Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv.!

Szerinte(d)tek alapjárat-ingadozáshoz (800 RPM-ről 500 alá akar menni állandóan, de lefulladás előtt visszakorrigál) lehet köze a lambdának?

Kb. három napja vettem észre, hogy állandó fordulaton haladáskor (főleg a felmelegedési fázisban) időnként egy-egy pillanatra megtorpan a motor (mintha „elzárnák a benzincsapot” vagy kihagyna a gyújtás), de a gázpedállal ez észrevételenül korrigálható és egy időre el is múlik. Ma reggeltől viszont elkezdte ezt az alapjárati vacakolást is (motorhőmérséklettől függetlenül). Holnap ránézünk a fojtószelepház/alapjárati motor témára – hátha... Az AGR-em le van vakítva egy lemezzel, az nem bengáskodhat. Viszont erről a lambda-dologról úgy informálódtam, hogy ez is tud érdekes dolgokat művelni...

Ha a tisztogatási akció nem jön be, mire terelődhet még a gyanú? :)

(Sárgalámpám – egyelőre – nincs...; a gép 2001-es Z14XE)

Köszi! :D

ez dieselnél is elöferdülhet mert szokott és mindig uj tankolásnál 2db kutnál ........

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Szerinte(d)tek alapjárat-ingadozáshoz (800 RPM-ről 500 alá akar menni állandóan, de lefulladás előtt visszakorrigál) lehet köze a lambdának?

Kb. három napja vettem észre, hogy állandó fordulaton haladáskor (főleg a felmelegedési fázisban) időnként egy-egy pillanatra megtorpan a motor (mintha „elzárnák a benzincsapot” vagy kihagyna a gyújtás), de a gázpedállal ez észrevételenül korrigálható és egy időre el is múlik. Ma reggeltől viszont elkezdte ezt az alapjárati vacakolást is (motorhőmérséklettől függetlenül). Holnap ránézünk a fojtószelepház/alapjárati motor témára – hátha... Az AGR-em le van vakítva egy lemezzel, az nem bengáskodhat. Viszont erről a lambda-dologról úgy informálódtam, hogy ez is tud érdekes dolgokat művelni...

Ha a tisztogatási akció nem jön be, mire terelődhet még a gyanú? :)

(Sárgalámpám – egyelőre – nincs...; a gép 2001-es Z14XE)

Köszi! :D

Igen, okozhatja a halódó lambdaszonda. Persze biztosat csak méréssel lehet mondani (szkópos mérés).

Link to comment
Megosztás:

Igen, okozhatja a halódó lambdaszonda. Persze biztosat csak méréssel lehet mondani (szkópos mérés).

AGR-lezárás játszhat rosszat a lambda élettartamára (más kipufogógáz összetétel->megváltozott mérési/jeladási körülmények), és a lehalás folyamatos vagy hirtelen?

Holnap azért a fojtószelepházzal kezdünk, hátha az a hunyó. Próbaképpen a lambda-vezetéket le lehet kötni, hogy kizárjuk, mint hibaforrást, vagy sárgalámpát fog rá dobni?

Link to comment
Megosztás:

ez dieselnél is elöferdülhet mert szokott és mindig uj tankolásnál 2db kutnál ........

Állandó helyen (hazai olajvállalat kútja) szoktam tankolni, eddig nem volt retkes a benzinjük... :) Azért lehet, hogy egy benzinszűrő cserét is beiktatunk.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van véleménye, vagy tapasztalata az OPTIMAL márkájú cuccokról? Lengéscsillapítót kell cserélnem és ezt a márkát láttam jó áron, de eddig még nem hallottam róla. :)

Sachs vagy kayaba. Ha nem akarod megszivatni magad (következő műszakira megint új csillapítók), akkor

hanyagolod a névtelen olcsó cuccokat, meg pl a monroe-t is :D

Link to comment
Megosztás:

AGR-lezárás játszhat rosszat a lambda élettartamára (más kipufogógáz összetétel->megváltozott mérési/jeladási körülmények), és a lehalás folyamatos vagy hirtelen?

Holnap azért a fojtószelepházzal kezdünk, hátha az a hunyó. Próbaképpen a lambda-vezetéket le lehet kötni, hogy kizárjuk, mint hibaforrást, vagy sárgalámpát fog rá dobni?

Nem okozhat az AGR lezárás semmi gondot azon kívül, hogy néha tájékoztat a sárga lámpa róla, hogy nem

működik megfelelően :) Lambdát csak méréssel tudod kizárni (vagy cserével).

