Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Pedig pont háromezer környékén kezd élni. A használati útmutatót is hasznos forgatni, abban is benne van. Én ha tehetem és már üzemmeleg, 3 és 4 ezer közt használom.

Igen, az lenne a legjobb. Csak többet megyek cégessel és azok dieselesek :D. Így ezt se pörgetem annyira. De mivel azért 1-2 havonta megyek pályán meg a melóhely felé el tudom ereszteni ahol belép 3500be így nekem ez a megszokott. :D

Persze kinek mi.

Link to comment
Megosztás:

Talán azért nincs -még- válasz, mert nagyon kevés dízeles látogatja ezen oldalt.... A benzines tulajok pedig nem tudnak hozzászagolni az általad leírtakhoz...

Értem! Köszönöm! Nem tudtam azt hittem jár ide mindenféle Opel tulaj és Ti már mesterek vagytok a téren :)

Esetleg arra a kérdésemre hogy, hogy hívják azt a műanyag fedlapot amivel el lehet takarni azt a részt ahova a térelválasztót rakjuk? Sajnos mikor vettem nem volt ott és úgy éktelenkedik ott az a lyuk. De mivel nem tudom hogy kéne keresnem így nem találok eladót a neten.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Volna egy kérdésem(amit nem tudok hova feltenni,mert nem vagyok túl járatos a fórumon).

A kedves nejem ma jóóól megtörölte a rádió-dátum-óra-hőmérő panelt az Astra G 2001 (16SE) tipusu autónkban,de úgy hogy a jobb fele beszakadt a tartófülnek és most lebeg.Hogyan kell a középső részt (ahol a rádió,klima,venti kapcsolók vannak)kivenni,hogy hozzáférjek az óra kijelző hátuljához?

Előre is köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Értem! Köszönöm! Nem tudtam azt hittem jár ide mindenféle Opel tulaj és Ti már mesterek vagytok a téren :)

Esetleg arra a kérdésemre hogy, hogy hívják azt a műanyag fedlapot amivel el lehet takarni azt a részt ahova a térelválasztót rakjuk? Sajnos mikor vettem nem volt ott és úgy éktelenkedik ott az a lyuk. De mivel nem tudom hogy kéne keresnem így nem találok eladót a neten.

"Jár ide mindenféle Opel tulaj" csak kevés köztük a dízeles (bár van külön dízeles topic, lehet ott kellene kérdezned). Vagy azért mert annyira nincs velük gond, vagy azért mert benzinesből van sokkal több...

Tudom mire gondolsz, de hirtelen én sem találtam rá sehol, azonban ha készítesz képet (ha megvan a párja) és leírod a cromax-nak, akkor ők beazonosítják és jó áron be is szerzik. Anno nekem az F-hez kellett egy motoréri műanyag "bizbasz", sehol nem találtuk mi a pontos neve, bevittem nekik törötten és másnapra már mehettem is az újért (kemény 140Ft-ot fizettem)

Talán ez az:

http://www.bont-opel.hu/belteri-alkatreszek/astra-gzafira-a-tetokarpit-kutyahalo-takaro-ablak-24454539/flypage.tpl.html?keyword=h%C3%A1l%C3%B3

...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek.

Egy bosszantó apróságba futottam bele. Le vált a tetőkárpitról a szövet, pont a fejemfölötti részén. Hogyan tudom ezt rendbe tenni? Lehet hogy elég lenne vissza vasalni, vagy le kell bontani az egészet?

Köszönöm előre is.

Módosítva : kahon
Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Két gondom/kérdésem lenne.

a.) Mi a neve annak a kupaknak ami a térelválasztó csatlakozási helyét takarja? és hol tudok ilyet beszerezni? (kb mennyi?)

b.) Az autóm 2003-as 1.7 dízel, 180e km -rel (legalább is ennyit mutat az óra) 168 -nál vettem, vezérlés volt cserélve, generátor szíj lett cserélve, görgő lett cserélve mégis az utóbbi időben valami csikorgó hang jön a motortérből főleg jobb oldalt ülő hallja, (mintha csúszna a szíj - szíjfeszítő jó) a jelenség 1500-1800 fordulat között jelentkezik annál hangosabb minnél jobban gázt adok ebben a tartományban. Eddig csak harmadik vagy a feletti sebességben tapasztaltam. Mi lehet ez?

+1.) A motortérben a műanyag takarón van egy fém karika, annál icipicit néha szivárog az olaj... gond-e, hogyan orvosolható?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! (Egy még friss opel tulaj)

P.

Szia!

