Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

köszi a válaszod.

végülis igen, elhalványodik teljesen, ha kikapcsolom a világítást az óra, km óra stb. az aktuális értéket mutatja, tehát működnek, csak a kijelzés nem látszik, ha rajta a világítás.

háttérvilágítás potmétere? kb. hol keressem, hogy néz ki? elég analfabéta vagyok a kocsikhoz...

Ide tekerd, s írd le az eredményt.

G_www.kepfeltoltes.hu_.png

Link to comment
Megosztás:

Fórumtársak !

A kormány szervó tartályban meddig kell lennie az olajnak ? Az utóbbi időben azt tapasztaltam , hogy induláskor ha egyből alászedem a kormányt 1-2 másodpercig nehéz tekerni a kormányt (mintha nem lenne szervó) ilyenkor néha kattog is. Ma megnéztem az olajszintet és a kupakot magában foglaló nívó pálcácska nem ér az olajba sőt a kis szűrő alatt van a szint. Milyen típusú olajat vegyek az utántöltéshez ?

Link to comment
Megosztás:

Fórumtársak !

A kormány szervó tartályban meddig kell lennie az olajnak ? Az utóbbi időben azt tapasztaltam , hogy induláskor ha egyből alászedem a kormányt 1-2 másodpercig nehéz tekerni a kormányt (mintha nem lenne szervó) ilyenkor néha kattog is. Ma megnéztem az olajszintet és a kupakot magában foglaló nívó pálcácska nem ér az olajba sőt a kis szűrő alatt van a szint. Milyen típusú olajat vegyek az utántöltéshez ?

Pedig a pálcának el kellene érni.

Színre megy a móka. ;) (mint a fagyálló)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 1,4 16V típusu autóm van. 1998.12hó motorkód X14XE. KLÍMA NÉLKÜLI.

A napokban eldurrant a vízhűtő. 420km utazás 120-as tempóval, semmi gáz. Után araszolva várakozás a határnál. Egyszer csak a víz hőfoka 87-ről 120°C-ra nőt. A hűtő szétrepedt.

Hoztak egy hűtőt (azzal és a menetszél segítségével hazajöttünk ), de azon nincs hőgombának kialakított hely.

Hibajelenségek még:

-A hűtőventillátorhoz vezetékein ( a hőgomba vezetékeinek összekötése után ) nincs feszültség! A biztosíték jó, még mit tudok megnézni?

Az autó mindennapos használatban van. Kérem, akinek van valami ötlete, segítsen.

Köszönöm,

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszod.

végülis igen, elhalványodik teljesen, ha kikapcsolom a világítást az óra, km óra stb. az aktuális értéket mutatja, tehát működnek, csak a kijelzés nem látszik, ha rajta a világítás.

háttérvilágítás potmétere? kb. hol keressem, hogy néz ki? elég analfabéta vagyok a kocsikhoz...

Ahol a világítás kapcsolója van, mellette a fényszóró magasság, amellett a fényerő szabályzó.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerviz óta a következők a tapasztalataim.

(olaj-, gyertya-, szűrőcsere, benzinszűrőcsere)

kb 200 km országút óta nem volt menet közbeni leállásos/alapjárat eltűnéses problémám. (lekopogom)

Ezt a gyári benzinszűrő cseréjének tulajdonítom :) (140E km után talán időszerű volt)

Utána érezhetőbben fürgébb lett az autó!

Sajna a szerelő nem tudott a benzinszivattyúra nyomást mérni (műszer híján), arra még kíváncsi lennék, nem viselte-e meg a szűrő állapota.

Hidegindításkor szerviz előtt, volt egy olyan problémám, hogy a motor ilyenkor mindig rezonált, de annyira, hogy a kipufogó is beleremegett.

Nyomkodtam ilyenkor neki a gázt, és fél perc alatt beállt, elkapta a ritmust, és megszűnt a rezonancia.

Emelt alapjárat a remegés alatt is van.

Szerviz után, megmaradt ez a remegés, rezonancia, de a mértéke csökkent. Már csak a motor remeg, a kipufogó már nem rezonál be.

Ugyanúgy ha nyomkodom a gázt, idővel eltűnik.

Tapasztalt már valaki hasonlót?

Ilyenkor, ha nem várom meg, hogy elmúljon a motor rángatózás, és úgy indulok el, akkor hajlamos kuplung kinyomáskor néhányszor 2500-3000 körüli értékre felnyomni az alapjáratot.

Ez 2-3 kuplungozás/váltás után megszűnik. Ez ugyanígy volt szerviz előtt is.

EGR levakolva, félrefordítva.

A generátor szíjam, repedt, az majd cserélve lesz.

Én még mindig gyanakszom kissé a benzinszivattyúra is.

Valahogy csak méretni kéne egy rendszernyomást, meg akár külön a szivattyúra is.

Sokat javult az autó fürgesége a szűrőcsere óta, de én még mindig keveslem.

Bár lassan elkezdett érni bennem a gondolat, hogy a céges astra (aminek a tapasztalatai alapján bátran vettem ilyen motorral szerelt kocsit) az nem 1.4 16V hanem 1.6 16V volt :D

De most ránéztem az alvázszáma alapján, az is Z14XE volt, csak 2003-as sedan.

