Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

z14xe/z16xe tulajok figyelem!

Másnak is kopognak alapjáraton ezek a motorok?Többnyire meleg motornál jelentkezik.Indítás után pár percre elkezdi.Olaj nyomás mérve teljessen jó 5w30 olajjal hidegen 5 bár üzemmelegen 2.2bár.

Hidrótőkét cseréltünk egy ilyen példányon de nem oldotta meg a problémát.Más hogy oldotta meg a kérdést.Már csak szelep szár illetve vezető kopásra gondolunk illetve hogy szét kell szedni átpucolni minden járatot mert nem elég fent a nyomás!Fordulaton semmi hangja 1500 és az alatt kopog!És az utolsó ami lehetséges dugattyú szoknya.Más találkozott ezzel a problémával ha igen hogy oldotta meg?

Semmi kopogás nálam, 5W30 GM olajjal használom.

Link to comment
Megosztás:

z14xe/z16xe tulajok figyelem!

Másnak is kopognak alapjáraton ezek a motorok?Többnyire meleg motornál jelentkezik.Indítás után pár percre elkezdi.Olaj nyomás mérve teljessen jó 5w30 olajjal hidegen 5 bár üzemmelegen 2.2bár.

Hidrótőkét cseréltünk egy ilyen példányon de nem oldotta meg a problémát.Más hogy oldotta meg a kérdést.Már csak szelep szár illetve vezető kopásra gondolunk illetve hogy szét kell szedni átpucolni minden járatot mert nem elég fent a nyomás!Fordulaton semmi hangja 1500 és az alatt kopog!És az utolsó ami lehetséges dugattyú szoknya.Más találkozott ezzel a problémával ha igen hogy oldotta meg?

Ez olyan szelephang féle amit hallasz? Nálam 750-es alapjáraton semmi hangja, viszont 1200-2000 között üzemmelegen hallom a zakatolást (hidegen nincs hangja). Olajnyomást méri valami szenzor alapból, vagy rá kell külön kötni egyet?

Módosítva : gedikart
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát olyan szelep vagy tőke hang féle 5w30 olaj van benne.Nem méri semmi ezeknél az olaj nyomást!Ki kell venni az olaj nyomás jeladóját és annak a helyén lehet mérni a nyomást erre való műszerrel!Én azt gyanítom hogy a tőkék nem kapnak megfelelő olajnyomást el van koszosodva valami bár felűl tisztának tűnik aztán kitudja pici furatot bármi eltömítheti vagy a szelepek lötyögnek a vezetőbe utolsó dugattyú szól ezekbe bár ezt nem akarom elhinni.Mondjuk ww motoroknál sajnos jó páerral találkoztunk akár 70 e km-nél volt 4 dugattyú csere mondjuk hidegen kopogtak ezek.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült megemelni ma a kocsit, 2 helyen kifúj a kipuffogó, úgyhogy jövőhéten orvosoljuk a hibát. Remélem nincs még szétrohadva és egy kis paszta megoldja.

Van a hátsó dob és a közép dob között egy tűzkarika lehet cserélni kell vagy középen úgy van összedugva ott is kiszokott fújni széthúz megken összedug.vagy a rezoncső lukas vagy valamelyik dob vagy még a katalizátor után van még egy tömítés.Ezek a variációk vannak.Kipu paszta meg egy bilincsel készülj meg egy fllex sem árt mert középen ha gáz van a gyári bilincsel azt úgy kell levágni a tetején hegesztett egy ponton gyárilag!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szét történet, és látom, téged is összehozott idiótákkal a sors. Méghogy dugattyúgyűrű miatt rángatás, maximum ha megakad a törött gyűrű...

Lambda szondát húzd le, lesz hibajelzésed, de majd elmúlik, miután visszadugtad, viszont ha lehúzva is rángat, akkor biztos nem a lambda miatt rángat. A magas olajfogyasztás egyébként kinyírhatta a lambdát, szóval arra azért készülj fel, hogy z cserére szorulhat.

