Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Honnan veszed a cheatert?

Majd érdekelne a tapasztalat.

Milyen kódot dobott a trafóra?

Az égéskimaradás nem mindig trafóhiba...

Nekem gyárilag Delphi trafó van benne.

Én olyat vennék. Ha jól emlékszem az is 25-30k Cromaxban. Bár X-es motornál nemtom milyen a kínálat.

Cheater-t ebay-ről, tapasztalatot majd megosztom. A Delphi trafó 29300,- Forint, viszont a Magnetti Marelli azért ebben jobb márka (az enyémben is Delphi van). A pontos hibakódot nem kérdeztem meg a szerelőmtől, balga vagyok. Mi lehet még, ha nem trafó hiba? Villogtatással nekem csak az EGR hibát adta ki, de mivel a szerelő helyben lefalazta és utána is fennállt a rángatás, így azt mondta, hogy a trafóm rossz, az EGR-t meg falazzam le véglegesen, amíg el nem romlik teljesen.

EGR cheater-hez: létezik egy ilyen is: http://bolthely.hu/obddiag/id/21751_Opel_EGR_emulator_II__X14XE_X14XEL_X16XE_X16SZR_X16XEL_C14SEL_STB__motorkodhoz, de én maradok inkább az ebay-nél. Olcsóbb és jobbnak tűnik.

Balu

Módosítva : balu a kapitány
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!Nemrég vettem egy 2002es 1.6 ecotech G astrát!Az autót átnéztük és külső esztétikai hibákon kívül nem találtam kifogást rajta.Vásárlás után gyorsan lecseréltem az olajat,amit 10w 40es olajjal oldottam meg,(szerintem előtte is azt raktak bele)majd elképedve néztem kb 4-5 nap párszáz kilóméter után hogy eléggé lement.Elmentünk haverommal az opelbontóba(régen ott dolgozott)és a kollegájuknak megmutattuk a motort ami kissé kerepelt(legalábbis szerintem)Azt mondták nincs para,mert ezek ilyenek és ennek még nincs is dúrva hangja,de cseréljem le 5w 30as olajra,mert opelbe az való.Vettem is egy mannol 4 literest ami tudom gagyibb de azt mondták arra jó hogy egy kicsit kipucolja a motort,majd 1000kilóméter után töltsek bele valami márkásabb olajat és jó lesz.Valóban megszünt a hidegben kerepelés,most szépen jár a motor,nem füstől és húz is rendesen(nem tűnik széthajtottnak)gondolom a 10w-s olajat nem bírta hidegen felszívni az olajszivattyú rendesen(csak gondolom,nem vagyok szerelő)az 5ws-ből viszont most 1l/500km vagyis ha így megy 4l/2000km ami nekem egy hónap se lenne.Átmenetileg a mannolból töltögetek,de szeretnék Castrol vagy valami jobb 5w 40s-t beletenni hátha kevesebbet eszik belőle,bár ezt is megcáfolták.Mindenki mást mond és már elegem van az okoskodásokból,gondoltam talán lesz itt valaki aki a gyakorlatban is találkozott a problémával és tud segíteni nekem.20 éve van jogsim volt már pár verdám legutoljára egy 2001-es Focus 1.6 zetec(nem az én választásom volt,de csak ajánlani tudom!!!)amibe mondjuk úgy nem kevesett beletettem és voltak hibái,de még ilyen olajzabáló szarkupaccal nem hozott össze a sors.Sorry ha most az opelesek lelkébe tapostam,de szerintem nem normális az a gyár aki ilyen autót piacra mer dobni.Van esélyem/értelme rendbe rakni viszonylag normális árból avagy ez mindíg is ilyen lesz?????Ha nincs akkor mondjátok meg,mert inkább túladok rajta gyorsan mintsem az araboknak gyűjtsem a lóvét.A lényeg:233 000 van az órában,ha lehet hinni neki!!!Várom a válaszotokat,köszi!

Link to comment
Megosztás:

T zopel!

"... nem találtam kifogást rajta ..."

Akkor mi a probléma?

Az olajfogyás nem a motorolaj jellemzője, hanem a motor karbantartottságára utaló jel.