Néha egyébként olyan érzésem van, mintha melegen sz*rabbul menne.

De a szűrőcsere előtti állapothoz képest így is ég és föld :)

Akkor 90-nél padlózva se nagyon akart megmozdulni :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerviz óta a következők a tapasztalataim.

(olaj-, gyertya-, szűrőcsere, benzinszűrőcsere)

kb 200 km országút óta nem volt menet közbeni leállásos/alapjárat eltűnéses problémám. (lekopogom)

Ezt a gyári benzinszűrő cseréjének tulajdonítom :) (140E km után talán időszerű volt)

..........

Szerviz után, megmaradt ez a remegés, rezonancia, de a mértéke csökkent. Már csak a motor remeg, a kipufogó már nem rezonál be.

Ugyanúgy ha nyomkodom a gázt, idővel eltűnik.

Tapasztalt már valaki hasonlót?

Ilyenkor, ha nem várom meg, hogy elmúljon a motor rángatózás, és úgy indulok el, akkor hajlamos kuplung kinyomáskor néhányszor 2500-3000 körüli értékre felnyomni az alapjáratot.

Ez 2-3 kuplungozás/váltás után megszűnik. Ez ugyanígy volt szerviz előtt is.

EGR levakolva, félrefordítva.

......

Néha egyébként olyan érzésem van, mintha melegen sz*rabbul menne.

De a szűrőcsere előtti állapothoz képest így is ég és föld :)

Akkor 90-nél padlózva se nagyon akart megmozdulni :P

Olvasom a storidat, előző írásaidat is és még mindig meglepetten ülök, hogy a benya szűrőt nem cserélték volna ki. Ez számomra hihetetlen, hogy ennyi ideig benne volt. Én most cseréltem ezeket hétvégén. Ez durva. Tuti h azért vmikor csérélték, 30ezresnél vagy 60nál?

De tegyük fel , hogy ha nem cserélték akkor azért abban van kosz rendesen ami terhelhette a szívattyút és akkor nem kizárt, hogy az is kezd halldokolni. Mintha befogott szájjal akarnál nagy levegőt venni.

Ha megvan még a cserélt szűrő vágd már szét, hogy mi van benne, engem nagyon érdekel! :D :D

További nagykalappal!

Link to comment
Megosztás:

Van egy SOS problémám.A feleségem ma vezette a kocsit, és azt mondja hogy egyszer csak az összes mutató nullára lement és a rádió meg a középső kijelző is elsötétült, a motor járt, de ha nyomta a gázt nem történt semmi.Leállította a kocsit és újraindította és mintha semmi nem történt volna normálisan ment a kocsi.Én amikor hazajött elvittem a kocsit és tesztelgettem, de nem produkálta újból ezt a hibajelenséget.Ez csak azért probléma, mert most mennénk egy 1200Km-es útra, és ha közben lesz valami, akkor azon kívül hogy ott helyben felgyújtom a kocsit, még tökön is szúrom magamat az biztos.

Valaki már találkozott hasonlóval?Már vagy 1.5 éve hogy beépítettem a kocsiba a veramont meg a tanítható ablaktörlő relét, meg a komfort indexet úgyhogy ha ezek okoznának galibát, akkor már előjött volna előbb is.Gondolom én!

Link to comment
Megosztás:

Olvasom a storidat, előző írásaidat is és még mindig meglepetten ülök, hogy a benya szűrőt nem cserélték volna ki. Ez számomra hihetetlen, hogy ennyi ideig benne volt. Én most cseréltem ezeket hétvégén. Ez durva. Tuti h azért vmikor csérélték, 30ezresnél vagy 60nál?

De tegyük fel , hogy ha nem cserélték akkor azért abban van kosz rendesen ami terhelhette a szívattyút és akkor nem kizárt, hogy az is kezd halldokolni. Mintha befogott szájjal akarnál nagy levegőt venni.

Ha megvan még a cserélt szűrő vágd már szét, hogy mi van benne, engem nagyon érdekel! :D :D

További nagykalappal!

A számlák között nem találtam róla semmit. Első tulajig megvan minden. 70e km körül van egy sötét folt, onnan, attól a tulajtól csak egy számla van. Majd átböngészem a szervízkönyvet az első tulaj végig szervízkönyves, kb 70e km-ig. Elvileg gyárilag ott kéne cserélni.

A szerelő szerint még a gyári volt, azt mondta be is voltak állva a csavarok, szenvedett míg kiszedte.

Én is megnéztem, aluházas szűrő volt, kék-fehér talán fém címkével s szűrőházon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A központi zárral lenne egy kis problémám.
Az autó egy 2001-es, 3ajtós, 1.6 benzines kicsikocsi. A probléma az, hogy távirányítóval nem lehet zárni, sem nyitni. Mikor vettem még működött, utána már csak zárni nem lehetett, most már azt sem. Kulcsal manuálisan működik, de távirányítóval már nem. Próbáltam újra programozni, szinkronizálni ahogy pár fórumon írták, de semmi.