Jó lenne látni egy diagnosztikán, hogy hány fokosnak látja a motort a vezérlő. Ha melegebbnek látja, mint a valóság, akkor kevés benzint ad, és akkor gázadáskor rángat, amíg mozog a pedál, majd összeszedi magát és utána már úgy-ahogy normálisan húz - nem úgy, mint kellene, mert még mindig szegény marad a keverék. Apropó, szedd ki a gyertyákat, fényképezd le és tegyél fel képeket róluk. Ha fehéresek, akkor szegény a keverék, ami lehet pl. alacsony benzinnyomástól is, de a hőmérséklet hibás érzékelése miatt is.

Én levakolnám az EGR-t, az simán megrakodhatott kosszal a magas olajfogyasztásból eredő koromlerakódásnak köszönhetően. Vagy legalábbis nézd meg, mennyire koszos, tud-e szabadon mozogni.

Sziasztok!

G-s Astra rángatás ügyében végre eljutottam odáig, hogy a pirossal kimelt kérésnek megfelelően volt alkalmam kiszedni a gyertyákat. Elég siralmas kép fogadott, azonnal rendeltem 4 új NGK szikráztatót.

AstraG_gyertya_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

AstraG_gyertya2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Potyo fent írt válaszából kiindulva úgy látom, a keverékem szegény. Jól gondolom? Ha igen, mit lehet házilag leellenőrizni az okot keresve?

És a 2. képen látható sárgás lerakódás mi a farok lehet vajon? Jó helyen van az ott, vagy aggodalomra adhat okot?

Üdv, és kellemes vasárnapot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G-s Astra rángatás ügyében végre eljutottam odáig, hogy a pirossal kimelt kérésnek megfelelően volt alkalmam kiszedni a gyertyákat. Elég siralmas kép fogadott, azonnal rendeltem 4 új NGK szikráztatót.

Potyo fent írt válaszából kiindulva úgy látom, a keverékem szegény. Jól gondolom? Ha igen, mit lehet házilag leellenőrizni az okot keresve?

És a 2. képen látható sárgás lerakódás mi a farok lehet vajon? Jó helyen van az ott, vagy aggodalomra adhat okot?

Üdv, és kellemes vasárnapot mindenkinek!

Nem csak hogy sosem volt ebben gyertya cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Nem csak hogy sosem volt ebben gyertya cserélve?

Fogalmam sincs, hogy mikor volt gyertyacsere benne, 1 éve vettem az autót 12 évesen az órában 171ezer kilométerrel. Előéletéről, és a kilométer valódiságáról nem tudok sokat, de láthatóan elég jól karba volt tartva, még alaposabb átvizsgálás után is ez volt a véleményünk. Azóta mentem vele 6 ezer kilométert. Megvétel után amúgy kiszedtük belőle a gyertyákat, akkor még lényegesen jobb állapotban voltak.

Link to comment
Megosztás:

Ez olyan szelephang féle amit hallasz? Nálam 750-es alapjáraton semmi hangja, viszont 1200-2000 között üzemmelegen hallom a zakatolást (hidegen nincs hangja). Olajnyomást méri valami szenzor alapból, vagy rá kell külön kötni egyet?

Igen lejebb raktam fel videót ez is ugyanilyen kb

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy rövid kérdés, neked hidegen is rángat vagy csak miután bemelegedett? Hasonló cipőben járok énis egy frissen vett autóval.

Köszike!

Sziasztok!

G-s Astra rángatás ügyében végre eljutottam odáig, hogy a pirossal kimelt kérésnek megfelelően volt alkalmam kiszedni a gyertyákat. Elég siralmas kép fogadott, azonnal rendeltem 4 új NGK szikráztatót.

AstraG_gyertya_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

AstraG_gyertya2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Potyo fent írt válaszából kiindulva úgy látom, a keverékem szegény. Jól gondolom? Ha igen, mit lehet házilag leellenőrizni az okot keresve?

És a 2. képen látható sárgás lerakódás mi a farok lehet vajon? Jó helyen van az ott, vagy aggodalomra adhat okot?

Üdv, és kellemes vasárnapot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Szeretnék néhány kérdéssel fordulni felétek összesen 3. 2001es 1.8as 16V Astra G-ről lenne szó. Amit októberben vettem 161000kmel.
Első kérdésem az lenne,hogy le lettek cserélve a téli 15ös gumik, a nyárira amik 17esek, 80as tempó felett a kipörgésgátló jelzés elkezd villogni és az autó nem húz amikor odalépek neki csak egy 4-5 másodperces hatás szünet után. Nagyok lennének alá a felnik vagy más lehet a hiba oka?

