Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy féktárcsa és fekbetét csere előtt vagyok, és ki milyen kombinációt javasol?

Én brembo tárcsára és textar betétekre gondoltam.

A fő szempont,hogy alapból ne nyikorogjon mert ugye vannak olyan kombók amik már első használattal nyikorognak......

2003 1.4

Előre is köszönöm!

Állítólag a Brembo már nem hozza a korábbi minőséget, mondhatni gagyi. Az ATE bizonyos szériákat kínában gyártat. TMD csoport gyártja Textar, Pagid, Mintex, Don, Cobreq márkákat, tehát egy gyárban készülnek. Textar is gyári beszállító bizonyos márkáknál. Hallottam jót és rosszat is róla. De ugyanez igaz a Zimmermann-ról is.

Van ugye a gyári GM tárcsa+betét - amiről senki nem tudja, hogy melyik beszállító termékei. Ha ilyet veszel, arra figyelj, hogy egyik héten még 33 ezer a Cromaxnál, köv héten pedig 42 ezer, majd ismét 33...

Link to comment
Megosztás:

Én a belső levegő keringetőt nem is szoktam piszkálni. Kb 1x kipróbáltam kiszerelt kesztyűtartónál, hogy működik-e. Ekkor is előjöhet a probléma?

Igen, mert folyamat feszültség alatt van és feszíti. Ha nem használod akkor húzd le kábelt róla. zsalu helyén marad.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem elől Zimmermann tárcsa gm betét van

Nincs hangja

Nekem is Zimmermann van elöl Bosch betétekkel. Nagyon megvagyok elégedve.

Brembot viszont felejtsd el. Az alap kivitelt nem szabad autóra rakni. Botrányos minőség!

Mikor visszaküldtem akkor kértem helyette Zimmermannt. Jó csere volt!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Zimmermann van elöl Bosch betétekkel. Nagyon megvagyok elégedve.

Brembot viszont felejtsd el. Az alap kivitelt nem szabad autóra rakni. Botrányos minőség!

Mikor visszaküldtem akkor kértem helyette Zimmermannt. Jó csere volt!

sajna sokaknak az a tapasztalata hogy már nem az igazi a brembo... valszeg a háttérben az van hogy hamisították (vagy még most is )...

Link to comment
Megosztás:

Ez jó ötlet. Én se használom (és nem is használtam egyik kocsimnál sem) soha.

Mit honnan kell lehúzni??

Az állítómotorról a kábelt. Lapos csavarhúzó kell hozzá h ki lehessen pattintani. (vagy elvágod ha durvulni akarsz ;) ). Zsalu nem fog mozogni mert a motor mechanikája megfogja. Csatlakozó pont befele néz így könnyű leszedni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amikor kábeleztem be a hátsó elektromos ablakokat ki kellett volna venni az első üléseket. Az ülés alatti elektromos csatlakozót nem tudtam széthúzni. Eltörni nem akartam ezért csak félre billentettem az üléseket. A nagy fekete dobozba csatlakozik egy zöld színű csatival.

Tudja valaki, hogy hogyan kell szétcsatlakoztatni? Van valami trükkje?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszi! A kesztyűtartó felől hozzáférhető?

Igen, de azt ki kell kapni h hozzáférj, Kicsit fura testartással látható is. Ahol a pollenszűrő teteje van az mellett

Amikor kábeleztem be a hátsó elektromos ablakokat ki kellett volna venni az első üléseket. Az ülés alatti elektromos csatlakozót nem tudtam széthúzni. Eltörni nem akartam ezért csak félre billentettem az üléseket. A nagy fekete dobozba csatlakozik egy zöld színű csatival.

Tudja valaki, hogy hogyan kell szétcsatlakoztatni? Van valami trükkje?

Köszönöm!

Azt hiszem a fekete dobozon meg kell nyomni vmit h ki tudd húzni. Én is szarakodtam vele. Néztem h ott van vmi piros kallantyú, mondom mi ez? katapult? :D

20131225_153145_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

20131225_151616_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ezen talán jobban látod

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amikor kábeleztem be a hátsó elektromos ablakokat ki kellett volna venni az első üléseket. Az ülés alatti elektromos csatlakozót nem tudtam széthúzni. Eltörni nem akartam ezért csak félre billentettem az üléseket. A nagy fekete dobozba csatlakozik egy zöld színű csatival.