Link to comment
Megosztás:

Sachs vagy kayaba. Ha nem akarod megszivatni magad (következő műszakira megint új csillapítók), akkor

hanyagolod a névtelen olcsó cuccokat, meg pl a monroe-t is :D

Kösz! Hátul már kicseréltem az SACHS :) Az olajos, előlre vehetek azért gázosat? :D Igaz, hogy a gázos komfortosabb?

Az viszont meglep, hogy a MONROE-t sem ajánlod. Pedig arra is két év garit adnak! :D

Link to comment
Megosztás:

Kösz! Hátul már kicseréltem az SACHS :) Az olajos, előlre vehetek azért gázosat? :D Igaz, hogy a gázos komfortosabb?

Az viszont meglep, hogy a MONROE-t sem ajánlod. Pedig arra is két év garit adnak! :D

Talán addig ki is húzza :D

Komfortra szerintem tök mindegy, a gáz csak védőfunkciót lát el, nem befolyásolja az alapjellemzőket.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítségeteket kérném egy olyan problémában, hogy:

2002.12. havi 1.6 16V astrám van. Indításgátló hibát jelez gyújtáskor. Régebben már volt ilyen problémám, de mire elvittem szervízbe, addigra kiment belőlle a jel. Sajnos ez nem csak a jel felvillanásában nyílvánul meg, hanem valamikor nem lehet elindítani az autót. Többször előfordult már olyanis, hogy menet közben leállt a motor amikor üresben volt (azaz alapjáraton) az autó pl közlekedési lámpáknál. Na most újra itt a jel és nem tudnak vele mit kezdeni. Az indításgátló cserét meg nem akarom elkapkodni, mert gondolom nem lenne egy olcsó dolog. Ha valakinek lenne valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt? Esetleg érintkezési hiba? Fogalmam sincs. Mert nem hiszem, hogy az indításgátló rossz lenne, mert kb 4 hónapja semmi hibát nem jelzett csak most jött ki rajta megint.

Előre is köszi a segítségeteket.

Zsolt

ui.: esetleg valaki tudna indításgátló árat mondani...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítségeteket kérném egy olyan problémában, hogy:

2002.12. havi 1.6 16V astrám van. Indításgátló hibát jelez gyújtáskor. Régebben már volt ilyen problémám, de mire elvittem szervízbe, addigra kiment belőlle a jel. Sajnos ez nem csak a jel felvillanásában nyílvánul meg, hanem valamikor nem lehet elindítani az autót. Többször előfordult már olyanis, hogy menet közben leállt a motor amikor üresben volt (azaz alapjáraton) az autó pl közlekedési lámpáknál. Na most újra itt a jel és nem tudnak vele mit kezdeni. Az indításgátló cserét meg nem akarom elkapkodni, mert gondolom nem lenne egy olcsó dolog. Ha valakinek lenne valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt? Esetleg érintkezési hiba? Fogalmam sincs. Mert nem hiszem, hogy az indításgátló rossz lenne, mert kb 4 hónapja semmi hibát nem jelzett csak most jött ki rajta megint.

Előre is köszi a segítségeteket.

Zsolt

ui.: esetleg valaki tudna indításgátló árat mondani...

az inditásgátló csak inditáskor dolgozik, utána pihen.

ha menet közben áll meg, akkor nem ez a baj...

ha az inditásgátló szar amkkor a motorkontrol inditáskor villog ütemesen.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Szerinte(d)tek alapjárat-ingadozáshoz (800 RPM-ről 500 alá akar menni állandóan, de lefulladás előtt visszakorrigál) lehet köze a lambdának?

Kb. három napja vettem észre, hogy állandó fordulaton haladáskor (főleg a felmelegedési fázisban) időnként egy-egy pillanatra megtorpan a motor (mintha „elzárnák a benzincsapot” vagy kihagyna a gyújtás), de a gázpedállal ez észrevételenül korrigálható és egy időre el is múlik. Ma reggeltől viszont elkezdte ezt az alapjárati vacakolást is (motorhőmérséklettől függetlenül). Holnap ránézünk a fojtószelepház/alapjárati motor témára – hátha... Az AGR-em le van vakítva egy lemezzel, az nem bengáskodhat. Viszont erről a lambda-dologról úgy informálódtam, hogy ez is tud érdekes dolgokat művelni...