Megszüntetéséhe hozzértő szerelőre van szükség.

Az aktuális olajkövetelmény nem viszkozitási osztály (10W, 5W 40s,), nem márkanév (Mannol, Castrol).

Az Sct Group gyártó csomagoló cég Mannol márkanéven csomagolt aktuális olajkövetelményt (GM dexos2) teljesítő motorolaja:

Mannol Oem Chevrolet Opel 5W-30.

A BP konszern Castrol márkanéven előállított aktuális olajkövetelményt (GM dexos2) teljesítő motorolajai:

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu

"... kilóméter ..."

Kilométer az.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!Nemrég vettem egy 2002es 1.6 ecotech G astrát!Az autót átnéztük és külső esztétikai hibákon kívül nem találtam kifogást rajta.Vásárlás után gyorsan lecseréltem az olajat,amit 10w 40es olajjal oldottam meg,(szerintem előtte is azt raktak bele)majd elképedve néztem kb 4-5 nap párszáz kilóméter után hogy eléggé lement.Elmentünk haverommal az opelbontóba(régen ott dolgozott)és a kollegájuknak megmutattuk a motort ami kissé kerepelt(legalábbis szerintem)Azt mondták nincs para,mert ezek ilyenek és ennek még nincs is dúrva hangja,de cseréljem le 5w 30as olajra,mert opelbe az való.Vettem is egy mannol 4 literest ami tudom gagyibb de azt mondták arra jó hogy egy kicsit kipucolja a motort,majd 1000kilóméter után töltsek bele valami márkásabb olajat és jó lesz.Valóban megszünt a hidegben kerepelés,most szépen jár a motor,nem füstől és húz is rendesen(nem tűnik széthajtottnak)gondolom a 10w-s olajat nem bírta hidegen felszívni az olajszivattyú rendesen(csak gondolom,nem vagyok szerelő)az 5ws-ből viszont most 1l/500km vagyis ha így megy 4l/2000km ami nekem egy hónap se lenne.Átmenetileg a mannolból töltögetek,de szeretnék Castrol vagy valami jobb 5w 40s-t beletenni hátha kevesebbet eszik belőle,bár ezt is megcáfolták.Mindenki mást mond és már elegem van az okoskodásokból,gondoltam talán lesz itt valaki aki a gyakorlatban is találkozott a problémával és tud segíteni nekem.20 éve van jogsim volt már pár verdám legutoljára egy 2001-es Focus 1.6 zetec(nem az én választásom volt,de csak ajánlani tudom!!!)amibe mondjuk úgy nem kevesett beletettem és voltak hibái,de még ilyen olajzabáló szarkupaccal nem hozott össze a sors.Sorry ha most az opelesek lelkébe tapostam,de szerintem nem normális az a gyár aki ilyen autót piacra mer dobni.Van esélyem/értelme rendbe rakni viszonylag normális árból avagy ez mindíg is ilyen lesz?????Ha nincs akkor mondjátok meg,mert inkább túladok rajta gyorsan mintsem az araboknak gyűjtsem a lóvét.A lényeg:233 000 van az órában,ha lehet hinni neki!!!Várom a válaszotokat,köszi!

Lásd kiemelt részek...

Ahogy te is írtad, azt ajánlották hogy 5W30 után (ne tölts utána más milyet, hanem) cseréld le az olajat egy jobbra.

Mantec linkelt pár jó olajat, érdemes valami minőségi olajat tenni bele (nem feltétlenül Magnatec kategóriát, hanem pl Edge).

A 30-as vékonyabb olaj (nem az 5W a lényeg ebben a tekintetben, az a hidegindításnál volt tényező) kiöblíti a motort, ahogy mondtad.

Ezután, ha már úgyis van étvágya, én 40-es olajjal tölteném fel (5W40, 0W40) olajszűrőcsere kíséretében.

Ha a minőségi olajjal is lesznek fogyási problémák, akkor bizony hozzá kell majd nyúlni a motorhoz. Majd a többiek megmondják mibe fáj. Janó32-nek volt ilyen műtét.

"szerintem nem normális az a gyár aki ilyen autót piacra mer dobni."

