Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Gyartó alapján amúgy metadoria!

Én nem ajánlom :), egyébként valakinek muzsikál ilyen a gépesben? Habár ti már nem vagytok zöldfülűek, mint én... csak sajnos a pénztárca, és a kocsi sűrű használata igencsak befolyásoló tényező, de a kapkodásnak itt az eredméne! De akkor is 600 kmt bír? Pfff, vagy tényleg más error lenne? Ha nem cseréltem újra a gyertyakat a trafócserekor, az nagy gebasz lehet? Bár cserélgettem ma őket a kocsiban, és mindig a 3ast hozta hibának. Gondolom akkor a gyertyák jók?! 10ezer km alatt vannak még, GMesek...

Link to comment
Megosztás:

Ebayes EGR-ed van, vagy fent hagytad a gyárit, amivel rángatott és az lett félrefordítva?

Mai tapasztalat: betettem a Cromax-os gyári lezárót az EGR helyére, a fentlévő EGR-t kifordítottam. A következmény az, hogy egyáltalán nem rángat a kocsi! Este még elviszem egy hosszabb útra, de remélem ezzel megoldottam a problémát és nem kell a trafóhoz nyúlni. Korábban itt azt mondták, hogy trafóból (gyujtásmodul) csak a Deplhit szabad megvenni, ez most 30 ezer Forint körül van a Cromaxnál, remélem tényleg megszűnt a rángatás és valóban a makacs EGR volt. (egy hete tettem bele egy kivágott lemezt, de az EGR nem kifordítva volt rajta, így lehet, hogy emiatt rángatott, bár kevésbé, de még mindig) Az EGR cheater ennek ellenére belekerül hétvégén, ha lesz időm forrasztgatni, mert teljesen nem akarom az amúgy valószínűleg már hibás EGR-em tönkre tenni (a szelep jár akadály nélkül, de szerintem nem zár tökéletesen).

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Gyartó alapján amúgy metadoria!

Én nem ajánlom :), egyébként valakinek muzsikál ilyen a gépesben? Habár ti már nem vagytok zöldfülűek, mint én... csak sajnos a pénztárca, és a kocsi sűrű használata igencsak befolyásoló tényező, de a kapkodásnak itt az eredméne! De akkor is 600 kmt bír? Pfff, vagy tényleg más error lenne? Ha nem cseréltem újra a gyertyakat a trafócserekor, az nagy gebasz lehet? Bár cserélgettem ma őket a kocsiban, és mindig a 3ast hozta hibának. Gondolom akkor a gyertyák jók?! 10ezer km alatt vannak még, GMesek...

Nem hinném hogy a gyertyáknak lenne baja. Viszont én még ilyen elektronikai gyártótól az életben nem hallottam... Mindezt annak a fényében jelentem ki, hogy autóelektronikai területen dolgozom immáron 7 éve. Viszont olyan nincs hogy nincs rá garancia! Számlát kaptál? Feltételezem nem, mivel gondolom ő is okosba vette valahol. Egy pici ráhatás a vásárlók könyve-fogyasztóvédelem és NAV emlegetésével, és máris kapsz cseredarabot (pláne ha tudod bizonyítani h nála vetted).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gyartó alapján amúgy metadoria!

Én nem ajánlom :), egyébként valakinek muzsikál ilyen a gépesben? Habár ti már nem vagytok zöldfülűek, mint én... csak sajnos a pénztárca, és a kocsi sűrű használata igencsak befolyásoló tényező, de a kapkodásnak itt az eredméne! De akkor is 600 kmt bír? Pfff, vagy tényleg más error lenne? Ha nem cseréltem újra a gyertyakat a trafócserekor, az nagy gebasz lehet? Bár cserélgettem ma őket a kocsiban, és mindig a 3ast hozta hibának. Gondolom akkor a gyertyák jók?! 10ezer km alatt vannak még, GMesek...

Eléggé semmit mondó. De én azért a gyertyákat felcserélném, nem alszik Murphy. ;)

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40600000-gyujtasrendszer/40600489-gyujtas-modul/142039-gyujtas-modul-opel-astra-g-1_4-1_6-corsa-c-meriva-a

Én esetleg ami nem gyári...:

Delphi: 29.200Ft

NGK: 29.5450Ft

Mert az eredeti 54e. :O

Link to comment
Megosztás:

A gyertyákat felcseréltem a hiba ugyanúgy 3as henger. Gondolom most már az új ygertya felesleges, pláne ennek fényében.

Valami olasz f*s lehet ez a meta.sajna a delphit nekem 40 körül mondták... de látom itt sincs nagyon raktáron a delphis!

Igen, akkor úgy nem gyertya.

Így esélyesebb a trafó (esetleg szelepszorulás, injektor, vagy pedig ECU). De a Delphi 1 munkanap alatt meg van. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A gyertyákat felcseréltem a hiba ugyanúgy 3as henger. Gondolom most már az új ygertya felesleges, pláne ennek fényében.

Valami olasz f*s lehet ez a meta.sajna a delphit nekem 40 körül mondták... de látom itt sincs nagyon raktáron a delphis!

