsolatban.

Az autószerelő barátom aki a F...d márkaszervízben dolgozik mikor elmondtam neki, hogy száműztem az EGRt csak annyit mondott, hogy Ő legszívesebben az általuk kiadott új autókon azonnal lezárná. Nagyon sok autót (köztük kevés km-t futottat is) visznek be hasonló rángatózással hozzájuk amiken az EGR lezárás segít. Igaz utána jön a sárga lámpa, de ezt a tulajok többsége nem bánja. A zk-val kapcsolatban nem kérdeztem.

Igaz ez nem Opel.

A lezárás nem rossz, de előtte megérne egy tisztítást, kiáztatást....

Persze ezt megtettem előtte...

Sárga lámpád nincs, de az ECU tárolta attól még a hibát

Ezt megnézem ha lesz időm, engem is érdekel, hogy tényleg lesz-e benne valami...

Link to comment
Megosztás:

Mit kell cáfolni/megerősíteni? :)

Zk-n még nem hallottam ismerőstől, hogy mi a helyzet, de szerintem nem sok idő

eltávolítani és utána visszarakni azt a lemezt az AGR alól :)

Más gondot nem okoz, viszont alsóbb tartományban érezhetően jobb lesz a dinamika,

illetve eltűnik az apró rángatózás :)

Nálam szoftveresen van kiiktatva az AGR szelep (2004-es classic-ok vezérlő szoftvere van rajta, ha jól tudom), és így átment zöldkártyán simán: 2002, Z16XE, euro4.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.