Biztos lehetsz benne, hogy a te motorodat se így dobta piacra a gyár.

Az a 233E km "gondoskodás" tette ilyenné... Ki tudja milyen körülmények között üzemeltették szegény vasat...

Szerintem nem ajánlottak hülyeséget.

A 10W-s olajat én meg nem erőltetném, főleg Z-s motor esetében.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!Nemrég vettem egy 2002es 1.6 ecotech G astrát!Az autót átnéztük és külső esztétikai hibákon kívül nem találtam kifogást rajta.Vásárlás után gyorsan lecseréltem az olajat,amit 10w 40es olajjal oldottam meg,(szerintem előtte is azt raktak bele)majd elképedve néztem kb 4-5 nap párszáz kilóméter után hogy eléggé lement.Elmentünk haverommal az opelbontóba(régen ott dolgozott)és a kollegájuknak megmutattuk a motort ami kissé kerepelt(legalábbis szerintem)Azt mondták nincs para,mert ezek ilyenek és ennek még nincs is dúrva hangja,de cseréljem le 5w 30as olajra,mert opelbe az való.Vettem is egy mannol 4 literest ami tudom gagyibb de azt mondták arra jó hogy egy kicsit kipucolja a motort,majd 1000kilóméter után töltsek bele valami márkásabb olajat és jó lesz.Valóban megszünt a hidegben kerepelés,most szépen jár a motor,nem füstől és húz is rendesen(nem tűnik széthajtottnak)gondolom a 10w-s olajat nem bírta hidegen felszívni az olajszivattyú rendesen(csak gondolom,nem vagyok szerelő)az 5ws-ből viszont most 1l/500km vagyis ha így megy 4l/2000km ami nekem egy hónap se lenne.Átmenetileg a mannolból töltögetek,de szeretnék Castrol vagy valami jobb 5w 40s-t beletenni hátha kevesebbet eszik belőle,bár ezt is megcáfolták.Mindenki mást mond és már elegem van az okoskodásokból,gondoltam talán lesz itt valaki aki a gyakorlatban is találkozott a problémával és tud segíteni nekem.20 éve van jogsim volt már pár verdám legutoljára egy 2001-es Focus 1.6 zetec(nem az én választásom volt,de csak ajánlani tudom!!!)amibe mondjuk úgy nem kevesett beletettem és voltak hibái,de még ilyen olajzabáló szarkupaccal nem hozott össze a sors.Sorry ha most az opelesek lelkébe tapostam,de szerintem nem normális az a gyár aki ilyen autót piacra mer dobni.Van esélyem/értelme rendbe rakni viszonylag normális árból avagy ez mindíg is ilyen lesz?????Ha nincs akkor mondjátok meg,mert inkább túladok rajta gyorsan mintsem az araboknak gyűjtsem a lóvét.A lényeg:233 000 van az órában,ha lehet hinni neki!!!Várom a válaszotokat,köszi!

A Te motorod Z16XE (ha jól tippelek) akár csak az enyém, ráadásul évjáratra is ua. Főként az 1.6-os Ecotec gyári új korától csipegheti az olajat. Nekem 120k km-es futás után (ennyit mutatott amikor vettem) 11 éves korában, 1000km/1,2l kenőanyagot evett meg. Mindegy milyen olajat teszel bele (próbáltam), számottevő különbség nem volt fogyásban, lehetett az 10-es vagy 5-ös olaj (dexos2-es vagy nem, Castol vagy Total). A csodaadalékokat pedig ne is tedd bele, csak további kárt okozol, mert azok megjósolhatatlan hogy hol rakódnak le és mit tesznek tönkre a későbbiekben.

Alapvetően két jellemző hibaok van:

- Az egyik a szelepszár szimeringek kikopása (hidegen gyakori nagy-fordulatú használat vagy nem megfelelő kenőanyag is "bánthatja" ill. a motortisztító adalék is kikezdheti). megoldás a csere lehet csak.

- A másik, a gyűrűk kopása vagy az olajlehúzó gyűrű megragadása/kopása (a megragadás vagy kopás a nem megfelelő kenéstől vagy a nem megfelelő kenőanyagtól következik be, és ezt lehet tetézni nem megfelelő csereintervallummal).