Élőadatokat kellene nézni és pikk-pakk meglesz a hibád.

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem bele GM-gyertyát a cromaxban. Csere után első indítás 3 hengerrel, mint egy rossz traktor. Utána szépen beállt az alapjárat.

Melóba jövet próbálgattam és 80-90-ig jól húz, minden a. De 90-100 környékén berángat és megtorpan, onnan nem gyorsúl tovább. Hiba kód nincs.

Link to comment
Megosztás:

Mai tapasztalat: betettem a Cromax-os gyári lezárót az EGR helyére, a fentlévő EGR-t kifordítottam. A következmény az, hogy egyáltalán nem rángat a kocsi! Este még elviszem egy hosszabb útra, de remélem ezzel megoldottam a problémát és nem kell a trafóhoz nyúlni. Korábban itt azt mondták, hogy trafóból (gyujtásmodul) csak a Deplhit szabad megvenni, ez most 30 ezer Forint körül van a Cromaxnál, remélem tényleg megszűnt a rángatás és valóban a makacs EGR volt. (egy hete tettem bele egy kivágott lemezt, de az EGR nem kifordítva volt rajta, így lehet, hogy emiatt rángatott, bár kevésbé, de még mindig) Az EGR cheater ennek ellenére belekerül hétvégén, ha lesz időm forrasztgatni, mert teljesen nem akarom az amúgy valószínűleg már hibás EGR-em tönkre tenni (a szelep jár akadály nélkül, de szerintem nem zár tökéletesen).

Mai tapasztalat kettő, megint rángat, szóval gyújtásmodul csere is lesz... Bár a rángatás kevesebb és ritkább lett, valamint egyenesen arányosan növekszik a motor hőmérsékletével, még sem csak az EGR volt a baj :(

Link to comment
Megosztás:

A gyári van fent, félreforditva. Tökéletes igy. Kop, kop. :D

Mai tapasztalat kettő, megint rángat, szóval gyújtásmodul csere is lesz... Bár a rángatás kevesebb és ritkább lett, valamint egyenesen arányosan növekszik a motor hőmérsékletével, még sem csak az EGR volt a baj :(

Köszi szépen a tapasztalatokat! Azt hiszem megcsináltatom jövőhéten én is, fogok én itt sz@rakodni.. :D ha esetleg van valaki eladó lemeze, írhat! :D

szerk.: Z14XEP-nél is meg lehet játszani ezt a falazást? (mert ugye benne van a vízkörben..)

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

Még annyi, hogy szerintem nem függ a fordulattól a rángatás. Mert ha pl. 3-ban húzaton ki 3500-ig nincs gond. De 5-ben 3000-nél már torpan.

Előző Astra-n volt ilyesmi hibaképem (azóta is rettegek egy ilyen hibától), kipufogószelep megszorult, hengerfej felújítás oldotta meg. Igaz, az még 1.6 8v volt (F Astra, C16NZ). Remélem nálad nem ekkora a gond...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

600km-t mentem az új trafóval, és halál...

a kereskedő meg már hebeg-habog, és ő ajánlotta ezt a tipust.

Nagyon hálás lennék, ha esetleg Miskolc környékén lenne valakinek egy kölcsöntrafója, legalább a műszaki vizsga idejére (november 26). De már elkeseredésemben meg is venném...csak menjen úgy a gépes mint ezen a röpke 600km-en. Ezzel az utángyártottal befürödtem, sajnos ennek a cseréje, orvoslása -a kereskedő szavaival- lehetetlen. Tudtommal Unixtól vette, ezekre az elektromos kütyükre nincs semmilyen garancia?

Szerintem műszakihoz semmi köze a gyújtótrafónak.

Ha a motor jár és az emisszió jó, le van sz*rva...

Mai tapasztalat: betettem a Cromax-os gyári lezárót az EGR helyére, a fentlévő EGR-t kifordítottam. A következmény az, hogy egyáltalán nem rángat a kocsi! Este még elviszem egy hosszabb útra, de remélem ezzel megoldottam a problémát és nem kell a trafóhoz nyúlni. Korábban itt azt mondták, hogy trafóból (gyujtásmodul) csak a Deplhit szabad megvenni, ez most 30 ezer Forint körül van a Cromaxnál, remélem tényleg megszűnt a rángatás és valóban a makacs EGR volt. (egy hete tettem bele egy kivágott lemezt, de az EGR nem kifordítva volt rajta, így lehet, hogy emiatt rángatott, bár kevésbé, de még mindig) Az EGR cheater ennek ellenére belekerül hétvégén, ha lesz időm forrasztgatni, mert teljesen nem akarom az amúgy valószínűleg már hibás EGR-em tönkre tenni (a szelep jár akadály nélkül, de szerintem nem zár tökéletesen).

Majd oszd meg a cheater-es tapasztalatot.

Él (vagy nem él?) az a legenda, hogy a félrefordított, lezárt rossz EGR is okozhat hibát.

Ez mondjuk logikailag nem annyira alátámasztható, de ki tudja, ezeknek a gépeknek lelke van... :)

Végül is műszerrel én látom, hogy figyeli a gép az EGR pozícióját %-osan is.