Tudja valaki, hogy hogyan kell szétcsatlakoztatni? Van valami trükkje?

Köszönöm!

Kihúzod a piros biztosítószeget és már jön is szét a csati ha jól emlékszem.

A hivatalos leírásból a részlet:

_les_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Módosítva : pszaby
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

El kezdte enni az olajat a gép.

Korábban is volt fogyás, de azt mindig szervizelésnek tulajdonítottam, illetve azok után konstatáltam.

Elég sűrűn néztem az olajszintet, ebből is következtetek erre.

De mostanában nem volt hozzányúlva, és 1200km után 7,5 dl (igen Janó 32, nem liter :) ) olajat töltöttem utána.

Az olajban egyébként 2800 km van (ezalatt összesen 1,3L olaj ment bele).

Első 1000 km-en semmi fogyás nem volt. (tele)

Utána volt egy szervizelés: 3dl. (tele)

300 km múlva még egy szervizelés: 2,5dl (ennyi olajom volt még) 4/5 szint

Ezt követő 1200 km-en elfogyott kb 3 osztás. kb 1/5 szint

Erre 7,5 dl olajat töltöttem rá, így most megint 4/5 szinten van.

Tapasztalatom szerint nagyobb fordulaton volt hajlamos fogyni (pl fagyizás), normál használat esetén nem.

Illetve most már igen.

Nem füstöl, nem csinál tócsát.

Én azt gyanítom hamis olaj ment bele, de ez csak gyanú.

Ti mit javasoltok?

Gondoltam csinálni kéne egy olajcserét, biztos ami biztos.

A szerelőmnek van ENEOS Hyper Premium 5W40, viszonlag jó áron adna.

Ha azzal is van fogyás, akkor tuti más baj van.

Előtte GM 10W40 volt benne (azzal vettem) azzal összesen kb 1000 km-t mentem cseréig.

Nem tudom milyen szint volt benne, annyira nem néztem.

Egy fagyizás után (50km 3500-4000 fordulat) vettem észre fogyást, akkor töltöttem rá 4 dl-t.

Utána 800km-en nem volt észrevehető fogyás ebből se.

Ja, és most mintha többet is enne az autó.

Legutóbb 12L tankolás kb 100km-re elég. Bár ilyen kis mennyiségnél nagyobb a mérési pontatlanság...

Korábban 8,5L-nél megállt a város. (megfelelő guminyomással)

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

El kezdte enni az olajat a gép.

Korábban is volt fogyás, de azt mindig szervizelésnek tulajdonítottam, illetve azok után konstatáltam.

Elég sűrűn néztem az olajszintet, ebből is következtetek erre.

De mostanában nem volt hozzányúlva, és 1200km után 7,5L olajat töltöttem utána.

Az olajban egyébként 2800 km van (ezalatt összesen 1,3L olaj ment bele).

Első 1000 km-en semmi fogyás nem volt. (tele)

Utána volt egy szervizelés: 3dl. (tele)

300 km múlva még egy szervizelés: 2,5dl (ennyi olajom volt még) 4/5 szint

Ezt követő 1200 km-en elfogyott kb 3 osztás. kb 1/5 szint

Erre 7,5 dl olajat töltöttem rá, így most megint 4/5 szinten van.

Tapasztalatom szerint nagyobb fordulaton volt hajlamos fogyni (pl fagyizás), normál használat esetén nem.

Illetve most már igen.

Nem füstöl, nem csinál tócsát.

Én azt gyanítom hamis olaj ment bele, de ez csak gyanú.

Ti mit javasoltok?

Gondoltam csinálni kéne egy olajcserét, biztos ami biztos.

A szerelőmnek van ENEOS Hyper Premium 5W40, viszonlag jó áron adna.

Ha azzal is van fogyás, akkor tuti más baj van.

Előtte GM 10W40 volt benne (azzal vettem) azzal összesen kb 1000 km-t mentem cseréig.

Nem tudom milyen szint volt benne, annyira nem néztem.

Egy fagyizás után (50km 3500-4000 fordulat) vettem észre fogyást, akkor töltöttem rá 4 dl-t.