Mindegyik orvoslásához szét kell dönteni a motort, így a járulékos dolgokkal is számolni kell (tömítések, csavarok cseréje). A gyűrűkopás sok mindentől lehet mint már fentebb írtam, hiába a laza illesztés (Ecotec motor laza illesztésű, ezért is eszi újkorától az olajat). Ha cserélni kell az összes gyűrűt, akkor honolni kell a hengerfalat is. Ha "csak" az olajlehúzót kell cserélni, akkor lehet hogy ezt megúszod a hengerfal hozzányúlása nélkül. Állítólag (márkaszerviz tapasztalata), az 1-es és 4-es henger olajlehúzó gyűrűje szokott megragadni...

Hogy mindezt honnan tudom? Egy éve javították pont ua hibával az autóm márkaszervizben (szerencsémre vagy szerencsétlenségemre?) garanciában (tőlük vettem előtte pár hónapja a gépet). Összes szelepszár szimering cserélve, lehúzógyűrűk cserélve, olajdekni tisztítva, olajjáratok tisztítva, az egész motor átnézve, folyadékok cseréje... Most kb 4000km-en kb 2-3dl olaj fogy belőle (de kerepel, szerintem). Mindez mennyibe került a munkalap szerint (szakszervizben)? Azt inkább nem írom le, mert félek hogy kárt teszel magadban...

Próbálhatod bele az Eneos 5w40-et, én is azt tervezem hamarosan beletenni, állítólag jól teljesít az a kenőanyag.

Egy próbát csinálj azért: ha már bemelegedett a motor, hagyd alapjáraton ketyegni mondjuk 1 percet majd nyomj neki egy kövér gázt úgy, hogy valaki nézni a kipufogód. Jön füst?

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a gyors választ!T.Mantec ezt úgy értettem hogy a motor szépen járt és a próbakőrön húzott,illetve akkor nem láttuk füstöt köpni.Sajnos egy próbakör édeskevés ahhoz hogy igazán megismerd az autót.2nap után vettem észre azt is hogy a termosztát nem dolgozik rendesen,amit egyből orvosoltunk.3 hetet töltöttem autónézegetéssel és a legtöbb megnézett autó egy tragacs volt.Az tény hogy 6kilóból jó autót venni nem lehet,én megpróbáltam és ez lett.A haverom azt mondja meg lehet oldani és ne aggódjak,mert az autó amúgy rendben van,hát én nem tudom.Igen Janó32 a motorom X16XE.Igen én is az 5w40-et tervezem beletenni csak szerettem volna pár opeles tulajjal is beszélni,mert az autósboltban is mást mondott az eladó srác akinek zafirája van(ő esküszik az övébe 10w40-et tesz,mert az a jó)a szerelő is mást,de én a bontósoknak jobban hiszek,illetve a gyár is ezt ajánlja(nem véletlen).Az autó egyébként szervízkönyves és a tisztelt szervizes nagytudású szakemberek 90e km után már a 10w 40et locsolták a motorba,ami gondolom ide vezetett.Csak gratulálni tudok a márkaszervízeknek,ennyi erővel én(felszolgáló) is elmehetnék közgazdásznak!Janó32 jobb is ha nem mondod a szakszervízes árakat mert ott mindent 3-mal szoroznak és jobban kokányolnak mint egy simaszerelőnél.Álltalában mindent elintézek az életben,talán ezt is el tudom,csak már unom a banánt ezért gondoltam az eladásra.Szerintetek meddig járhatnék így el az autóval?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a gyors választ!T.Mantec ezt úgy értettem hogy a motor szépen járt és a próbakőrön húzott,illetve akkor nem láttuk füstöt köpni.Sajnos egy próbakör édeskevés ahhoz hogy igazán megismerd az autót.2nap után vettem észre azt is hogy a termosztát nem dolgozik rendesen,amit egyből orvosoltunk.3 hetet töltöttem autónézegetéssel és a legtöbb megnézett autó egy tragacs volt.Az tény hogy 6kilóból jó autót venni nem lehet,én megpróbáltam és ez lett.A haverom azt mondja meg lehet oldani és ne aggódjak,mert az autó amúgy rendben van,hát én nem tudom.Igen Janó32 a motorom X16XE.Igen én is az 5w40-et tervezem beletenni csak szerettem volna pár opeles tulajjal is beszélni,mert az autósboltban is mást mondott az eladó srác akinek zafirája van(ő esküszik az övébe 10w40-et tesz,mert az a jó)a szerelő is mást,de én a bontósoknak jobban hiszek,illetve a gyár is ezt ajánlja(nem véletlen).Az autó egyébként szervízkönyves és a tisztelt szervizes nagytudású szakemberek 90e km után már a 10w 40et locsolták a motorba,ami gondolom ide vezetett.Csak gratulálni tudok a márkaszervízeknek,ennyi erővel én(felszolgáló) is elmehetnék közgazdásznak!Janó32 jobb is ha nem mondod a szakszervízes árakat mert ott mindent 3-mal szoroznak és jobban kokányolnak mint egy simaszerelőnél.Álltalában mindent elintézek az életben,talán ezt is el tudom,csak már unom a banánt ezért gondoltam az eladásra.Szerintetek meddig járhatnék így el az autóval?