Ezt ki lehet zárni cheaterrel, kíváncsi vagyok...

Eléggé semmit mondó. De én azért a gyertyákat felcserélném, nem alszik Murphy. ;)

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40600000-gyujtasrendszer/40600489-gyujtas-modul/142039-gyujtas-modul-opel-astra-g-1_4-1_6-corsa-c-meriva-a

Én esetleg ami nem gyári...:

Delphi: 29.200Ft

NGK: 29.5450Ft

Mert az eredeti 54e. :o

Nekem a gyári is Delphi...

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem bele GM-gyertyát a cromaxban. Csere után első indítás 3 hengerrel, mint egy rossz traktor. Utána szépen beállt az alapjárat.

Melóba jövet próbálgattam és 80-90-ig jól húz, minden ######a. De 90-100 környékén berángat és megtorpan, onnan nem gyorsúl tovább. Hiba kód nincs.

Égéskimaradásnál sok mindent ki kell zárni.

Üzemanyag nyomás, szűrők, pumpa, injektor, gyertya, trafó, akksi, töltés stb.

Végül meg, ha más nem marad, ECU.

Link to comment
Megosztás:

Hali, valakinek esetleg felesleges trafó nem lenne Z14XE-hez? Szinte mindent meghallgatok (kivéve ez a meatdoria ;) ), de gyáribb jellegű elsősorban...

Holnapra felajánlotta a kereskedő, h vigyem el, és nézünk élő adatokat, h mi lehet a bibi. Végszükség esetére gondolom ezt a trafót!!!

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP-nél zárt már le valaki és fordított félre EGR-t? Külföldi fórumon azt olvastam, hogy megoldható, viszont nem szabad teljesen lezárni, hagyni kell egy kis furatot a levegőnek. Érdekelne a dolog, de lesz ami lesz alapon nem akarok belevágni.

Már tapasztaltál olyan hibát, ami az EGR szelepre vezethető vissza???? (Nekem is Z14XEP/2006/03)

Nálunk is szükség lehet a falazásra? :unsure: :blink: Nemááá

Link to comment
Megosztás:

Már tapasztaltál olyan hibát, ami az EGR szelepre vezethető vissza???? (Nekem is Z14XEP/2006/03)

Nálunk is szükség lehet a falazásra? :unsure: :blink: Nemááá

Sok apró pici rángatás van már elég régóta és főleg akkor érzem ha nagyjából állandó fordulatnál egyenletesen haladnék. Pl. 4. sebességi fokozatban ha 2400-2800 között lövöm be a fordulatot és tartom egy bizonyos szinten, akkor produkálja. Fogyasztásom nem nőtt, gyorsulni is gyorsul, de egyre jobban idegesít. Meg van egy kis alapjárat ingadozásom, de ez főleg hidegen jellemző, amíg megy a szívató, úgyhogy jön egy fojtószelep tisztítás, aztán meglátjuk mi lesz annak az eredménye.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Lokharito also felso dicsracsat csak siman belulrol be kett pattintani? Hianyzik es most tervezek venni

Köszi elore is

A két fekete rácsra gondolsz? Azokat gyárilag műanyag "szegecsekkel" rögzítik. Vagyis a tartó részét ellapítják, megolvasztják. Kell egy kis barkács a leszedéshez, felrakáshoz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A két fekete rácsra gondolsz? Azokat gyárilag műanyag "szegecsekkel" rögzítik. Vagyis a tartó részét ellapítják, megolvasztják. Kell egy kis barkács a leszedéshez, felrakáshoz.

igen erre...

https://cromax.hu/-/147039-elso-lokharito-felso-diszracs-opel-astra-g

a francba akkor vele, azt hittem simán bepattintós

leszedni nem kell, nincs meg, azért kell vennem

Link to comment
Megosztás:

Sok apró pici rángatás van már elég régóta és főleg akkor érzem ha nagyjából állandó fordulatnál egyenletesen haladnék. Pl. 4. sebességi fokozatban ha 2400-2800 között lövöm be a fordulatot és tartom egy bizonyos szinten, akkor produkálja. Fogyasztásom nem nőtt, gyorsulni is gyorsul, de egyre jobban idegesít. Meg van egy kis alapjárat ingadozásom, de ez főleg hidegen jellemző, amíg megy a szívató, úgyhogy jön egy fojtószelep tisztítás, aztán meglátjuk mi lesz annak az eredménye.

Várom a fojtószelep tisztításról a beszámolót..

Link to comment
Megosztás:

igen erre...

https://cromax.hu/-/147039-elso-lokharito-felso-diszracs-opel-astra-g

a francba akkor vele, azt hittem simán bepattintós

leszedni nem kell, nincs meg, azért kell vennem

Nekem is le kellett szednem mert erre építettem rá a DRL lámpákat, szóval a gyári rögzítők mentek a kukába. Kiegyenesíteni nem nagyon lehetett csak lefaragni, letörni. Visszarakni sem nehéz, én megsegítettem egy kis FBS-sel, de szerintem akármilyen szilikon paszta is megteszi. Azóta sem esett le a helyéről. Ne ijedj meg tőle fel tudod tenni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.