Második kérdésem: Mitől van az alapjárat ingadozás bizonyos időnként ha leveszem a gázról a lábam ha mondjuk lámpánál megállok felmegy kb 2000ig a fordulat utána mégegyszer és harmadik ilyen eset után lefullad az autó.
Harmadik kérdésem: Az mitől van,hogy ha nyitva marad az autó utána húzza az aksit és nagyon nehezen indul be. A kocsit ugye lezárom és nem nyit ki csak akkor ha a kulcsot elfordítom a zárba, ezután ráadom a gyújtást és tekeri az aksit. Minden kikapcsolt állapotban van az autóban.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Szeretnék néhány kérdéssel fordulni felétek összesen 3. 2001es 1.8as 16V Astra G-ről lenne szó. Amit októberben vettem 161000kmel.

Első kérdésem az lenne,hogy le lettek cserélve a téli 15ös gumik, a nyárira amik 17esek, 80as tempó felett a kipörgésgátló jelzés elkezd villogni és az autó nem húz amikor odalépek neki csak egy 4-5 másodperces hatás szünet után. Nagyok lennének alá a felnik vagy más lehet a hiba oka?

Nem tudom elképzelni, hogy a kerék lenne az oka. A télivel nem csinálta? Milyen fokozatban mész olyankor? Negyedikben, ötödikben is jelez?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom elképzelni, hogy a kerék lenne az oka. A télivel nem csinálta? Milyen fokozatban mész olyankor? Negyedikben, ötödikben is jelez?

A télivel nem csinálta, és előtte sem csinálta ősszel amikor ez volt rajta. A válaszom igen negyedikben,ötödikben is jelez.

Link to comment
Megosztás:

Potyo fent írt válaszából kiindulva úgy látom, a keverékem szegény. Jól gondolom? Ha igen, mit lehet házilag leellenőrizni az okot keresve?

És a 2. képen látható sárgás lerakódás mi a farok lehet vajon? Jó helyen van az ott, vagy aggodalomra adhat okot?

Nekem nem tűnik ez még olyan vészesen fehérnek. Egyébként akkor kellene nézni, amikor rángat, melegszik be. De tedd bele a négy másikat, és majd azzal nézd meg, hátha ez már csak simán régi.

Azt a sárgás lerakódást én sem tudom, azt mindig annak tippeltem, hogy egy nagyonkicsit szivárog a gyertya a fém és a porcelán között, és a motorból ott kijön egy kis égéstermék. De ez csak tipp, fogalmam sincs, hogy így van-e.

Link to comment
Megosztás:

:confused: :sowwy: :omg:

Az EGR-nek semmi köze a tempomathoz! Egyébként be lehet rakni XEP-be is csak nem olcsó!

Ja igen, ECU van a leírásban, de az is, hogy az abban leírt folyamat arra nem jó.

Tudtam én, hogy vmiért lemondtam róla. :D :D :goofy: :goofy: :confused:

Link to comment
Megosztás:

Nem is lesz?

Nem, de most kiderült mi a baj.

régebben írtam, hogy a csomitartó lecsukásakor pislan a csomi világítása.

nos, ez odáig fajult, hogy szanaszét törtek a kábelek az átvezető gumicsőben.....

emiatt nem volt féklámpám.....

zárlatos lett kicsit:((

ezt szerelő megoldotta, de még hátra van az átvezetékelése.

most legalább, csak a pótféklámpa nemég....

de viszont 4 érintkezős féklámpa kapcsolóm van, legalább ezt is tudom:-) de, hogy miért, amikor nincs tempomat?

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

Nem, de most kiderült mi a baj.

régebben írtam, hogy a csomitartó lecsukásakor pislan a csomi világítása.

nos, ez odáig fajult, hogy szanaszét törtek a kábelek az átvezető gumicsőben.....

emiatt nem volt féklámpám.....

zárlatos lett kicsit:((

ezt szerelő megoldotta, de még hátra van az átvezetékelése.

most legalább, csak a pótféklámpa nemég....

de viszont 4 érintkezős féklámpa kapcsolóm van, legalább ezt is tudom:-) de, hogy miért, amikor nincs tempomat?

Nálam is ilyen féklámpa kapcsoló volt bent gyárilag, tempomatnak meg se híre se hamva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.