Képeket küldjél már az alkatrészekről a pontosabb beazonosítás céljából, akár a b.tamas@citromail.hu címre. A csikorgás megszüntetéséhez a generátoron szíjtárcsát kell cserélni, lehet fix tárcsát, vagy szabadonfutósat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Volna egy kérdésem(amit nem tudok hova feltenni,mert nem vagyok túl járatos a fórumon).

A kedves nejem ma jóóól megtörölte a rádió-dátum-óra-hőmérő panelt az Astra G 2001 (16SE) tipusu autónkban,de úgy hogy a jobb fele beszakadt a tartófülnek és most lebeg.Hogyan kell a középső részt (ahol a rádió,klima,venti kapcsolók vannak)kivenni,hogy hozzáférjek az óra kijelző hátuljához?

Előre is köszönöm a segitséget.

Hozzászólásod ide áthelyezve.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Volna egy kérdésem(amit nem tudok hova feltenni,mert nem vagyok túl járatos a fórumon).

A kedves nejem ma jóóól megtörölte a rádió-dátum-óra-hőmérő panelt az Astra G 2001 (16SE) tipusu autónkban,de úgy hogy a jobb fele beszakadt a tartófülnek és most lebeg.Hogyan kell a középső részt (ahol a rádió,klima,venti kapcsolók vannak)kivenni,hogy hozzáférjek az óra kijelző hátuljához?

Előre is köszönöm a segitséget.

Tessék:

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdONzRmNDMzNzItODFjNy00MjZlLWExMGItMDYzZTZiYzA5MmJi/edit?hl=en_US&pli=1

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek van-e ötlete a problémámmal kapcsolatosan.

2001-es G Astrában a kocsi beindításakor általában nincsen szervó. Sokadig beindításra meg már van (van hogy 10-szer újra kell indítani a kocsit). A szerelőm is csak vakarja a fejét. Azt mondta lehet hogy érdemes lenne kompletten az egész kormányművet cserélni ami egy kész vagyon. Ha valaki tudna segíteni hogy konkrétan mi okozhatja azt nagyon megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek van-e ötlete a problémámmal kapcsolatosan.

2001-es G Astrában a kocsi beindításakor általában nincsen szervó. Sokadig beindításra meg már van (van hogy 10-szer újra kell indítani a kocsit). A szerelőm is csak vakarja a fejét. Azt mondta lehet hogy érdemes lenne kompletten az egész kormányművet cserélni ami egy kész vagyon. Ha valaki tudna segíteni hogy konkrétan mi okozhatja azt nagyon megköszönném!

Akkumulátor milyen állapotban van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek van-e ötlete a problémámmal kapcsolatosan.

2001-es G Astrában a kocsi beindításakor általában nincsen szervó. Sokadig beindításra meg már van (van hogy 10-szer újra kell indítani a kocsit). A szerelőm is csak vakarja a fejét. Azt mondta lehet hogy érdemes lenne kompletten az egész kormányművet cserélni ami egy kész vagyon. Ha valaki tudna segíteni hogy konkrétan mi okozhatja azt nagyon megköszönném!

Nem tudom segít-e a hiba megtalálásában, amikor nem volt km órám (LED-ezés miatt kiszerelve), akkor induláskor

egy bizonyos sebesség eléréséig (kb. 15 km/h), vagy ameddig el nem ért egy bizonyos fordulatszámot, nem volt szervóm!

Mindig gázfröccs volt indulás előtt. Elektro-hidro szervó, osztom Gezoli véleményét - valamilyért kevés a feszültség.

Indítás után emeld meg a fordulatszámot, hátha utána lesz szervó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek van-e ötlete a problémámmal kapcsolatosan.

2001-es G Astrában a kocsi beindításakor általában nincsen szervó. Sokadig beindításra meg már van (van hogy 10-szer újra kell indítani a kocsit). A szerelőm is csak vakarja a fejét. Azt mondta lehet hogy érdemes lenne kompletten az egész kormányművet cserélni ami egy kész vagyon. Ha valaki tudna segíteni hogy konkrétan mi okozhatja azt nagyon megköszönném!

Töltésjelző lámpa elalszik indítás után?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek.

Egy bosszantó apróságba futottam bele. Le vált a tetőkárpitról a szövet, pont a fejemfölötti részén. Hogyan tudom ezt rendbe tenni? Lehet hogy elég lenne vissza vasalni, vagy le kell bontani az egészet?

Köszönöm előre is.