Ha a tisztogatási akció nem jön be, mire terelődhet még a gyanú? :)

(Sárgalámpám – egyelőre – nincs...; a gép 2001-es Z14XE)

Köszi! :D

Szia PGA,

Én már nagyon vártam, hogy valakinek ilyen baja legyen... :D

Még decemberben írtam ebbe a topicba egy teljesen hasonló jelenséget, csak én úgy tapasztaltam, hogy mindig motorfék üzem után jelentkezik, amikor 1200-1400 között kinyomom a kuplungot. Kipróbáltam a dolgot bekapcsolt klímával is, úgy lefulladt, mint a vöcsök. Az enyém 2004-es Z14XE, tehát nekem már eleve nincs EGR. Lambda hiba éppen lehetne, mert az enyémben már 150 ezer van, de szerintem nem az. A múltkor ugyanis nagyjából kitörölgettem a fojtószelep házat és sokkal jobb lett. Nem múlt el teljesen, de már nem áll le klíma mellett sem. Elhatároztam, hogy csinálok majd azon a tájon egy rendes nagytakarítást, de előtte meg akarom venni a fojtószelepház alá a tömítést, mert inkább le is kapom teljesen, nem kurkászok.

Én még az alapjárat szabályzás hibájára vagy akadására gondolok, de még senki nem válaszolt egy korábbi kérdésemre, hogy nekem mi csinálja az alapjáratot. Van külön szabályzó vagy maga a pillangószelep? Ha van külön megkerülőcsatorna szabályzóval, akkor az hogy néz ki, mert nem jöttem rá, mit bontsak le.

Ilyenkor elő szoktam venni az Így csináld! könyvet, aztén szépen elrakom. 1,4-es motor nincs is benne, meg amúgy is egy nulla az a könyv.

Amúgy már kezd egy kicsit elegem lenni ebből, hogy az Opel folyton összetrutyizza magának a szívórészt, nem értem, hogy miért ilyen elba**ott motorok ezek. Bocsánat a rajongóktól, de láttak ezek már egy Suzuki szívótorkot???

Tobzos

Link to comment
Megosztás:

Igen, de amikor menet közben leáll a motor, akkor utána egy ideig nem is tudom elindítani kb 5 percig, de ez változó. Indításgátló hibát amikor jelez, akkor folyamatosan világít, amikor rajta van a gyújtás, pedig pár s után el kéne aludnia. Valamikor el lehet indítani ettől függetlenül az autót, valamikor pedig nem indul, amikor a jel benne van.

Ha nem az indításgátló, akkor vajon mi lehet? tipp?

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, hogy értetlenkedek, de hogy kell újra tanítani a kulcsot?! Nekem nincs meg a kézikönyv és a pótkulcsom távirányítójára ('98-as) nem reagál, pedig világít a led! :)

Ha a frissitésre gondolsz akkor azt úgy kell, hogy ráadod a gyújtást és van 30 másodperced hogy megnyomd a kulcson lévő gomb valamelyikét. A központi zár autómatikusan lezár-kinyit és ezzel frissítve van! :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a frissitésre gondolsz akkor azt úgy kell, hogy ráadod a gyújtást és van 30 másodperced hogy megnyomd a kulcson lévő gomb valamelyikét. A központi zár autómatikusan lezár-kinyit és ezzel frissítve van! :D

:D Aháááá.... ilyen egyszerű? Valami bonyolultra gondoltam. Holnap ki is próbálom. Köszi szépen! :)

Link to comment
Megosztás:

:D Aháááá.... ilyen egyszerű? Valami bonyolultra gondoltam. Holnap ki is próbálom. Köszi szépen! :)

Látom már kaptál választ, ennek örülök!

Sajnos eddig nem jutottam géphez, ezért nem tudtam a PÜ -re válaszolni, de a válaszom ugyanaz.

Én mindkét gombot szoktam egyszerre lenyomni a ráadott gyújtásnál, a központi zár be fog húzni-nyitni, 1-2 sec nyomva tartom és kész is.

Utána a kulcsnak működtetni kell mindent normálisan..... :D

Link to comment
Megosztás:

2002.12. havi 1.6 16V astrám van. Indításgátló hibát jelez gyújtáskor. Régebben már volt ilyen problémám, de mire elvittem szervízbe, addigra kiment belőlle a jel. Sajnos ez nem csak a jel felvillanásában nyílvánul meg, hanem valamikor nem lehet elindítani az autót. Többször előfordult már olyanis, hogy menet közben leállt a motor amikor üresben volt (azaz alapjáraton) az autó pl közlekedési lámpáknál. Na most újra itt a jel és nem tudnak vele mit kezdeni. Az indításgátló cserét meg nem akarom elkapkodni, mert gondolom nem lenne egy olcsó dolog. Ha valakinek lenne valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt? Esetleg érintkezési hiba? Fogalmam sincs. Mert nem hiszem, hogy az indításgátló rossz lenne, mert kb 4 hónapja semmi hibát nem jelzett csak most jött ki rajta megint.