Nekem is vezettet szervizkönyv, egy tulaj. Mégis... Egyébként ha most (nem rég) vetted, akkor szavatossági igénnyel fordulhatsz az eladó felé. Én is ezzel a jogommal élve tudtam érvényesíteni a kijavíttatási igényem. Önmagában az hogy 10w40, nem hinném hogy tönkreteszi így a motort, inkább az mint nálam történhetett feltételezhetően: emberke évente vitte szervizre (olajcserére), addig rá sem nézett, ki tudja mennyi km ment bele úgy, hogy kevés olaj volt a motorban. (Továbbá gyanítjuk, hogy a szerviz lehet hogy nem is cserélt csak rátöltött ha már ennyire gondos/figyelmes/alapos a tulaj.) Hogy ez szándékosság, tudatlanság vagy nemtörődömség az előző tulaj részéről, az már lényegtelen. Annyi biztos, hogy egy 1.4T Astra ST-t vitt el és abba számították be. Az ilyen rideg-tartás mellett hamarabb le fog térdelni teljesen.

Addig tudsz vele így közlekedni -elméletileg- amíg bírod az olajutántöltést.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is vezettet szervizkönyv, egy tulaj. Mégis... Egyébként ha most (nem rég) vetted, akkor szavatossági igénnyel fordulhatsz az eladó felé. Én is ezzel a jogommal élve tudtam érvényesíteni a kijavíttatási igényem. Önmagában az hogy 10w40, nem hinném hogy tönkreteszi így a motort, inkább az mint nálam történhetett feltételezhetően: emberke évente vitte szervizre (olajcserére), addig rá sem nézett, ki tudja mennyi km ment bele úgy, hogy kevés olaj volt a motorban. (Továbbá gyanítjuk, hogy a szerviz lehet hogy nem is cserélt csak rátöltött ha már ennyire gondos/figyelmes/alapos a tulaj.) Hogy ez szándékosság, tudatlanság vagy nemtörődömség az előző tulaj részéről, az már lényegtelen. Annyi biztos, hogy egy 1.4T Astra ST-t vitt el és abba számították be. Az ilyen rideg-tartás mellett hamarabb le fog térdelni teljesen.

Addig tudsz vele így közlekedni -elméletileg- amíg bírod az olajutántöltést.

Magánszemély felé cseszheti, ha kereskedőtől vette, akkor meg kell lépni. Egy ismerősöm is vette egy G-t, és neki is sok olajat evett. megfenyegette, hogy bepereli, adja vissza a kocsit amire becserélte, de azt már eladta. Így visszafizette neki...

Magánszemély meg mit garantáljon, ennyi éves, annyi km-el bármikor bármi elromolhat...

Ha félév alatt valaki belehajt 100e km-t, ée tönkremegy rajta bármi... apszurd... Te vállalnál a Tiedre, te sem szerintem....

Link to comment
Megosztás:

Magánszemélyek között annyi a csavar, hogy ott a vevőnek kell bizonyítania (szakvéleménnyel, ha bíróságra akarja vinni az ügyet), hogy a hiba már fennállt a vásárlás előtt is.