Rossz hírem van. Ezt bizony le kell bontani. Gondolom volt vizesen takarítva, no azt nem szabad, ez lesz a vége. Lehet kapni szórható 3M-es ragasztót, anno cimbinek az F-es astrán igy csináltuk. Azért egy kocka sör legyen kéznél. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Értem! Köszönöm! Nem tudtam azt hittem jár ide mindenféle Opel tulaj és Ti már mesterek vagytok a téren :)

Esetleg arra a kérdésemre hogy, hogy hívják azt a műanyag fedlapot amivel el lehet takarni azt a részt ahova a térelválasztót rakjuk? Sajnos mikor vettem nem volt ott és úgy éktelenkedik ott az a lyuk. De mivel nem tudom hogy kéne keresnem így nem találok eladót a neten.

Netán ezen a képen a 6-os és 9-es számú alkatrészre gondolsz? Vagy félreértettem valamit?

1391117-20140317-kuOULj.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha műszaki problémánál tartunk ,szerintem ide kapcsolódik ez is.

Hátul a futóműből jön ilyen érdekes hang ,először a kalaptartóra gyanakodtam olyan hangja van mintha az mozogna csak lentről jön ,a jobb oldalt

ha belemegyek valami kátyúba akkor adja ki a hangot.

Valakinek van e valami ötlete ezzel kapcsolatban ,mi lehet a ludas?

2003-as G Astra 160ekm-el.

Köszönöm!

Csabi

Módosítva : csaby35
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha műszaki problémánál tartunk ,szerintem ide kapcsolódik ez is.

Hátul a futóműből jön ilyen érdekes hang ,először a kalaptartóra gyanakodtam olyan hangja van mintha az mozogna csak lentről jön ,a jobb oldalt

ha belemegyek valami kátyúba akkor adja ki a hangot.

Valakinek van e valami ötlete ezzel kapcsolatban ,mi lehet a ludas?

2003-as G Astra 160ekm-el.

Köszönöm!

Csabi

Esetleg a rugó, nincs eltörve?

Link to comment
Megosztás:

Rugók jók azok tuti nincsenek eltörve.

Csak nem kombi? Én már vagy 2 hónapja nyomozok a hang után... Lassan bevetem azt, hogy én beülök a csomagtartóba haver meg vezet és végignyomogatok mindent amit csak elérek... :icon1: Most épp a csomagtérajtó kárpit részét készülök leszedni, mintha mögötte... Meglátjuk... Ha jutsz valamire, akkor szólhatnál...

Nekem a hátsó lengéscsillapító koppant egyet mikor kinyomta magát.

Ez nem olyan hang, olyan mint amikor egy kárpit rezonál/koppan néha (nyekereg). De eddig minden a helyén volt, pedig már a rolót (és a mechanikáját) is darabokra szedtem, mindent átnéztem ami ötletem volt...

Link to comment
Megosztás:

Csak nem kombi? Én már vagy 2 hónapja nyomozok a hang után... Lassan bevetem azt, hogy én beülök a csomagtartóba haver meg vezet és végignyomogatok mindent amit csak elérek... :icon1: Most épp a csomagtérajtó kárpit részét készülök leszedni, mintha mögötte... Meglátjuk... Ha jutsz valamire, akkor szólhatnál...

Ez nem olyan hang, olyan mint amikor egy kárpit rezonál/koppan néha (nyekereg). De eddig minden a helyén volt, pedig már a rolót (és a mechanikáját) is darabokra szedtem, mindent átnéztem ami ötletem volt...

Én 5ajtóson cseréltem gátlót meg persze rugót is. Próbaúton én is azt hittem hogy a némi lom a csomagtartóban zörög. Majd a kalaptartó lett gyanús, majd állítottam a csomizáron, majd kicserlétem az ajtókitámasztó telókat, majd lehajtottam az ülést, aztán ráültettem egy embert, a legvégén pedig kicseréltem a gátlót. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak nem kombi? Én már vagy 2 hónapja nyomozok a hang után... Lassan bevetem azt, hogy én beülök a csomagtartóba haver meg vezet és végignyomogatok mindent amit csak elérek... :icon1: Most épp a csomagtérajtó kárpit részét készülök leszedni, mintha mögötte... Meglátjuk... Ha jutsz valamire, akkor szólhatnál...

Ez nem olyan hang, olyan mint amikor egy kárpit rezonál/koppan néha (nyekereg). De eddig minden a helyén volt, pedig már a rolót (és a mechanikáját) is darabokra szedtem, mindent átnéztem ami ötletem volt...

Nem kombi 3 ajtós fedehátú ,de tényleg érdekes ,szinte mindent átmozgattam amit lehetett ,de nem látok sehol mozgást ,lötyögést se érzek ,sport futómű van a verda alatt ,LIP gázos telók hátul ,sport rugók.

Először a kipufogó hővédőlemezére gyanakodtam de már azt is rögzítettük több ponton.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.