Ez nem az immó gondja, ahogy Uhu is mondja... AGR szelep, lambda, folytószelepház koszolódás... ezek a legvalószínűbbek.

De meg kell nézni a hibakódot is még, hátha nyom valami értelmeset (gáz+fék nyomása gyújtás ráadáskor, és számolni a

villogásokat a műszeregységen).

kicsit elegem lenni ebből, hogy az Opel folyton összetrutyizza magának a szívórészt, nem értem, hogy miért ilyen elba**ott motorok ezek. Bocsánat a rajongóktól, de láttak ezek már egy Suzuki szívótorkot???

Mindegyik alsókategóriás autó kartergáza a szívótorokba van visszavezetve... a suzukié is :)

Link to comment
Megosztás:

Látom már kaptál választ, ennek örülök!

Sajnos eddig nem jutottam géphez, ezért nem tudtam a PÜ -re válaszolni, de a válaszom ugyanaz.

Én mindkét gombot szoktam egyszerre lenyomni a ráadott gyújtásnál, a központi zár be fog húzni-nyitni, 1-2 sec nyomva tartom és kész is.

Utána a kulcsnak működtetni kell mindent normálisan..... :D

Köszi-köszi! Már alig várom, hogy kipróbáljam! :)

Link to comment
Megosztás:

Pontosan! Sok Suzukié is ugyanolyan retkes. Tudom, mert van a tágabb családi körben.

Tudtam, hogy ebben nem találok egyetértésre, de ez így van rendben. :)

Nekem az Opel előtt egy Swiftem volt, amit újonnan vettem, főleg városban járt és 9 év alatt mindössze 130ezer km-ig jutott. Össze sem lehet hasonlítani a szívótorkát az Astráéval. Természetesen a Suzuki is oda vezeti vissza a kartergázt, csak éppen annak az autónak semmi kartergáza nem volt. Olyan tiszta volt a pillangószelep még 100ezer után is, hogy én sem hittem a szememnek. Azok a motorok jobban tömítettek, kevesebb a kartergáz és az olajfogyasztás sem egy elfogadott dolog. Olyan, hogy "olaj utántöltés" számomra egy olyan dolog, amit az Astránál kellett megtanulnom.

Egyértelmű, hogy az Astra fényévekkel jobb autó, de a tény ettől tény marad. Fogyasztja az olajat és több a kartergáz, mint egy egyszerű, igénytelen Suzukinál. Kövezzetek meg, de én így gondolom...

Üdv.: Tobzos

Link to comment
Megosztás:

Tudtam, hogy ebben nem találok egyetértésre, de ez így van rendben. :)

Nekem az Opel előtt egy Swiftem volt, amit újonnan vettem, főleg városban járt és 9 év alatt mindössze 130ezer km-ig jutott. Össze sem lehet hasonlítani a szívótorkát az Astráéval. Természetesen a Suzuki is oda vezeti vissza a kartergázt, csak éppen annak az autónak semmi kartergáza nem volt. Olyan tiszta volt a pillangószelep még 100ezer után is, hogy én sem hittem a szememnek. Azok a motorok jobban tömítettek, kevesebb a kartergáz és az olajfogyasztás sem egy elfogadott dolog. Olyan, hogy "olaj utántöltés" számomra egy olyan dolog, amit az Astránál kellett megtanulnom.

Egyértelmű, hogy az Astra fényévekkel jobb autó, de a tény ettől tény marad. Fogyasztja az olajat és több a kartergáz, mint egy egyszerű, igénytelen Suzukinál. Kövezzetek meg, de én így gondolom...

Üdv.: Tobzos

Nekem is volt suzukim.Tényleg igénytelen egy jószág, de az opelba sokkal nyugodtabban ültetem bele a családot :D A biztonság nekem megér annyit, hogy időnként kitakarítsam a szívórészt. A suzuki maradjon a tinik autója. Nagy felni, nagy hang, nagy csattanás, nagy kórházi számla :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.