Ha kereskedőtől veszed, akkor ott a kereskedőt terheli a bizonyítási kényszer, csak ő nyílván azt akarná bizonyítani, hogy a hiba akkor még nem állt fenn.

A 6 hónap ugyanúgy érvényes mindkettő esetben.

Link to comment
Megosztás:

Koszi majd megnezem akkor. Még annyit hogy astra g első rugók közt lehet tipusonként elteres? Mert a sajat automat sokkal nehezebb lenyomni elöl mint az itthoni caravant,az szinte vajpuha.Enyem meg mindig kemenyebb volt,mondjuk most csereltem csillapitot is.Igazabol annyi bajom van csak hogy nagyon megerezni az uthibakat. 1.4 es sedanom van 99 es.

Módosítva : magellaner
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma voltam kipufogót cseréltetni, a középső, és a hátsó dobot cserélték le. Azt mondta a kipufogós, hogy az első flexibilis rész is el van rohadva. Ahogy cserélte, és leszedte a középső részt, az első rész a levegőben lógott, és még nagyobb lett a nyílás a flexi részen. Összeszereléskor a kipufogó hangja is erőteljesebb lett. De a nagyobb gond, hogy hazamentem, és amikor délután indultam el vele, kigyulladt a motorellenörző lámpa. Kiolvastam a kódot OBD-vel és a P0141-es kódot kaptam, ami a lambdaszondára vonatkozik. A kérdésem az lenne, hogy megsérülhetett a szonda vezetéke, vagy a nagyobb rés miatt nem megfelelő adatokat kap a motor? A kocsi G Astra 14.16V 2003-as 5 ajtós.

Köszönettel: Balogh Sándor

Link to comment
Megosztás:

Helló! A segítségeteket szeretném kérni.
A nyáron vettem egy zafirát 98- as, z18xe 92 kw. Nagyon lassú a gázreakció. Akkor is amikor rálépek és akkor is amikor leszálok róla. Ez kb 2-3 másodpercet jelent. De mostanában van hogy sokkal tovább magas fordulaton marad a motor, ha leszálok a gázról és kinyomom kuplungot. Indítás után pedig egyből 2000 fordulaton pörög egy darabig 5-10- 20 másodperc. A pillangószelep-szívótorok frissen tisztítva. Szerintetek mi lehet a probléma?
Köszönöm!
Link to comment
Megosztás:

Helló! A segítségeteket szeretném kérni.

A nyáron vettem egy zafirát 98- as, z18xe 92 kw. Nagyon lassú a gázreakció. Akkor is amikor rálépek és akkor is amikor leszálok róla. Ez kb 2-3 másodpercet jelent. De mostanában van hogy sokkal tovább magas fordulaton marad a motor, ha leszálok a gázról és kinyomom kuplungot. Indítás után pedig egyből 2000 fordulaton pörög egy darabig 5-10- 20 másodperc. A pillangószelep-szívótorok frissen tisztítva. Szerintetek mi lehet a probléma?

Köszönöm!

Mostanában néha nekem is csinál (újfent) ilyet, főleg hidegen, és leginkább felengedésnél... A múltkor már folyamatosan is csinálta. Leállítottam, majd újra beindítva már nem csinálta...

Én lambdaszondára vagy légtömegmérőre gyanakszom, bár műszerrel mindegyik jó értékeket mutat, mondjuk a lambdaszonda kicsit lomhának tűnik...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olvastam itt a fórumon hogy sokan lezárják és kifordítják az EGR szelepet,ma kipróbáltam én is

de menet közben ha 3000 fölé pörgettem a motort és leszáltam a gázról,kigyulladt a sárga lámpa.

Amúgy működik a szelep mert,ezután visszaraktam a helyére és akkor nem gyulladt ki,

valamit rosszul csinálhattam?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olvastam itt a fórumon hogy sokan lezárják és kifordítják az EGR szelepet,ma kipróbáltam én is

de menet közben ha 3000 fölé pörgettem a motort és leszáltam a gázról,kigyulladt a sárga lámpa.