Utána 800km-en nem volt észrevehető fogyás ebből se.

Gondolom 0,75l lesz az a mennyiség és nem 7,5L 1200km-re. Anno nekem is így kezdődött a (Z16XE). Amikor már 1l/1000km volt akkor már gyanítottam hogy gond lesz. A szakszerviz szerint ezen motorcsalád (Z14XE, Z16XE) olajlehúzó gyűrűi hajlamosak a megragadásra (nem megfelelő olaj vagy nem megfelelő csereciklus miatt, ill. besülhet ha nem töltögetik utána ami fogy belőle). Az 1-es és 4-es hengerben valóban meg voltak szorulva, csere lett belőle. Nekem meleg állapotban ha hagytam egy helyben ketyegni és beleléptem a gázba, akkor jött füst. Valakinek érdemes hátul állnia, tükörből nem feltétlenül látni és lehetőleg ne huzatos/szeles helyszínen. Ha már szét volt döntve akkor már az összes szelepszár szimeringet is kicserélték. Azóta -lekopogom- nincs különösebb olajfogyás (3000km-re talán 1 dl). Azonban értelem szerűen, egy pörgetett motor több olajat tud elégetni. (A szerviz nekem is kipróbált mindent: motoröblítések, olajcserék, több fajta olaj kipróbálása, sajnos nem hozott megoldást egyik sem.)

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

És milyen olajra cserélték miután elkezdte enni? (azon kívül, hogy szerinted hamisra :) )

Semmilyenre.

Valamit félreértettél.

4000 km-el ezelőtt vettem a kocsit.

1000km után jött az olajcsere, GM 10W40-et cserélték Magnatec 5W40-re.

Ebben van 3000km.

Ezt gondoltam hogy lecserélem...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Papírok szerint 10-15e km-ként cserélték az olajat. 70e km-ig szervízkönyves. 70-95e km-ig nincs infó, de ez kb 1 cserét érint. utána szintén 10-15e km-ként cserélve volt.

Első tulajtól, végig vezetett szervizkönyves az autóm (118k km-nél vásároltuk), Opel márkakereskedésből, egy J Sports Tourer-be számították be. Semmire nincs "garancia" a mostani sumák világban...

(Nekem is Magnatec C3 5w40 van benne, ezzel produkálja a fent említett fogyást. Holnap le is csekkolom, most nincs kedvem kibotorkálni a garázsba...)

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Semmilyenre.

Valamit félreértettél.

4000 km-el ezelőtt vettem a kocsit.

1000km után jött az olajcsere, GM 10W40-et cserélték Magnatec 5W40-re.

Ebben van 3000km.

Ezt gondoltam hogy lecserélem...

Értem, bocs, valóban félreértettem, a szervizelés alatt olajcserét gondoltam, de azt hiába kerestem, hogy most mit töltöttél bele. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pedig de, szimmetrikus! Az én '99. Novemberi kocsimon ilyen volt a zsalu törött(hasadt) vége és a másik. És ez totál szimmetrikus. Az oldalán lévő négyszöglet furat, az tényleg nincs, de a végekbe illő négyszögletes csapokat lehet forgatni, hogy megfelő helyre kerüljenek. És nem hiányzik a nút sem. Ezeet frissen fotoztam, mert nem tudom hogyan lehet a régebbi összes hozzászólásim közt keresni, pedig már 1X felraktam róla a képeket.

Megjött a javítókészlet! Ami nekem kell, az jó benne, de az albumban a képfeliratokat is olvassátok el alatta!

https://picasaweb.google.com/107630952701199995343/BelsoKeringtetesJavitokeszletGAstra?authuser=0&feat=directlink

Pénteken beépítés!

Link to comment
Megosztás:

Megjött a javítókészlet! Ami nekem kell, az jó benne, de az albumban a képfeliratokat is olvassátok el alatta!

https://picasaweb.google.com/107630952701199995343/BelsoKeringtetesJavitokeszletGAstra?authuser=0&feat=directlink

Pénteken beépítés!

Valóban nem szimmetrikus a tengely két vége. Ezek szerint módosítottak rajta, nehogy meg lehessen forditani, ha eltörne. Vegyen az ember másikat megint jó sok léért.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.