Ha valaki tud erre valamit, vagy volt hasonló problémája kérem írjon.
Előre is köszönöm.

u.i.: Gombnyomásra, a kulcson a led villan ( gondolom érintkezik az elem)

Módosítva : Vari
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A központi zárral lenne egy kis problémám.

Az autó egy 2001-es, 3ajtós, 1.6 benzines kicsikocsi. A probléma az, hogy távirányítóval nem lehet zárni, sem nyitni. Mikor vettem még működött, utána már csak zárni nem lehetett, most már azt sem. Kulcsal manuálisan működik, de távirányítóval már nem. Próbáltam újra programozni, szinkronizálni ahogy pár fórumon írták, de semmi.

Ha valaki tud erre valamit, vagy volt hasonló problémája kérem írjon.

Előre is köszönöm.

u.i.: Gombnyomásra, a kulcson a led villan ( gondolom érintkezik az elem)

A nyákról letört az elem tartó. Szét kell szedni a kulcsot és egy órás megforrasztja neked.

DSC01062.jpg

Módosítva : Probert
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kiróbáltam, hogy ráadtam a gyújtást, majd vissza "0"-ba. Utána nyomtam a gombot (zár-nyit-zár-nyit), de semmi. :(

Világít, ha nyomod, mert akkor összeér. Ez ilyen ha elromlik. Viszont ahogy elengeded, akkor elfelejti. 99%, hogy forrasztani kell. Ha tanításkor nyit-zár, akkor tuti ez a baj. Bár nem tudom hogy értelmezzem, hogy azt csinálja? Vagy azt nyomod?

Ha nincs hegyes pákád, vagy remeg a kezed, akkor órás megforrasztja.

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszod.

végülis igen, elhalványodik teljesen, ha kikapcsolom a világítást az óra, km óra stb. az aktuális értéket mutatja, tehát működnek, csak a kijelzés nem látszik, ha rajta a világítás.

háttérvilágítás potmétere? kb. hol keressem, hogy néz ki? elég analfabéta vagyok a kocsikhoz...

A testvérem Astrája akkor csinálta ezt, amikor kiégett az egyik tompított izzója. Kicseréltük, újból működött rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A központi zárral lenne egy kis problémám.

Az autó egy 2001-es, 3ajtós, 1.6 benzines kicsikocsi. A probléma az, hogy távirányítóval nem lehet zárni, sem nyitni. Mikor vettem még működött, utána már csak zárni nem lehetett, most már azt sem. Kulcsal manuálisan működik, de távirányítóval már nem. Próbáltam újra programozni, szinkronizálni ahogy pár fórumon írták, de semmi.

Ha valaki tud erre valamit, vagy volt hasonló problémája kérem írjon.

Előre is köszönöm.

u.i.: Gombnyomásra, a kulcson a led villan ( gondolom érintkezik az elem)

Ilyen gondom nekem is volt. Elemcsere és forrasztás után sem lehetett programozni a kulcsot. Beszaladtam az Opel szervízbe és az egyik szaki elvitte a kulcsot. Mikorra visszamentem a kocsihoz addigra működött a nyitás-zárás a távirányítóról. Sajnos nem láttam, hogy mit csinált és konkrétan nem is mondta el, hogy miként is hozta működő állapotba. Unszolásomra egy másik szerelő egy kicsit beszédesebb volt. Valami olyasmit mondott, hogy a gyújtáskapcsoló foglalatában - oda ahová benyúlik a zárbetét rugós vége - van kopás és ezért a rendszer nem engedi a távirányítóról való zárást.

Summa summárum nem lettem okosabb. Arra viszont felhívták a figyelmemet, hogy a javítási költség elérheti a hatvanezret egy ilyen hiba esetén.

A múltkori gyújtáskapcsoló javításnak is - az akadáson kívül - azért fogtam neki mert nem működött a távirányítóról a zárás. Aztán addig pirickáztam, hogy jó lett.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen gondom nekem is volt. Elemcsere és forrasztás után sem lehetett programozni a kulcsot. Beszaladtam az Opel szervízbe és az egyik szaki elvitte a kulcsot. Mikorra visszamentem a kocsihoz addigra működött a nyitás-zárás a távirányítóról. Sajnos nem láttam, hogy mit csinált és konkrétan nem is mondta el, hogy miként is hozta működő állapotba. Unszolásomra egy másik szerelő egy kicsit beszédesebb volt. Valami olyasmit mondott, hogy a gyújtáskapcsoló foglalatában - oda ahová benyúlik a zárbetét rugós vége - van kopás és ezért a rendszer nem engedi a távirányítóról való zárást.

Summa summárum nem lettem okosabb. Arra viszont felhívták a figyelmemet, hogy a javítási költség elérheti a hatvanezret egy ilyen hiba esetén.

A múltkori gyújtáskapcsoló javításnak is - az akadáson kívül - azért fogtam neki mert nem működött a távirányítóról a zárás. Aztán addig pirickáztam, hogy jó lett.

Nekem sem működött a távirányító amit kaptam az autóhoz, de nem érintkezési gondja volt, így vennem kellett egy újat. Jelenleg 13971 Ft a Cromax-ban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.