Amúgy működik a szelep mert,ezután visszaraktam a helyére és akkor nem gyulladt ki,

valamit rosszul csinálhattam?

Előre is köszi!

Ilyen esetről még sosem hallottam. Miként zártad le? Nem tudott valamibe beleütközni a szár rész amikor működésbe akart lépni?

Link to comment
Megosztás:

Mostanában néha nekem is csinál (újfent) ilyet, főleg hidegen, és leginkább felengedésnél... A múltkor már folyamatosan is csinálta. Leállítottam, majd újra beindítva már nem csinálta...

Én lambdaszondára vagy légtömegmérőre gyanakszom, bár műszerrel mindegyik jó értékeket mutat, mondjuk a lambdaszonda kicsit lomhának tűnik...

Üdv. Nekem is csinált ilyet, még az F Astrám. Szerelőről szerelőre jártam, már mindent kicseréltek, mire kiderült, hogy az 1000 Ft-os vízhőfok jeladó volt a rossz. Hidegnek jelezte a motor-t, és ki-be kapcsolgatta az automata szivató-t. Volt, hogy piros lámpánál 3000-re pörgette a motort, és csak újraindítás után javult meg, egy darabig. Nálam ez volt, szerintem egy próbát megér.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ilyen esetről még sosem hallottam. Miként zártad le? Nem tudott valamibe beleütközni a szár rész amikor működésbe akart lépni?

én csináltam hozzá a zárólemezt,nem tudott bele érni semmibe.én sem értem... Amikor megvettem a kocsit az előző gazdája levakította a szelepet,és akkor ugyan ezt csinálta, de akkor gondolom azért gyulladt ki a lámpa mert a zárólemez nem engedte működni a szelepet. Kivettem a szelep alól a zárólemezt visszatettem a helyére,és tökéletesen működött.

De amikor most próbálkoztam a lezárássall és a félrefordítással (megelőzési célból)akkor is ugyanez volt.Na mindegy most is vissza tettem a helyére,és nincs sárga lámpa :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem. Hátsó elektromos ablaknál cseréltem egy műanyag elemet, ami eltörött, de most viszont amikor felhúzom, hiába engedem el a gombot, továbbra is feszíti a motor.

Ezekben, hogy van megoldva a végállás kapcsolás?

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem. Hátsó elektromos ablaknál cseréltem egy műanyag elemet, ami eltörött, de most viszont amikor felhúzom, hiába engedem el a gombot, továbbra is feszíti a motor.

Ezekben, hogy van megoldva a végállás kapcsolás?

Előre is köszönöm

Ott le kellene tiltania.. Nekem az elsőnél ha tovább nyomom a gombot, lekapcsolja a motort. Szerintem az áramfelvételit figyelni a motornak az elektronika. Nem lehet, hogy nem gyári az ablakemelő, és azért nem úgy működik, ahogy kellene?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mostanában néha nekem is csinál (újfent) ilyet, főleg hidegen, és leginkább felengedésnél... A múltkor már folyamatosan is csinálta. Leállítottam, majd újra beindítva már nem csinálta...

Én lambdaszondára vagy légtömegmérőre gyanakszom, bár műszerrel mindegyik jó értékeket mutat, mondjuk a lambdaszonda kicsit lomhának tűnik...

Köszönöm a hozzászólást!

Az enyém benzin-gáz üzemű, de mindkét üzemmódban mindig csinálja azt az alap k 1-2 mp késést. nagyon idegesítő. Mondjuk a vízhőfok mutató éppen csak 80 fok felett mutat. Veszek egy hőgombát aztán termosztátot...

Minden egyéb tanácsot szívesen fogadok! Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ott le kellene tiltania.. Nekem az elsőnél ha tovább nyomom a gombot, lekapcsolja a motort. Szerintem az áramfelvételit figyelni a motornak az elektronika. Nem lehet, hogy nem gyári az ablakemelő, és azért nem úgy működik, ahogy kellene?

Közben megoldódott. Valóban a motor áramfelvételét figyeli, csak kell neki kb 1 másodperc ( ha jól figyeltem meg ) mire lekapcsol.

Lényeg, hogy most már működik az ablak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.